ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    4

    ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

    Καλησπέρα σε όλους! Διαβάζω στο φόρουμ αρκετό καιρό και αποφάσισα να γίνω και εγώ μέλος σας.
    Έχω ενα πρόβλημα που με απασχολεί ιδιαίτερα..είχα σχέση με ένα παιδί για περίπου ένα χρόνο και ήρθε το τέλος της σχέσης μας απο ότι φαίνεται έβγαινε συγχρόνως και με μια άλλη κοπέλα, μάλιστα είχε το θράσος να μου προτείνει να συνεχίσουμε να βλεπόμαστε ερωτικά ενώ τα έχει με εκείνη.Αντέδρασα στην πρόταση και αυτός εξαφανίστηκε για κάποιες βδομάδες, όταν ξαναεπικοινώνησε και ήθελε να βρεθούμε δεν μου μιλούσε καθόλου για την κοπέλα απλά μου είπε πως δεν είναι έτοιμος για σχέση και απλά βλέπει διάφορες. Όταν βρεθήκαμε στο σπίτι του όμως παρατήρησα πως άλλα έλεγε και άλλα συνέβαιναν, πρέπει να μετακόμισε και εκεί γιατί είδα πολλά πράγματα της στο σπίτι και απορώ γιατί με πηγε εκεί. Είμαι πολύ στενοχωρημένη γιατί τον είχα ερωτευθεί και τον ήθελα πολύ, μάλιστα του το είχα πει αυτό όταν συνέβη και μου είπε πως χαίρεται.Τον ρώτησα να μου εξηγήσει τον λόγο που θέλει να χωρίσουμε και δεν μου τον είπε ποτέ και θέλω πολύ να τον μάθω έχω δικαίωμα να τον μάθω. Συγχρόνως είμαι και θυμωμένη μαζί του που μου συμπεριφέρθηκε έτσι ενώ εγώ του φέρθηκα άψογα, ήμουν συνέχεια εκεί για αυτόν να τον βοηθήσω οπουδήποτε με χρειάζεται.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    malena καλησπέρα, είναι λογικό να απογοητεύεσαι αλλά μην θυμώνεις επειδή δεν σου ανταπέδωσε αυτά που περίμενες. Εσύ ήθελες και φέρθηκες όπως λες άψογα, εκείνος για κάποιο λόγο δεν ήθελε. Είναι ωραίο να είναι αμοιβαία τα αισθήματα και η προσπάθεια, αλλά δυστυχώς κάποιες φορές δεν συμβαίνει. Έπειτα, λες ότι έβγαινε συγχρόνως με άλλες, στο σπίτι είδες πράγματα άλλης, σου είπε ότι δεν είναι έτοιμος για σχέση...εσένα λοιπόν αυτά τα δεδομένα τι σου λένε? Μην τα παραβλέπεις και κολλάς μόνο στη χαρά που σου είπε ότι ένιωσε επειδή τον ερωτεύτηκες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    4
    Μαρίνα σε ευχαριστώ για την απάντηση σου και έχεις δίκιο.
    Δεν έχω κολλήσει στα καλά της σχέσης, το καταλαβαίνω ότι δεν θέλει να προχωρήσει μαζί μου σοβαρά απλά με ενοχλεί το γεγονός ότι δεν μου λέει τουλάχιστον τον λόγο που τον έκανε να θέλει να χωρίσει μαζί μου. Τον ερωτεύτηκα αν και δεν το περίμενα και μου είναι λίγο δύσκολο να το ξεπεράσω, είμαι δυνατή όμως και ξέρω πως θα περάσει ο πονος κάποια στιγμή.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Μπορεί να μην υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, απλά δεν ενδιαφέρεται πάρα πολύ. Με κάποιους ανθρώπους μας βγαίνει έντονο ενδιαφέρον και με κάποιους όχι. Είναι κρίμα να μη συμβαίνει και στους δυο ταυτόχρονα το ίδιο πράγμα, αλλά αν το καλοσκεφτείς, ίσως ερωτεύτηκες αυτό που θα ήθελες να είναι και όχι αυτό που είναι...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    4
    \'Εχεις δίκιο Μαρίνα, σίγουρα δεν θα ασχοληθώ αρκετά με το θέμα θα πονέσω λίγο ακόμα μέχρι να επουλώσει η πληγή αυτό το ξέρω αλλά πρέπει να σεβαστώ την επιλογή του και θα προχωρήσω στη ζωή όσο εκλαψα εκλαψα και αν μου ζητήσει να βρεθούμε ξανά εννοειτε πως θα αρνηθώ.
    Άλλωστε μετά από όλα αυτά που κατάλαβα πως τα είχε με δυο ταυτόχρονα και έτσι θέλει να συνεχίσει, διαπίστωσα αυτό που ανέφερες και εσύ πως ερωτεύτηκα αυτό που θα ήθελα να ήταν.


    Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου Μαρίνα :)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    :)
    Ελπίζω ο επόμενος να είναι όντως αυτό που θέλεις!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    4
    Σε ευχαριστώ! :)

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    30
    Συμφωνώ με τον(την) arsus. Γιατί δίνουμε το δικαίωμα σε κάποιους ανθρώπους μας κοροϊδεύουν? Εγωισμό δεν έχεις??? Η καλύτερη εκδίκηση είναι η αδιαφορία. Ούτε καν να του πεις ότι τάχα μου βρήκες κάτι πιο ενδιαφέρον. Τίποτα! αδιαφόρησε. Και να θυμάσαι πως ότι ξεκινάει με κοροϊδία, κοροϊδία παραμένει. Τέτοιοι άνθρωποι που παίζουν μαζί μας δεν αξίζουν μια.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    9
    Στην ζωή ψάχνουμε δυο αντίθετα πράγματα: την ασφάλεια και τον κίνδυνο. Αν έχουμε ασφάλεια, ψάχνουμε κίνδυνο, αν έχουμε κίνδυνο, ψάχνουμε ασφάλεια.


    Όταν ο άλλος είναι τέλειος και σου προσφέρει σιγουριά και ασφάλεια, ασχολείσαι λίγο μαζί του και ψάχνεις κάτι πιο αβέβαιο για να δοκιμαστείς, ψάχνεις τον κίνδυνο. Συχνά τον εκθέτεις ώστε να βγάλει νύχια, το προτιμάς.

    Όταν ο άλλος είναι επισφαλής, επιμένεις ώστε να τον μεταμορφώσεις και να τον κάνεις από αδάμαστο άλογο σε πόννυ.

    Είναι αυτό που λένε λαϊκά \"τις γκόμενες άμα τις φτύνεις τόσο κολλάνε\" (και το αντίστροφο).

    Μην ξεχνάτε ότι επί εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια ζούσαμε στα δάση κι εκεί διαμορφώθηκε η βάση της ψυχολογίας μας, τώρα πρόσφατα βγήκε το facebook.
    Είναι βάρβαρο άθλημα το ερωτικό (παθών κι ελπίζω μαθών)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •