Αν φύγω τι θα μου κάνουν? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by kgana
    εδώ μου είναι δύσκολο που πρέπει να μην έχω κανέναν
    εκει που βρισκεσαι τωρα υπάρχει καποιος που νιωθεις πώς \"εχεις\"? κι ετσι φευγωντας απο εκει θα αναγκαστεις να τον αποχωριστεις?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by kgana
    κ τα χρήματα τα έχω κ άτομο γνωστό να μου βρεί δουλειά εκεί που θέλω.
    ...............................
    Αυτά είναι πολύ σημαντικά.
    Πόσο χρονών είσαι?

    Αν βρεις δουλειά, στο χώρο της δουλειάς θα γνωρίσεις και κόσμο με τον οποίο θα έχετε κοινά ενδιαφέροντα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ζώντας τόσα χρόνια με τον πατέρα σου,μόνο η ίδια ξέρεις πόσο η αντίδρασή του στην κίνηση ανεξαρτησίας σου μπορεί να είναι για σένα ανασταλτικός παράγοντας.\'Ισως όμως να πρέπει να ζυγίσεις τι είναι για σένα σημαντικό τόσο ώστε να πληρώσεις κάποιο τίμημα γι αυτό(εν προκειμένω την αντίδραση του πατέρα σου).Ο φόβος βασικά καταλαβαίνω πως σε κρατάει πλέον σε ένα περιβάλλον που θα έπρεπε να σε κρατάνε άλλα συναισθήματα(αγάπη,αποδοχή ,δέσιμο συναισθηματικό).Πάντως ο έλεγχος είναι εξουσία πάνω στον άλλον και μέσω του ελέγχου,αυτό που καταφέρνει ο πατέρας σου δεν είναι να τον σέβεσαι,αλλά να θυμώνεις μαζί του.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Στην ηλικία σου, είναι απολύτως νόμιμο να ζεις μόνη σου. Αν ο πατέρας σου τα έχει αλλιώς πλασμένα στο μυαλό του, πρόβλημά του.
    Πάντως όπου και να αποτανθεί για βοήθεια ώστε να σε \"κυνηγήσει\" αν φύγεις, θα του το πουν και θα τον προσγειώσουν. Είσαι ΕΝΗΛΙΚΗ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by kgana
    Sofia εδώ όχι δεν \"έχω\" κανέναν..τουλάχιστον που να με καταλαβαίνει κ να υποστηρίζει αυτά που λέω να με εμπιστεύεται.
    τέτοιο άτομο όχι δεν έχω..θα μου πεις πολλά ζητάω κ γω σήμερα..αλλά εμένα μου είναι ανάγκη να έχω κάποιον να πιτεύει σε μενα.
    Σε ρωτησα, γιατι εθεσες το θεμα του οτι θα εισαι μονη, αν μετακομισεις. Αρα και τωρα μονη σου εισαι.

    Αρα, ουσιαστικα φευγωντας, αποχωριζεσαι και καποια εμποδια με τα οποια εχεις μαθει να ζεις.

    Το να ζητας ατομο στο οποιο θα βασιζεσαι ειναι πολυ? Ολοι δεν εχουμε αυτη την αναγκη? αλοιμονο δλδ...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •