Γριφος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80

Thread: Γριφος

  1. #1

    Γριφος

    Πάνε τρεις φίλοι σε ένα μπαρ. Ζητούν λογαριασμό. Τους λένε πως ειναι 30 ευρώ. Το αφεντικό τους λέει πως τους κάνει 5 ευρω εκπτωση. Ο μπάρμαν παίρνει 2 ευρω μπουρμπουαρ και τους δίνει 3 ευρω πίσω που τα μοιράζονται. Εχουν δώσει δηλαδη από 9 ευρώ ο καθένας. Που πήγε το ευρώ που μένει? (Οέο).

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    30-5+2=27

    3x9=27

    υπάρχει κάτι που δεν πιάνω? ποιό ευρώ περισσεύει?

  3. #3
    Κοιτα...εδωσαν απο 9 ευρω ο καθενας. Πηρε 2 ευρω μπουρμπουαρ ο μπαρμαν. Το ενα ευρω που πήγε?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    xaxa

    3*9=27

    σε αυτα τα 27 ειναι τα 2 ευρω του μπουρμπουαρ και τα 25 του λογαριασμου δεν εχει νοημα να προσθετεις το δυο δυο φορες λολ

    27 που πληρωσαν και 3 που πηραν ρεστα 30 οκ?:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Oυτε εγω βρισκω το χαμενο ευρω.
    γυρευε ποσες φορες θα με εχουν κλεψει στα μαγαζια και δε θα το εχω παρει χαμπαρι :d

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειναι φοβερο αλλα δεν πιανει στο τσατ μαλλον...φανταζομαι πολλοι μπερδευονται...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    βασικα αθελα σου Θεοφανια εδωσες την λυση μεσα απο τον γριφο :D

    Για να μας μπερδεψεις επρεπε να πεις στο τελος και τα bold γραμματα\"Δώσανε δηλαδη από 9 ευρώ ο καθένας μαζι με τα 2 ευρω του μπαρμαν\"

  8. #8
    χιχιχιιιι! Είμαι σε ένα νετ-καφε και έσπαγαν καμια ώρα τα κεφαλια τους να το βρουν. Ευχαριστώ έξυπνοι φίλοι μου. (Δεν είχα καμια αμφιβολία).

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κάποιος αγόραζε αυγά 20 δραχμές το ένα και τα πουλούσε 10 δραχμές το ένα. Πώς έγινε εκατομμυριούχος;
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Ηταν πριν δισεκατομμυριούχος?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σωστα...λολ
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Έτσι εεε?

    Μέσα σε μια λίμνη κoλυμπάει μiα πάπια, πάνω στην oυρά της κάθεται μiα γάτα.
    Αν βουτήξει η πάπiα, τι θα πάθει η γάτα;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    axaxaxa κλασσικο...σε ποια ουρα καθεται η γατα εχει σημασια στις παπιας ή στην δικια της λολ
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    damn

    σωστοστ

    :d

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ένας φτωχός μαζεύει αποτσίγαρα και φτιάχνει τσιγάρα
    Με κάθε 6 αποτσίγαρα που μαζεύει μπορεί και φτιάχνει ένα ολόκληρο τσιγάρο.Σήμερα βρήκε 36 αποτσίγαρα.Πόσα τσιγάρα θα μπορέσει να φτιάξει;
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •