πνηξιμο στο λαιμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21

    πνηξιμο στο λαιμο

    καλησπερα,υπαρχει καποιος που λογο αγχουσ να νιωθει πνηξιμο στο λαομο (σαν να εχει κατι στιλαιμο) και να εχει προβλημα στην καταπωση?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    εγω νιωθω απο αγχος πνιξιμο στο λαιμο αναγουλα κ σαν αποτελεσμα μα μην μπορω να φαω κατι κ να μην κατεβαινει τιποτα δηλαδη ανορεξια

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    εχεις και αλλα στμπτοματα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    γεια σου Χρηστο ενιωθα κι εγω αυτο το πνηξιμο στο λαιμοκ το ενιωθα κ συνεχεια κ οταν πηγαινα να πιω κατι πνιγομουν συνεχεια ειχα ρωτησει την γιατρο κ μ ειχε πει οτι ειναι ψυχολογικο.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34
    Και γω το χω απο το καλοκαιρι.ειναι ψυχολογικο.

  6. #6
    Originally posted by XRISTOS2612
    καλησπερα,υπαρχει καποιος που λογο αγχουσ να νιωθει πνηξιμο στο λαομο (σαν να εχει κατι στιλαιμο) και να εχει προβλημα στην καταπωση?
    εχουν αποκλεισθει οι αμυγδαλες απο τον γιατρο σου ?
    μηπως εχεις και πυρετο ?
    αν ναι, ασε το αγχος προς το παρον στην ακρη και παρε πορεια για ΩΡΙΛΑ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    νομιω πως ειναι καθαρα απο αγχος κ τιποτα αλλο...τοχω παθει χιλιαδες φορες....δυστηχως ειναι ανυποφορο κ ενοχλητικο μεχρι αηδειας ιδιως η αναγουλα απο το πλυ αγχος,κ το θεμα ειναι οτι ερχεται απο κει που δεν το περιμενες κ αναρωτιεσαι γιατι τοπαθα νκ για πιο λογο αφου πριν ημουν καλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    ναι εχω κ αλλα συμπτωματα οπως ταχυκαρδιες ζαλη πονοκεφαλο το μυαλο μου ειναι αλου φοβιες κ αλλα...δηλαδη τα συμπτωματα της διαταραχης πανικου αμα ξερεις κ γνωριζεις για την συγκεκριμενη παθηση

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    Originally posted by polina
    ναι εχω κ αλλα συμπτωματα οπως ταχυκαρδιες ζαλη πονοκεφαλο το μυαλο μου ειναι αλου φοβιες κ αλλα...δηλαδη τα συμπτωματα της διαταραχης πανικου αμα ξερεις κ γνωριζεις για την συγκεκριμενη παθηση
    ναι πολινα τη γνωριζω την παθηση.εχω και αρκετα ψυχολογικα,αστα να πανε.εδω και κανα 2 μερεσ σφθγκο τα δοντια μου.βασικα δε ξερω τι να κανω,να ακολουθησω ομοιοπαθητικη που εχω αρχισει,αλλα δεν την πολλυ εμπιστευωμαι γιατι εχω μαθει αν εχεισ κατι πασ στο γιατρο σε εξεταζει και σου διναι το αναλογο φαρμακο η ναπαω σε ψυχιατρο,που πηγα και μου εδωσε αγωγη αλλα δεν την ακολουθησα?αυτο με τρωει εδω και 2 μερεσ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    τυχαια ανοιξα τον υπολογιστη κ επεσα στο μυνημα σου.αυτη την στιγμη ειμαι πολυ χαλια που σου μιλαω ετοιμη να παθω πανικο.....πολυ χαλια.....ναι πηγα σε ψυχιατρο παιρνω φαρμακα αλλα χωρις ψυχοθεραπεια που δεν κανω συχνα δεν γινεται να θεραπευτω...κ ιδιως αν η ζωη που περναμε με δεν ειναι καλη κ δεν κανουμε κατι για να την αλαξουμε.αυτη τη στιγμη ειμαι πολυ χαλια για κατι που εγινε πριν κ μαλωσα κ δεν μπορω παλι να αναπνευσω...οτι εγινε πριν μου βγαινει σωματικα κ ειμαι παρα πολυ χαλιααααα.δοκιμασα κ ομοιοπαθητικη που μου λες αλλα δεν εγινε τιποτα.πιστευω πως μονο η ψυχοθεραπια μπορει να βοηθεισει σε συνδιασμο με φαρμακα αν χρειαστει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Polina το έχω πάθει και εγώ για αρκετά μεγάλα διαστήματα πολλά χρόνια πριν όταν είχα τα παιδιά μωρά απο το άγχος.Θυμάμαι να μην μπορώ να καταπιώ κατέβαλα πρροσπάθεια νόμιζα ότι πονούσε και ο οισοφάγος μου.Το αγχος εμφανίζεται με διάφορους τρόπους και συμπτώματα.Νομίζω ότι τα έχω περάσει σχεδό όλα πριν καταλήξω στην κατάθλιψη΅.Οσο για τον Χρήστο το σφίξιμο των δοντιών το κάνει η κόρη μου τον ύπνο της και τόσα χρόνια δεν είχα ανακαλύψει τίποτε.Πονούσε μέχρι το κεφάλι απο την δύναμη.Το ανακλαυψε ο γιατρος και το παραδέχτηκε η κόρη μου γιατί πολλές φορές το καταλάβαινε.η λύση είναι το ειδικό μασελάκι στον ύπνο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    γιωτα αυτη την στιγμη θα σπασει το κεφαλι μου.ξερω οτι ειναι απο οτι δεν περασε κ τοσο καλα η μερα μου...ολη η ενταση βγαινει τωρα.πηρα χαναχ κ παλι χαλια ειμαι...μαλλον ο ψυχιατρος μου δικοιο ειχε οτι απο μονο τους τα φαρμακα δεν θεραπευοθν δεν ειναι μαγικα.θελει δουλια με τον εαυτο μας με την ψυχοθεραπεια..εχω καιρο να παω για ψυχοθεραπεια κ θελω να ξανααρχισω παλι.οπως κ εσυ ειχες αρχικα κρισεις πανικου σαν εμενα κ μετα πηγε σε καταθλιψη πιστευω πως το ιδιο ετοιμαζομαι να παθω κ εγω..ειμαι στα προθυρα...αρχισα να κλεινομαι σπιτι να εχω διαφορα συμπτωματ.εχω βαρεθει τα παντα κ τους παντες κ δεν με ευχαριστει πλεον τιποτα στην ζωη μου...βαριεμαι κ δεν εχω ορεξη ουτε να παω για εναν καφε δεν υπαρχει για μενα ουσια σε τιποτα πλεον..εχω παραιτηθει κ απελπιστει απο ολλα.αρχιζω ναχω τα συμπτωματα καταθλιψης το καταλαβαινω κ πρεπει κατι να κανω γιαυτο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Το να παίρνεις το ζαναξ που μόνο συμπτωματικά μπορεί να σε βοηθήσει δεν είναι λύση.Πήγαινε στον γιατρό σου και συγρόνως μίλα κάπου προσπάθησε να αδειάσεις ίσως το να πας σε ψυχολόγο είναι σημαντικό

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Θυροειδης ειναι αρκετες φορες πρηξιμο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    θα παω σε γιατρο τελικα αλλον το αποφασισα σοφια δεν παει αλλο.οριον τι εννοεις θυροειδη?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •