Τι θα μου προτέινετε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    24

    Τι θα μου προτέινετε;

    Καλημέρα σας!
    Σας γράφω για να μου προτείνετε μια λύση στο πρόβλημα μου, αν είναι δικό μου μόν.
    Εχω εδώ και 2,5 χρόνια σχέση με ενα παιδί, και από την αρχή ήταν μια επισοδειακή σχέση.Η αγάπη-πάθος καταφέρε να ισορροπήσει, αλλά οι καβγάδες παρέμειναν.Ειμαστε και οι δύο εντονοι και εκρηκτικοί χαρακτήρες.Σα γυναίκα εγώ δεν χαρίζω "κάστανα" και σα περηφανος αντρας δεν το αντέχει.Περάσαμε μαζί φανταρικό και τώρα προσπαθεί να φτιάξει τη ζωή του επαγγελματικά, και εχει πολύ άγχος.Τον περνάω 2,5 χρόνια και είμαι πολύ καλά επαγγελματικά.Τώρα φτάσαμε στο σημείο να μη μπορεί άλλο και να θέλει να ηρεμήσει, θέλει το χρόνο του, όχι όμως και να χωρίσουμε.
    Έπειδή καταλαβαίνω ότι σε αυτα που μου λέει εχει καποιο δίκιο, μήπως πρέπει λίγο να ψαχτώ μεσα μου και να παψω να είμαι τόσο εγωιστρια και κακαμαθημενη.Πειτε μου να παρακολουθήσω καποιες συναντησεις με ειδικό; Πιο πολυ για μενα να μην ξανακάνω τα ίδια λάθη!
    Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    οταν λες,θελει τον χρονο του αλλα οχι να χωρισετε, τι ακριβως εννοεις?
    καποιο \"διαλειμμα\" οπου δεν θα βλεπεστε για να ηρεμησετε και μετα να ξαναβρεθειτε?

    εφοσον του αναγνωριζεις δικιο σε αυτα που λεει, εισαι ηδη σε εναν δρομο κατανοησης και αυτοκριτικης...
    αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να τα καταφερεις μονη σου,μπορεις να δεις καποιον,αλλα δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο...

    νομιζω οτι θα σου εκανε καλο να παρακολουθησεις συνεδριες-σεμιναρια αυτοβελτιωσης, να ψαξεις μεσα απο αυτα τους τροπους που λειτουργεις κι αν αυτοι σε μπλοκαρουν στις σχεσεις σου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    24
    Θέλει να μιλάμε και να τηλεφωνιόμαστε, αλλά χωρίς υστερίες και πίεση το πότε θα τα πούμε!Η αλήθεια είναι πως τον πίέζα πολύ στο πότε θα τα πούμε, και είχα χάσει τις φίλες μου, είχα κρεμαστεί σε αυτόν.Θα ήθελα να βελτιωθώ, πιο πολυ για μένα, γιατί και για μένα είναι ψυχοφθόρο, να θέλω τόσο αυτόν που αγαπώ και να τον χάνω γιατί τον πνίγω...
    Από την άλλη-αν μιλήσει η εγωίστρια- γιατί είναι κακό να θέλω να βλέπω αυτόν που αγαπώ;
    Τι να πω άβυσσος η ψυχή της γυναίκας!(η δικιά μου δηλαδή)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    24
    Που μπορώ να βρώ αυτές τις συνεδριες-σεμιναρια αυτοβελτιωσης;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    χμ χμ χμ
    δεν ξερω ακριβως
    απευθυνσου αν θελεις στον αντμιν του φορουμ με υ2υ, πρεπει να ξερει.
    σε ποια περιοχη ζεις?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Originally posted by kalli
    Θέλει να μιλάμε και να τηλεφωνιόμαστε, αλλά χωρίς υστερίες και πίεση το πότε θα τα πούμε!Η αλήθεια είναι πως τον πίέζα πολύ στο πότε θα τα πούμε, και είχα χάσει τις φίλες μου, είχα κρεμαστεί σε αυτόν.Θα ήθελα να βελτιωθώ, πιο πολυ για μένα, γιατί και για μένα είναι ψυχοφθόρο, να θέλω τόσο αυτόν που αγαπώ και να τον χάνω γιατί τον πνίγω...
    Από την άλλη-αν μιλήσει η εγωίστρια- γιατί είναι κακό να θέλω να βλέπω αυτόν που αγαπώ;
    Τι να πω άβυσσος η ψυχή της γυναίκας!(η δικιά μου δηλαδή)
    πολυ γνωριμη συμπεριφορα (η δικη σου)
    οπως και πολυ γνωριμο το βολεμα το δικο του...
    αν θελει τον χρονο του και τον χωρο του,δεν βλεπω γιατι πρεπει να ορισει εκεινος, οτι τα τηλεφωνα ειναι οκ, αλλα οι συναντησεις, οχι...
    προτεινω να ζητησεις να κοπουν ΚΑΙ τα τηλεφωνα και να δειτε ο καθενας σας αν θελετε η οχι αυτην την σχεση...

    καταλαβαινω απολυτα την αναγκη σου να τον βλεπεις,εννοειται οτι δεν ειναι κακο, και εννοειται αυτο ειναι η σχεση...
    αλλα αλλο η επαφη , αλλο το κρεμασμα..αν οντως κρεμιεσαι απο πανω του, πρεπει να το κοιταξεις και να το διαχωρισεις απο την πραγματικη σου αναγκη για παρε-δωσε μαζι του, και να μεινεις στην δευτερη..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    24
    Αθήνα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •