Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Ένα αναπάντεχο ωραίο από την υπόθεση είναι ότι ούτε το φιλαράκι θα πάει. (κι αυτός κάνει χρήση διαφόρων - γι\' αυτό και τον έχω κρατήσει σε απόσταση). Κοίτα ρε να δεις που η στάση ζωής σου και μόνο επηρεάζει άλλους ανθρώπους δη και θετικά.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Χαίρομαι γι\' αυτό που γράφεις στην τελευταία σου πρόταση. Είναι λυπηρό η... ξενερωσιά του καθενός να ζυγίζεται με βάση το αν παίρνει ουσίες ή όχι. Με τα ναρκωτικά η κατρακύλα είναι πιο γρήγορη και εμφανής Αλέξανδρε, αυτή είναι μια βασική διαφορά. Από εμπειρία θα σου πω πως έχοντας στον περίγυρό μου πρώην αλκοολικούς μόνο και πρώην πολυτοξικομανείς, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα για τους δεύτερους δυστυχώς... τελικά ναι, το καλύτερο μεθύσι είναι αυτό της νηφαλιότητας...


  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Originally posted by alexandros3
    Ένα αναπάντεχο ωραίο από την υπόθεση είναι ότι ούτε το φιλαράκι θα πάει. (κι αυτός κάνει χρήση διαφόρων - γι\' αυτό και τον έχω κρατήσει σε απόσταση). Κοίτα ρε να δεις που η στάση ζωής σου και μόνο επηρεάζει άλλους ανθρώπους δη και θετικά.
    Καμιά φορά είναι στενάχωρο και για μας και για τους άλλους το να κρατάμε απόσταση ασφαλείας. Ναι, δε νομίζω να έχετε κανέναν ουσιώδη λόγο να πάτε σ\' ένα χώρο που η διασκέδαση μεταφράζεται σε τρυπάκια και χάπια. Το ότι δε θέλει κι ο ίδιος να πάει το βρίσκω θετικό. Κι αν θεωρείς ότι είναι καλό σου φιλαράκι και επιρρεπής σε ουσίες, καλό είναι που τον επηρεάζεις έστω και με τις αποστάσεις σου.


  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    18
    ego den pistevo oti i nifaliotita einai to kalitero methisi.to alkool pistevo oti konta sta paara polla asxima exei kai ta kala tou.px ena kalo einai oti ego anoigomai polu pio efkola otan pino <ligo>.xthes eixa pei pos den th pio kai telika kateliksa na pio 10 mpires kai kana 2 votkes.......

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Έχει πάρα πολλά καλά... δυστυχώς. Το πρόβλημα είναι αυτό, ότι \"δουλεύει\".
    Για την νηφαλιότητα, αν και σκέτη είναι καλή κατά την άποψη μου, εννοώ ότι τις ποιό αληθινές στιγμές μου τις έχω νοιώσει νηφάλιος. Όταν πραγματικά είσαι \"εκεί\" και το εκεί είναι υπέροχο. Αυτό εννοούσα.

  6. #36
    ναι φυσικα και το αλκοολ κανει καλα τη δουλεια του.το προβλημα ξεκιναει οταν δεν μπορεις να σαι καλα χωρις αυτη τη <<δουλεια>>.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    18
    e nai.afto einai t megalo provlima.k einai polu lipiro

  8. #38
    μπιρακια εχεις U2
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Παιδιά καλησπέρα. Καταρχάς Μπυράκια, πήρα το μήνυμά σου και θα προσπαθήσω να έρθω σ\' επαφή με κάποιους ανθρώπους. Μείνε κι εσύ σε επαφή με το φόρουμ. Κατά δεύτερο, να σου πω πως το \'η νηφαλιότητα είναι το καλύτερο μεθύσι\', το έγραψα ολίγον τί ποιητικά, αλλά ως πρώην χρήστρια το πιστεύω απόλυτα και μπορώ να το εκτιμήσω αλλιώς σε σχέση με άλλους. Αυτό που προσπαθώ να σου πω, είναι πως είσαι σε θέση να βλέπεις τα \'καλά\' του αλκοόλ, γιατί απλούστατα δεν έχεις ακόμη \'χτυπηθεί\' απ\' τ\' άσχημά του. Πίστεψέ με, μπορεί να καταστρέψει εντελώς έναν άνθρωπο. Είπες ότι δε θα πιείς καθόλου αλλά κατέληξες με 10 μπύρες. Θέλει αληθινή απόφαση σε καθημερινή βάση. Θα σου πω κάτι που τώρα ίσως δε μπορέσεις να καταλάβεις. Για να ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ να πιείς λίγο - ίσα για να σε ωφελήσει στο κομμάτι που θες - θα χρειαστεί πρώτα να περάσεις απ\' το στάδιο της πλήρους αποχής. Είναι καρατσεκαρισμένο αυτό που σου λέω, γιατί είσαι σε στάδιο αλκοολισμού πια. Αυτά δε σ\' ενδιαφέρουν προς το παρόν. Αυτό που χρειάζεται να προσπαθήσεις είναι να μένεις μακριά προσπαθώντας έστω και με το ζόρι να κάνεις άλλα πράγματα. Μόλις έχω κάτι θα σε ενημερώσω αμέσως.


  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά. Βρήκα άνθρωπο στην πόλη σου! Σου έστειλα μήνυμα.


  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Έχεις άλλα δυο μηνύματα. Σε παρακαλώ να τα διαβάσεις. Καλό απόγεμα και καλό μήνα σε όλους!


Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •