Μπερδεμενος με τα φαρμακα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2

    Μπερδεμενος με τα φαρμακα...

    Γεια σας! Ειμαι νεο μελος... οποτε σας χαιρετώ ολους! :)

    Εχω ενα παρα πολυ σοβαρο προβλημα με τον πατερα μου που πασχει απο ψυχωσικη συνδρομη 20 χρονια τωρα το οποιο το επαθε μετα απο εργατικο ατύχημα. Πριν ενα χρονο επαθε 2 ισχαιμικά εγκεφαλικά επεισόδια μαζι και το Σαββατο που μας περασε επαθε αλλο ενα μικρο εγκεφαλικο..
    Εχουμε ενα χρονο τωρα που σαν οικογενεια δεν κοιμομαστε το βραδυ γιατι συνεχεια ξυπναει και ξυπναει και εμας.... Μας κανει 20 ερωτησεις το λεπτο και συνεχεια το ιδιο και το ιδιο!! πραγμα που εγινε ακομα χειροτερο απο το Σαββατο που περασε το εγκεφαλικο...
    Στη ψυχιατρο που τον εχουμε παει του εχει δωσει rispental μισο το πρωι και ενα το βραδυ-akineton 3 φορες -seroquel 3 φορες.
    Σημερα απο μονος μου το rispental θα του το δωσω 3 φορε την μερα ολοκληρο οπως το ειχαμε παλια πριν τα εγκεφαλικα μπας και δουμε βελτιωση!

    Τι αλλο μπορουμε να κανουμε για να ηρεμησει? Του ειχε γραψει και η γιατρος που τον βλεπει ενα nozinan το βραδυ αλλα δεν τον πιανει! Να αλλαξουμε γιατρο? Τι αλλο να κανουμε! Κοντευουμε να παμε ολοι μαζι οχι στον ψυχιατρο αλλα στον ταφο απο την αυπνια και τους πονοκεφαλους!
    Συγνωμη που σας κουρασα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    Νικο
    μακαρι να βρει την ηρεμια του και ο πατερας σου κι εσεις, αλλα δεν μπορεις να τον κανεις πειραματοζωο,δεν ειναι καραμελες αυτα τα φαρμακα..
    αν κρινεις οτι δεν ανακουφιζεται και ταλαιπωρει κι εσας, οντως ειναι μια καλη ιδεα να επισκεφθειτε καποιον αλλο ψυχιατρο, αλλα δοκιμες με τα φαρμακα μη κανεις μονος σου...

    ευχομαι μια καλη εξελιξη και την ηρεμια ολων σας..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by Remedy
    δεν ειναι καραμελες αυτα τα φαρμακα..
    Γεια στο στόμα σου. Αυτό που λες (το λες με ευγενικό τρόπο) είναι μια μεγάλη αλήθεια.

    Στην χώρα που ζούμε, τον φετινό χειμώνα, ακόμα και οι αρκούδες αδυνατούν να πέσουν σε χειμερινή νάρκη (στην κυριολεξία).

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2
    Φυσικα και δεν ειναι καραμελες! Παλια ηταν στην ιδια κατασταση και μολις καλυτερεψε μειωθηκαν τα χαπια... δεν του εδωσα κατι απο το μυαλο μου!
    Βρηκα τελικα εναν νευρολογο που ειναι και καθηγητης σε πανεπιστιμιο και θα παμε την Δευτερα...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •