Είμαι μπερδεμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5

    Είμαι μπερδεμενη

    Γεια σας και καλως σας βρηκα!

    Ειμαι 22 χρονων και πριν 2 μηνες εκανα τη πρωτη μου σχεση με γυναικα. Μου αρεσει πολυ σαν ατομο παρολο που σε πολλα πραγματα ειμαστε το αντιθετο. Την αποδεχομαι και με αποδεχεται παροτι ειμαστε αρκετα διαφορετικες. Το προβλημα ειναι οτι εκεινη ειναι ανεξαρτητη και φοβαται τις δεσμευσεις (οπως η ιδια μου ειπε), αντιθετως εγω νιωθω την αναγκη να μοιραστω με καποιον τη ζωη μου. Δενομαι πολυ ευκολα και θα ηθελα να εχω καποιον διπλα μου το περισσοτερο καιρο. Επειδη εκεινη εχει οικονομικο προβλημα και επιπλεον μοιραζεται το σπιτι της με καποιον αλλο συναντιομαστε σχεδον παντα στο δικο μου σπιτι. Σπανια βγαινουμε εξω. Εμενα μου αρεσει πολυ να κοιμαται σπιτι μου και να μοιραζομαστε απλα καθημερινα πραγματα. Οπως το να κοιμομαστε μαζι, να τρωμε μαζι κτλ. Εκεινη απο την αλλη θελει πολυ περισσοτερο το χωρο της και εχει αρχισει να βαριεται να καθεται πολυ σπιτι μου. Συνηθως μεναμε μαζι σπιτι μου 1-3 νυχτες την εβδομαδα (δε ξερω αν αυτο ειναι φυσιολογικο για μια σχεση 2 μηνων και μαλιστα αυτο το καναμε και σχεδον απο την αρχη). Εμενα μου αρεσε και μου αρεσει πολυ. Καποιες φορες νιωθω πως θελω να μεινω μονη αλλα μου λειπει πολυ ευκολα.
    Τελευταια δειχνει να δυσανασχετει με ολο αυτο. Απο τη μια ξερω οτι εχει δικιο. Μενουμε πολυ μεσα και μαλιστα στο δικο μου χωρο. Απο την αλλη εμενα μου αρεσει αυτο. Νιωθω οτι θα ηθελα να συγκατοικησω μαζι της (φυσικα δεν της το εχω πει) αλλα απο την αλλη δε ξερω αν αυτο υποθετικα γινοταν αν εγω θα βαριομουν τοτε.
    Νιωθω συχνα ανασφαλεια και μετριο αγχος οταν δεν ειμαστε μαζι. Προσπαθω να μην της το δειχνω ομως πολυ. Κανω πραγματα για να της τραβηξω τη προσοχη. Τη ρωτησα αν τη πνιγω μου ειπε "οχι δε μου φαινεται κατι τετοιο", ισως γιατι προσπαθω παρα πολυ να το κρυψω.
    Το οτι δε θελει να περναμε τοσο χρονο μαζι σημαινει οτι δεν της αρεσω οσο μου αρεσει εμενα? Ή απλα ειναι ετσι ο χαρακτηρας της (θελει ανεξαρτησια) και ο δικος μου εχει τασεις εξαρτησης και ετσι αυτα που νιωθω δεν εχουν να κανουν τοσο οτι μου αρεσει η ιδια τοοσο πολυ αλλα οτι καλυπτει καποιες ανεκπληρωτες αναγκες μου?
    Θα εκτιμουσα παρα πολυ τις αποψεις σας πανω στο θεμα καθως και πως θα μπορουσα να αλλαξω σταση.
    Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    118
    Καλησπέρα! Πιστεύω πως θα πρέπει να τη κατανοήσεις και να της αφήνεις το δικό της χρόνο, να μην τη πνίγεις δηλαδή. Πολλές φορές με την αγάπη μας καταπιέζουμε τους άλλους κ δεν το καταλαβαίνουμε. Πιστεύω ότι πρέπει να συζητήσεις μαζί της, όχι πιεστικά, αλλά ήρεμα κ να τη μάθεις καλύτερα. Μπορεί ο χαρακτήρας της να είναι πολύ ανεξάρτητος κ να θέλει το χρόνο της για να συνηθίσει σε μια σχέση. Άλλωστε ήσαστε μόνο δύο μήνες μαζί, η άποψη μου είναι να ήσαστε πιο άνετες και πιο free, κ θα δείτε πως θα τραβήξει... Άλλωστε είναι ακόμη πολύ νωρίς, κ αν δεν της άρεσες δεν θα ξεκινούσε σχέση μαζί σου από την αρχή.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •