πιστευετε οτι ειναι σωστο να λεει παντα καποιος την αληθεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by lucifer
    Originally posted by hornet
    τι μπορω να κανω να πω η να γραψω για να με πιστεψετε.
    μπορείς να δείξεις μια σοβαρή συμπεριφορά στο forum μπαίνοντας με ένα προφίλ, ας πούμε το hornet. Επίσης μην δίνεις το password στην αδελφή σου.
    αυτο με το password πως γινεται

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    αν έχεις δέκα χρόνια σχέση πχ και μια φορά κάνεις το \"λαθος\" και κερατώσεις τον άλλο. αλλά αυτό είναι καθαρά δικό σου θέμα, δεν σημαίνει ότι δεν σε καλύπτει η σχέση σου, ή ότι θες να την χαλάσεις κτλ κτλ, τι θα κερδίσεις με το να το πεις στον άλλο? εγώ πιστεύω ότι δεν θα κέρδιζα τίποτα και δεν θα το έλεγα. και ομοίως δεν θα ήθελα και ο άλλος να μου το πει. γενικά μέσα στο μυαλό σου, πάντα έχεις το ενεδεχόμενο ότι αυτό μπορεί να συμβεί-ειδικά στις μακροχρόνιες σχέσεις και ειδικά όσο οι άνθρωποι μεγαλώνουν και αποκτούν ανασφάλειες σε σχέση με το χρόνο- όμως αν μάθεις ότι έγινε με βεβαιότητα, ε όπως και να το κάνουμε τσούζει. και οι γυναίκες-ίσως και οι αντρες, δε γνωρίζω- έχουν την τάση να σκαλίζουν και να θέλουν να μάθουν λεπτομέρειες.
    εμένα μου φαίνεται πως σε αυτές τις περιπτώσεις καλύτερα να το βουλώνεις. το να το πεις δηλώνει πως απλα έχεις πολλές τύψεις που δεν μπορείς να χειριστείς, οπότε θες και να γίνεις και λίγο θυματάκι.....

    αυτή είναι η άποψη μου, φυσικά και έχετε δικαίωμα να διαφωνείτε! :P

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    γιαννη,
    καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.
    Για να περασεις κατι σαν ανθρωπος παιζει να δυσκολευτεις παρα πολυ,
    αλλα πολυ ευκολο για να το γκρεμισεις.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    χόρνετ, εγώ σε πιστεύω! δεν έχω δει τα άλλα σου θέματα-ακόμα :P

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    hornet,

    τι εννοείς με αυτό το \"αυτό με το password πως γίνεται?\" βάζουμε κάποιο password για να μπούμε, καλά δεν το έχεις πάρει πρέφα?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μπορεί να έβαλε τον μπρόουζερ να σώζει τα πασγουορντ του, οπότε να μπορει να μπαίνει όποιος θέλει στον λογαριασμό του....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by claire
    αν έχεις δέκα χρόνια σχέση πχ και μια φορά κάνεις το \"λαθος\" και κερατώσεις τον άλλο. αλλά αυτό είναι καθαρά δικό σου θέμα, δεν σημαίνει ότι δεν σε καλύπτει η σχέση σου, ή ότι θες να την χαλάσεις κτλ κτλ, τι θα κερδίσεις με το να το πεις στον άλλο? εγώ πιστεύω ότι δεν θα κέρδιζα τίποτα και δεν θα το έλεγα. και ομοίως δεν θα ήθελα και ο άλλος να μου το πει. γενικά μέσα στο μυαλό σου, πάντα έχεις το ενεδεχόμενο ότι αυτό μπορεί να συμβεί-ειδικά στις μακροχρόνιες σχέσεις και ειδικά όσο οι άνθρωποι μεγαλώνουν και αποκτούν ανασφάλειες σε σχέση με το χρόνο- όμως αν μάθεις ότι έγινε με βεβαιότητα, ε όπως και να το κάνουμε τσούζει. και οι γυναίκες-ίσως και οι αντρες, δε γνωρίζω- έχουν την τάση να σκαλίζουν και να θέλουν να μάθουν λεπτομέρειες.
    εμένα μου φαίνεται πως σε αυτές τις περιπτώσεις καλύτερα να το βουλώνεις. το να το πεις δηλώνει πως απλα έχεις πολλές τύψεις που δεν μπορείς να χειριστείς, οπότε θες και να γίνεις και λίγο θυματάκι.....

    αυτή είναι η άποψη μου, φυσικά και έχετε δικαίωμα να διαφωνείτε! :P
    claire,
    σε αυτό το σημείο θα διαφωνήσω.Εννοείται πως τα \"μυστικά\"
    κάνουν κακό σε μία σχέση.Εννοείται πως αλλαζουν τα πάντα οταν ξερω την αλήθεια και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θέλω να την ξέρω.Προσωπικά πιο πολύ θα με πλήγωνε να μου λεει ψέματα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    βάζε το με το χέρι το password κάθε φορα, μην αφήνεις τους broswer να σώζουν το password σου,αν αυτό είναι η αιτία.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by lucifer
    hornet,

    τι εννοείς με αυτό το \"αυτό με το password πως γίνεται?\" βάζουμε κάποιο password για να μπούμε, καλά δεν το έχεις πάρει πρέφα?
    κοιτα να δεις εγω μπαινω μεσα επιλεγω σημερινα μυνηματα και κατω μου βγαζει loged in as hornet

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by lucifer
    βάζε το με το χέρι το password κάθε φορα, μην αφήνεις τους broswer να σώζουν το password σου,αν αυτό είναι η αιτία.
    αυτο πως γινεται τι να κανω πες μου αναλυτικα γιατι δεν ειμαι το παιδι κομπιουτερ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by hornet
    Originally posted by lucifer
    hornet,

    τι εννοείς με αυτό το \"αυτό με το password πως γίνεται?\" βάζουμε κάποιο password για να μπούμε, καλά δεν το έχεις πάρει πρέφα?
    κοιτα να δεις εγω μπαινω μεσα επιλεγω σημερινα μυνηματα και κατω μου βγαζει loged in as hornet
    κάθε φορά που κλείνεις το σάιτ, να κάνεις πρώτα λογκ άουτ! αν δεν το κάνεις , για κάποιες ώρες αν κάποιος ανοίξει τη σελίδα συνδέεται αυτόματα με το δικό σου γιουσερνέιμ!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Αφωτεινή
    Originally posted by claire
    αν έχεις δέκα χρόνια σχέση πχ και μια φορά κάνεις το \"λαθος\" και κερατώσεις τον άλλο. αλλά αυτό είναι καθαρά δικό σου θέμα, δεν σημαίνει ότι δεν σε καλύπτει η σχέση σου, ή ότι θες να την χαλάσεις κτλ κτλ, τι θα κερδίσεις με το να το πεις στον άλλο? εγώ πιστεύω ότι δεν θα κέρδιζα τίποτα και δεν θα το έλεγα. και ομοίως δεν θα ήθελα και ο άλλος να μου το πει. γενικά μέσα στο μυαλό σου, πάντα έχεις το ενεδεχόμενο ότι αυτό μπορεί να συμβεί-ειδικά στις μακροχρόνιες σχέσεις και ειδικά όσο οι άνθρωποι μεγαλώνουν και αποκτούν ανασφάλειες σε σχέση με το χρόνο- όμως αν μάθεις ότι έγινε με βεβαιότητα, ε όπως και να το κάνουμε τσούζει. και οι γυναίκες-ίσως και οι αντρες, δε γνωρίζω- έχουν την τάση να σκαλίζουν και να θέλουν να μάθουν λεπτομέρειες.
    εμένα μου φαίνεται πως σε αυτές τις περιπτώσεις καλύτερα να το βουλώνεις. το να το πεις δηλώνει πως απλα έχεις πολλές τύψεις που δεν μπορείς να χειριστείς, οπότε θες και να γίνεις και λίγο θυματάκι.....

    αυτή είναι η άποψη μου, φυσικά και έχετε δικαίωμα να διαφωνείτε! :P
    claire,
    σε αυτό το σημείο θα διαφωνήσω.Εννοείται πως τα \"μυστικά\" κάνουν κακό σε μία σχέση.Εννοείται πως αλλαζουν τα πάντα οταν ξερω την αλήθεια και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θέλω να την ξέρω.Προσωπικά πιο πολύ θα με πλήγωνε να μου λεει ψέματα.
    σε αυτό συμφωνώ σε γενικές γραμμές! μωρέ, τώρα μιλάω για μια πολύ συγκεκριμένη περίπτωση. δεν πιστεύω πως γενικά πρέπει να έχουμε διπλές ζωές και να κρατάμε μυστικά...

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by claire
    αν έχεις δέκα χρόνια σχέση πχ και μια φορά κάνεις το \"λαθος\" και κερατώσεις τον άλλο.


    δεν υπαρχει λαθος σε κατι τετοιο.
    Ειναι πολυ φυσικο να σου συμβει η να του συμβει.
    Εαν εχεις μαθει να λειτουργεις με αλυσιδες, εκει ακριβως ειναι το λαθος.





    αλλά αυτό είναι καθαρά δικό σου θέμα, δεν σημαίνει ότι δεν σε καλύπτει η σχέση σου, ή ότι θες να την χαλάσεις κτλ κτλ,


    σαφως και δεν σημαινει κατι τετοιο.
    Αυτο θα σημαινε οτι επειδη εισαι με ενα ανθρωπο, (1ο μερες η 10 χρονια) σταματανε να υπαρχουν ανθρωποι γυρω σου.
    Φορεσες ενα χαλκα στο χερι και τελειωσε ο πλανητης?




    τι θα κερδίσεις με το να το πεις στον άλλο?


    το οτι θα μοιραζεσαι τις σκεψεις σου με τον ανθρωπο που λες (και λεει) οτι σε αγαπαει, σε νοιαζεται και αλλες τετριμενες - κατα μερικους - τετοιες μπουρδες.
    Γιατι καταντανε τετριμενες οταν λες μονο τις αληθειες που βολευουν.





    εγώ πιστεύω ότι δεν θα κέρδιζα τίποτα και δεν θα το έλεγα. και ομοίως δεν θα ήθελα και ο άλλος να μου το πει.


    οποτε αν ειναι, προτιμουμε να αλληλοπηδιομαστε Δε - Τε - Πα και Τρ - Πε - Σα ο αλλος κυριακη θα το κανετε μεταξυ σας....
    Τρε σικ...

    Αληθεια ποσο σιγουρη εισαι οτι οι συντροφοι σου δεν σε εχουν κερατωσει?
    Ερωτηση - σταυρολεξο για δυνατους λυτες....




    γενικά μέσα στο μυαλό σου, πάντα έχεις το ενεδεχόμενο ότι αυτό μπορεί να συμβεί-ειδικά στις μακροχρόνιες σχέσεις


    οχι δεν το εχω καθολου στο μυαλο μου,
    αν συμβει θα μου το πει η συντροφος μου.
    Βεβαιως κανουμε και τα κουμαντα μας για να μην συμβει.
    Εννοωντας βεβαια να δουλευομαστε μεταξυ μας, οτι πιο ακαιρο.





    και ειδικά όσο οι άνθρωποι μεγαλώνουν και αποκτούν ανασφάλειες σε σχέση με το χρόνο- όμως αν μάθεις ότι έγινε με βεβαιότητα, ε όπως και να το κάνουμε τσούζει.



    Γιατι επειδη θα με απορριψε?
    μα κατι θα αλλαξε και με απορριψε.
    Δεν ειναι δικη μου ευθυνη αυτο?
    Οποτε αυτο που θα πρεπει να με ενδιαφερει εμενα πρωτιστως ειναι να μην το μαθω γιατι θα πληγωθω?




    και οι γυναίκες-ίσως και οι αντρες, δε γνωρίζω- έχουν την τάση να σκαλίζουν και να θέλουν να μάθουν λεπτομέρειες.


    δεν χρειαζεται καποιο σκαλισμα,
    στομα εχω και μπορω να λεω μονος μου οτι λεπτομερια μου ζητηθει.




    εμένα μου φαίνεται πως σε αυτές τις περιπτώσεις καλύτερα να το βουλώνεις.


    Ενα πραγμα για το οποιο ειμαι περηφανος στη ζωη μου ειναι οτι δεν το εχω βουλωσει ποτε μου.





    το να το πεις δηλώνει πως απλα έχεις πολλές τύψεις που δεν μπορείς να χειριστείς, οπότε θες και να γίνεις και λίγο θυματάκι.....


    τυψεις?
    για ποιο λογο?
    εκτος αν εκανα οτι εκανα και βγηκε χαλια....





    αυτή είναι η άποψη μου, φυσικά και έχετε δικαίωμα να διαφωνείτε! :P


    η δικη μου αποψη λεει οτι δεν μου αρεσει να κανω πραγματα πισω απο την πλατη της συντροφου μου και αυτο κανω, οπως επισης δεν θελω να μου κανουν και εμενα και αυτο γινεται.




  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    τι να πατησω αποσυνδεση u2u πινακας ελενχου αφου σας ειπα πρωτη φορα κανω chat

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    @hornet:

    μάλλον έκανες login την πρώτη φορά που μπήκες και ξέχασες να βγείς από τότε!!!
    υπάρχει μια επιλογή στο πάνω δεξί μέρος της σελίδας εκεί που λέει, logged in ας hornet, από κάτω λέει [Αποσύνδεση - U2U - Πίνακας ελέγχου / Επιλογές].

    Όταν φεύγεις από το forum, θα πατάς πρώτα την επιλογή αποσύνδεση. Μετά θα κλείνεις τον browser. Το hornet θα φεύγει από την μπάρα με τα ονόματα των μελών που είναι συνδεδεμένα στην πρώτη σελίδα. Αν απλά κλείνεις τον browser, χωρίς να κανεις log out, θα είσαι logged in. Όταν κάνεις log out, την επόμενη φορά που θα θέλεις να ξαναμπείς στο forum θα σε ρωτήσει username και password, οπότε τα ξαναβάζεις. κάποιοι browser έχουν τη δυνατότητα να αποθηκεύουν password για ευκολία, αλλά αφού η αδελφή σου μπαίνει, εσύ να απενεργοποιήσεις αυτή την επιλογή από τον browser σου.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •