αυχενικο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    15

    αυχενικο

    καλημερα.πηρα και εγω την αποφαση να μοιραστω τον πονο μου μαζι σας!εδω και μια βδομμαδα,εχω εντονους πονους,στην πλατη και μουδιασμα στο αριστερο χερι,δεν κοιμαμαι καλα το βραδυ,τρελαινομαι απο τον πονο!πηγα σε εναν ορθοπεδικο και μου ειπε οτι εχω,προβλημα στην πλατη,μου εδωσε φαρμακευτικη αγωγη,αλλα ο πονος συνεχιζεται!και σημερα ξυπνησα,5.00 το πρωι,πηγα χθες και σε εναν αλλο γιατρο και μου ειπε οτι,εχω αυχενικο και χρειαζομαι θεραπεια,χθες μου εκανε βελονες στην πλατη και στον αυχενα,με ανακουφισαν,αλλα το βραδυ......ξυπνησα με πονους και κλαματα,φορεσα κολαρο,αλλα η ψυχολογια μου,δεν ειναι καλη!ειχατε βρεθει σε παρομοια κατασταση?και αν ναι, ποτε θα φυγει ο πονος,τα παυσιπονα δεν με πιανουν,δεν ειμαι καλα ψυχολογικα!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Πήγαινε μερικές φορες και ισως σε βοηθήσουν οι βελόνες. Εχεις βρει την αιτία για το αυχενικό;
    Δοκίμασε και shiatsu βοηθαει τρομερά σε αυχενικά

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Περαστικά σου εύχομαι!
    Είναι μόνο οργανικό το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις ή έχει και κάποια σχέση και με το πώς είσαι αυτή την περίοδο ψυχολογικά;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Μηπως εχεις κακη θεση σωματος στη δουλεια σου?αν ναι θα σου προτεινα να γυμναστεις

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    15
    ευχαριστω για τις αμμεσες απαντυσεις.1.βελονες μεχρι στιγμη κανω,αλλα ο πονος εχει λιγοστεψη,αλλα πολυ λιγο.2.ψυχολογικο δεν ειναι ,μονο παθητικο.3. μου ειπαν οτι τα νευρα του αυχενα ειναι μπερδεμενα,να ειμαι με κολαρο,αλλα θα χρειαστουν ακομα πολλες θεραπειες και δεν πρεπει να κανω γυμναστικη.Ειναι τωρα 10 μερες που ειμαι ετσι,εχω παρει αναρωτικη,αλλα μενω στο σπιτι μονη μου,δεν εχω συγγενεις εδω,γιατι ειναι λιγος καιρος που εφυγα σε αλλη πολη για δουλεια και το επαθα για πρωτη φορα,ειμαι 30 χρονων και δεν ειχα κατι αντιστοιχο,εχω φοβηθει,γιατι δεν περναει και ο γιατρος που μου κανει τις φυσιοθεραπειες,δεν μου ξεκαθαριζει τι ακριβως εχω,αλλα μου λεει ,υπομονη,θα κανει τον κυκλο του,αλλα μεχρι στιγμης εχω να κοιμηθω 4 μερες!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •