Εμμονες φαγητού και τσιγάρου!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153

    Εμμονες φαγητού και τσιγάρου!!

    καλησπερα!!Θα ήθελα την βοηθεια σας σε κάτι που βασανίζει ένα φίλο μου!!Μένει στη σπάρτη και μετα απο έναν χωρισμό έπεσε σε κατάθλιψη!!!Αυτό τον οδήγησε στο να τρώει πολυ και να καπνίζει!!!Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου δώσει κάποιος μία συμβουλή για το αν υπάρχει κάτι ανάλογο του 18
    + στην σπάρτη ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να βοηθηθει!!
    Είναι κλειστός χαρακτήρας και θα ήθελα να τον βοηθήσω!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ζήτησε τη βοήθειά σου ο ίδιος;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Καταλαβα ότι δεν είναι καλά του είπα για εμένα και πήρε θάρρος και μου εξομολογήθηκε κάποια πράγματα!!Τον βασανίζει 7 χρόνια και δεν μπορεί να κάνει κάτι,δεν το έχει πει σε κανέναν.Οπως μου είπε βρίσκεται σε ένα φαβλο κύκλο δεν θα μου μίλαγε αλλά ένοιωσε οτι είχαμε κατι κοινό την εμμονή.
    Ηταν πολύ μπερδεμένος,του είπα για το 18 + εδειξε μεγάλο ενδιαφέρον και αμέσως με ρώτησε αν υπάρχει στη σπάρτη!!!Ενοιωσα ότι ήταν ήμουν σανίδα σωτηρίας για εκείνον!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πρόσεξέ το αυτό το γίνομαι η σανίδα σωτηρίας για κάποιον.Πατάει πάνω σε δική σου ανάγκη.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    Τι εννοείς δηλαδη ακριβώς?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αν νιώθω πως είμαι η σανίδα σωτηρίας κάποιου,πώς θα αισθανθώ εάν δεν καταφέρω τελικά αυτό που επιθυμώ,δηλαδή τη \"σωτηρία\"του;Δε νομίζεις πως δίνεις βαρύ φορτίο στον εαυτό σου,αφού η σωτηρία ενός άλλου,σπάνια περνάει από εμάς,αλλά εξαρτάται από πολλούς παράγοντες;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    153
    εχεισ δίκιο και δεν είμαι σε φάση που πρέπει να αχγωνομαι η να στεναχωριέμαι!!Θα είναι μεγάλη απωλεια για εμένα απλά δεν ξέρω δεν μπορώ να βλέπω ατομα να βασανίζονται γιατι και εγώ δεν έχω περάσει καλα απο τα ψυχολογικά μου!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •