αλλαγη διαθεσης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    αλλαγη διαθεσης

    Ειναι φυσιολογικο το οτι η διαθεση μου αλλαζει με το παραμικρο και συνηθως αναλογα με τις σκεψεις που κανω??
    Δηλαδη εκει που ειμαι χαλαρος μια απλη σκεψη μπορει να μου φερει αγχος.
    Αλλα και το αντιθετο. μια απλη σκεψη μπορει να με κανει πολλυ χαρουμενο.
    Λεγεται καπως αυτο??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εξαρταται... απο το μεγεθοσ των συναισθηματων... αν αυτο που νιωθεις...ειναι σε βαθμο που δεν σε κανουν χαααλια...δεν ειναι υπερβολικα....και νιωθεισ οτι τα συναισθηματα σου ειναι rollercoster τρενακι του τρομου...πανω κατω..πανω κατω..μεσα σε πολυ συντομο χρονικο διαστιμα...σημαινει...πωσ κατι ισωσ γινεται...

    αν παλι ειναι σε νορμαλ βαθμο τα συναισθηματα σου..τοτε ειναι απολυτοσ φυσιολογικο κατα την γνωμη μου...

    βεβαια...πρεπει να μπορεισ και να ψιλο κοντρολαρεισ τισ σκεψεισ σου...πχ αν σκευτεσαι πολυ αρνητικα..να προσπαθεισ να σκευτεσαι θετικα..η να μην σκευτεσαι για πολυ ωρα αυτο που σε θληβει...η αναστατωνει...η να προσπαθεισ να βρεισ λυση..στο προβλημα που σου προκαλει θλιψη... ετσι ωστε να παψουν να υπαρχουν πραγματα τα οποια θα σκευτεσαι και θα στεναχωριεσαι...

    ααααν τωρα στεναχωριεσαι πχ...υπερβολικα πολυ επειδη υπαρχει πεινα στον κοσμο...τοτε πρεπει μαλλον να το συζητησουμε...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κυκλοθυμικος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    σωστοσ...εχεχεχχχχ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •