φιλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: φιλια

  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    31

    φιλια

    εχω πολλους φιλλους αλλα νομιζψ πψς δν νοιαζονται καθολου για μενα και πως δεν τους νοιαζει αμα θα τους κανω παρεα η οχι...
    τι να κανω???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    μηπως ειναι απλα γνωστοι και οχι φιλοι;;; Προσπαθησες να αναπτυξεις με καποιον ποιο στενη σχεση;;; Ειναι καποιος μεσα σε ολους αυτους που τον εμπιστευεσε και νοιαζεσαι εσυ γιαυτον;;; Δωσε μας παραπανω στοιχεια...

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    31
    οι πιο πολλοι που σας λεω γνωριζομαστε απο πολυ μικροι απο το σχολειο..
    μερικοι λενε πως ειναι και κολλητοι μου ομως εγω νομιζω πως δεν τους νοιαζω καθολου...!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Εσυ τι νιωθεις γιαυτους;;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Τους έχεις ρωτήσει αν νοιάζονται για σένα; Παλιότερα είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα, πίστευα ότι οι φίλοι μου δεν νοιάζονται αν θα είμαι στην παρέα ή όχι, πλέον πιστεύω πως δεν έχω πρόβλημα να ρωτήσω αν υπάρξει τέτοιο κόλλημα.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    31
    οταν λεσ τι νιωθω δηλαδη αμα θελω να τους κανω παρεα και αν με νοιαζουν αυτοι.??

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    31
    οχι δεν τους εχω ρωτησει ποτε κατι τετοιο
    αλλα δειχνουν πως δεν νοιαζονται..!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Οχι αν θελεις να τους κανεις παρεα, αυτο νομιζω οτι ειναι δεδομενο απο την μερια σου...δεν ειναι απαραιτητο να πεις οτι καποιος ειναι φιλος σου επειδη κανεις παρεα μαζι του, μπορει και ο γνωστος σου να το εκπληρει...εννοω αν πραγματικα σου λειπουν, αν σκεφτεσαι πως θα μπορουσες να τους βοηθησεις, αν εχεις την αναγκη και πιστευεις οτι μπορεις να τους μιλησεις για τα παντα, αν τους εμπιστευεσαι, αν σου λειπουν οταν δεν τους βλεπεις, αν υπαρχει επικοινωνια....και ολα αυτα αν δεν τα εχεις αν θα τα ηθελες...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    και κατι ακομα πως σου δειχνουν οτι δεν νοιαζονται;;; Το να μιλας με καποιον ειναι το πιο σημαντικο κατα εμενα, απο εκει αρχιζουν ολα...κακως που δεν τους ρωτησες ποτε, αλλα προσπαθω να καταλαβω γιατι δεν το εκανες ποτε...

    καταρχας χαμογελα λιγακι :D....εκανες το πρωτο βημα και μιλησες εδω, μπραβο σου...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    31
    για μερικα θεματα θα μπορουσα να τους εμπιστευτω ομως οχι και για ολα...
    τωρα αν μου λειπουν οταν δεν τους βλεπω νωμιζω πως οχι...
    γιατι και οταν τους βλεπω και ειμαστε συνεχεια μαζι βαριεμε γιατι κανουμε ολο τα ιδια και τα ιδια

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    31
    κοιτα μερικες φορες βγενουν εξω και δεν με περνουν τηλ να παω και εγω μαζι τους..
    και ακομα νομιζω πως δεν τους νοιαζει αν εγω ειμαι χαρουμενος η λυπημενος...κτλ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    ναι...μηπως θα επρεπε να διαλεξεις καποιο αλλο κυκλο, καποιους αλλους ανθρωπους που θα σε γεμιζουν πιο πολυ;;; Μηπως δεν αξιζει τον κοπο να πολεμησεις για εκεινους, εφοσον δεν τους δινεις και δεν σου δινουν αυτο που χρειαζεσαι;;; Απο τον τροπο σου μου εδωσες απο την αρχη να καταλαβω, οτι αυτοι δεν ειναι φιλοι σου οχι επειδη δεν αξιζεται ολοι σας, αλλα επειδη δεν συμπιπτουν απλα τα γουστα...γιαυτο ενδιαφερθηκα να μαθω τι νιωθεις για εκεινους και αν εχεις την διαθεση να κανεις πραγματα ωστε να βελτιωθει η σχεση σας...το να βγαινεις μαζι τους ειναι οκ, αλλα δεν ειναι οι ανθρωποι εκεινοι που θα τους πεις λοιπον φιλους σου, εστω αυτην την στιγμη...αν ενιωθες παραπανω πραγματα για εκεινους και πραγματικα ειχες η προσπαθουσες να εχεις επικοινωνια, θα σου ελεγα αλλα πραγματα...αν θα ηθελες να αναπτυξεις μια τετοια σχεση μαζι τους πιστευω οτι θα πρεπει να τους μιλησεις και κυριως να νιωθεις ασφαλης και μια αλφα εμπιστοσυνη απεναντι σε οποιον θα μιλησεις...οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι πολυ δυσκολες και αναλωνωμαστε ολη μας την ζωη σε αυτες...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    επισης φιλια αναπτυσσεται οχι με πολλους ανθρωπους, οι πιο πολλες σχεσεις ειναι τυπικες πλεον στις μερες μας...δυστυχως...αληθεια τι ηλικια εχεις;;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    διακρινεις μεσα σε αυτους τους ανθρωπους καποιον που θα μπορουσες να αναπτυξεις μια πιο στενη σχεση;;;

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    31
    με μερικα ατομα ναι...!!
    16 ειμαι..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •