Μπερδεμένη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1

    Μπερδεμένη...

    Γεια σας... καινούρια εδώ... γράφω ελπίζοντας να βρω τη βοήθεια που δεν έχω από τους γύρω μου. πάνω από ένα μήνα, νιώθω χάλια. απογοητευμένη, κουρασμένη, χωρίς όρεξη για πολλά και η διάθεσή μου χαλάει με το παραμικρό. όσο μικρό κι αν είναι αυτό. και οι φίλοι μου, ή όπως λέγονται αυτά τα άτομα, προτιμούν να περνάνε καλά μόνοι τους κι εγώ απέξω. θα με ξαναθυμηθουν όταν θα θελήσουν κάτι. αλλά μέχρι τότε τους είμαι περιττή. αν και τους έδωσα τόσα πολλά. οι ίδιοι λένε ότι έχω κάνει πολλά και δεν έχουν κάνει το ίδιο για εμένα. η διάθεσή μου χαλάει συνεχώς και σχεδόν τίποτα δεν μπορεί να μου την αλλάξει. και όταν οι φίλοι μου με βλέπουν έτσι, δεν κάνουν κάτι. κοιτάνε τον ευατό τους. τους λέω ότι θέλω να τους μιλήσω και αδιαφορούν. ή αν δεχτούν να τους μιλήσω, με διακόπτουν για να πουν τα δικά τους. και έτσι ξαναβυθιζομαι στη μοναξιά μου. δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια... ευχαριστώ για την προσοχή σας...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    12
    spur_patra έτσι άρχισα να σκέφτομαι κι εγώ και κατέληξα να κλαίω για πολλούς μήνες χωρίς να στερεύουν τα δάκρυά μου.Τώρα που είμαι λίγο καλύτερα ίσως μπορώ να σε βοηθήσω. Σκεφτόμουν λοιπόν ότι όλοι με εκμεταλεύονται ότι όλοι θέλουν να κοιτούν τον εαυτό τους και δεν δίνουν μία για εμένα.Αλλά το πρόβλημα τελικά δεν ήταν στους άλλους αλλά σε εμένα. Γιατί ασχολούμουν πολύ με τον εαυτό μου με το εγώ μου και με λυπόμουν .Δεν έβλεπα ότι αν ακούσω την φίλη μου προσφέρω όχι μονο σε αυτήν αλλα και σε εμένα. Μην μετράς πόσα έδωσες γιατί να ξέρεις οτι πήρες και δεν το γνωρίζεις έγινες καλύτερος άνθρωπος, αν δεν έχεις πού να μιλήσεις βγάλτα εδώ και μη φοβάσαι.Με ταλίγα που ξέρει ο καθένας θα σε βοηθήσουμε.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •