ταχυπαλμια!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    2

    ταχυπαλμια!!!!!!!

    γεια σας!εδω και 4-5 χρονια εχω ταχυπαλμιες στο ασχετο.ειδικα οταν ξαπλωνω να κοιμηθω.εχω παει και σε καρδιολογο και γενικες και θυροιδη εξετασεις εχω κανει.ειναι ολες καθαρες.ειμαι 25 ετων και τρελενομαι και μονο με την σκεψη οτι θα εχω ταχυπαλμιες για πολλα χρονια ακομα.αν καποιος μπορει να με βοηθησει σε ολο αυτο,η να μου δωσει καποια συμβουλη ας το κανει.μου εχει γινει πλεον μονιμο προβλημα...περιμενω μηνυματα σας.ευχαριστω!!

    Αναστασια

  2. #2
    Αναστασια μου, καταρχην καλώς ήρθες...

    Αφου ο καρδιολογος σου ειπε πως δεν έχεις τίποτα, έχεις σκεφτει να επισκεφτεις έναν ψυχολόγο, σε περίπτωση που είναι απ το άγχος/στεναχωρια?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    2
    θεοφανια καταρχας σε ευχαριστω για το μηνυμα.το εχω σκεφτει αλλα φοβαμαι οτι 99% θα μου δωσει καποια χαπια και εχω ασχημη εμπειρια.οταν πρωτοαρχησαν οι ταχυπαλμιες ειχα παει σε καρδιολογο και μου εδωσε κατι χαπια για να ρυθμισω τους χτυπους.οταν τα επερνα ειμουν ενταξει και στο τελος δεν μπορουσα να τα κοψω.τελικα με χιλια ζορια τα εκοψα και ξεκινησαν παλι τα ιδια.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11
    To πιο πιθανό είναι να ωφείλεται σε στρες και άγχος. Σε καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί και εγώ όταν αγχώνομαι ανεβάζω παλμούς, και με πιάνει και το στομάχι ταυτόχρονα, και το κακό είναι πως αγχώνομαι και πολύ εύκολα και συχνά. Νομίζω πως η συμβουλή της Θεοφανίας είναι η καλύτερη και ίσως να σε βοηθούσε ένας ψυχολόγος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    anastasia,καλησπέρα!Ο ψυχολόγος δε δίνει χάπια.
    Αφού όπως λες σε\"τρελαίνει\"η σκέψη πως μπορεί να συνεχίσεις να έχεις ταχυπαλμίες για πολλά χρόνια,δε νομίζεις πως πρέπει να ξεπεράσεις και τη φοβία που φαίνεται να σε μπλοκάρει στο να πας έστω για μία αξιολόγηση σε έναν ψυχολόγο;
    Oι ταχυπαλμίες είναι συχνά σύμπτωμα άγχους.Τι σου δημιουργεί άγχος;Πώς είναι η προσωπική σου ζωή;Πώς βιώνεις την καθημερινότητά σου;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •