OMADES YPOSTIRIKSIS
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4

    OMADES YPOSTIRIKSIS

    KALISPERA. ITHELA NA ENIMEROTHO AN YPARXOUN OMADES YPOSTIRIKSIS GIA TI DIPOLIKI DIATARAXI STIN ATHINA. OXI DIADIKTYAKA ALLA ZONTANA. EFXARISTO.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    http://www.opc.gr/gr/article.asp?in=3&sub=53&id=619
    Για δες αυτο πρέπει να είναι καλό!!Μάλλον θα αλλάξω και εγώ την ψυχολόγο μου και θα πάω εκεί!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4
    Ti einai akrivos? To xeis psaksei? Les na xoune group therapy?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Κοιτα αν πασ σε ψυχολογο που παω εγω δινω 60ευρω την επισκεψη!Αυτή ειναι κέντρο η πρώτη επίσκεψη είναι 50ευρω απο την δευτερη σε εντασσουν η σε γκρουπ η κανεις μόνη σου με ψυχολόγο ανάλογα την περίπτωση.Η επίσκεψη είναι 40ευρώ την ώρα!Και στην ομαδική έρχεται 160 ευρώ το μήνα!!!Αν επιτρέπεται τι σε απασχολεί?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4
    Vasika sti fasi down (2-3 mines to xrono) den exo atoma na miliso pou na katalavainoun ti paizei. KAi i fasi me psychologo den odigei kai pouthena na sou po tin alitheia. De symfoneis?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    κοιτα εγω εχω παει μια φορα αλλα επειδη εχω κανει τέτοια ψυχαναλυση μόνη μου δεν ξέρω αν με βοηθάει η ψυχολόγος γιατί μου λέει πράγματα που ξέρω και εχω αναλύσει μόνη μου!!!Το θέμα μου εμένα είναι οι εμμονές μου και σε αυτό δεν νομίζω οτι θα μου προσφέρει κάτι!!Η δική σου η περίπτωση είναι πιο απλή απο εμένα!!!Ενα γκρουπάκι θα σε βοηθούσε θα γνώριζες και καινούρια άτομα!!Πέρα απο αυτό όμως,φίλους δεν έχεις?
    Εγω μάλλον θα πάω σε ατομίκο γιατί είμαι σε άλλη βάση!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4
    Κοιτα, θα σου φανει περιεργο αλλα δεν θελω οι φιλοι μου να γνωριζουν αυτη την \"ιδιαιτεροτητα.\" Ειμαι 29 χρονων και η εμπειρια μου εχει δειξει οτι απ τη στιγμη που ο αλλος γνωριζει στιγματιζεσαι και οτιδηποτε και αν κανεις ερμηνευεται με γνωμονα την ασθενεια ενω δεν ειναι παντα ετσι. Οπως ειπες οι ψυχολογοι σου λενε πραγματα που ηδη ξερεις και τιποτα παραπανω.. Γι\'αυτο και ψαχνω κατι τετοιο. Θελω να μπορει να γινεται κατανοητη και η πιο εντονη καταθλιπτικη φαση απο ανθρωπους που το ζουνε. Γιατι η καταθλιψη του διπολικου δεν προκαλειται τοσο απο κοινωνικα αιτια οσο απο οργανικα. Οσο καλη και να ειναι η κοινωνικη σου ζωη, αν δεν εχεις τα φαρμακακια σου bye bye my darling!!!! Αλλα αρκετα με μενα.
    Τι εννοεις εμμονες? Μανια καταδιωξης ας πουμε?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Εχουμε ακριβώς την ίδια ηλικία!!!Εγώ έχω κάτι φίλες που μπορώ να τους λέω τα πάντα και γενίκα είμαι ανθρωπος που ζητάω βοήθεια!!Αυτό βέβαια δεν είναι πάντα καλό γιατί δείχνω το ευαίσθητο μου σημείο!!!Οσο για φάρμακα ξεκινησα με φάρμακα και έχω καταλήξει στην ομοιοπαθητική και μπορώ να πώ ότι είμαι πιο ευχαριστημένη απο πολλές απόψεις!!Εγω κάθε 3 χρόνια κολάω και με κάτι καινούριο!!!Τα 3 προηγούμενα χρόνια είχα κολλήσει με ένα θέμα υγείας μου όπου βρέθηκε ένας πολυ καλός γυναικολόγος και μου εξήγησε.Μέχρι τότε είχα γυρήσει και είχα πληρώσει απίστευτα όλους τους γιατρούς!!Τώρα έχω κολλήσει με κάτι άλλο και αυτό είναι το δέρμα μου!!Αν θα είχα βρεί ένα καλό δερματολόγο θα είχαν τελίώσει όλα!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    Originally posted by LeMCChris
    KALISPERA. ITHELA NA ENIMEROTHO AN YPARXOUN OMADES YPOSTIRIKSIS GIA TI DIPOLIKI DIATARAXI STIN ATHINA. OXI DIADIKTYAKA ALLA ZONTANA. EFXARISTO.
    ρίξε μια ματιά εδώ:
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4972
    σου έστειλα και u2u.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •