ΦΥΣΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΑΓΧ.ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    ΦΥΣΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΑΓΧ.ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ

    1.Γυμναστικη και περπατημα
    2.σωστη διατροφη με πολλα φρουτα λαχανικα και ψαρια
    3.περιορισμος η διακοπη καπνισματος
    4.οχι στο στιγμιαιο καφε
    5.αποφυγη η περιορισμος αλκοολ
    6.ροφηματα οπως χαμομhλακι,πασσιφλορα ktl
    7.καλος υπνος
    προσθεστε και αλλα μηπως και δουμε ασπρη μερα:):):)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Πολύ νερό
    Συζήτηση με τον εαυτό σου και αγαπημένα σου άτομα
    Συχνές βόλτες σε μέρη που δεν έχουν βαβούρα και κίνηση
    Αποφυγή της σοκολάτας
    Αποφυγή του κρέατος

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    Γιατι αποφυγει της σοκολατας??Ρωταω γιατι ειμαι φαν του γλυκου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    παρατηρημενο κ μενα η σοκολάτα μου φέρνει υπερένταση κ δεν λειτουργω νορμαλ, δεν ξέρω γιατι όμως, πάντως την αποφεύγω.
    τωρα οταν εισαι συνεχως σε μια αγχωτική κατασταση με νευρικότητα δεν μπορεις να κάνεις κ πολλά, όσους τρόπους κ να υιοθετήσεις. νομίζω οτι πρέπει κυρίως να αποφεύγουμε ανθυγιεινα περιβάλλοντα κ καταστάσεις που έχουμε παρατηρήση ότι μας αγχώνουν. δεν είναι εύκολο, αφου συνήθως όλα αυτα τα αισθήματα υποβόσκουν κ όταν φτάσεις στο αμην ξεσπούν σωματικά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    H σοκολάτα έχει καφείνη!!!Και η καφεινη γενικά δεν είναι ενδεικτική για αχγωδης ανθρώπους!Μεγάλη διαφορά κάνει όταν την κόβουν και σε άτομα που δεν πίνουν καφέ!!!Αν πίνεις καφέδες και κυρίως φραπέδες η νες κόψε για αρχή το καφέ!!Θα δείς τρελλή διαφορά!Αν δεν μπορείς κοψε τουσ πολλυς καφέδες στη μέρα!!Ειναι μυθος οτι οι καφέδες ξυπνάνε μέσα στη μέρα!!Ο πρωτοσ καφές πιάνεται!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    η σοκολάτα έχει καφεΐνη?!!! δεν το ήξερα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Ναι περιεχει καφεινη και θεοβρωμίνη η οποία αυξάνει τους χτύπους της καρδιάς και μπορει να προκαλέσει αυπνία!!!
    Αυπνίες επίσης μπορεί να σου δημιουργήσει το τσάι και η κοκα κολα τα οποια περιέχουν και αυτά καφείνη!!!!
    Η διαφορά φένεται κυρίως σε άτομα που δεν κανουν μεγάλη κατανάλωση καφέ!!!!

  8. #8
    Ενας αλλο τροπος αντιμετωπισης ειναι και το μασαζ αν εχουμε την πολυτελεια να κανουμε αφου θα μας χαλαρωσει απιστευτα τους μυς που μονιμως ειναι σφιγμενοι απο το κολοαγχος
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Α ρε ολγάκι τι να πρωτοπληρώσεις ψυχολόγους,μασέρ,ψυχιάτρου ς ή ομοιοπαθητικούς?
    Ενα είναι το σίγουρο έτσι μου έρχεται να μετακομήσω στο χωρίο μου να σπέρνω αγγούρια και πατάτες να έχω υγιηνή ζωή και ηρεμία!!!Τώρα με την οικονομική κρίση άντε να δώ πόσοι θα το κάνουν αυτό!!!Μία η οικονομική κρίση,μία τα νεύρα μασ η φασαρία η βαβούρα και το άχγος της πόλης το βλέπω να έρχοντια πολλές μετακομίσεις!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εντάξει μην τρώτε σοκολάτα το βράδυ. αλλά λίγη(20-25 γρ.) σοκολατίτσα, ειδικά υγείας είναι καλή και δημιουργεί και αίσθηση ευφορίας!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    ΚΑΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΥΤΕ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    σχεση με γυναικα αντρα αντιστοιχα ειναι καλο ανχολιτικο.....ειδικα για τουσ αντρες οι γυναικες ειναι πεντε ζαναξ,προσωπικα μια σχεση ειναι το καλυτερο ανχολιτικο
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •