omofulofilia - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68

Thread: omofulofilia

  1. #16
    Originally posted by redemptor
    λοιπόν, διάβασα το μύνημα αυτό και παρεμβαίνω γιατί μου φαίνεται ότι οδηγούμε τα πράγματα στα άκρα δίχως λόγο
    πρώτον, είναι φυσικό σε τέτοιες ηλικίες να υπάρχει γενικότερα ένας σεξουαλικός πειραματισμός και διαμέσου αυτού το άτομο αντιλαμβάνεται σιγά σιγά ποιος είναι ο σεξουαλικός του προσανατολισμός
    περα από αυτό εγω προσωπικά πιστεύω ότο η σεξουαλικότητα δεν είναι 100% ομοφυλοφυλία και 100% ετεροφυλοφιλία
    υπάρχουν πολλές διακυμάνσεις
    εναπόκειται στο κάθε άτομο ξεχωριστά να πάρει την απόφαση που τον ικανοποιεί και τον εκφράζει περισσότερο
    στη δική μου παρέα, είμαστε πέντε άνδρες που τα λέμε συχνά πυκνά, ας πούμε κολλητοί και ένα από τα παιδιά είναι ομοφυλόφιλος και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα
    κι ούτε μας το ανέφερε από την αρχή
    απλώς με τον καιρό διαπιστώσαμε ότι δεν έχει κάποια κοπέλα όπως εμείς
    κι ούτε ακούστηκε ποτέ να έχει σχέση με κάποιο κορίτσι από τη σχολή μας
    αυτός ο φίλος μου σε συζητήσεις που κάναμε μου λέει ότι ακόμα και στα 18 δεν ήταν ακόμη σίγουρος για το ποιες είναι οι προτιμήσεις του
    κι ούτε ανέφερε ποτέ κάτι στους γονείς του
    πρώτον: γιατί να υποχρεωθείς να πεις κάτι που δε θέλεις, και άπτεται της δικής σου σεξουαλικότητας; Δηλαδή ένας ετεροφυλόφιλος, κάθεται και λέει \"μαμά, μπαμπά, είμαι ετεροφυλόφιλος?\"
    δεύτερον: γενικά, εμένα προσωπικά μου είναι άβολο να μιλάω με συγγενείς, πολύ περισσότερο σε γονείς για σεξουαλικά, πες με συντηρητικό

    και ένα δικό μου θεματάκι που έχω ψυχολογικό
    προτίμησα να το γράψω εδώ, παρά να κάνω ατέρμονες συζητήσεις με φίλους και γονείς

    και ξέρεις και κάτι άλλο,
    δε μου αρέσει που πιέζεις τόσο πολύ τον αδερφό σου
    άστον λίγο να ηρεμήσει και να δει τα πράγματα πιο ρηλαξάτα
    μη του γίνεσαι κι εσύ εξτρά βάρος

    οπότε η προσωπική μου άποψη είναι ότι θα πρέπει να σεβαστείς τις σεξουαλικές προτιμήσεις του αδελφού σου και να τον αφήσεις ελεύθερο να πράξει ότι ο ίδιος επιθυμεί

    σίγουρα σα μεγαλύτερος αδερφός θα είναι καλή κίνηση αν τους πεις ότι τον εμπιστεύεσαι και ενδιαφέρεσαι να είναι αυτός ευτυχισμένος και ολοκληρωμένος ως άνθρωπος, ανεξάρτητα σεξουαλικού προσανατολισμού

    δηλαδή του αρέσουν τα αγόρια, ε και τι; στον 21 αιώνα είμαστε, 2009 μχ

    είδαμε κι εμείς που μας αρέσουν τα κορίτσια τι τραβάμε...

    λοιπόν , αυτά έχω να σου πω
    και επειδή έχω κι εγώ μεγαλύτερο αδερφό και γενικά με έπρηζε όταν ήμουνα μικρός
    και ξέρω από καταπίεση, σου λέω να τον αφήσεις τον αδελφό σου μόνο του να αποφασίσει ο ίδιος για τη ζωή του, να χαρεί την εφηβεία και τα νεανικά του χρόνια δίχως πίεση και συναισθηματικούς εκβιασμούς
    ρεντ....συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και αυτός ήταν ο λόγος που έλεγα απ την αρχή στον μπερδεμένο να μιλήσουν στους γονείς τους.

    Ένας ειδικός θα τους έλεγε σχεδόν τα ίδια.
    Το θέμα είναι το παιδί να μην ταλαιπωρείται από σκέψεις και ενοχές ότι και αν του αρέσει να κάνει στο κρεββάτι του και να μην αφήνει να τον επηρεάζουν τα σχόλια κάποιων εξυπνάκηδων.
    Από κει και πέρα, το περιστατικό που συνέβη πριν χρόνια, θα επρεπε να ερευνηθεί απ τους γονείς όσο και αν είναι άβολο.
    Πως, ποιοι και σε ποιες συνθήκες έγινε.
    Τα 15 είναι πολύ δύσκολη ηλικία. Αρκεί η εφηβεία για να σε αποπροσανατολίσει, πόσο μάλλον τέτοια γεγονότα που μπορεί να καθορίσουν και να σε παραπλανήσουν στη ζωή σου....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by lola
    Originally posted by berdemenos
    το εχω συζητησει αυτο και διαλεγει γυναικα...!!
    εχει και σχεσει με ενα κοριτσι εδω και 5 μηνες...

    οποτε ποιο το προβλημα....δεν ειναι gay....ισως απλα ο χαρακτηρας του να ειναι λιγο \'\'καπως\'\' και καποια κωλοπαιδια αυτο το ονομαζουν \'\'φλωρος\'\'...η συμβουλη μου...μακρια απ τα κωλοπαιδια και θα βρει τον εαυτο του............
    Οπότε ποιο το πρόβλημα...Δεν είναι gay....Aν ήταν φυσικά,θα είχαμε ένα τεραστίων διαστάσεων πρόβλημα,ε,Ε,ΕΕΕ;:P:P

    Δεν είναι η ταυτότητα το πρόβλημα.Το πρόβλημα δεν είναι η ίδια η σεξουαλική ταυτότητα,πάντα το πρόβλημα το δημιουργεί η αντίδραση του περιβάλλοντος σε κάθε διαφορετικότητα.Είτε το σχολικό περιβάλλον,είτε η γειτονιά,η παρέα,η οικογένεια,κτλ.

    Οι νταήδες του κάθε σχολείου,η κατακραυγή,το νταβατζιλίκι,ο εκφοβισμός.Οι εκκλησιαστικοί παράγοντες που το παρουσιάζουν ως αμαρτία και ανήθικη ποιότητα,οι γονείς που είναι άνετοι αρκεί να μην τους \"αγγίξει\"και οι άλλοι του\"θα σε σφάξω στο γόνα\",οι δάσκαλοι και καθηγητές που δεν παίρνουν θέση,ο θεατής που παρακολουθεί τον εμπαιγμό και μένει αμέτοχος,χωρίς να παρέμβει και να προστατέψει,τα φιλαράκια που δεν θέλουν στην παρέα τους\"αδερφούλες και πουστράκια\",και όλοι εμείς που σφυρίζουμε αδιάφορα όταν τέτοια συμβαίνουν γύρω μας,που δεν μας γεμίζει η κακοποίηση οργή,που δεν γινόμαστε παρά αυτό που μας έμαθαν.Καθίκια με επίφαση νομιμότητας.

    Τέτοια περιστατικά λεκτικής βίας ή και σωματικής συμβαίνουν κάθε μέρα σε σχολεία και παρέες.Κάθε μέρα άνθρωποι μπαίνουν στο περιθώριο,είτε γιατί είναι ομοφυλόφιλοι,είτε γιατί είναι υπέρβαροι,είτε γιατί είναι άτομα με αναπηρία,είτε γιατί είναι \"ξένοι\",είτε γιατί είναι ψυχικά ασθενείς,είτε οτιδήποτε η πλειοψηφία θεωρήσει πως της απειλεί την ηλίθιά της ισορροπία τρόμου.

    Να πάρεις θέση ατάραχε θεατή.Να ξυπνήσεις από το λήθαργό σου και να αντιδράσεις.Να ξεμάθεις τις μαλακίες που σου δίδαξαν και να μάθεις δικά σου γράμματα,αυτά που σου έκρυβαν και σου κρύβουν.Να μην παραμείνεις μαλάκας ομοφοβικός,ούτε εθνίκι του κερατά,ούτε τραμπούκος,ούτε τσιράκι των τραμπούκων.

    Να ξεχωρίσεις και να πάρεις θέση όταν κάθε φορά κάθε μέρα γύρω σου άτομα πονάνε και δέχονται επιθέσεις.Να πάψεις να είσαι ο καθώς πρέπει ναζί και να γίνεις σύμμαχος αυτών που κακοποιούνται.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    κοιταξτε το θεμα εινι και αλλο αυτα τα κολοπαιδα τον απειλουν συνεχεια οτι αμα δεν κανει το ενα η το αλλο
    θα το πουν σε ολα τα παιδια αυτο που εγυνε και θα τον κανουν ρεζιλι και αυτο τον φοβιζει παρα πολυ.!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Originally posted by RainAndWind



    Οπότε ποιο το πρόβλημα...Δεν είναι gay....Aν ήταν φυσικά,θα είχαμε ένα τεραστίων διαστάσεων πρόβλημα,ε,Ε,ΕΕΕ;:P:P




    για ποιον χτυπαει η καμπανα?οεο
    δεν ειναι δηλ ενα τεραστιων διαστασεων προβλημα...εμ οχι δεν ειναι... τι μας νοιαζει λοιπον τι κανουν στο κρεβατι τους και οι παιδοφιλοι ή οι νεκροφιλοι ή οι καθε ειδους αλλοι ανωμαλοι?θα μου πεις οι παιδοφιλοι κακοποιουν παιδια..οι νεκροφιλοι κακοποιουν ταφους ,αλλοι βιαζουν γριες γιατι αυτες τους την δινουν ερωτικα.. δεν πρεπει ομως και αυτους να τους αγγαλιαζουμε και να μην τους φερομαστε ρατσιστικα? αυτοι φταινε που εχουν μια ιδαιτεροτητα στη σεξουαλικοτητα τους ?θα μου πεις αυτοι κανουν κακο ενω οι gay δεν κανουν ετσι δεν ειναι?ε λοιπον και οι gay κανουν κακο... κυριως στις γυναικες και ξερεις γιατι?γιατι ειναι τοσο καταπιεσμενοι(οχι τοσο λογο κοινωνιας)λογω του οτι γεννηθηκαν αντρες και οχι γυναικες που σε καθε ευκαιρια θα βγαλουν την ζηλια και την κακια τους...οι περισσοτεροι απ αυτους ειναι μισογυνηδες ειναι ή δεν ειναι ?μπορει να κανουν παρεα με γυναικες αλλα αυτο ειναι απλως μια μασκα και τιποτα αλλο.......τον ορο ρατσισμο μπορω να τον δεχτω σε σχεση μαυρου-ασπρου,αντρα-γυναικα αλλα να τον δεχτω για να υποστηριξω την ανωμαλλια..ε οχι ρε παιδια ημαρτον πια ....απο αυτες τις ανοιχτομυαλλες ιδεες η κοινωνια παει κατα διαολου..σωσων κυριε τον λαο σου(ριχνω και το εκκλησιαστικο μου βεβαιως-βεβαιως)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Originally posted by berdemenos
    κοιταξτε το θεμα εινι και αλλο αυτα τα κολοπαιδα τον απειλουν συνεχεια οτι αμα δεν κανει το ενα η το αλλο
    θα το πουν σε ολα τα παιδια αυτο που εγυνε και θα τον κανουν ρεζιλι και αυτο τον φοβιζει παρα πολυ.!
    μηπως πρεπει να πιασεις κανενα καθηγητη,να του εξηγησεις δε γενικες γραμμες την κατασταση μηπως μπορει να βοηθησει με καποιο τροπο...........

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    και με ποιο τροπο μπορει να βοηθησει???
    ασε που μπορει να μην το πιστεψει κιολας!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    berdemenos,υπάρχουν λύσεις.Θα σου στείλω u2u για λεπτομέρειες.Υπάρχουν άτομα που ασχολούνται με την παραβίαση δικαιωμάτων,τον εκβιασμό και την κακοποίηση.Θα σε καθοδηγήσουν πως να το αντιμετωπίσετε εσύ και ο αδερφός σου.

    Αλλά το κυριότερο είναι προς το παρόν να μείνει μακριά τους,γιατί η κακοποίηση αυτή συνεχιζόμενη του εντείνει τυχόν αισθήματα ντροπής και ενοχής.Τον κάνει να νιώθει αδύναμος,αγχωμένος,απροστά τευτος και τον μειώνει.Προς το παρόν ας απομακρυνθεί από χώρους που κινούνται οι νταήδες,να μη βρίσκουν ευκαιρίες να συνεχίζουν το ίδιο βιολί.Αν γίνεται στο σχολείο,ας φροντίσει πχ να βρίσκεται κοντά σε καθηγητές,ενήλικες που θα μπορούσαν να παρέμβουν.Αν συμβαίνει σε μέρη έξω από το σχολείο,ας μην μένει μόνος αλλά να επιδιώκει να είναι σε ώρες που έχει κόσμο τριγύρω,ειδικά μεγαλύτερους.Πώς θα αντιδρούσαν οι γονείς σου αν τους μιλάγατε γι αυτό,χωρίς να μπείτε σε λεπτομέρειες,αν τους λέγατε αυτό που συμβαίνει χωρίς ανάλυση,σε γενικές γραμμές.

    Πιστεύω πως αυτό που νιώθει αυτή τη στιγμή είναι πως δεν υπάρχει κάποιος να τον προστατέψει,πως είναι μόνος και αβοήθητος.Θα σου έλεγα πως το χιούμορ είναι η καλύτερη άμυνα απέναντι στο νταηλίκι,αλλά καταλαβαίνω πως δεν είναι η ψυχολογία του αυτή τη στιγμή τέτοια που να του επιτρέπει τη χαλαρότητα,φοβάται πολύ.

    λολα,μπορεί εσύ να ζεις στο μεσαίωνα και να ταυτίζεις την ομοφυλοφιλία με τη νεκροφιλία,ή να πιστεύεις πως οι ομοφυλόφιλοι μισούν τις γυναίκες αλλά δεν είμαστε υποχρεωμένοι να πάρουμε τις απόψεις σου στα σοβαρά.Επιχειρήματα τέτοιου είδους δεν αξίζουν ανταπάντησης,καθώς προέρχονται από φόβο και έλλειψη γνώσης.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ο αδερφοσ σου ειναι μια χαρα πολλοι αντρεσ το κανουν με τραβελια και ειναι παντρεμενοι και πολλα αλλα δυο πραγματα σου προτεινω πρωτον αφου τα εχει με κοπελα να προχωρησει για να δει αν του αρεσει και δευτερον για να χει να πει σε περιπτωση που το πουν οι αλλοι οτι αυτοσ γ@μ@ει και επισησ να βγαλει και πουστη αυτον τον οποιο του πηρε π...πα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    πατριδα,θρησκεια,οικογενει α......γαμηστε τις αξιες,βαλτε τακουνια και γοβα στιλετο,βαλτε ρασα και καντε τους παπαδες,υοθετιστε παιδια και γινετε μητερες,καντε πλαστικες και βγαλτε βυζια....οτι δεν το εδωσε η φυση καντε το παραφυση..ανωμαλοι του κοσμου ενωθειτε..κοινοι θνητοι υποταχθειτε ...στο ονομα της οπισθοδρομικοτητας

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Originally posted by lola
    πατριδα,θρησκεια,οικογενει α......γαμηστε τις αξιες,βαλτε τακουνια και γοβα στιλετο,βαλτε ρασα και καντε τους παπαδες,υοθετιστε παιδια και γινετε μητερες,καντε πλαστικες και βγαλτε βυζια....οτι δεν το εδωσε η φυση καντε το παραφυση..ανωμαλοι του κοσμου ενωθειτε..κοινοι θνητοι υποταχθειτε ...στο ονομα της οπισθοδρομικοτητας
    Θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by pad
    ο αδερφοσ σου ειναι μια χαρα πολλοι αντρεσ το κανουν με τραβελια και ειναι παντρεμενοι και πολλα αλλα δυο πραγματα σου προτεινω πρωτον αφου τα εχει με κοπελα να προχωρησει για να δει αν του αρεσει και δευτερον για να χει να πει σε περιπτωση που το πουν οι αλλοι οτι αυτοσ γ@μ@ει και επισησ να βγαλει και πουστη αυτον τον οποιο του πηρε π...πα
    Άσε μας ρε φίλε,πρέπει δηλαδή για να αμυνθεί το παιδί να γίνει τόσο μαλάκας όσο αυτοί που τον εκβιάζουν;Άκου \"αυτός γαμάει\",και τι να λέει μωρέ αυτή η πιπίλα της ηλιθιότητας του ανδρισμού που μας έχουνε μάθει;

    Έχετε ποτέ σκεφτεί τι είναι ντομπροσύνη και ακεραιότητα;Aν έκανε αυτό που προτείνεις,τότε θα ήταν δύο φορές θύμα.Ένα γιατί κακοποιείται από την κοινωνία και δύο γιατί η κοινωνία τον έκανε να μάθει να κακοποιεί με τη σειρά του άλλους.

    Δεν ξέρω τι να πω για τις απόψεις που διαβάζω από μερικούς.Τι διάολο,τόσο πολύ σας έχουν μπολιάσει με σκληρότητα;
    \'Ετσι φαίνεται...Σκεφτήκατε ποτέ πόσο μεγάλη σημασία έχει να νιώθεις πως είσαι εντάξει με το μέσα σου;Πόσο μεγάλη σημασία έχει να μη γίνεσαι μικρόψυχος και κοντόφθαλμος ανάλογα με τις περιστάσεις και το βόλεμά σου;Να καθορίζουν οι καταστάσεις την αλήθεια σου,να προδίδεις τον εαυτό σου,να γίνεσαι ένας παρτάκιας ανάλγητος που πάει όπου φυσάει ο άνεμος;

    Φίλε,τη συμβουλή που έδωσες,όχι μόνο δεν την εγκρίνω και αισθάνομαι υποχρεωμένη να την αντιπαλέψω,αλλά πιστεύω πως είναι χειρότερος αυτός που θα πούλαγε κάποιον άλλον για να σώσει το τομάρι του σε μία τέτοια κατάσταση.Αυτό που είχα γράψει κάπου για το ήθος,πως δεν πρέπει ποτέ να είναι ετεροκαθοριζόμενο,όχι ρε να υιοθετούμε το ήθος που θα μας βγάλει λάδι ξεπουλώντας κάθε μας αρχή για να τη βγάλουμε καθαρή...Όχι να πονέσει άλλος για να μην πονέσει το τομαράκι μας...
    Γαμώ τις κοινωνίες μας που μας διδάσκουν να γινόμαστε ανθρωπάκια!!!


    Berdemene,το u2u είναι πάνω δεξιά,πατάς και μπαίνεις εκεί και βλέπεις το inbox σου,είναι τα μηνύματα που σου στέλνουν.Το γράφω γιατί υπάρχει περίπτωση να μην το γνωρίζεις.:)
    Μην αγχώνεσαι,για όλα υπάρχουν λύσεις.

    lola,la la la lola,άσε τα πατροπαράδοτα τσιτάτα,και πέρνα στην ενημέρωση.Αλλιώς καμιά πατρίδα και καμιά θρησκεία και καμιά οικογένεια δε θα μπορούν να σου προσφέρουν την αίσθηση της αξίας που λείπει.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by lola
    πατριδα,θρησκεια,οικογενει α......γαμηστε τις αξιες,βαλτε τακουνια και γοβα στιλετο,βαλτε ρασα και καντε τους παπαδες,υοθετιστε παιδια και γινετε μητερες,καντε πλαστικες και βγαλτε βυζια....οτι δεν το εδωσε η φυση καντε το παραφυση..ανωμαλοι του κοσμου ενωθειτε..κοινοι θνητοι υποταχθειτε ...στο ονομα της οπισθοδρομικοτητας


    -Το μανιφέστο μιας παπαδόπληκτης

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by RainAndWind


    Άσε μας ρε φίλε,πρέπει δηλαδή για να αμυνθεί το παιδί να γίνει τόσο μαλάκας όσο αυτοί που τον εκβιάζουν;Άκου \"αυτός γαμάει\",και τι να λέει μωρέ αυτή η πιπίλα της ηλιθιότητας του ανδρισμού που μας έχουνε μάθει;

    Έχετε ποτέ σκεφτεί τι είναι ντομπροσύνη και ακεραιότητα;Aν έκανε αυτό που προτείνεις,τότε θα ήταν δύο φορές θύμα.Ένα γιατί κακοποιείται από την κοινωνία και δύο γιατί η κοινωνία τον έκανε να μάθει να κακοποιεί με τη σειρά του άλλους.

    Δεν ξέρω τι να πω για τις απόψεις που διαβάζω από μερικούς.Τι διάολο,τόσο πολύ σας έχουν μπολιάσει με σκληρότητα;
    \'Ετσι φαίνεται...Σκεφτήκατε ποτέ πόσο μεγάλη σημασία έχει να νιώθεις πως είσαι εντάξει με το μέσα σου;Πόσο μεγάλη σημασία έχει να μη γίνεσαι μικρόψυχος και κοντόφθαλμος ανάλογα με τις περιστάσεις και το βόλεμά σου;Να καθορίζουν οι καταστάσεις την αλήθεια σου,να προδίδεις τον εαυτό σου,να γίνεσαι ένας παρτάκιας ανάλγητος που πάει όπου φυσάει ο άνεμος;

    Φίλε,τη συμβουλή που έδωσες,όχι μόνο δεν την εγκρίνω και αισθάνομαι υποχρεωμένη να την αντιπαλέψω,αλλά πιστεύω πως είναι χειρότερος αυτός που θα πούλαγε κάποιον άλλον για να σώσει το τομάρι του σε μία τέτοια κατάσταση.Αυτό που είχα γράψει κάπου για το ήθος,πως δεν πρέπει ποτέ να είναι ετεροκαθοριζόμενο,όχι ρε να υιοθετούμε το ήθος που θα μας βγάλει λάδι ξεπουλώντας κάθε μας αρχή για να τη βγάλουμε καθαρή...Όχι να πονέσει άλλος για να μην πονέσει το τομαράκι μας...
    Γαμώ τις κοινωνίες μας που μας διδάσκουν να γινόμαστε ανθρωπάκια!!!


    Berdemene,το u2u είναι πάνω δεξιά,πατάς και μπαίνεις εκεί και βλέπεις το inbox σου,είναι τα μηνύματα που σου στέλνουν.Το γράφω γιατί υπάρχει περίπτωση να μην το γνωρίζεις.:)
    Μην αγχώνεσαι,για όλα υπάρχουν λύσεις.

    lola,la la la lola,άσε τα πατροπαράδοτα τσιτάτα,και πέρνα στην ενημέρωση.Αλλιώς καμιά πατρίδα και καμιά θρησκεία και καμιά οικογένεια δε θα μπορούν να σου προσφέρουν την αίσθηση της αξίας που λείπει.

    +1000 συμφωνώ για ακόμη μια φορά RainAndWind!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ωραια η συμβουλη μου δεν σου αρεσει εσυ τι προτεινεισ που να γινεται και να βγαλει απο τη δυσκολη θεση το παιδακι;αυτα με το δασκαλο δεν πιανουν τον δασκαλο δεν τον ενδιαφερει τι κανουν τα παιδια να κανει τη δουλεια του θελει να φυγει και να ασχοληθει με τα δικα του πεσ κατι πρακτικο που να γινεται και ασε τισ ηθικολογιεσ που δεν θα πιασουν στι συγκεκριμενη περιπτωση

  15. #30
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by lola
    πατριδα,θρησκεια,οικογενει α......γαμηστε τις αξιες,βαλτε τακουνια και γοβα στιλετο,βαλτε ρασα και καντε τους παπαδες,υοθετιστε παιδια και γινετε μητερες,καντε πλαστικες και βγαλτε βυζια....οτι δεν το εδωσε η φυση καντε το παραφυση..ανωμαλοι του κοσμου ενωθειτε..κοινοι θνητοι υποταχθειτε ...στο ονομα της οπισθοδρομικοτητας


    -Το μανιφέστο μιας παπαδόπληκτης

    αχαααααααααααα! Αχ, βρε Πετράν είσαι πάντα τόσο εύστοχος!!!


    Λόλα. δεν σου φταίνει οι γκει γι αυτό που έπαθες και σταμάτα να τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι.
    Υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι και όχι άνθρωποι και κακοί γκέι. Να εισαι σίγουρη γι αυτό.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •