Η ΑΥΛΑΙΑ ΠΕΦΤΕΙ. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    102
    Originally posted by arktos
    http://www.bipolar.gr/
    επικοινώνησε με την ελληνική διπολική οργάνωση για αρχή.
    για να σε βοηθήσουν με το θέμα του σπιτιού.
    Αυτό είναι ότι καλύτερο για αρχή. Απόκτησε νέο στόχο και ενδιαφέρον για αυτόν.
    Δίνεις την εντύπωση ότι κραυγάζεις με τη γραφή σου. Δοκίμασε να γράψεις με μικρά γράμματα, κάτι, οτιδήποτε εδώ σε κοινή θέα, θα σε ηρεμήσει και θα μπορείς να δευτεροδιαβάζεις ότι γράφεις (δάσκαλε που δίδασκες).
    Υψωμένα, γυμνά χέρια.... Σαν κλαδιά τον Νοέμβρη

  2. #17
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    xania
    Posts
    41
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΡΙΒΟΜΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΟΝΙΜΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Κ ΑΠΕΙΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ Κ ΜΟΝΟ.ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΙΜΟ ΜΟΥ.ΣΑΣ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΑΣ ΑΝΑΣΤΑΤΟΝΩ.ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΤΑ ΠΩ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ.Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΛΕΩΝ ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΗΛΟΥΣΑ Κ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΛΩ Κ ΤΑ ΣΚΕΦΤΩΜΑΙ ΕΤΣΙ Η ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΚΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΖΩ ΑΛΛΟ ΔΕ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΠΟΝΟ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    102
    Η ανωνυμία δεν έχει και τόση σημασία στον χώρο αυτή τη στιγμή. Επίσης δεν χρειάζεται να εμπλέκεις ανθρώπους που σε κοίταξαν παράξενα. Υπάρχουν κάποιοι που περιμένουν να γράψεις κάτι εδώ και επίσης περιμένουν εναγωνίως για τις καλύτερες δυνατές αποφάσεις σου. Ενδόμυχα τις γνωρίζεις αλλά πρέπει να κάνεις και κάτι προς αυτές. Θα μπορούσες αντί να ξεκινήσεις από τον φόβο του κακού προς τρίτους με τη συμπεριφορά σου, να κινηθείς πάνω σε κάτι πιο χειροπιαστό, όπως σε ανθρώπους που θα σου σταθούς με ερεθίσματα και γνώση ακριβώς πάνω στο πρόβλημά σου και να μπορέσεις να ξεκινήσεις κάτι.
    Υψωμένα, γυμνά χέρια.... Σαν κλαδιά τον Νοέμβρη

  4. #19
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    xania
    Posts
    41
    ποναω κραυγαζω αλλα βουβα.χωρις αλλο κουραγιο χωρις αλλη ελπιδα.δε μπορω καν να θυμωσω.τρεμουν τα χερια τα ποδια,το μυαλο δε εχει παριγορια σε τιποτα,καποτε τα εβλεπα ολλα μαυρα,τωρα δεν βλεπω καν το μαυρο.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    xania
    Posts
    41
    δεν ειπα οτι θα κανω κακο σε καποιον.ειπα οτι ποτε δεν εκανα κακο σε κανεναν,οτι ποτε δεν ειμουν επικινδυνος.ενδομειχα δε εχω κατι,το μονο που θελω ειναι να γινει κατι να παψω να αισθανομαι να ακουω να ζω αλλο πονο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    102
    χμμμμ, νομίζω ότι για να γίνει κάτι πρέπει να ανέβεις ένα σκαλί. Έτσι θα μπορείς να έχεις καλύτερη άποψη για κάποια πράγματα... Το σκαλί ήδη σου έχει δοθεί γιατί δεν το ανεβαίνεις???

    www.bipolar.gr
    Υψωμένα, γυμνά χέρια.... Σαν κλαδιά τον Νοέμβρη

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    φιλαρακο αυτο που περνας λεγεται ερωτικη απογοητευση.
    το εχουν περασει και αλλοι, και θα το περασουν αλλοι τοσοι.
    Για αυτο μαζεψε τα κομματια σου και συνελθε.πολυς κοσμακης περναει αυτο που περνας και εσυ.
    σιγουρα οι επομενες μερες που ερχονται δεν θα ειναι και οι καλυτερες αλλα αν ειναι να παραδιδουμε τα οπλα καθε φορα που ερχονται τα πραγματα αναποδα θα επρεπε να βγαινουμε ολοι στο δρομο και να κλαιμε απο το πρωι απο το βραδυ.
    οχι και τοσο ομορφο θεαμα ....
    αν την θελεις τοσο πολυ,και δεν υπαρχει αλλος αντρας στη ζωη της,κυνηγησε την και γινε καλυτερος για να σε αντεχει και οχι μονο αυτο,να σε λατρευει,χωρις γκρινιες και αλλα παρελκομενα.
    αν υπαρχει αλλος τοτε μαλλον δεν μπορει να γινει κατι,στηριξου στον εαυτο σου και προχωρα.ειναι ο μονος δρομος.μονο ετσι πρεπει να το σκεφτεσαι.
    σημερα ειναι η πρωτη μερα απο το υπολοιπο της ζωης μας μη τη σπαταλας

  8. #23
    Συμφωνώ με τον Εμπνευστή. Μόνος σου είπες πως δήλωσε ότι δεν αντέχει άλλο. Τι δεν άντεξε? Είσαι έτοιμος να κάνεις την αυτοκριτική σου?
    Δε μπορεί να σου στάθηκε τόσο όσο λες και κάποια στιγμή χωρίς λόγο να έφυγε. Κάτι έγινε, μπούκωσε.
    Δες καταρχήν αυτό με το σπίτι που σου πρότειναν τα παιδιά και μέχρι να το διευθετήσεις, δωστης λίγο χρόνο να σκεφτεί. Μην την πιέζεις και προς Θεού, ούτε λέξη απο όλα αυτά που λες σε εμας, να τα πεις σε εκείνη. Τους ανθρώπους τους διώχνουν τέτοιου είδους συμπεριφορές, όταν πρόκειται για ερωτική περίπτωση.

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    xania
    Posts
    41
    παιδια δεν τησ εχω πει τιποτα απο αυτα,ουτε προκειτε.να ξεκαθαρισω οτι δεν ειναι ερωτικη απογωιτευση,ειναι κ αυτο αλλα οχι μονο αυτο.ειναι οτι παλι ο κοσμος που εκτισα με πολυ κοπο κ σε κατασταση πολυ ασχημη,για μια ακομη φορα διακισαν ολλα.

  10. #25
    Originally posted by odyseas
    παιδια δεν τησ εχω πει τιποτα απο αυτα,ουτε προκειτε.να ξεκαθαρισω οτι δεν ειναι ερωτικη απογωιτευση,ειναι κ αυτο αλλα οχι μονο αυτο.ειναι οτι παλι ο κοσμος που εκτισα με πολυ κοπο κ σε κατασταση πολυ ασχημη,για μια ακομη φορα διακισαν ολλα.
    Καταρχήν μη φέρνεις την καταστροφή. Πότε γκρεμίστηκε ο κόσμος?
    Σου είπα κάτι. Δως της χώρο και χρόνο. Δεν είναι δυνατό να της γύρισε το μυαλό σε μια μέρα.
    Θες να μιλήσουμε για τους πιθανούς λόγους που βαρέθηκε, μήπως βρούμε καμιά άκρη?

  11. #26
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    xania
    Posts
    41
    θεοφανια σε οτι κι εαν την ρωτησα επερνα την ιδια αποντηση. οτι δεν αντεχα αλλο.
    ισως δεν αντεχε το γεγονος οτι ειχα παιδια,το ηξερε ομως. ισωσ δεν αντεξε την οικονομικη δισχερεια,το ηξερε ομως ολα τα γνωριζε για εμενα πριν καν κανει σχεση μαζι μου. απλα πιστευω οτι δοκημασε τις αντοχες της.

  12. #27
    Originally posted by odyseas
    θεοφανια σε οτι κι εαν την ρωτησα επερνα την ιδια αποντηση. οτι δεν αντεχα αλλο.
    ισως δεν αντεχε το γεγονος οτι ειχα παιδια,το ηξερε ομως. ισωσ δεν αντεξε την οικονομικη δισχερεια,το ηξερε ομως ολα τα γνωριζε για εμενα πριν καν κανει σχεση μαζι μου. απλα πιστευω οτι δοκημασε τις αντοχες της.
    Οπότε, μάλλον και συ τις δοκίμαζες και αντί να την ελαφρύνεις λίγο, τα άφησες όλα πάνω της. Δεν σε κατηγορώ, όλοι πέφτουμε σε τέτοιες παγίδες. Επιμένω όμως να σου λέω να την αφήσεις ήσυχη για λίγο καιρό. Δως της χρόνο και παράλληλα λύσε το θέμα με το σπίτι. Αυτό και μόνο όταν το μάθει, θα καταλάβει πως άρχισες να παίρνεις τη ζωή στα χέρια σου.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    xania
    Posts
    41
    δε της φορτοσα ευθηνες απλα εκεινη με παρακινουσε.δε ξερω παιδια δε μπορο να σκεφτω,πηρα τηλ την ελληνική διπολική οργάνωση κ μου ειπαν οτι θα με καλεσουν εκεινη.σας ευχαριστω ολους χιλια ευχαριστω.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    xania
    Posts
    41
    παιδια φοιθεια θα τρελαθω

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    προσπάθησε να ηρεμήσεις.αν δεις πως δεν τα καταφέρνεις, απευθύνσου σε ένα νοσοκομείο που ευημερεύει.
    θα σε βηθήσουν σίγουρα.
    http://www.mazi.org.gr/

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •