υπαρχει σωτηρια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    5

    υπαρχει σωτηρια

    καλημερα παιδια εχω διαταραχη πανικου ειμαι 30 χρονων και κανω θεραπεια 2 βδομαδεσ με μισο σολμπεν και σχεδον 4 με ολοκληρο σολμπεν ποτε αρχιζεισ να νιωθεισ καλα γιατι προσ το παρον λιγα πραγματα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    καλημέρα ari

    τα σολμπέν δε τα γνωρίζω, εγώ ξεπέρασα τις κρίσεις πανικού μέσα σε 15 λεπτά, με άσκηση που μου έδειξε ψυχολόγος.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    5

    paprika

    Originally posted by Paprika
    καλημέρα ari

    τα σολμπέν δε τα γνωρίζω, εγώ ξεπέρασα τις κρίσεις πανικού μέσα σε 15 λεπτά, με άσκηση που μου έδειξε ψυχολόγος.
    μπορεισ να μου πεισ το κολπο......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Originally posted by aris1203
    καλημερα παιδια εχω διαταραχη πανικου ειμαι 30 χρονων και κανω θεραπεια 2 βδομαδεσ με μισο σολμπεν και σχεδον 4 με ολοκληρο σολμπεν ποτε αρχιζεισ να νιωθεισ καλα γιατι προσ το παρον λιγα πραγματα
    Άρη νομίζω είναι ακόμα νωρίς για να αμφισβητήσεις την αποτελεσματικότητα του φαρμάκου, επίσης δεν μας είπες πόσα mg παροξετίνης παίρνεις. Απ\' όσο έχω διαβάσει 40 mg είναι η συνιστώμενη ημερήσια δοσολογία με 60 mg την ανώτατη για διαταραχή πανικού. Όπως και να έχει συζήτησε τους προβληματισμούς σου με τον γιατρό σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by aris1203
    καλημερα παιδια εχω διαταραχη πανικου ειμαι 30 χρονων και κανω θεραπεια 2 βδομαδεσ με μισο σολμπεν και σχεδον 4 με ολοκληρο σολμπεν ποτε αρχιζεισ να νιωθεισ καλα γιατι προσ το παρον λιγα πραγματα
    Δωσε λίγο χρονο ακομα στο φαρμακο. Ξερω εισαι ανυπομονος οπως ημουν καποτε εγω αλλα θελει χρονο. Αποτι εχω ακούσει το καθε φαρμακο τετοιου ειδους θελει πανω κατω 2 μηνες να δράσει.Υπομονή. Αν τωρα περασει χρονος αρκετος και δεν δεις αποτελεσμα τοτε ισως ο γιατρος σου πρεπει να σου δωσει αλλο φάρμακο. Δεν κανει καθε φαρμακο για τον καθε ανθρωπο. Εγω προσωπικα αλλαξα πολλα μεχρι να βρω αυτο που μου \"ταιριαζει\". Καλή συνέχεια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •