για λογαριασμο σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541

    για λογαριασμο σας

    αυτη η εκπομπη μου αρεσει πολυ

    συμβαινουν αναλογα πραγματα στο σπιτι μου ευτυχως μικροτερης εμβελειας

    παντως ολο αυτο φθειρει πολυ

    μακαριοι οσοι εχουν μια ηρεμη οικογενειακη η φιλικη η συντροφικη ζωη χωρις χρεη και τετοια

    αυτα
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    τι κριμα καποιος απο το σπιτι να φερνει σε τοσο δυσκολη θεση αλλους ανθρωπους μεσα σε κλιμα ζαλης και δυσθυμιας και ελλειψης συζητησης και συναποφασης
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Researcher,
    για την εκπομπή να πω πως δυστυχως πάντα ο ανθρώπινος πόνος ή η κλειδαρότρυπα πουλάει. Από τις ρωμαϊκές αρένες, την Ιερά εξέταση, φτάσαμε στα ριάλιτυ. Δεν κάνουν την εκπομπή για αγαθοεργείες. Κι εμείς εύκολα τρεφόμαστε με αυτά που μας σερβίρουν. Και στο παρουσιάζουν με τέτοιο τρόπο που δύσκολα να το αποφύγεις.

    Τώρα, για το ότι αυτή η εκπομπή σου κάνει ένα παραπάνω κλικ λόγω των όσων βιώνεις, έχεις δίκιο, είναι ψυχοφθόρο. Από τη μία ξέρεις τι σκέφτομαι; Όλοι μας εδώ, λίγο ή πολύ ζήσαμε ή ζούμε ακόμα ψυχοφθόρες καταστάσεις μέσα στην οικογένεια, καταστάσεις που δεν τις επιλέξαμε εμείς, καταστάσεις που δεν είναι στο χέρι μας να τις σταματήσουμε. Από την άλλη τι σκέφτομαι. Ότι, έστω κι έτσι, μάθαμε. Με σκληρό τρόπο μεν, αλλά μάθαμε. Πήραμε κάποια σκληρά μαθήματα ζωής. Ξέρουμε τι δε θα θέλουμε να αναπαράγουμε. Μένει να μάθουμε το πως δε θα το αναπαράγουμε, το τι θέλουμε να αναπαράγουμε και το πως θα το αναπαράγουμε αυτό που θέλουμε...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    έχω δει μερικά επεισόδια στο νετ. μιλάμε για τραγικές καταστάσεις, μερικοί είναι χρεωμένοι 200.000 ευρώ επειδή πραγματικά έκαναν χάλια διαχείρηση, αγόραζαν ρούχα, δεύτερα αμάξια και τέτοια και ποτέ μα ποτέ δεν έκατσαν κάτω να υπολογίσουν τα έσοδα και τα έξοδα τους...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •