ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΑ ..ΤΟ WC!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΑ ..ΤΟ WC!

    ΕΝΩ γενικα σε αλλα δεν τρωω κολληματα να πω εχω εμμονες ..μαρεσει η καθαριοτητα αλλα εχω εμμονη με τα ξενα wc...θα ζοριστω καμια φορα οχι παντα αν δεν ειναι καθαρη η τουαλεττα και θα νιωσω τυψεις που θα παω..σημερα γιορταζε μια απο την δουλεια μας εβγαλε σε μια κοντινη ταβερνα για μεσημεριανο και εγω δεν ειχα προλαβει να παω τουαλλετα στο γραφειο..παω λοιπον και ηταν βρωμικες εννοω ειχε τσισα παντου..δεν ηταν καθαρη με λιγα λογια..οχι οτι καθομαι αλλα προσπαθω να μην ακουμπησω πουθενα..το ξερω σας εχω πρξει με τις τουαλλετες αλλα ειχα παθει ουρολοιμωξη μαλλον ετσι και γενικα τα σιχαινομαι αυτα.. κανω και τρελες σκεψεις δηλαδη αμα δεν "κεντραρω" καλα τα τσισα λολ σορρυ κιολας και πεταχτουν πανω μου αν κολλαω κατι..γενικα κανω συνειρμους οτι με ακουμπανε αλλα τσισα αλλωνων πανω μου...ευχαριστω απκο τωρα για απαντησεις..καλο σ-κ.και χωρις εννοιεες!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    http://eppsnet.com/images/omg-wtf.jpg



    λολ



    Εντάξει όλοι οι άνθρωποι πάνω-κάτω έχουμε ψυχαναγκασμούς, άλλο να έχεις ψυχαναγκασμούς και άλλο να έχεις ψυχαναγκαστική-καταναγκαστική διαταραχή που τραβάει όλη την προσοχή σου και σε κάνει δυσλειτουργικό. Όπως ακριβώς άλλο να περνάς μια περίοδο down και άλλο να έχεις μείζωνα κατάθλιψη, δεν είναι το ίδιο (η άλλο να έχεις ύποπτες και λίγο περίεργες σκέψεις που και που και άλλο να έχεις ψύχωση). :cool:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πρακτικα πραγματα.
    Παιρνεις χαρτι υγεια και προσεκτικα σκουπιζεις το καθισμα.
    Κατοπιν καλυπτεις το καθισμα με τρια κομματια χαρτι υγειας...αριστερα,δεξια και κεντρο.
    Κατοπιν καθεσαι και κανεις την αναγκη σου.
    Εαν δεν υπαρχει χαρτι υγειας τοτε να φροντιζεις να εχεις μαζι σου παντα χαρτομανηλα...ειναι ευκολο μιας και κουβαλας και τσαντα φανταζομαι.
    Αυτα.
    Α και αν σε ανησυχει το...κενρο...ριξε και ενα κομματακι χαρτι υγειας και εκει να μη...πιτσιλαει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Στο φαρμακείο υπάρχουν ειδικά καλύμματα λεκάνης επίσης.Και θα μπορούσες να προμηθευτείς και ένα μικρό μπουκαλάκι αντιμικροβιακό/αντιμυκητιασικό υγρό,ώστε να σκουπίζεις πριν τα μέρη που σε\"ανησυχούν\".Αλλά και η τακτική του Κeep στην ανάγκη καλή είναι.Είδες παιδί μου ο άντρας,το έχει το πρακτικό:P

    Πάντως δεν χρειάζεται να ανησυχείς,το να προσέχουμε την υγιεινή μας,να λαμβάνουμε προφυλάξεις για τη διατήρηση της υγείας μας-όταν δεν ξεφεύγει σε υπερβολές-είναι θετικό στοιχείο,όχι αρνητικό.Δείχνει φροντίδα για τον εαυτό μας και τους άλλους.Πάντα με μέτρο και χωρίς κολλήματα.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τα εχω δει αυτα τα καλλυματα και νομιζα οτι ηταν για τιην γριππη μονο!
    το αντιμικροβιακο ειναι εδικο για αυτον τον λογο δηλ?ποιο ειναι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Υπάρχουν διάφορα απολυμαντικά υγρά.Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Dettol για απολύμανση ειδών υγιεινής και στο σπίτι και στην εργασία.Γιατί και εκεί είμαστε αρκετά άτομα και δύο μόνο οι τουαλέτες,μία σε κάθε όροφο.
    Δεν ξέρω εγώ είμαι ψυχραιμότερη και ως προς τη νέα γρίπη,αντιστέκομαι στον πανικό.Δεν σκοπεύω να κάνω το εμβόλιο πάντως.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    αα καλα και εγω με την γριππη ειμαι ηρεμη ακομα!ειπαμε μαρεσει η καθαριοτητα εχω μια εμμονη αλλα δεν ειμαι και ηλιθια;)
    αα αναφερεσαι εσυ σε τζελ μαντηλακια και ττεεοια που καθαριζουν..εχω τετεοια.. που καθαριζουν και σαν σπρει το χωρο ντετολ!
    αλλα εμ τι να το βαζω στην λεκανη αυτο?παει?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ...Eπισης σ ενα μαγαζι η οποιοδηποτε χωρο,με βρωμικες τουαλετες ,μπορει.. ευκολα να φανταστει κανεις οτι κατι αναλογο θα συμβαινει και με την κουζινα , τα τροφιμα ,τα σκευη και ολα τα αλλα \'\'αθεατα\'\' πραγματα,,,,που καλα θα κανει να τα αποφευγει,,και να μην βρισκεται στην \'αναγκη τους\' συχνα πυκνα ,...........

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •