ΘΕΛΩ ΝΑ...ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ.... - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 196 to 210 of 220
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ε, ρε που καταντήσαμε. εκεί που μας χρωστάνε, να μας παίρνουν και το βόδι. να τα χώνουν στον θεματοθέτη επειδή ζητάει να μη μπαχαλεύουν το θέμα του. μήπως να σου ζητήσει και συγγνώμη keep_walking με τις 7161 χάρες;
    Ευτυχως εσυ που ξεφυγες απο τον κανονα και ασχοληθηκες με το θεμα κυριε pelariry.

    Ο σεβασμος δεν μαθαινεται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #197
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking
    Εσυ κανεις χαρη οταν σε απασχολει κατι ή αυτοι που σου απαντανε?

    ΕΛΕΟΣ δηλαδη.


    δηλαδη εσυ τι απαντας?


    Originally posted by keep_walking
    Χμ κατι μου θυμιζει αλλα δεν θελω να πω...
    εκανες καμια χαρη με αυτη την απαντηση?


    ο σεβασμος υπαρχει οταν βλεπεις οτι δεν βοηθιεται καποιος με αυτο που γραφεις, να μην ασχολεισαι.
    Μπορεις να μην θες να βοηθησεις, τουλαχιστον μη το κανεις χειροτερο, εκτος αν αυτος ειναι ο σκοπος σου.

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    A καλα...φεξε μου και γλυστρησα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #199
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δεν χρειαζεσαι φως,
    ολισθαινεις και ετσι οπως θα επρεπε να βλεπεις.

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by keep_walking

    Συγγνωμη ψαχνεις για ρομποτ?
    Ξερεις οτι ανθρωποι γραφουν πισω απο το πληκτρολογιο?
    Εσυ κανεις χαρη οταν σε απασχολει κατι ή αυτοι που σου απαντανε?

    ΕΛΕΟΣ δηλαδη.
    δεν ψαχνω για ρομποτ κιπ, αλλα για ανθρωπους που θα πουν την αποψη τους πανω στο προβλημα μου και ενδεχομενως με βοηθησουν με τον τροπο τους.τοσο περιεργο σου φαινεται?και ευτυχως εχουν βρεθει σε τουτο το φορουμ αρκετα ατομα που με εχουν βοηθησει ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΗ!

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by pelariry
    ε, ρε που καταντήσαμε. εκεί που μας χρωστάνε, να μας παίρνουν και το βόδι. να τα χώνουν στον θεματοθέτη επειδή ζητάει να μη μπαχαλεύουν το θέμα του. μήπως να σου ζητήσει και συγγνώμη keep_walking με τις 7161 χάρες;
    χαχαχα καλο πελαριρυ!!!
    πολυ ευστοχος οπως παντα

  7. #202
    Originally posted by amelie74
    Originally posted by pelariry
    ε, ρε που καταντήσαμε. εκεί που μας χρωστάνε, να μας παίρνουν και το βόδι. να τα χώνουν στον θεματοθέτη επειδή ζητάει να μη μπαχαλεύουν το θέμα του. μήπως να σου ζητήσει και συγγνώμη keep_walking με τις 7161 χάρες;
    χαχαχα καλο πελαριρυ!!!
    πολυ ευστοχος οπως παντα
    Θεωρείς λοιπόν αμελί, πως η ειρωνια η δική σου και του πελαριρι είναι καλύτερη από το γεγονός ότι ο κηπ και η ρεμεντι είπαν τη γνώμη τους για την μπουρδολογία του μαύρου?
    Ευτυχώς που δεν δώσατε και οι δυο αφορμή να μπαχαλευτεί τελείως το θέμα σου.

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    η ειρωνια του πελαριρυ προεκυψε ως αποτελεσμα της αγενεστατης αντιμετωπισης του κιπ σε μενα.
    δεν πεταχτηκε ετσι στα ξαφνικα να το πει.
    οσο για τα δικα μου λεγομενα δεν νομιζω οτι εμπεριεχουν καμια ειρωνια απλα ενοχληση.
    εσενα δλδ αν σου ελεγαν σου κανουμε χαρη που σου απανταμε θα σου ερχοταν ωραιο?
    δεν θα απαντουσες?

    υγ.το θεμα ειχε ηδη μπαχαλευτει....

  9. #204
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    νομιζω οτι μετα τις διαφημίσεις,
    μπορειτε να συνεχισετε την συζητηση σας....

  10. #205
    Originally posted by amelie74
    η ειρωνια του πελαριρυ προεκυψε ως αποτελεσμα της αγενεστατης αντιμετωπισης του κιπ σε μενα.
    δεν πεταχτηκε ετσι στα ξαφνικα να το πει.
    οσο για τα δικα μου λεγομενα δεν νομιζω οτι εμπεριεχουν καμια ειρωνια απλα ενοχληση.
    εσενα δλδ αν σου ελεγαν σου κανουμε χαρη που σου απανταμε θα σου ερχοταν ωραιο?
    δεν θα απαντουσες?
    Καταρχήν αυτό που δεν κατάλαβες είναι πως ο κηπ πήγε να προστατέυσει το θέμα σου από τον μαυρο και εσύ αντί να συνεχίσεις την κουβέντα σου με τα υπόλοιπα μέλη, επιτέθηκες στον κηπ και στη ρεμ εντελώς άδικα.
    Ξέρεις πολύ καλά πως όταν μίλησε για χάρη, μίλησε για τον χρόνο που σπαταλά κάποιος για να ασχοληθεί με το θέμα μας, και ειδικά ο κηπ έχει σπαταλήσει πολύ χρόνο για σένα, επειδή το ήθελε και όχι επειδή σου έκανε χάρη.
    Όταν λοιπόν εσύ με το παραμικρό του επιτίθεσαι και μετά σχολιάζεις την ειρωνία του πελάριρι, τι κάνεις?
    Είναι δίκαιο αυτό κατά τη γνώμη σου?

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by Θεοφανία
    Καταρχήν αυτό που δεν κατάλαβες είναι πως ο κηπ πήγε να προστατέυσει το θέμα σου από τον μαυρο και εσύ αντί να συνεχίσεις την κουβέντα σου με τα υπόλοιπα μέλη, επιτέθηκες στον κηπ και στη ρεμ εντελώς άδικα.

    --->μπα δεν νομιζω οτι αυτο ηταν το κινητρο τους απλα ειχαν διαθεση για τσατ...

    και ειδικά ο κηπ έχει σπαταλήσει πολύ χρόνο για σένα, επειδή το ήθελε και όχι επειδή σου έκανε χάρη.

    ----->και γω το καλοκαιρι που ειχε υποτροπιασει ειχα σπαταλησει πολυ χρονο για κεινον επειδη ηθελα και οχι επειδη του εκανα χαρη.αυτο τι σημαινει οτι επρεπε στην συνεχεια να του λεω σου εκανα χαρη που σου απανταγα?

    Όταν λοιπόν εσύ με το παραμικρό του επιτίθεσαι και μετά σχολιάζεις την ειρωνία του πελάριρι, τι κάνεις?

    ---->ε οχι και παραμικρο...για ξαναδιαβασε το ποστ του

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    τελικα ειχα δικιο πριν κανω αυτο το ποστ που σκεφτομουν οτι οι απαντησεις που θα λαβω θα ειναι ασχετες με το θεμα που με απασχολει....ειναι κριμα σε ενα χωρο απο τον οποιο στο παρελθον εχω εισπραξει μεγαλη βοηθεια να σκεφτομαι να πατησω το κουμπακι της καταχωρησης με φοβο οτι καποιος θα πει τα δικα του και καποιοι αλλοι θα ασχοληθουν με το να τα σχολιαζουν....

    Αν αυτο δεν ειναι επιθεση μαλλον εγω πρεπει να μαθω να διαβαζω την αλβαβητα παλι...αλλα και πολυ ασχοληθηκα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,648
    προσωπικα ζητω συγνωμη απο την αμελι αν θεωρει οτι συνεβαλα στο να μπαχαλευτει το θεμα της.
    παρασυρθηκα απ τον ενθουσιασμο μου να σωσω το φορουμ απο τα διεθνη κυκλωματα συνομωσιας που το μαστιζουν τον τελευταιο καιρο ...μμμμμναι...

    κατα τα αλλα, για να απαντησω και κατι σχετικο με το θεμα της σαν μπονους για την αναστατωση που της προκαλεσαμε,
    εχω να σου πω αμελι, οτι εχεις απολυτο δικιο στην κριτικη που κανεις για την σταση του πατερα σου.
    θεωρω οτι απο τον πατερα μας παιρνουμε την μαχητικοτητα και το θαρρος στην αντιμετωπιση της ζωης.
    ενας πατερας φοβισμενος, ανασφαλης και απαισιοδοξος μας πηγαινει πισω και δεν μας βοηθαει να εξελιχθουμε και κυριως, οπως ειπες, μας φορτωνει αγχος.
    αυτα που μας ειπες, τα εχεις πει ποτε στον ιδιο?
    του εχεις πει οτι εχει την πολυτελεια να παιρνει συνταξη και να ζει απο ετοιμα εισοδηματα και να γκρινιαζει, οταν οι περισσοτεροι πατεραδες πεθαινουν δουλευοντας και με χρεη?

    δεν θα επρεπε εφοσον εχει αυτη την τυχη, να σας προσφερει και σε σας μια ευχαριστη ζωη?
    μια ευχαριστη ζωη εκτος απο υλικα αγαθα, εχει και χαρα...
    αντ αυτου αντι να σας δινει κουραγιο και θαρρος σας σπρωχνει στην μιζερια και στην αυτολυπηση.
    σου ευχομαι να βρεις πορους να απομακρυνθεις απο την οικογενεια σου και να βρεις σε ηρεμια τις ισορροπιες που σου λειπουν.
    προτεινε στον πατερα σου αν ειναι θετικος σε κατι τετοιο, να σου γραψει καποιο ακινητο για να εχεις κι εσυ ενα μικρο εισοδημα η να σου το παραχωρησει για να κατοικεις και να κανεις μια αρχη καινουρια μονη σου.

  14. #209
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    24
    Originally posted by Remedy
    ...σου ευχομαι να βρεις πορους να απομακρυνθεις απο την οικογενεια σου και να βρεις σε ηρεμια τις ισορροπιες που σου λειπουν...προτεινε στον πατερα σου αν ειναι θετικος σε κατι τετοιο, να σου γραψει καποιο ακινητο ...
    Συμφωνώ απόλυτα! Γι\' αυτό και απέσυρα ήδη την προηγούμενη πλανημένη μου εισήγηση. Τώρα όλοι είναι ήσυχοι και ευτυχισμένοι!

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    χμ...ρεμεντι δεν ειναι δυστυχως ετσι απλα τα πραγματα.
    ολα αυτα που λες του τα λεω με τροπο αλλα ειναι δυσκολο να αλλαξεις μυαλα σε εναν ανθρωπο μιας α ηλικιας που εχει μαθει να σκεφτεται απαισιοδοξα απο πολυ μικρος.
    εχει φρικαρει ακουει ειδησεις και τρεχει κατευθειαν μετα στο πιεσομετρο.νιωθει οτι συντομα θα ειναι φτωχος...
    οποτε οποιαδηποτε δικη μου προσπαθεια να του εξηγησω οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα πεφτει στο κενο.δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια....

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •