gossip - news - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 293

Thread: gossip - news

  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by krino
    Originally posted by Sofia
    παρολα αυτα την στηνουμε στον τοιχο.

    ποιοι ειναι αυτοι αληθεια που την αφηνουν να στοχοποιείται ετσι ασχημα?
    εμενα προσωπικα, δεν ειναι αυτο που με αφορα στο \"τωρα\"΄απο το ολο θεμα.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #152
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by nature
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by liveloula
    αλλα ξερω οτι η ασθενεια σου δεν σου επιτρεπει ευαισθισηιες και οτι σε κανει βοδι σε συναισθηματα και γιαυτο δεν θελω να ασχολουμε αλλο μαζι σου.
    Mαρια επειδη οπως εχεις πει πολλες φορες οτι εισαι ευαισθητη, σε αντιθεση με αλλους οπως επισημαινεις, δεν δινεις εσυ πρωτη το καλο παραδειγμα? Αποδεικνυοντας τα οσα υποστηριζεις με τον καλυτερο τροπο?

    Νομιζω θα βοηθουσε και εσενα και ολους οσους συμμετεχουμε εδω.
    Με ποιο τρόπο μπορεί να δώσει τώρα το καλό παράδειγμα?
    Η ευαισθησια πώς εκδηλώνεται δλδ κατα τη γνωμη μου? Με το να σταματησει ο ανελεητος χαρακτηρισμος προσωπων. Κ ιδιαιτερα οταν σχετιζεται με στιγματισμο προσωπων με βαση την ψυχικη τους παθηση. Διαφωνεις?

    εγω πως εχω αλλη αποψη με βαση τα πεπραχθεντα?
    πιστευα οτι ευαισθησια υπαρχει οταν βλεπουμε μια αστοχη στοχοποιηση (εφοσον ειναι ετσι) και ΔΕΝ την αφηνουμε να σερνεται ετσι μεχρι τελους, απαλλάσσοντας μας απο ολες τις ευθυνες.....

    Διαφωνεις?

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by nature
    Originally posted by keep_walking
    H mstrouf είναι πολύ ενοχοποιημένη ή κάνω λάθος?
    Αφού όλα ήταν τόσο απλά γιατί ενοχοποιείται τόσο?
    Γιατι ειναι ευαισθητη και περναει δυσκολες φασεις στην ζωη της, και γιατι η αληθεια ειναι κατι που μεταβαλλεται...πολυ ευκολα μπορει να σου περασει ο αλλος την δικια του αληθεια αν εισαι ευαλωτος.
    Εχεις δίκιο κηπ. αλλά και η λιβελούλα είναι ευαίσθητη. Και εσύ. Και οι περισσότεροι συμφορουμίτες.
    Εγω πάλι διαφωνω. Διαφωνω πώς οι περισσοτεροι ειμαστε ευαισθητοι. Ειμαστε κατα περιπτωση ή κατα οπως μας συμφερει.

    Ας μην αυτο-χαιδευομαστε κ τοσο....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  4. #154
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by nature
    Originally posted by krino
    Originally posted by Sofia


    κ αν αναλαμβανει ολο το βαρος στην πλατη του κ παλι εχει λογους.


    αυτο πραγματι εχει εξαιρετικο ενδιαφερον.....
    Θα συμφωνήσω απόλυτα.
    φυσικα κ εχει. κ ειναι ενα μοντελο συμπεριφορας που μπορει να το εχουμε πολλοι απο εμας. Αλλα θα ήθελα να μαθω πώς το βρισκεις εσυ ενδιαφερον κ πώς καταλαβαινεις οτι γραφω για την mstrouf.

    Το κομματι που πηρα ηταν απο απαντηση σου προς την μστρουμφ ετσι το καταλαβα.
    Εχω λιγο μυαλο μεν, αλλα δουλευει.

    Το ενδιαφερον προκυπτει στο οτι προτιμαει να δεχεται ενα κομματι που δεν της αναλογει.
    Το γιατι γινεται αυτο, ο καθενας το ερμηνευει οπως θελει.
    Ιδιως οταν αφηνει περιθωρια για τετοιες ερμηνειες.

  5. #155
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by nature
    Originally posted by keep_walking
    H mstrouf είναι πολύ ενοχοποιημένη ή κάνω λάθος?
    Αφού όλα ήταν τόσο απλά γιατί ενοχοποιείται τόσο?
    Γιατι ειναι ευαισθητη και περναει δυσκολες φασεις στην ζωη της, και γιατι η αληθεια ειναι κατι που μεταβαλλεται...πολυ ευκολα μπορει να σου περασει ο αλλος την δικια του αληθεια αν εισαι ευαλωτος.
    Εχεις δίκιο κηπ. αλλά και η λιβελούλα είναι ευαίσθητη. Και εσύ. Και οι περισσότεροι συμφορουμίτες.
    Εγω πάλι διαφωνω. Διαφωνω πώς οι περισσοτεροι ειμαστε ευαισθητοι. Ειμαστε κατα περιπτωση ή κατα οπως μας συμφερει.

    Ας μην αυτο-χαιδευομαστε κ τοσο....

    προσεξε με,
    δεν υπαρχει τοσο θεμα ευαισθησιας,
    οσο θεμα του πως συμπεριφερομαστε εδω μεσα ο καθενας και που υπαρχουν - αν υπαρχουν - αυτα τα ορια.

    Εκτος αν δεν υπαρχουν ορια,
    οποτε μπορω και εγω εδω μεσα να στηνω τις πλακιτσες μου.


    Συνηγορεις σε κατι τετοιο η καταλαβα λαθος?

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by krino
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by nature
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by liveloula
    αλλα ξερω οτι η ασθενεια σου δεν σου επιτρεπει ευαισθισηιες και οτι σε κανει βοδι σε συναισθηματα και γιαυτο δεν θελω να ασχολουμε αλλο μαζι σου.
    Mαρια επειδη οπως εχεις πει πολλες φορες οτι εισαι ευαισθητη, σε αντιθεση με αλλους οπως επισημαινεις, δεν δινεις εσυ πρωτη το καλο παραδειγμα? Αποδεικνυοντας τα οσα υποστηριζεις με τον καλυτερο τροπο?

    Νομιζω θα βοηθουσε και εσενα και ολους οσους συμμετεχουμε εδω.
    Με ποιο τρόπο μπορεί να δώσει τώρα το καλό παράδειγμα?
    Η ευαισθησια πώς εκδηλώνεται δλδ κατα τη γνωμη μου? Με το να σταματησει ο ανελεητος χαρακτηρισμος προσωπων. Κ ιδιαιτερα οταν σχετιζεται με στιγματισμο προσωπων με βαση την ψυχικη τους παθηση. Διαφωνεις?

    εγω πως εχω αλλη αποψη με βαση τα πεπραχθεντα?
    πιστευα οτι ευαισθησια υπαρχει οταν βλεπουμε μια αστοχη στοχοποιηση (εφοσον ειναι ετσι) και ΔΕΝ την αφηνουμε να σερνεται ετσι μεχρι τελους, απαλλάσσοντας μας απο ολες τις ευθυνες.....

    Διαφωνεις?
    Σοφία, με ρωτάς αν διαφωνώ.
    Με πιστεύεις αν σου πω ότι δεν σε καταλαβαίνω?
    Ποιος ανελέητος χαρακτηρισμός?
    δεν καταλαβαίνω ούτε τι λες στο συγκεκριμένο ποστ και ούτε πως αυτά τα συνδέεις τελικά με την απόδειξη ύπαρξης ευαισθησίας.

    Αντίθετα, αυτό που λέει ο κρίνο μου φαίνεται πιο απλό. Και μου δείχνει ξεκάθαρα το δρόμο για την ύπαρξη ευαισθησίας. Είναι πιο λιανό και κατανοήτό. Και δεν μου επιτρέπει να διαφωνήσω.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Συνηγορω μονο σε κατι: υπάρχουν ανθρωποι εδω μεσα (κ εξω απο δω αλλα δεν ειναι τωρα το θεμα μας) που ειχαν μια πιο ασχημη κ δυσκολη πορεια στη ζωη. Κι αυτο δεν ειναι επειδη το λεω εγω, ειναι δυστυχως αντικειμενικο. Οταν ενας τετοιος ανθρωπος, μας τιμα με την εμπιστοσυνη του, εκδηλώνοντας μας κομματια της ζωης του κ του πονου του, εχει μια παραπανω αναγκη για μια αγκαλια. ¨Η για μια λιγοτερο σκληρη σταση. Η για διαθεση για ανοιγμα την δεδομενη στιγμη. ΑΥΤΗ τη στιγμη.

    Υπάρχει χρονος για συζητησεις κ για αναλυσεις. Πιο ξεκαθαρες κ πιο ανοιχτες. Αλλα οχι τωρα.

    Σε οτι με αφορα κρινομαι και εγω οπως ολοι εδω μεσα απο το αν κρατω ορια ή οχι. Αυτα. Ελπιζω να γινομαι καταννοητη για τωρα.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Sofia
    Συνηγορω μονο σε κατι: υπάρχουν ανθρωποι εδω μεσα (κ εξω απο δω αλλα δεν ειναι τωρα το θεμα μας) που ειχαν μια πιο ασχημη κ δυσκολη πορεια στη ζωη. Κι αυτο δεν ειναι επειδη το λεω εγω, ειναι δυστυχως αντικειμενικο. Οταν ενας τετοιος ανθρωπος, μας τιμα με την εμπιστοσυνη του, εκδηλώνοντας μας κομματια της ζωης του κ του πονου του, εχει μια παραπανω αναγκη για μια αγκαλια. ¨Η για μια λιγοτερο σκληρη σταση. Η για διαθεση για ανοιγμα την δεδομενη στιγμη. ΑΥΤΗ τη στιγμη.

    Υπάρχει χρονος για συζητησεις κ για αναλυσεις. Πιο ξεκαθαρες κ πιο ανοιχτες. Αλλα οχι τωρα.

    Σε οτι με αφορα κρινομαι και εγω οπως ολοι εδω μεσα απο το αν κρατω ορια ή οχι. Αυτα. Ελπιζω να γινομαι καταννοητη για τωρα.
    Σοφία συνήθως καταλαβαίνω μια χαρά τι εννοείς.
    Ομως τώρα, συνεχίζω να μη καταλαβαίνω τίποτα. Τοσο που αρχίζω να ανησυχώ για μένα. Τι ακριβώς θέλεις να πεις? Τι σχέση έχουν αυτά που λες με την ευαισθησία στην οποία παραινείς τη λιβελούλα να αντιδράσει και τη γενικότερη άποψή σου περί ευαισθησίας?
    Τελικά λιανά. 1+1=2
    Τι είναι ευαισθησία?
    -Να κάνουμε τα στραβά μάτια στην αδικία?
    -Να αποδίδεται δικαιοσύνη?
    -Να υποστηρίζουμε κάποιον που στοχοποιείται άδικα?
    -Να τον αφήσουμε στη τύχη του?

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    πάνος12345 θέλω να σου ζητήσω συγνώμη για το αρκετά επιθετικό μου μήνυμα. Μπορεί να έχεις προκαλέσει με μερικά σου μηνύματα αλλά θα ήταν άδικο να υποστηρίξω πως ο μόνος σκοπός σου εδώ μέσα είναι να προκαλείς. Αισθάνομαι άσχημα που παρόλο την επίθεση που σου έκανα κανένας δεν βγήκε να σε υποστηρίξει όπως έχεις κάνει και εσύ για μερικούς με τον δικό σου τρόπο (τις λίγες ίσως φορές που το έχεις κάνει αυτό..). Νομίζω πως καταλαβαίνεις..

  10. #160
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Sofia
    Συνηγορω μονο σε κατι: υπάρχουν ανθρωποι εδω μεσα (κ εξω απο δω αλλα δεν ειναι τωρα το θεμα μας) που ειχαν μια πιο ασχημη κ δυσκολη πορεια στη ζωη. Κι αυτο δεν ειναι επειδη το λεω εγω, ειναι δυστυχως αντικειμενικο. Οταν ενας τετοιος ανθρωπος, μας τιμα με την εμπιστοσυνη του, εκδηλώνοντας μας κομματια της ζωης του κ του πονου του, εχει μια παραπανω αναγκη για μια αγκαλια. ¨Η για μια λιγοτερο σκληρη σταση. Η για διαθεση για ανοιγμα την δεδομενη στιγμη. ΑΥΤΗ τη στιγμη.

    Υπάρχει χρονος για συζητησεις κ για αναλυσεις. Πιο ξεκαθαρες κ πιο ανοιχτες. Αλλα οχι τωρα.

    Σε οτι με αφορα κρινομαι και εγω οπως ολοι εδω μεσα απο το αν κρατω ορια ή οχι. Αυτα. Ελπιζω να γινομαι καταννοητη για τωρα.


    σαφως και συμφωνω με οσα γραφεις,
    ελπιζω οτι η παραπανω αναλυση μου,
    να σε βοηθαει παραπερα στην σκεψη σου.


    Πιστευω οτι αν ισχυουν οσα ειπε η μστρουμφ,
    περναει μια κατασταση που δεν της αντιστοιχει.
    Η ιδια μαλιστα δινει καποιες εξηγησεις οταν μιλαει για \"φιλους\".


    Μπορω να καταλαβω τι περιπου εννοει,
    αλλα ολα αυτα ειναι υποψιες και οχι βεβαιοτητες.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by nature


    Σοφία, με ρωτάς αν διαφωνώ.
    Με πιστεύεις αν σου πω ότι δεν σε καταλαβαίνω?
    Ποιος ανελέητος χαρακτηρισμός?
    δεν καταλαβαίνω ούτε τι λες στο συγκεκριμένο ποστ και ούτε πως αυτά τα συνδέεις τελικά με την απόδειξη ύπαρξης ευαισθησίας.
    Oταν ενας ανθρωπος σπευδει να αυτοχαρακτηριστει ευαισθητος κ στη συνεχεια σπευδει να χαρακτηρισει εναν αλλο ανθρωπο ως \"βοδι\", \"χωρις συναισθηματα\", ριχοντας του ταυτοχρονως κατηγοριες οτι τον ριχνει σε ενα βοθρο....δεν μπορω να το δω ως δειγμα ευαισθησιας ή ανθρωπιας.

    Η Liveloula, παρουσιαζεται ως θυμα καποιων αλλων, ριχνοντας τους ταυτοχρονως εκτος απο ρολο θυτων κ χαρακτηρισμους που δεν συναδουν με την ευαισθησια που επικαλειται. Αυτοι οι χαρακτηρισμοι, εχουν μια πολυ μεγαλη συχνοτητα...

    Δεν περιμενω να γινω καταννοητη παντα θελω ομως να εκφραζομαι σε συνεπεια κυριως μ αυτο που νιωθω.Κ τωρα ειμαι συναισθηματικα φορτισμενη πολυ.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by nature

    Τελικά λιανά. 1+1=2
    Τι είναι ευαισθησία?
    -Να κάνουμε τα στραβά μάτια στην αδικία?
    -Να αποδίδεται δικαιοσύνη?
    -Να υποστηρίζουμε κάποιον που στοχοποιείται άδικα?
    -Να τον αφήσουμε στη τύχη του?
    Απο τις ερωτησεις που μου κανεις να υποθεσω, πως αυτο καταλαβαινεις πώς οριζω ως ευαισθησια?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #163
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Sofia

    Η Liveloula, παρουσιαζεται ως θυμα καποιων αλλων, ριχνοντας τους ταυτοχρονως εκτος απο ρολο θυτων κ χαρακτηρισμους που δεν συναδουν με την ευαισθησια που επικαλειται. Αυτοι οι χαρακτηρισμοι, εχουν μια πολυ μεγαλη συχνοτητα...


    εσενα σε απασχολει τι δεικτες ευαισθησιες εχει η liveloula?
    Για το οτι στηνονται ολοκληρο σκηνικο οπως αυτα που φανταζομαι διαβασες αναρωτηθηκες καθολου η μπα?


    Πολυ επιλεκτικο οδηγο ευαισθησιας διακρινω.....

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    χαααχαχαχ λολ:cool:

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    539
    βρε σταματηστε.σοφια ειμαι ζωον οκ?τραβας καπιο ζορι?ειμαι και εγκυο ζωον γιαυτο σταματηστε πια!

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •