Ειμαι μπερδεμενος. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59
  1. #16
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Ειμαι 25 και αυτη 22.

  2. #17
    Πάντως πικλς...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ερωτευμένη δεν είναι.
    Από κει και πέρα, δεν ξέρουμε αν της πέρασε επειδή συμβαίνει πολύ συχνά, ή επειδή σε απομυθοποίησε πολύ σύντομα.
    Αν ας πούμε την παίρνεις συνέχεια τηλ, την πρήζεις πότε θα βρεθείτε, γκρινιάζεις και γενικά της δείχνεις πως είναι το κέντρο του κόσμου σου, τοτε δεν υπάρχει τίποτα για να διεκδικήσει, οπότε χαλαρώνει.
    Ξέρεις....ο άνθρωπος είναι περίεργο ζωντανό. Φαντάσου πως οι σχέση βασίζεται πάνω σε μια ζυγαριά. Δίνει ο ένας δίνει και ο άλλος και η ζυγαριά διατηρεί μια ισοροπία. Όταν αρχίζει να δίνει μόνο ο ένας απανωτά, η ζυγαριά γεμίζει και απ τις δυο μεριές, αλλά έρχεται ανισοροπία...
    Ελπίζω να είμαι σαφής...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ουτε εγω βλεπω ερωτα.....συνηθεια βολεμα να λεμε οτι κατι υπαρχει.....σου αξιζει αυτο?

  4. #19
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Αυτο ειχα ψιλιαστει και εγω αλλα τι να κανω τωρα που εγω ειμαι ερωτευμενος,και πολυ μαλιστα. Να του δωσω λιγο χρονο η\' να το τελειωσω εδω? Δεν εχω αποθεματα να το τελειωσω. Και νιωθω πολυ μ@λ@κ@ς που το ειχα ψιλιαστει αλλα το συνεχισα.....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    μην κατηγορεις τον εαυτο σου.Οτι εγινε τωρα εγινε...με το θυμο τι θα βγαλεις?Κανε οτι σου λεει η συνειδηση σου...για να εισαι 100% σιγουρος για οταν ερθει η ωρα να φυγεις...

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Δεν κατηγορω τον εαυτο μου,ουτε εχω θυμωσει. Ειχα καταλαβει αλλα, η ελπιδα σε καποια θεματα ειναι μεγαλη σκυλα :)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    σε ολα τα θεματα ειναι σκυλα.....αλλα εσυ κρατας το λουρι;)

  8. #23
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Να υπηρχε μια μαγικη διαδικασια να ξεκολλας μονοκοπανια!!!!! :cool:

  9. #24
    Πικλς...δεν είναι ανάγκη να φύγεις, αλλά να ξεκολλήσεις από πάνω της..

    Βρες καμιά άλλη ασχολία, βγες λίγο μόνος σου, μην την πρήζεις, μη γκρινιάζεις, μην εκτίθεσαι...
    Ξεκίνα και θα δεις μεγάλη διαφορά στη σχέση σας....

  10. #25
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Μαλλον κατι δεν ξεκαθαρησα. Δεν κολλαω πανω της, δεν της κανω παραπονα για το αν με πηρε 2 η\' 3 φορες τηλεφωνο,δεν της ζηταω να ειμαστε ολη μερα μαζι,κολλητηληκι .Αυτο που με πειραζει ειναι οτι δεν τα κανει απο αποψη χαλαροτητας αλλα απο αποψη αδιαφοριας,και αυτο φαινεται καθαρα. Και εγω χαλαρος ειμαι αλλα νιωθω οτι αυτη ειναι αδιαφορη.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    pickles οι σχέσεις από απόσταση θέλουν πολλές θυσίες για να επιβιώσουν..
    Η γνώμη μου είναι ότι ο λόγος που δεν δείχνει να σε έχει ανάγκη, είναι γιατί δεν είσαι μέρος της καθημερινότητάς της. Είσαι απλά ένα τηλεφώνημα, και μία επίσκεψη που και που. Όλα αυτά βέβαια τα λέω χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες της σχέσης σας.

    Γιατί φοβάσαι να της μιλήσεις ανοιχτά?Αν είναι να χωρίσετε, καλύτερα να γίνει τώρα στην αρχή, παρά αργότερα και μετά από ψυχολογική ταλαιπωρία που ενδεχομένως να υποστείς.

    Σε κάθε περίπτωση, καλή τύχη!

  12. #27
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Ειναι οντως δυσκολες οι σχεσεις εξαποστασεως,αλλα αμα νιωθεις κατι δεν μασας.
    Εχω και μια απορια: Στην περιπτωση που δεν ειναι ερωτευμενη, και απλα ειναι για να ειναι, μπορει να νιωσει κατι στην πορεια η\' θα πρεπει να υπαρχει απο την αρχη κατι;
    Να κρατησω το λουρι της ελπιδας; :)

  13. #28
    Γεια σου...

    Συμφωνώ με την Θεοφανία...

    Τώρα όσο για την τελευταία σου ερώτηση...γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει να ρισκάρεις...Γιατί αν δεν της βγεί εσύ είσαι αυτός που θα πληγωθεί...
    Να προσέχες!!

  14. #29
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    32
    Δεν μου ειναι καθολου ευκολο γιατι απλα ειμαι ερωτευμενος.
    Η πιο πιθανη καταληξη αν οντος ειναι ετσι τα πραγματα ειναι να πληγωθω, αλλα να παρηγοριεμαι και λιγο απο το γεγονος οτι το ειχα καταλαβει. Παντως δεν παιρνω καμια περιπτωση τελεσιδικα, απλα λεω να το αφησω να δειξει.Ετσι κιαλλιος δεν τον γλυτωνω τον πονο.
    Με βοηθανε πολυ οι αποψεις σας. Ευχαριστω

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Καλα πως ειναι δυνατον να λεει ο picles eimai ερωτευμενος κ να υπαρχει αποψη -φυγε οσο ειναι νωρις ,παψε να εισαι ερωτευμενος γιατι αυτη δε σε θελει -
    Αποψη μου ειναι να προσπαθησεις γιαυτη τη σχεση που οπως λες ειναι η μονη που δεν ειναι μονο σεξ,κ να λυσεις ολα τα προβληματα που η αποσταση διαστρεβλωνει,με την αληθεια!Μη φοβασαι να συζητησεις μαζι της με αξιοπρεπεια για το πως θα ηθελες να ειναι η σχεση σας κ ν ακουσεις κ τα δικα της θελω ,να επικοινωνησετε δηλ χωρις ψευτικες προσδοκιες κ ετσι ακομη κι αν χωρισετε θα εισαστε φιλοι γιατι θα σεβεστε ο ενας τον αλλο!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •