Διπλά και τριπλά προφίλ.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 115
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    το σιγουρο ειναι οτι με κραταει αξιοπρεπή και δεν πεφτω στις λουμπες του παρελθωντος.
    Αλλοι εχουν αγωνια σε αυτο το κυνηγι μαγισσων, εγω χαμογελαω....

    Με συγχωρεις αλλα θα προτιμησω να μεινω στη παντα σε ολη αυτη την διαδικασια και να συνεχισω ετσι.
    Και αυτο οχι γιατι αυτο θελω, αλλα γιατι αυτο θα γινει.
    Κανενα διπλο-πενταπλο προφιλ δεν θα βρεθει, καμια αλλαγη δεν θα γινει και ετσι θα ειναι η συνεχεια.
    Το γελιο παραγεται στις προσπαθειες ενθεν και ενθεν για αυτα τα σεναρια.
    Το γελιο παραγεται απο αυτους που δημιουργουν τετοια θρεντ....

    Οταν λοιπον τα γνωριζεις ολα αυτα, τι αλλο σου μενει παρα να γελας?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Για τον Κρίνο
    The eye sees only what the mind is prepared to comprehend.

    Για τον Knoulp
    Πάντα περνάς τη φωτιά για να φτάσεις τη λάμψη.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by RainAndWind
    The eye sees only what the mind is prepared to comprehend.

    Every man who observes vigilantly, and resolves steadfastly, grows unconsciously into genius.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Για τον Knoulp
    Πάντα περνάς τη φωτιά για να φτάσεις τη λάμψη. [/quote]


    Μιλάς από δίκή σου πείρα ή είναι απλά μια θέση που έχεις για την ζωή....??????

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Originally posted by RainAndWind
    DG,σε θεωρώ εξυπνότερη.Αυτό το συμπέρασμα έβγαλες;Πώς το πρόβλημά μου είναι η Θεοφανία,ο όλα δανεικά ή ο καθένας που δεν γνωρίζω προσωπικά;

    Δεν είναι έτσι.Λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα για μένα.Η ερώτηση είναι η εξής.Δικαιούμαι να χρησιμοποιήσω αθέμιτους τρόπους για να καταφέρω μία εικονική \"νίκη\"εντυπωσιασμού απέναντί σου;\'Οχι.
    Σε περίπτωση που το κάνω,έχω το σθένος να το παραδεχτώ;
    \'Η αισθάνομαι πως η παραδοχή του λάθους,μου αφαιρεί κάτι ζωτικό για μένα;Στην πραγματικότητα μου προσθέτει.Στην αίσθηση της αυταξίας μου και σε αυτό που εγώ ονομάζω ντομπροσύνη.
    Aν δεν έχω αυτό ως μπούσουλα,τότε εύκολα πέφτω στο τριπάκι πως κερδίζω μάχες,ενώ τις χάνω.

    Δεν αρκεί ο καθησυχασμός του εγωισμού με ψευδονίκες για την αυτογνωσία.Ακολουθεί πιο δύσκολα μονοπάτια πάντα.

    Δια της στενής πύλης...

    Την καλημέρα μου σε όλους.
    Sorry RaW, αλλα δεν έχω την παραμικρή διάθεση να βγάλω συμπέρασμα για ένα τέτοιο θέμα. Επιπλέον, δεν πιστεύω επουδενί άτομα που λένε ότι \"δεν ενδιαφέρονται για μια εικονική νίκη εναντίον κανενός\" και αρχίζουν τα post τους με \"XXX, σε θεωρούσα εξυπνότερο\". Και τέλος μιας και μιλάμε για εγωισμούς, ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς ότι το σχόλιο μου μπορεί και να μην απευθυνόταν αποκλειστικά (η στο ελάχιστο) σε εσένα :P
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  6. #36
    Originally posted by DissolvedGirl
    Originally posted by RainAndWind
    DG,σε θεωρώ εξυπνότερη.Αυτό το συμπέρασμα έβγαλες;Πώς το πρόβλημά μου είναι η Θεοφανία,ο όλα δανεικά ή ο καθένας που δεν γνωρίζω προσωπικά;

    Δεν είναι έτσι.Λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα για μένα.Η ερώτηση είναι η εξής.Δικαιούμαι να χρησιμοποιήσω αθέμιτους τρόπους για να καταφέρω μία εικονική \"νίκη\"εντυπωσιασμού απέναντί σου;\'Οχι.
    Σε περίπτωση που το κάνω,έχω το σθένος να το παραδεχτώ;
    \'Η αισθάνομαι πως η παραδοχή του λάθους,μου αφαιρεί κάτι ζωτικό για μένα;Στην πραγματικότητα μου προσθέτει.Στην αίσθηση της αυταξίας μου και σε αυτό που εγώ ονομάζω ντομπροσύνη.
    Aν δεν έχω αυτό ως μπούσουλα,τότε εύκολα πέφτω στο τριπάκι πως κερδίζω μάχες,ενώ τις χάνω.

    Δεν αρκεί ο καθησυχασμός του εγωισμού με ψευδονίκες για την αυτογνωσία.Ακολουθεί πιο δύσκολα μονοπάτια πάντα.

    Δια της στενής πύλης...

    Την καλημέρα μου σε όλους.
    Sorry RaW, αλλα δεν έχω την παραμικρή διάθεση να βγάλω συμπέρασμα για ένα τέτοιο θέμα. Επιπλέον, δεν πιστεύω επουδενί άτομα που λένε ότι \"δεν ενδιαφέρονται για μια εικονική νίκη εναντίον κανενός\" και αρχίζουν τα post τους με \"XXX, σε θεωρούσα εξυπνότερο\". Και τέλος μιας και μιλάμε για εγωισμούς, ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς ότι το σχόλιο μου μπορεί και να μην απευθυνόταν αποκλειστικά (η στο ελάχιστο) σε εσένα :P

    Οποτε απευθυνόταν σε μένα.
    Για πες μου καλή μου Ντις, εσύ που διατείνεσαι για την πριβέ λύση των προβλημάτων μεταξύ των μελών και όχι δημόσια, και αφου χτες είχαμε μια κατ ιδίαν συζήτηση επί του θέματος, γιατί τη συνεχίζεις δημόσια?
    Είναι μια απορία που πολύ θα χαιρόμουν να μου τη λύσεις.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Originally posted by Θεοφανία
    Οποτε απευθυνόταν σε μένα.
    Για πες μου καλή μου Ντις, εσύ που διατείνεσαι για την πριβέ λύση των προβλημάτων μεταξύ των μελών και όχι δημόσια, και αφου χτες είχαμε μια κατ ιδίαν συζήτηση επί του θέματος, γιατί τη συνεχίζεις δημόσια?
    Είναι μια απορία που πολύ θα χαιρόμουν να μου τη λύσεις.
    Καλά τι εγωισμός είναι αυτός! Μονο εσείς γράψατε σε αυτό το θέμα? Μονο σε εσένα Θεοφάνια η στην RaW μπορεί να απευθυνόμουν? Δεν σου πέρασε ΚΑΘΟΛΟΥ από το μυαλό λοιπόν ότι το έγραψα για όσους έχουν προσωπικά προβλήματα με κάποιον άλλο και τα βγάζουν στη φορα του forum;
    Ξυπνάτε ρε, δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω σας επιτέλους!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  8. #38
    Originally posted by DissolvedGirl
    Originally posted by Θεοφανία
    Οποτε απευθυνόταν σε μένα.
    Για πες μου καλή μου Ντις, εσύ που διατείνεσαι για την πριβέ λύση των προβλημάτων μεταξύ των μελών και όχι δημόσια, και αφου χτες είχαμε μια κατ ιδίαν συζήτηση επί του θέματος, γιατί τη συνεχίζεις δημόσια?
    Είναι μια απορία που πολύ θα χαιρόμουν να μου τη λύσεις.
    Καλά τι εγωισμός είναι αυτός! Μονο εσείς γράψατε σε αυτό το θέμα? Μονο σε εσένα Θεοφάνια η στην RaW μπορεί να απευθυνόμουν? Δεν σου πέρασε ΚΑΘΟΛΟΥ από το μυαλό λοιπόν ότι το έγραψα για όσους έχουν προσωπικά προβλήματα με κάποιον άλλο και τα βγάζουν στη φορα του forum;
    Ξυπνάτε ρε, δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω σας επιτέλους!
    Καταρχην δεν σου μιλάω έτσι.
    Αν πραγματικά εννοούσες καποιον, καλύτερα να το έλεγες με πριβέ μνμ όπως διατείνεσαι πως πρέπει να κάνουμε όλοι όταν έχουμε θέμα για να μην αναστατώνουμε το φόρουμ.
    Μην αναιρείς τον εαυτο σου, δωσε το καλό παράδειγμα.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αχαχαχαχαχαχαχαχα.....
    μα τι πλακες ειναι αυτες.... συνεχιστε, αυτο το θρεντ ειναι απο τα καλυτερα.....

    εσυ μου ειχες πει, που σου ειχα πει εγω, αλλα δεν σου ειπα.....

  10. #40
    Originally posted by krino
    αχαχαχαχαχαχαχαχα.....
    μα τι πλακες ειναι αυτες.... συνεχιστε, αυτο το θρεντ ειναι απο τα καλυτερα.....

    εσυ μου ειχες πει, που σου ειχα πει εγω, αλλα δεν σου ειπα.....
    Αυτο θα πει εμμονή....φευγω αλλα είμαι πάντα εδω....

    Καποτε σου είχα πει πως έκατσες στη γιορτή σου εδω μέσα 15 ώρες και μου είπες πως δεν σε λένε έτσι.
    Λιγο αργότερα σε διέψευσαν.
    Τώρα αυτό.
    Αλήθεια λυπάμαι. Δεν περίμενα πως ήταν τόσο σοβαρά τα πράγματα και δεν θα είμαι εγω αυτή που θα σε κάνω χειρότερα.
    Ελπίζω κάποτε να βρεις το κουράγιο να ζητήσεις βοήθεια.
    Απο μένα τιποτε αλλο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Δεν έχω κανένα προσωπικό πρόβλημα με κάποιον, τι να το κάνω το πριβέ μήνυμα? Άσε που μόλις αναίρεσες τον εαυτό σου η ίδια, λέγοντας ότι αν πραγματικά εννοούσα κάποιον συγκεκριμένο θα το έστελνα σε u2u όπως προτεινες (και όπως και έκανα εχθές στο chat μαζί σου, και όχι επειδή είχα \"πρόβλημα\" μαζί σου, απλά σαν φιλική συμβουλή). Η λογική υπόθεση λοιπόν που έπρεπε να κανεις είναι ότι το post αυτό ήταν δημόσιο ακριβώς επειδή δεν απευθυνόταν σε κάποιον συγκεκριμένο.
    Thanks πάντως για την επιβεβαίωση.

    (Μιλάω γενικά πάλι btw) Είναι αρρώστια πλέον η τάση του καθενός να φτιάχνει θέμα για τα προσωπικά που έχει με κάποιο άλλο μέλος. Καλές οι αντίθετες απόψεις, καλές και οι καλόβολες σαρκαστικές ατάκες, αλλα από ένα σημείο και μετά, ισχύει το \"οποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται\" και αρχίζουν παράνοια του στυλ \"θέλει να μου την πει\" η \"είναι κάποιος με διπλό προφίλ που έχει μπει στο forum με μοναδικό σκοπό να με προσβάλει\" και καταστάσεις δημοτικού του στυλ \"αυτός άρχισε πρώτος\".
    Δεν αμφιβάλλω πως υπάρχουν και ταραξίες ανάμεσα στην τάξη και ασφάλεια του forum. Το να βγαίνουμε σε κυνήγι μαγισσών όμως για το ποιοι είναι το θεωρώ παντελώς ανθιυγεινό και οριακά παρανοϊκό. Αν προκαλεί πρόβλημα, γραφει ο κάθε ένας ένα ωραιότατο μηνυματάκι στον admin (αν δεν το προσέξει και ο ίδιος δηλαδή) και εκφράζουμε τα παράπονα μας, και ο υπεύθυνος πράττει ανάλογα. Έχω δε την εντύπωση επιπλέον ότι, μετά τα περιστατικά του τελευταίου μηνα, η επίβλεψη των post για την ομαλή λειτουργία του forum έχει γίνει πιο σφιχτή και θα φέρει αποτελέσματα και από μονη της.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    ...Και αφου στο παρελθον εχω κατηγορηθει κι εγω για υπαρξιακη πολλαπλοτητα (αμεσως μετα τα πρωτα μου ποστ, φυσικα...) ας πω ενα δυο λογακια. Ξερετε τι γινεται? Μια φορα στις τοσες (ευτυχως δεν το κανετε συνεχεια), και για οποιονδηποτε λογο προσωπικο σας (σιγουρα με αφορμη διαφορετικες συμπεριφορες του Αλλου καθε φορα), μερικοι απο εσας δεν αντεχετε την παρουσια καποιου νεου μελους και νιωθετε πως σας απειλει. Δεν αποδεχεστε τη μοναδικοτητα του, και αμεσως σπευδετε να τη \"διαιρεσετε\" - πολλαπλασιαζοντας τα προφιλ του. Αυτο που με ενοχλει δεν ειναι τοσο η υποψια διπλο η τριπλοεγγραφης - αλλωστε δεν ειναι παντα ευκολο να αναγνωρισουμε καποιον απο την κειμενικη του περσονα και μονο. Αυτο που με ενοχλει ειναι η ευκολια με την οποια σπευδετε πλεον να εκφρασετε τη βεβαιοτητα σας δημοσια, ακομη και ανοιγοντας ξεχωριστα νηματα που πριμοδοτουν την ενταση και την εμπαθεια που τα ενεπνευσαν. Γιατι οι φημες αυτου του ειδους δυστυχως λαμβανονται ευκολα στα σοβαρα απο πολλους. Αλλα αυτο ειναι ενα αλλο ζητημα.

    Παρεμπιπτοντως, ωραια λεξη-στοχος το \"προφιλ\", δε βρισκετε? Πολυ πιο ευκολο να κανουμε εμμεσες αναφορες σε \"προσφατα πιθανα κρουσματα πολλαπλων εγγραφων\" παρα να πουμε στα ισια \"Εϊ Κωστα, Γιαννη, Ευτυχια? Ειστε απατεωνες. Α, και δε συμφωνω με αυτα που γραφετε, το αναφερω ετσι πληροφοριακα.\" Να τα πειτε ολα αυτα face to face, ουτε για αστειο. Γενικα μεσω φορουμ δεν πολυπαιζεστε - εισαστε ατομαρες απεναντι στα νεα προφιλ-αντικειμενα.

    Πρεπει επειγοντως να αναζητησετε νεους τροπους να κερδιζετε τη συζητηση απεναντι σε ατομα που ξερουν και αυτα να εκφραζονται και να επιχειρηματολογουν, χωρις να περιμενουν πρωτα να καθιερωθουν σαν μελη κατω απο τον κανονα της παλαιοτητας που παλι εσεις εκφραζετε. Μπορει κι εγω να βρισκω τις τοποθετησεις της Μανιας αστοχες, να εχω διαφωνησει με αποψεις της Rain, δεν εσπευσα ομως να αμφισβητησω εστω εικονικα την ατομικοτητα τους. Και γενικα οι περισσοτεροι νομιζω δεν το κανουν αυτο εδω μεσα. Ειστε λιγοι.

    Αλλα σιγουρα, δεν υπαρχει πιο εκνευριστικο πραγμα στον κοσμο απο εναν φρεσκο εξυπνακια, η μια αναιδεστατη επιδοξη συμφορουμιτισσα. Εχω κατηγορηθει πως υπηρξα και τα δυο, αλλωστε... :-O
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #43
    Ομπ....θα απαντήσω σε σένα γιατι πιστεύω πως ότι είχα να πω στην Ντις το έχω πει και δημόσια και πριβέ, οπότε όποιος κατάλαβε-κατάλαβε, δεν έχω καμια ορεξη να συνεχίσω και να καταλήξουμε σε καυγά.

    Το θεμα με τα διπλοτριπλοπροφιλ είναι από μόνο του μια απατεωνιά.

    Δεν ξέρω αν η ρέιν είναι διπλοτριπλογραμμένη, ή την έχει βάλει κάποιο άλλο μέλος, αλλά γιατί να μην το πιστεύω όταν πάει από μονη της, οντας καινούργιο μελος, και βρίσκει ένα θέμα που έχει παιχτεί πριν 1,5 χρονο και με καλεί να ζητήσω συγνώμη για ρατσισμό απέναντι στους ομοφυλόφυλους?

    Παράλληλα εμφανίζεται και μια Μάνια απ το πουθενά, η οποία μπαίνει στο θέμα της Άρκτος, που δεν είναι για γέλια παρά ιδιαίτερα λεπτό και σοβαρό και αρχίζει τις κριτικές και τα αυθαίρετα συμπεράσματα λες και την ξέρει χρονια.

    Αυτα τα δυο περιστατικά με έκαναν να ανοίξω αυτο το θέμα και νομίζω οτι κάπου εδώ πρέπει να το κλείσουμε για να μη δημιουργηθεί άλλο ένα μπάχαλο και να ελπίζουμε πως κάποια στιγμή θα απαντήσει ο Αντμιν.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by krino
    πως πανε εδω οι δουλειες?
    πιαστηκε ο κλεφτης η ακομα?


  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Originally posted by Θεοφανία
    Δεν ξέρω αν η ρέιν είναι διπλοτριπλογραμμένη, ή την έχει βάλει κάποιο άλλο μέλος, αλλά γιατί να μην το πιστεύω όταν πάει από μονη της, οντας καινούργιο μελος, και βρίσκει ένα θέμα που έχει παιχτεί πριν 1,5 χρονο και με καλεί να ζητήσω συγνώμη για ρατσισμό απέναντι στους ομοφυλόφυλους?
    Φανταζομαι θα σου απαντησει η ιδια, ας πω κι εγω ομως το προφανες: γιατι, απλουστατα, πολλα νεα μελη ανατρεχουν αργα η γρηγορα σε παλιοτερα θρεντ, που ειτε αναδυθηκαν προσφατα ειτε εμφανιστηκαν μεσω μηχανης αναζητησης, και που ειναι αντιπροσωπευτικες του απιστευτου χαους που επικρατουσε στο φορουμ για κανα δυο χρονια. Ε... Καποιοι μετα, λογω ιδιοσυγκρασιας δεν μπορουν παρα να απαντησουν, ειδικα οταν δεν προκειται να κατηγορηθουν οτι ανεσυραν το εν λογω θρεντ απο τα βαθη. Στην πρωτη σελιδα ειναι πλεον το αριστουργηματικο θεμα-τομος.

    Σου εχω πει οτι δεν αντεχω τις ομοφοβικες αντιληψεις? Δεν υπηρξε λογος μεχρι τωρα, αλλα εχουν γραφτει αισχη πανω σε αυτο το θεμα στο φορουμ. Και για πολλα αλλα. Ειναι δικαιωμα οποιουδηποτε μελους να μας κρινει για αυτα που εχουμε γραψει και που ειναι σε κοινη θεα. Δεν χρειαζεται καμια θεωρια συνομωσιας για να ερμηνευτουν οι αντιδρασεις καποιου που σκονταφτει στα διαμαντια αυτα του παρελθοντος.


    Παράλληλα εμφανίζεται και μια Μάνια απ το πουθενά, η οποία μπαίνει στο θέμα της Άρκτος, που δεν είναι για γέλια παρά ιδιαίτερα λεπτό και σοβαρό και αρχίζει τις κριτικές και τα αυθαίρετα συμπεράσματα λες και την ξέρει χρονια.
    Ναι, εμενα ολα αυτα μου θυμιζουν ανθρωπο που οντως κανει ολα αυτα που λες. Και που εγγραφεται για να κανει αυτα που λες (δε θα υιοθετησω το χαρακτηρισμο \"για γελια\", παρ\' ολα αυτα). Δε μου θυμιζουν καποιον που διπλοεγγραφεται! Σε αλλα φορουμ ειναι συχνο φαινομενο να αποτελει αφορμη για εγγραφη ενος νεου μελους καποιο ποστ που για οποιονδηποτε λογο τον \"κεντρισε\" και στο οποιο θελει να απαντησει με μια καποια αυστηροτητα. Διπλοεγγραφη? Ε, οχι ετσι εν ελαφρα τη καρδια νεο καταδικαστικο θρεντ... Κριμα δεν ειναι? Και υπερβολικο, και αδικο?
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •