Οι ΣΧΦ ακούνε φωνές? Δλδ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772

    Οι ΣΧΦ ακούνε φωνές? Δλδ

    Οταν πέφτω για ύπνο έχω πολύ άγχος κ έντονες πάρα πολλές σκέψεις, με κλειστά μάτια ασ πούμε ενώ προσπαθώ να κοιμηθώ ακούω φωνές ή να μου μιλάει κάποιος ή βλεπω παραστάσεις να συμβαίνουν, αυτο είναι ΣΧΦ ή πρεπει να είσαι ξύπνιος για να τάχεις αυτα σαν συμπτώματα ΣΧΦ?

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Κωνσταντινε
    δεν γνωριζω να σου απαντησω, αλλα αν θελεις, συνεχισε με τις επεξηγησεις γι αυτο που σε απασχολειστο ιδιο θεμα. μη το διασπας σε περισοτερα και γεμιζει η σελιδα με ποστ με ενα σχολιο το καθενα..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    58
    κωσταντινε τα ιδια εχω και εγω.ειδηκα οταν εχω μια πολυ εντονη μερα.δεν νομιζω να ειναι σχηζοφρενια αυτο.

  4. #4
    Απ\'οσο γνωριζω μπορεί να υπάρξουν ψευδαισθήσεις όταν είμαστε σε μία κατάσταση μεταξύ ύπνου και ξυπνιου, δηλ λιγο πριν κοιμηθούμε ή λίγο πριν την αφύπνιση. Μου εχει συμβεί και μένα να ακούω κάποιον να λεει το όνομά μου ενώ μισοκοιμάμαι ή να νομίζω πως ακούω κουδουνίσματα. Σε περίπτωση που επιμένουν όμως καλό ως απαραίτητο θα ήταν να επισκεφτείς έναν ειδικό!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Χωρίς να θέλω να κάνω διάγνωση, παραθέτω αυτό: Υπναγωγία - Βικιπαίδεια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    \'\'\'\'\'\'με κλειστά μάτια ασ πούμε ενώ προσπαθώ να κοιμηθώ ακούω φωνές ή να μου μιλάει κάποιος ή βλεπω παραστάσεις να συμβαίνουν,\'\'\'\'\',,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,βασικα ενω προσπαθεις να κοιμηθεις ,ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΚΟΙΜΗΘΕΙ (!), εισαι ξυπνιος (και μπορει να εισαι ξυπνιος για μια δυο ωρες ακομη πχ ) ,,βεβαια σε κατασταση ηρεμιας) .,,,,εστω ομως οτι ειναι πιθανο να επεκταθουν και κατα τη διαρκεια της μερας ,,,, μονο που για την ωρα δεν εχεις λογο να σκεφτεσαι το χειροτερο, αλλα το θετικο σεναριο !!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Νομιζω εχει σημασια κατα ποσον εμπλεκεσαι (η μπορεις να ΜΗΝ εμπλακείς! ) -με τις φωνες και τις παραστασεις- συναισθηματικα η σε καποιας μορφης \'διαλογο\' . Δηλαδη αν μπορεις να το αφησεις να αποδυναμωθει , , να μην σε απασχολησει ,ουτε με μορφη \'διαλογου\' , ουτε με τη μορφη σκεψεων,εμονων,υποθεσεων,κ� �π,κλπ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •