ΘΕΛΩ ΝΑ...ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ.... - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 181 to 195 of 220
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by amelie74
    αρχισα παλι τα τηλεφωνα και βρηκα παλι φυλλαδια κοντα στην περιοχη μου...αλλα πορτα-πορτα 4-ωρακι.
    μου ειπαν θα με ειδοποισουν αμεσα.
    βασικα με βασανιζουν σκεψεις του στιλ αν θα αντεξω τοσο ποδαροδρομο,αν θα με αφηνουν τα πηγαινω τουαλετα σε καποια καφετερια λολ(επειδη λογω των φαρμακων εχω ξηροστομια και πινω πολλα νερα)...
    τεσπα...δεν εχω να χασω τπτ να το δοκιμασω...
    φφφ...αγχωθηκα παλι....
    πειτε με δειλη,πειτε με κοτα,αλλα επειδη σκεφτομουν ολα τα παραπανω,τους πηρα τηλ. και τους ειπα οτι τελικα δεν ενδιαφερομαι για τη δουλεια.
    το πορτα-πορτα το εχω ξαναδοκιμασει και ηταν εξουθενωτικο.στις 2 ωρες τα χα φτυσει.
    θα κανω οικονομια και μονο αν βρω φυλλαδια σε σταθερο σημειο θα παω.αυτο το εχω δοκιμασει και το εχω αντεξει.
    εντομεταξυ το γελοιο της φασης,ειναι οτι χθες στην εφημεριδα που εψαχνα οπου ειχε αγγελια για διανομη σε σταθερο σημειο ζητουσαν εμφανισιμες κοπελες,οταν τους ελεγα οτι ειμαι παχουλη στραβωναν.
    ΕΛΕΟΣ δλδ για να παρεις 4 ευρω την ωρα πρεπει να εισαι φωτομοντελο??????
    εντομεταξυ σημερα ειναι και η μερα που η αδερφη μου παει στην γιατρο της και γυριζει οπως ξερετε σκατα.
    ολα αυτα με βασανιζαν την νυχτα και δεν μπορεσα να κοιμηθω καλα.ξυπνουσα με εφιαλτες.
    ΟΛΑ ΣΚΑΤΑ ΔΛΔ.....
    ευτυχως απο βδομαδα παω στον γιατρο μου.
    μονο αυτος με καλμαρει.....

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    προσπαθω ρε παιδια δεν ειναι οτι δεν προσπαθω αλλα ολα μου πανε στραβα στην κολοζωη....

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αμελί,μείνε σταθερή στα όρια που έχουμε συζητήσει για την αδερφή σου.Είδες πως το άγχος σου για το τι θα φέρει η σημερινή μέρα σε οδήγησε στο να μην κοιμηθείς σωστά,να μην συμπληρώσεις το ξεκούραστο οχτάωρο που θα σου γέμιζε τις μπαταρίες για να είσαι σήμερα πιο έτοιμη να χειριστείς τις καταστάσεις με ηρεμία και χαλαρότητα.Προσπάθησε να ασχοληθείς σήμερα με πράγματα που σου αρέσουν,όχι τόσο με όσα \"πρέπει\"να κάνεις,όσο με κάποια που σε διασκεδάζουν και σε φέρνουν σε λιγότερο\"απαιτητικά\"πλαίσ ια.Σήμερα είναι η μέρα που η αδερφή σου θα γυρίσει λοιπόν στο σπίτι φορτωμένη τα δικά της,άρα μπορείς να την πάρεις και να πάτε σε ένα πιο ουδέτερο περιβάλλον,για να ξεφύγετε και οι δύο από τη διαδικασία της τριβής και της σύγκρουσης.Πες της πως αποφάσισες να πας σινεμά σήμερα και πρότεινέ της να έρθει μαζί σου.Πηγαίντε σε κάποιον χώρο όπου τα εξωτερικά ερεθίσματα είναι αρκετά,ώστε να την κάνουν να ξεχαστεί,distract her,τώρα που μαθαίνεις και αγγλικά ευκαιρία να κάνεις και listening σε κάποια ταινία και να το χαρείτε κιόλας.Δύο σ\'ένα.Και αυτή θα ξεχαστεί,θα βρει μία διέξοδο σε όσα γυρνάνε στο κεφάλι της κι εσύ θα αποφύγεις τη σύγκρουση,εξασκώντας την ακουστική σου ικανότητα στη γλώσσα που μελετάς.

    Μη μείνετε μέσα,εφόσον λοιπόν δυσκολεύεσαι να κρατήσεις τα όρια στο οικογενειακό περιβάλλον,πηγαίντε αλλού.Σε περίπτωση που δεν θελήσει να σε συνοδέψει,πάλι εσύ θα έχεις το αβαντάζ να μην περάσεις δίχως λόγο άλλον έναν γολγοθά τριβών και γκρίνιας.Καλή σου μέρα,δίχως μοιρολατρεία για τη ζωή.Ε,τι να κάνουμε,αυτά που δόθηκαν στον καθένα ως δεδομένα πρέπει να παλέψει να τα διαχειριστεί και η απαισιοδοξία δε μας βοηθά καθόλου να το κάνουμε.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ρε παιδια δεν αντεχω αλλο.
    παλι γυρισε χαλια η αδερφη μου απο την ψυχιατρο.
    της ειπα αν το εχει συζητησει αυτο μαζι της και μου ειπε οτι η απαντηση της(της ψυχιατρου) ηταν οτι ειναι λογικο να γυρναει ταραγμενη εφοσον συζητανε θεματα που την ερεθιζουν στην συνεδρια.(τα οποια θετει η αδερφη μου)
    οσες φορες της εχω μιλησει για αλλαγη ειναι καθετη μου λεει\"οχι με βοηθαει\".βασικα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι εχει εξαρτηθει μαζι της γιατι παει εκει πολλα χρονια και νιωθει ανετα να συζηταει τα παντα μαζι της.
    εσας ρε παιδια ομως σας φαινεται λογικο να γυρναει χαλια μετα την συνεδρια?
    εγω οταν πηγαινω στον γιατρο μου παντως γυρναω ξαλαφρωμενη.
    δεν αντεχω να την βλεπω να υποφερει τοσο πολυ καθε Τεταρτη.
    το ξερω οτι επαναλαμβανομαι αλλα αφου αυτο με βασανιζει νιωθω την αναγκη να το μοιραστω μαζι σας....

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    παντως την καλμαρα λιγο με την συζητηση.
    την βοηθησα αρκετα και αυτο εχει αντικτυπο και σε μενα γιατι βλεποντας την ηρεμη ηρεμω και γω.
    εμενα επρεπε να εχει για ψυχιατρο και οχι αυτη την μαλακω λολ.
    παντως περα απο την πλακα στις περιοδους διακοπων που δεν εχει συνεδριες ειναι πολυ-πολυ πιο ηρεμη.
    την πληρωνουμε αδρα να την ταραζει.
    ελεος!!!!

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by amelie74
    Originally posted by amelie74
    αρχισα παλι τα τηλεφωνα και βρηκα παλι φυλλαδια κοντα στην περιοχη μου...αλλα πορτα-πορτα 4-ωρακι.
    μου ειπαν θα με ειδοποισουν αμεσα.
    βασικα με βασανιζουν σκεψεις του στιλ αν θα αντεξω τοσο ποδαροδρομο,αν θα με αφηνουν τα πηγαινω τουαλετα σε καποια καφετερια λολ(επειδη λογω των φαρμακων εχω ξηροστομια και πινω πολλα νερα)...
    τεσπα...δεν εχω να χασω τπτ να το δοκιμασω...
    φφφ...αγχωθηκα παλι....
    πειτε με δειλη,πειτε με κοτα,αλλα επειδη σκεφτομουν ολα τα παραπανω,τους πηρα τηλ. και τους ειπα οτι τελικα δεν ενδιαφερομαι για τη δουλεια.
    το πορτα-πορτα το εχω ξαναδοκιμασει και ηταν εξουθενωτικο.στις 2 ωρες τα χα φτυσει.
    θα κανω οικονομια και μονο αν βρω φυλλαδια σε σταθερο σημειο θα παω.αυτο το εχω δοκιμασει και το εχω αντεξει.
    εντομεταξυ το γελοιο της φασης,ειναι οτι χθες στην εφημεριδα που εψαχνα οπου ειχε αγγελια για διανομη σε σταθερο σημειο ζητουσαν εμφανισιμες κοπελες,οταν τους ελεγα οτι ειμαι παχουλη στραβωναν.
    ΕΛΕΟΣ δλδ για να παρεις 4 ευρω την ωρα πρεπει να εισαι φωτομοντελο??????
    εντομεταξυ σημερα ειναι και η μερα που η αδερφη μου παει στην γιατρο της και γυριζει οπως ξερετε σκατα.
    ολα αυτα με βασανιζαν την νυχτα και δεν μπορεσα να κοιμηθω καλα.ξυπνουσα με εφιαλτες.
    ΟΛΑ ΣΚΑΤΑ ΔΛΔ.....
    ευτυχως απο βδομαδα παω στον γιατρο μου.
    μονο αυτος με καλμαρει.....
    Προσωπικά ούτε δειλή,ούτε κότα θα σε πω αμελί.Φάνηκε απ\'την αρχή ότι δεν ήθελες να πας.Σου ξίνιζε βρε παιδί μου.Και όντος γράφεις πως το ξανάκανες και δε λέει..
    Απλώς,να ξέρεις για το μέλλον να μην ξαναασχοληθείς μ\'αυτήν την επιλογή εφόσον δε σου ταιριάζει και αναγκαστείς ίσα ίσα να ανακατευτείς.
    Κοίτα για φυλλάδια σε στάσιμο σημείο ή ότι άλλο σου ταιριάζει.
    Επίσης ακόμα κ αν βρήκες μια αγγελία που ζητούσαν εμφανίσιμες κοπέλες(επειδή ανησυχείς για το βάρος σου) θα υπάρχουν πολλές άλλες που δε θα ζητάνε.Κ αν όχι τώρα,στο μέλλον.

    Όσο για την ψυχίατρο της αδερφής σου,τι μπορείς να κάνεις?αφού αυτή θέλει κ επιλέγει?
    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι απλώς να οργανώνεις καλύτερα τις Τετάρτες σου.Μου άρεσαν οι προτάσεις της ρέιν

    Εύχομαι να ηρέμησες )

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    o λογος που φερνω μετα απο καιρο το θεμα μου στην επιφανεια ειναι το αγχος που μου μεταδιδει ο πατερας μου λογω της οικονομικης κρισης.
    γενικα στην οικογενεια μας δεν υπαρχει ιδιαιτερο οικονομικο προβλημα.οι γονεις μου παιρνουν καλες συνταξεις και εισπρατουν ενοικια.
    βεβαια εχει γινει ηδη περικοπη της συνταξης του πατερα μου κατα ενα ποσοστο αλλα και παλι δεν ειναι διολου ευκαταφρονητο το ποσον που παιρνει.
    εχω βαρεθει καθημερινα να τον βλεπω να ακουει ειδησεις και να ερχεται εντρομος να μας λεει
    -τα λεφτα μας στην τραπεζα θα χαθουν σιγουρα.
    -θα φυγουν οι νοικαριδες απο τα σπιτια γιατι δεν θα χουν να μας πληρωνουν.
    -θα ζοριστουμε τρομερα.θα γινουμε φτωχοι.

    καταλαβαινω οτι εχει λογους να ανησυχει αλλα μια ζωη το μυαλο του παει στα ακρα(οπως τα παραπανω που ανεφερα).
    μας εχει προσφερει πολλα πραγματα και ηταν ανεκαθεν γλυκος πατερας αλλα μια ζωη μιζερια και απαισιοδοξια.
    κουραστηκα πια.
    βλεπω αλλους ανθρωπους σε πολυ χειροτερη οικονομικη κατασταση απο εμας με το χαμογελο στο στομα και ζηλευω.
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΟΥΤΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ.ΤΡΟΦΟΔΟΤΟΥΝ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΟΥ.ΒΑΡΕΕΕΕΕΕΘΗΚΑ.ΚΟΥΡΑΣΤΗ ΚΑΑΑ.

  8. #188
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    24
    Originally posted by amelie74
    ….ως αποτελεσμα της αγενεστατης αντιμετωπισης του κιπ σε μενα.
    ....
    Originally posted by amelie74
    ....ρε παιδια δεν αντεχω αλλο.
    παλι γυρισε χαλια η αδερφη μου απο την ψυχιατρο.
    ς....
    Originally posted by Θεοφανία
    .........ο κηπ πήγε να προστατέυσει το θέμα σου από τον μαυρο ........
    Originally posted by Remedy
    ...σου ευχομαι να βρεις πορους να απομακρυνθεις απο την οικογενεια σου και να βρεις σε ηρεμια τις ισορροπιες που σου λειπουν...προτεινε στον πατερα σου αν ειναι θετικος σε κατι τετοιο, να σου γραψει καποιο ακινητο ...
    Originally posted by Θεοφανία
    ............για την μπουρδολογία του μαύρου?
    Ευτυχώς που δεν δώσατε και οι δυο αφορμή να μπαχαλευτεί τελείως το θέμα σου.........
    Η συμβουλή αποσύρθηκε και τώρα επικρατεί … ευτυχία!

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,786
    αιντε παλι το κωλομπαρο και το λαρισαπορταλ
    αρχιζω να υποψιαζομαι σοβαρα οτι ο μαυρος κινειται με διαφημιστικα κινητρα...

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Originally posted by Remedy
    αιντε παλι το κωλομπαρο και το λαρισαπορταλ
    αρχιζω να υποψιαζομαι σοβαρα οτι ο μαυρος κινειται με διαφημιστικα κινητρα...
    Μπα, δε νομίζω.
    Εμένα για εμμονή μου μοιάζει.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ κατι μου θυμιζει αλλα δεν θελω να πω...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Originally posted by keep_walking
    Χμ κατι μου θυμιζει αλλα δεν θελω να πω...
    Για πες, κρατάω μυστικό...

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    τελικα ειχα δικιο πριν κανω αυτο το ποστ που σκεφτομουν οτι οι απαντησεις που θα λαβω θα ειναι ασχετες με το θεμα που με απασχολει....ειναι κριμα σε ενα χωρο απο τον οποιο στο παρελθον εχω εισπραξει μεγαλη βοηθεια να σκεφτομαι να πατησω το κουμπακι της καταχωρησης με φοβο οτι καποιος θα πει τα δικα του και καποιοι αλλοι θα ασχοληθουν με το να τα σχολιαζουν....

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    τελικα ειχα δικιο πριν κανω αυτο το ποστ που σκεφτομουν οτι οι απαντησεις που θα λαβω θα ειναι ασχετες με το θεμα που με απασχολει....ειναι κριμα σε ενα χωρο απο τον οποιο στο παρελθον εχω εισπραξει μεγαλη βοηθεια να σκεφτομαι να πατησω το κουμπακι της καταχωρησης με φοβο οτι καποιος θα πει τα δικα του και καποιοι αλλοι θα ασχοληθουν με το να τα σχολιαζουν....
    Συγγνωμη ψαχνεις για ρομποτ?
    Ξερεις οτι ανθρωποι γραφουν πισω απο το πληκτρολογιο?
    Εσυ κανεις χαρη οταν σε απασχολει κατι ή αυτοι που σου απαντανε?

    ΕΛΕΟΣ δηλαδη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    ε, ρε που καταντήσαμε. εκεί που μας χρωστάνε, να μας παίρνουν και το βόδι. να τα χώνουν στον θεματοθέτη επειδή ζητάει να μη μπαχαλεύουν το θέμα του. μήπως να σου ζητήσει και συγγνώμη keep_walking με τις 7161 χάρες;

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •