Προς γιατρούς και ψυχολόγους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124

    Προς γιατρούς και ψυχολόγους

    Αντιμετωπιζω ένα τεράστιο μακροχρόνιο πρόβλημα και θα ήθελα επειγόντως την γνώμη σας. Εδώ και αρκετά χρόνια 9-10 μπορει και 11 έχω άγχος νεύρα αγοραβοφία και δεν περιποιούμαι καθόλο δεν μου αρέσει τίποτα και η ζωή μου είναι μαύρη φοβάμαι πολύ για την υγεία μου γιατί τρώω και καπνίζω και εχω τεράστια κοινωνική φοβία. Συνέχεια στο μυαλό μου έρχονται καταστάσεις και πράγματα που με κάνανε κάποιοι άνθρωποι και το μυαλό μου περιστρέφεται συνέχεια γυρω από αυτά σαν να είμαι κολλημένη. Μετά εξαντλούμαι από τα νεύρα και απο αυτά που σκέφτομαι και το πρωι σέρνοντας πάω στην δουλεια που φοβάμαι ότι θα με διώξουν και από εκεί. Μένω με τους γονείς μου οι οποίοι συνέχεια μου φωνάζουν γιατι τα θέλουν όλα τέλεια και το καημένο το αδελφάκι μου που έχει και αυτό 1002 προβλήματα. Δεν ξέρω πως σας ακούγεται αλλά περνάω πολυ μεγαλο προβλημα είναι πολυ μεγαλυτερο από όσο ακούγεται για μένα και φοβ'αμαι παρα πολύ για την υγεία μου γιατι δεν χαίρομαι και καθόλου γιατί δεν διασκεδάζω καθόλου αφού δεν βγαίνω καθόλου. Τελικά θα ζήσω; Φοβάμαι ότι συντομα θα πεθάνω και στον χωρο τον οποιο κινούμαι δεν με υπολογίζουν καθόλου και με πολεμούν μου δημιουργουν στρες, υπάρχει πολυ ανταγωνισμός και πολύ μίσος. Άλλο να σας τολ'εω και άλλο να το ζε'ιτε.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    ηρεμησε salin ολοι που εχουμε κρισης πανικου φοβομαστε για την υγεια μας .αυτο ειναι το προβλημα ολων μας δεν εισαι μονη σου σε αυτο.φυσικα και θα ζησεις ....απλα θα ζεις με αυτην την ιδιομορφια μεχρι να το ξεπερασεις !!! σε κανενα γιατρο εχεις παει ? τι αισθανεσε και τι φοβασε ??? φοβασε καποια ασθενια ? και ποια ειναι αυτη ? αισθανεσε καποια συμπτωματα ? πες τα να σου φυγουν μηπως ηρεμησεις λιγο ....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    101
    δυσκολο αυτο που περνας... αλλα καθε προβλημα εχει και τη λυση του. Ισως θα σε βοηθουσε αν πηγαινες σε καποιον ειδικο να μιλησεις και να σε καθοδηγησει σωστα. Ισως μια καλη αρχη θα ηταν να αρχισεις να περιποιεισαι τον εαυτο σου... να δεις οτι καποιος θα σε θαυμασει, στο δρομο στη δουλεια. να νιωσεις την αναγκη να επικοινωνησεις. εχεις καποια καλη φιλη?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •