Πιστεύω ότι το χειρότερο πράγμα που μπορεί να σου τύχει είναι ένα παιδί που δεν προσπαθεί ένα παιδί με κακιές παρέες ένα παιδί π - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 93
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Μηπως γυρισαμε σε προηγουμενο αιωνα κ δεν το καταλαβα?τα παιδια δεν ειναι ποτε \'βλαμμενα\' ,ειναι απαραδεκτος ο χαρακτηρισμος αυτος.
    Ας ψαξουν οι γονεις τα λαθη τους καλυτερα απο το να ριχνουν τις ευθυνες στα παιδια τους

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    προσπαθησε να κανεις δικο σου login, για να συζητησεις αν θες κατι που σε αφορα.

    δεν ξερω να κανω email

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Οσο επιτρέπει η επιστήμη ελέγχουμε εαν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και εγώ είμαι της άποψης ότι ναι εαν υπάρχει κάποιο πρόβλημα καλύτερα να σταματάμε την κύηση, απο το να φέρνουμε στον κόσμο δυστυχισμένα πλάσματα.ομως δεν είναι πάντα εφικτό και δεν είναι 100% σίγουρο αν το παιδί θα είναι τελείως καλά.Τι κάνουμε σάυτές τις περιπτώσεις δηλαδή;υπάρχουν κληρονομικές παθήσεις π.χ που δεν γίνεται να εντοπιστούν με προγεννετικό έλεγχο οπως και ψυχικες παθήσεις.και εκεί που λένε να σου ζήσει το παιδάκι είναι γερό,έρχεται μετά και σκάει η βόμβα.Ολοι κάνουν τον ψόφιο κοριό και τραβάνε την ουρά τους και εσυ αρχίζεις να ψάχνεσαι να ρωτάς να τρέχεις απο γιατρό σε γιατρό.Ποτέ δεν θα αφήσεις το παιδί σου τι κι αν δεν ξέρεις;τι κι αν δεν σου είπαν την αλήθεια;θα ρίξεις αλλού τις ευθύνες; και τι θα βγεί;το πλασματάκι απο σένα που το εφερες στον κόσμο περιμένει βοήθεια.Περιμένεις και εσύ απο κάποιον να σε στηρίξει αλλά δεν μπορούν δεν το αντέχουν.Νιώθεις να καταρρέεις νιώθεις τόσο τρομοκρατημένη κι όμως πρέπει να κάνεις το καλύτερο δυνατόν.Στο μυαλό σου στην ψυχή σου κυριαρχεί πάντα το παιδί το τι θα μπορούσες να κάνεις ακόμη.Το μεγαλώνεις με πολύ κόπο,πόνο και ότι μπορεί κανείς να φανταστεί.Δεν θα ακούσεις ευχαριστώ απο κανέναν,αντιθέτως θα σε στήσει και το παιδί στον τοίχο και θα ρωτάει γιατί.θα φταίς εσύ πάλι που το γέννησες εσύ θα ακούσεις πικρά λόγια που χτυπάνε την πληγή σου και πρέπει να ΄βρείς την δύναμη να το καθησυχάσεις να το βοηθήσεις να το συγχωρήσεις για ότι ακούσεις πιθανόν πάνω στα νεύρα του.εδώ σταματάω γιατί δεν μπορώ να συνεχίσω χτυπήσαμε ευαίσθητο θέμα....είσαι μάνα όλα τα μπορείς.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by salin
    προσπαθησε να κανεις δικο σου login, για να συζητησεις αν θες κατι που σε αφορα.

    δεν ξερω να κανω email

    προς σαλιν2,

    ρωτα την αδερφη σου για να σε βοηθησει.

  5. #35
    Σε λίγο θα διαβάσουμε καμια άποψη για ευθανασία παιδιών που δεν ανταποκρίνονται στα όνειρα του γονιού. Έλεος.
    Τεσπα, η δική μου άποψη είναι πως το 80% της εξέλιξης ενός παιδιου είναι αποτέλεσμα της διαπαιδαγώγησης και αγάπης που παίρνει από το σπίτι του. Άλλωστε είναι γνωστό πως ειδικότερα στο θέμα των ναρκωτικών, το συντριπτικό ποσοστό των χρηστών προέρχεται από δεισλειτουργικές οικογένειες.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    20
    λοιπόν εχω είχα την εντύπωση ότι μιλάω με έξυπνα και λογικά παιδιά εγώ έθεσα έναν προβληματισμό και μία γνώμη μου ακούστηκε στην δουλεια μου

    και στο κάτω κάτω δεν ευθύνονται πάντα οι γονείς για τα παιδιά τους μπορεί τα παιδιά να μπλέξουν με κακιές παρέες και να παρασυρθούν

    δεν κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει

    επίσης πάλι με έκοψε η διαχείριση ή μόλις φτάνω τα 140 μυνήματα αυτομάτως κόβομαι είμαι η σαλιν

    και ο αδελφός μου προηγοουμένως έκανε πλάκα

    Ευχαριστώ

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    20
    επίσης πιστεύω ότι όλες οι οικογένειες είναι λίγο πολύ προβληματικές όμως δεν παρασύρονται όλα τα παιδιά των δυσλειτουργικών και προβληματικών οικογενειών

    αν όχι όλες αρκετές οικογένειες είναι προβληματικές

    και επισής πιστεύω ότι το χειρότερο πράγμα που μπορεί να σου τύχει στην ζωή είναι να αρρωστήσει καποιο άτομο και να έχεις έναν άρρωστο και ανάπηρο μέλος στην οικογένεια ή ένα παιδί που \"κακο\"

    γιατι στενοχωριέσαι που αυτό δεν είναι φυσιολογικό σαν τα άλλα τα παιδάκια και μαραζώνεις και συ μέρα με την μέρα μαζί με αυτό

    δεν μίλησα για ευθανασία σε καμία περίπτωση

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    20
    σε καμία περίπτωση δεν κατηγορώ τα παιδιά που επειδή ειναι.......\"βλαμμμένα\" μπλέκουν.

    συνήθως παιδιά που είμαι ευαίσθητα καταλήγουν κάπως έτσι να είναι επιρεπείς σε παρέες

    σε καμία περίπτωση δεν είπα όπως ο χίτλερ να σκοτώνουμε τον αδύναμο

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by salin
    ....ναρκωτικά που έχει κακιές παρέες και που έχει χαμηλές επιδόσεις στο σχολείο ένα παιδί δύσκολο που δεν μπορείς να του επιβληθείς ένα παιδί αντηρησίας ένα παιδί που μόνο στενοχώρια δίνει και καμιά χαρά στην οικογένειά του. Είναι πραγματικά ότι χειρότερο για μια μάνα και για την οικογένεια γενικότερα καθώς και για τα αδέλφια του.


    ενώ ας πούμε αν έχει κάνει φόνο το παιδί της όλα εντάξει, ε?
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    20
    Originally posted by arktos
    Originally posted by salin
    ....ναρκωτικά που έχει κακιές παρέες και που έχει χαμηλές επιδόσεις στο σχολείο ένα παιδί δύσκολο που δεν μπορείς να του επιβληθείς ένα παιδί αντηρησίας ένα παιδί που μόνο στενοχώρια δίνει και καμιά χαρά στην οικογένειά του. Είναι πραγματικά ότι χειρότερο για μια μάνα και για την οικογένεια γενικότερα καθώς και για τα αδέλφια του.
    ενώ ας πούμε αν έχει κάνει φόνο το παιδί της όλα εντάξει, ε?
    όταν εννοείς φόνο να σκότωνε έναν ή καμιά δεκαριΑ;(χα χα χα για να καταλάβεις)

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    20
    Originally posted by kgana
    αχ θα χτυπήσω το κεφάλι μου στο τοίχο
    βρε Galin διαβάζω όσα γράφεις κ φρικάρω με τις απόψεις κ τις αντιλήψεις που έχεις.
    υπάρχουν δλδ παιδιά φυσιολογικά κ παιδιά μη φυσιολογικά?!!
    δλδ αν έχεις ένα ανάπηρο μέλος της οικογενείας σου θα το πετάξεις στο δρόμο?
    δε λέω πως δε θα στενοχωρηθείς αλλά θα προσπαθήσεις να βοηθήσεις την οικογένειά σου όπως και να είναι...είτε έχεις ανάπηρο μέλος που λές είτε το παιδί σου είναι κ καλά μπλεγμένο με δήθεν \"κακές\" παρέες είτε παίρνει ναρκωτικά...είτε...είτε...

    Τι θα κάνεις δλδ ...θα κάθεσαι στη καρέκλα πρωι-βράδυ κ θα κλαίς τη μοιρα σου κ αυτό που λές εσύ οτι σου έτυχε?
    Δε θα προσπαθήσεις..δε θα παλέψεις όσο μπορείς-όσο αντέχεις?

    Πάλι ΔΕ μου είπες πόσο χρονών είσαι?

    το βροντοφωνάζω το τσιρίζω και το ξαναλέω ότι δεν θα το πετούσα στο δρόμο δεν θα το σκότωνα

    απλα, ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ συναισθηματικά

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Originally posted by Galin
    .....επίσης πάλι με έκοψε η διαχείριση ή μόλις φτάνω τα 140 μυνήματα αυτομάτως κόβομαι είμαι η σαλιν...
    κι ακομα να το πιασεις το υπονοουμενο?

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •