TEST PAP ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    TEST PAP ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ

    Τελικα τελειωσα με γιατρους λογικα..εκανα υπερηχο στηθους ολα καλα εκει..και εκανα και το τεστ παπ καταγχωμενη..και πονεσα..πολυ..πρεπει να μαι η μονη γυναικα στον πλανητη που εκανε αυτο το τεστ και πονεσε οχι δεν ειναι υπερβολη και ομως...σφιγμενη ολα μαζι...ειχα και τη μανα μ η οποια εχει ψυχολογικα με τους γιατρους παιρνει σεροχατ και τετοια....μεσα στο αγχος μεχρι και για εκιενη κοιταζε..ο γιατρος αντι 2 ηρθε 3 ....μια ταλαιπωρεια γυρισα 6 η ωρα σπιτι μ απο το πρωιιι.κατα τα αλλα οι ωοθηκες μου μια χαρα και εχω καλη ωορηξια ειπε και μ δωσε και κα μια γενικη αιματος να κανω κξαι ττεοια..τα παντα περιελαμβανε μεχρι και θυροειδη γιατι του πα οτι τα τελ 3 χρονια απο 56 κιλα πηρα καμια δεκαρια περιπου λογω γυτμναστικης και επιλογης μου γιατι ειμαι 1.75 και ημουν χαλια ..κατα την γνωμη μ παντα...αμα ειναι ετσι το τεστ παπ σωθηκαααα....παντως το εκανα και αυτο ουφ...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εχω και ενα προβλημα εγω που δεν βοηθαει εχω φοβια με γιατρους και ποτε δεν με χαλαρωνουν ιδιαιτερα ειναι τ υπικοι λεω σε αυτον εχω αγχωθει ελα μωρεεε μου λεει ολοκληρη γυναικα ναι με βοηθησε τωρα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Είναι όντως περίεργο που πόνεσες στο τεστ παπ.Μήπως ήσουν αρκετά αγχωμένη? Και η μητέρα σου ήταν μαζί σου την ώρα της εξέτασης?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Οχι δεν ηταν η μανα μου εκεινη την ωρα ακριβως απλα με εφερε στο ιατρειοο και μετα εφυγε...και φυσικα ημουν σφιγμενη δεν πας για καφε εκει για να σαι και χαλαρη...σημερα ρωτησα μια κοπελα που ξερω οτι δεν εχει και πολλες σεξουαλικες επαφες ετσι απο περιεργεια ενω εγω εχω κανονικα και μ πε οτι πιονεσε και κεινη!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ΔΕΝ ειναι ετσι το παπ τεστ και ΔΕΝ ποναει...
    ΣΙΓΟΥΡΑ πονεσες γιατι ησουν σφιγμενη.
    ειναι πολυ λογικο να νοιωθεις αβολα,εως πολυ αβολα εως ΧΑΛΙΑ!
    κι εμενα δε μαρεσει καθολου η επισκεψη στον γυναικολογο και νοιωθω πολυ γελοια,αμηχανα και καταναγκαστικα
    αυτο που δεν εκανες ομως και με τον καιρο θα μαθεις να κανεις , ειναι το ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΨΥΧΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΣΦΙΓΜΕΝΗ.
    δεν ειναι τοσο τραγικο οσο ακουγεται. κανεις γυμναστικη απ οτι μας εχεις πει.
    ειναι απλο. αυτοσυγκεντρωνεσαι στους μυς που ειναι σφιγμενοι και τους χαλαρωνεις , οσο κι αν αισθανεσαι αβολα. καπως οπως φροντιζεις να χαλαρωνεις τους μυς στο στομα σου οταν προκειται να σου κανει ενεση ο οδοντιατρος για να μην πονεσει η ενεση.
    το πιανεις?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Και φυσικα απο εδω και περα που εμαθα τα λαθη μου δεν θα τα ξανακανω και θα πηγαινω μια φορα το χρονο σιγουρα στο γυναικολογο γαιτι ειμαι εξυπνη κοπελα , αλλα εκανα βλακεια...για την μεθοδο keggel αν το λεω καλα λες...ψυχικα ειμαι μια χαρα απο θεμα ντροπης δεν ντρεπομαι ποτε για ΤΙΠΟΤΑ! απλα αγχωνομαι για αποτελεσμα και μην πονεσω ΚΑΙ βλακειες πχ..γιατι με το σωμα μου τα παω πολυ καλα απο μικρη..ειχα ενα ατυχημα απο τα 11 μ ομως και αναγκαστικα να τρεχω απο γυναικολογο σε γυναιολογο!μετα δεν τους τιμησα οπως πρεπει αλλα τωρα εμαθα!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης.
    Ονόματα ειδικών είναι προτιμότερο να συζητιούνται μέσω προσωπικής αλληλογραφίας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    μια συμβουλη.
    ΕΙΔΙΚΑ οσον αφορα τους γιατρους, μη ψαχνεις ποτε για μικρους, καθως η εμπειρια τους ειναι πιο σημαντικη κι απ τις σπουδες τους.
    ψαχνε καλυτερα αυτους για τους οποιους ακους πολυ καλα λογια απο γνωστους που εμπιστευεσαι την γνωμη τους,οτι ηλικια κι αν εχουν.
    προσωπικα προτιμω τους μεγαλους οσον αφορα την ηλικια, απλα οχι τοσο μεγαλους ωστε σε λιγα χρονια να με εγκαταλειψουν για να παρουν συνταξη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τελος καλο ολα καλα ας πουμε!δεν εχω κολπιτιδες οιτε κονδυλωματα για αυτο ειμαι τυχερη αφου πολλες το εχουν απλα μια τραχυλιτιδα σημερα πηραν καλλιεργεια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μερικές φορές κι εγώ πονάω λίγο κατα τη διάρκεια του τεστ-παπ, και γενικά δεν νιώθω καθόλου άβολα με την γυναικολόγο μου, ούτε είμαι σφιγμένη. ίσως να παίζει ρόλο η ανατομία της κάθε γυναίκας, ή μπορεί καμιά φορά να είναι και λίγο πιο απρόσεκτος ο γιατρός....

    πάντως όλα καλά αφού δεν έιχες τίποτα!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    xm den tha tous kanw thn xarh twra thelei na kanw kai allo test iga na don an exw endotraxylitida poy den einai kai sgiyroi xaxa exoun plakaaaa

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    σανσετ
    η τραχυλιτιδα ειναι κατι πιο σοβαρο απο την κολπιτιδα.
    κανε τις εξετασεις και τις θεραπειες που σου προτεινουν οι γιατροι σου με υπομονη για να εισαι υγιης και γονιμη στο μελλον και μην κανεις του κεφαλιου σου.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ναι αλλα παιδια η μητερα μου εχει σοβαρη αρρωστοφοβια και παιρνει πολλα χαπια και δεν θελω να με κανει ετσι...
    νομιζει συνεχεια οτι εχει καρκινο και ολες τις αρωστειες του κοσμου δανειζεται απο παντου λεφτα και τα δινει στους γιατρους και τωρα που την πηρα τηλ ειναι σε γιατρο
    χτες λοιπον μου λεει θα παε σε αλλο γιατρο!
    να σουμε τι θα μας πει!
    γιατι αυτο λεει αφου βγηκε καθρη η καλλιεργεια ενω εχεις τραχυλιτιδα εχεις κατι που δεν φαινεται ισως κονδυλωματα που δεν φαινονται!σοβαρος γιατρος!σκασαμε 25ο ευρω σε σοβαρη κλινικη και υπονοει οτι δεν μου εκανε καλη εξεταση η μικριοβιολογος που πηγα και να κανω αμεσα λεει αλα δυο τεστ παπ...ελεος..
    η μανα μου θελει να με τρεχει παντου σε ολους τους γιτρους και εγω θατην βρισω στο τελος..ειμαι 26χρονων και θελει να με παλαβωσει και το κακο ειναι οτι εγω θα πω εε οκ θα παω τοτε πχ εκεινη θελει ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ..Ε ΟΧΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΚΑΙ ΕΛΕΟΙΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΑ!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    αντε να δουμε πως θα καταληξω με αυτη την ιστορια..τβρα λεει πρεπει να κανω και ενα νεο τεστ

    hpv dna test
    Που σου βρισκει κατα κυριο λογο αν εχεις τον ιο αυτο και τι τυπος ειναι..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •