πρωτη κινηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22

    πρωτη κινηση

    Καλημέρα σας και χρόνια πολλά,

    Είμαι νέο μέλλος και θα ήθελα την βοηθειά σας,Μου αρέσει παραπολύ μια συνάδελφος (είμαστε στο ίδιο γραφείο) η οποία έχει σχέση αλλά δεν παιρνάει καλά, υπάρχει έντονο φλερτ τις τελευταίες 2 εβδομάδες μεταξύ μασ,της έχω πει ότι και εγώ έχω κοπέλα (δεν της έχω πει ότι έχω χωρίσει εδώ και μια εβδομάδα)το προβλημά μου είναι ότι διστάζω για την πρώτη κίνηση να της πω να βγούμε έξω,καθώς σε περίπτωση απόρριψης θα μου είναι πολύ δύσκολο μετά ( καταλαβαίνετε.. ίδιο γραφείο)θα ηθελα να με βοηθήσετε να μου πείτε τι να κάνω ώστε να μου προτείνει αυτή να βγούμε ή πως να το χειριστώ να μην φάω τα μούτρα μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    δεν καταλαβαινω, γιατι δεν της ειπες οτι εισαι ελευθερος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Θα ηταν καλυτερα να της πεις την αληθεια για σενα κ τον λογο που χωρισες.Οταν ξερει οτι εχεις δεσμο κ επειδη ειστε κ συναδελφοι θα ειναι δυσκολο να κανει την πρωτη κινηση.
    Θα μπορουσες ομως να της δειξεις το ενδιαφερον σου με ενα πολυ αναλαφρο τροπο ,μεταξυ σοβαρου κ αστειου.πχ να της πεις οτι αν χωρισει ποτε,να μην σε ξεχναει..Της ριχνεις το μπαλακι κ η επομενη κινηση ειναι δικια της
    Σε περιπτωση απορριψης δεν θα ειναι καθολου δυσκολο για σενα να συνεχισετε να δουλευετε μαζι κ να της συμπεριφερασαι το ιδιο φιλικα οπως τωρα

  4. #4
    Κι εγω συμφωνω, να της πεις οτι χώρισες και τα πραγματα θα γινουν πιο ευκολα μεταξύ σας. Μπορεί κι αυτή να κωλλύεται επειδή ξερει ότι εχεις σχεση. Επίσης να της πεις ότι είσαι έτοιμος για κάτι καινούριο στη ζωή σου. Αν δε θες να της προτεινεις να βγειτε μονοι σας αρχικά, μπορεις να οργανωσεις να πάτε π.χ. για φαγητο μετα τη δουλεια όλοι οι συνάδελφοι μαζί κι ετσι να ερθετε πιο κοντα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22
    Και εγώ επειδή ξέρω ότι έχει σχέση διστάζω,, απλώς μου λέει ότι δεν περνάει καλά και ότι είναι μαλ...ας. Σκέφτομαι να της προτείνω την άλλη κυριακή να πάμε μαζί στην κοπή της πίτας της εταιρείας!μήπως όμως θα είναι πλέον αργα; μπορεί να σκεφτεί ότι του δείχνω τόσα και δεν μου προτείνει,

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by papn28
    Και εγώ επειδή ξέρω ότι έχει σχέση διστάζω,, απλώς μου λέει ότι δεν περνάει καλά και ότι είναι μαλ...ας. Σκέφτομαι να της προτείνω την άλλη κυριακή να πάμε μαζί στην κοπή της πίτας της εταιρείας!μήπως όμως θα είναι πλέον αργα; μπορεί να σκεφτεί ότι του δείχνω τόσα και δεν μου προτείνει,
    ε τι σχεση εχει χρυσε μου οταν σου εχει ηδη πει οτι δεν περναει καλα κι ειναι μαλακας???πλακα κανεις?

    εγω θα ελεγα να προτεινεις καποια πιο ενδιαφερουσα εξοδο απο την κοπη της πιτας....
    κι εκει να της μιλησεις ειλικρινα, οχι για τις προθεσεις σου,αλλα για το γεγονος οτι εισαι ελευθερος.
    τα υπολοιπα θα προκυψουν, αν ενδιαφερεται κι αυτη για σενα...

  7. #7
    Κοίτα....μπορείς να της προτείνεις μια έξοδο με αφορμή κάποια \"προβλήματα\" στη δουλεια. Φυσικά μιλάμε για βραδινή έξοδο, φαγητό κλπ. Όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους....

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22
    Αυτό σκεφτόμουνα να έκανα(αύριο κιόλας) έξοδο με αφορμή προβλήματα δουλειάς...Οταν κάποιος θέλει κάτι πάρα πολύ μερικές φορές δεν μπορεί να τα δει ξεκάθαρα...τώρα άμα αρνηθεί .....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Μην βιαστεις.δεν της εχεις πεις ακομα οτι εχεις χωρισει,η ιδια δεν εχει χωρισει ακομα κ καλυτερα να μην χρησιμοποιεις προφασεις κ δικαιολογιες.Εαν δεν ενδιαφερεται η ρηξη θα ειναι αναποφευκτη
    Εμενα ομως δεν μαρεσει ο τροπος που μιλαει για τον συντροφο της.Κατι με ξενιζει

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22
    τι σε ξενίζει; αμά το αργώ θα ξενερώσει, μπορεί να περιμένει κάποιον άλλο για να τον χωρίσει, η βράση στο σίδερο κολάει, θα της πω να βγούμε με κάποια αφορμή...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Χρησιμοποιησα την λεξη αυτη για να ειμαι πιο ευγενικη.Θεωρεις οτι ειναι δικαιολογημενη να βριζει τον συντροφο της κ να τον εκθετει?Εαν δεν ειναι ευχαριστημενη απο την σχεση της η απο την συμπεριφορα του μπορει να κανει το πιο απλο .Να χωρισει.Αλλα να μην τον κατηγορει.
    Κ τωρα επειδη μιλαμε για σενα.Πως εισαι σιγουρος οτι δεν θα εισαι ο επομενος που θα αντιμετωπισει τις κατηγοριες της κ το βρισιμο?Δουλευετε μαζι οποτε φανταζεσαι τι συνεπειες θα εχει αυτο για σενα?Θα πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας η να αλλαξεις δουλεια

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    22
    Συμφωνώ, ίσως για να μου δείξει ότι είναι δυσαρεστημένη, σε κάποιον που δεν θέλει κάποια ή κάποιος να δώσει δικαίωμα ή ελπίδες του λέει ότι περνάει πολύ καλά(με την σχέσητης)Μου είχε πει προτού χωρίσω ότι είναι τυχερή η κοπέλα μου που είναι μαζί μου. Τώρα άμα θα βρίζει και εμένα αυτό είναι ρίσκο..πιστεύω ότι αμα κάποια περνάει καλά για ποιον λόγο να τον βρίζει, εκτος και εαν της συμπεριφέρεσαι άσημα.Οπώς και να έχει για να μην βγεί βρώμα στην δουλεία ότι εγώ της χώνομαι για αυτόν τον λόγο θέλω να μου χωθεί ή ίδια!!!και για να μπορούμε στο μέλλον να συνεργαζόμαστε ( είμαστε ίδιο τμήμα ίδιο γραφείο!!!).Πόσο ακομά να περιμένω;;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    θεοφανια σου εχω στειλει email αν με γραφεις τουλαχιστον πεστο,εκτος αν τρως τουρτα.Χανω την ιδεα που ειχα για σενα δυστυχως...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by afrula
    θεοφανια σου εχω στειλει email αν με γραφεις τουλαχιστον πεστο,εκτος αν τρως τουρτα.Χανω την ιδεα που ειχα για σενα δυστυχως...
    αφρουλα
    μη γινεσαι πιεστικη..
    οποιος θελει, αν θελει, θα σου απαντησει.
    δεν μπορεις να εκβιασεις κατι τετοιο...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Ειναι πραγματι μεγαλο ρισκο κ αποτι καταλαβαινω εισαι αποφασισμενος να το παρεις,Η αποφαση ειναι δικη σου.Τωρα αν της φερεται ασχημα η οχι δεν μπορεις να το ξερεις.Μπορει να μιλαει ετσι επειδη ακριβως της φερεται πολυ καλα κ ανεχεται καπριτσια κ πεισματα.[μια υποθεση κανω].Μην με θεωρησεις πολυ σκληρη μαζι σου αλλα τα ατομα που πρεπει να βρουν καποιον κ μετα να χωρισουν με την σχεση τους τα θεωρω ανασφαλη κ εξαρτημενα.
    Τωρα το να σου χωθει η ιδια οπως λες,νομιζεις οτι δικαιολογει οποιαδηποτε συμπεριφορα κ σε απαλασει απο οποιεσδηποτε συνεπειες?
    Συγνωμη που κανω τον δικηγορο του διαβολου

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •