τι να κανω να τη παρατησω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλά,μην γενικεύεις κιόλας.Το συμφέρον πάντα θα υπάρχει ως παράγοντας στις ανθρώπινες σχέσεις,αλλά δεν είναι κι η καταστροφολογία και \"πού πάμε ωρέ άνθρωποι\"το αυτόματο συμπέρασμα επειδή συναντήσαμε και καναδυό τέτοια άτομα-ή και εκατόν δυό btw:P-στη ζωή μας.Να βλέπουμε και την άλλη πλευρά,υπάρχουν και άτομα που το συμφέρον δεν είναι το πρώτο στη λίστα.Εξάλλου μπορείς να σκεφτείς κι αλλιώς,πως η κοπέλα είναι σε λούμπα αυτή τη στιγμή,κι αυτός ο τρόπος της προέρχεται απ\'ό,τι τη βασανίζει αυτή την εποχή.Κοίτα μόνο τα βάσανα των άλλων,να μη βασανίζουν σε βαθμό εξόντωσης εσένα,γιατί έχεις κι έναν εαυτό να προστατέψεις και να βρεις το δρόμο σου για το φτου ξελευτερία.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    101
    δεν σε ξερουμε και σε νοιαζομαστε ηδη... δεν εχουμε κανενα συμφερον για να το κανουμε αυτο, απλα σε νοιαζομαστε... διαβασε ποσες συμβουλες σου δωσαμε και ποσες φορες σου ειπαμε να προσεχεις τον ευατο σου..? δεν χρειαζεται να εισαι με καποιον καθε μερα για να πεις οτι εχεις φιλους. εγω παντρευτηκα κι εκανα μωρακι και απο τοτε θελω δε θελω οι φιλοι μπηκαν σε 2η μοιρα. ομως ενα τηλεφωνο, ενα \"ειμαι εδω\" το εχω. και να σου πω και κατι? 1-2 ατομα λες οτι αξιζαν? δεν χρειαζεσαι παραπανω. Μπορεις να εχεις 100 γνωστους αλλα 1-2 συνηθως ειναι οι φιλοι.. εισαι τυχερος επισης που εχεις τοσο καλη οικογενεια, μην τους πληγωνεις αλλο, θελουν να σε δουν καλα και υγειη. Για αρχη συνεχισε την καλη σου αλλα και δυσκολη προσπαθεια και ξεκοψε απο τα ναρκωτικα. Σιγα σιγα θα αλλαξει και ο κυκλος γνωριμιων σου και θα γνωρισεις και αληθινους φιλους και αληθινες σχεσεις. Δεν ειναι κακος οποιος κανει ηρωινη, ομως υπο την επηρεια των ναρκωτικων, την εξαρτηση και τη διψα για να παρει τη δοση του, ναι εκμεταλευεται και γινεται ψευτικος γιατι βρισκεται σε απογνωση... δεν φταινε αυτα τα παιδια, βοηθεια θελουν.. αλλα δεν ειναι ολοι τυχεροι να εχουν την οικογενεια σου... γι αυτο εκμεταλευσου την τυχη σου και χαραξε καινουρια πορεια που θα σε κανει ευτυχισμενο. Ολα θα στρωσουν θα δεις....

  3. #33
    χορ...μεγάλωσα σε μια γειτονιά που τα χάπια και η ηρωίνη ήταν διάσπαρτα. Οι μισοί απ όσους έπιναν πέθαναν, οι υπόλοιποι ζουν στην Ομόνοια σκιές του εαυτού τους. Τρία από αυτά τα άτομα όμως ξέμπλεξαν και χωρίς καμιά κοινότητα να τους στηρίζει.
    Σου μιλάω για περιπτώσεις που είμασταν από το σχολείο μαζί και τώρα έχουν φτιάξει τη ζωή τους, τις δουλειές τους, την οικογένεια τους. Το κοινό στοιχείο όλων ήταν πως προέρχονταν από οικογένεια που τους αγαπούσε και έμπλεξαν από μαλακία και καταστροφικές παρέες.
    Χαίρομαι που είσαι από μια τέτοια οικογένεια, αλλά πάνω απ\' όλα χαίρομαι που λες και αντιλαμβάνεσαι πως όλα είναι ψεύτικα. Ξέρουμε όλοι πως κάποιος μπορεί να σκοτώσει και τη μάνα του πάνω σε υποτροπή προκειμένου να πάρει τη δόση του και συ αναρωτιέσαι ακόμη αν αυτή η κοπέλα σου κάνει αγαπούλες για να της δώσεις λεφτά.
    Ξέρεις ποια είναι η γνώμη μου? Μακριά απ\' όλους αυτούς τους ανθρώπους που πίνουν. Είναι σα να κάνεις δίαιτα και να πηγαίνεις κάθε μέρα σε ιταλικό. Κάποια στιγμή θα φας.
    Αυτό που λες πως έχεις τη χρήση υπό έλεγχο, ξέρουμε όλοι και περισσότερο εσύ, πως είναι παπαριές. Η ηρωίνη δεν είναι καρμπονάρα.
    Είσαι 28 χρονών. Πάρε την απόφαση αν θα θυσιάσεις τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου στο βωμό ενός ψέμματος, ή όχι.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by Θεοφανία
    χορ...μεγάλωσα σε μια γειτονιά που τα χάπια και η ηρωίνη ήταν διάσπαρτα. Οι μισοί απ όσους έπιναν πέθαναν, οι υπόλοιποι ζουν στην Ομόνοια σκιές του εαυτού τους. Τρία από αυτά τα άτομα όμως ξέμπλεξαν και χωρίς καμιά κοινότητα να τους στηρίζει.
    Σου μιλάω για περιπτώσεις που είμασταν από το σχολείο μαζί και τώρα έχουν φτιάξει τη ζωή τους, τις δουλειές τους, την οικογένεια τους. Το κοινό στοιχείο όλων ήταν πως προέρχονταν από οικογένεια που τους αγαπούσε και έμπλεξαν από μαλακία και καταστροφικές παρέες.
    Χαίρομαι που είσαι από μια τέτοια οικογένεια, αλλά πάνω απ\' όλα χαίρομαι που λες και αντιλαμβάνεσαι πως όλα είναι ψεύτικα. Ξέρουμε όλοι πως κάποιος μπορεί να σκοτώσει και τη μάνα του πάνω σε υποτροπή προκειμένου να πάρει τη δόση του και συ αναρωτιέσαι ακόμη αν αυτή η κοπέλα σου κάνει αγαπούλες για να της δώσεις λεφτά.
    Ξέρεις ποια είναι η γνώμη μου? Μακριά απ\' όλους αυτούς τους ανθρώπους που πίνουν. Είναι σα να κάνεις δίαιτα και να πηγαίνεις κάθε μέρα σε ιταλικό. Κάποια στιγμή θα φας.
    Αυτό που λες πως έχεις τη χρήση υπό έλεγχο, ξέρουμε όλοι και περισσότερο εσύ, πως είναι παπαριές. Η ηρωίνη δεν είναι καρμπονάρα.
    Είσαι 28 χρονών. Πάρε την απόφαση αν θα θυσιάσεις τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου στο βωμό ενός ψέμματος, ή όχι.
    αμα σου πω οτι εγω δεν επελεξα τα ναρκωτικα και οτι τα ναρκωτικα επελεξαν εμενα θα με πιστεψεις?

  5. #35
    Πως εγινε αυτο χορνετ?
    εμεις επιλεγουμε παντα...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by olgaki82
    Πως εγινε αυτο χορνετ?
    εμεις επιλεγουμε παντα...
    σου εχει τυχη να μη μπορεις να κοιμηθεις για βδομαδες?εγω εχω να κοιμηθω 7 ωρες απο τα 14.ηταν λεει καταθλιψη.ο γιατρος μου εγραψε φαρμακα.στην αρχη με πιαναν αργοτερα επρεπε να αυξησω τη δοση.σταματησα το σχολειο εχασα τους φιλους τις παρεες τον αυτοσεβασμο μου πανω απο ολα γιατι ημουν ανυμπορος να αντιδρασω και μοιρεα κατελιξα στο περιθωριο.δεν το επελεξα εγω αυτο με επελεξε ειναι σαν να περιμενω το τραινο μπενω μεσα και αυτο με παει οπου θαλει,ποια θα ειναι η τελευταια σταση δεν ξερω αυτο που ξερω ειναι οτι φοβαμαι παρα πολυ

  7. #37
    μ εχει τυχει κατι αναλογο με αλκοολ.απο αυπνια και αγχος κατεληξα εξαρτημενη.τα ιδια συναισθηματα ελειψης αυτοσεβασμου και φιλων σε ολο τους το μεγαλειο.δε θα ελεγα ομως ποτε οτι το αλκοολ με επελεξε..εγω το επελεξα θα μπορουσα να κανω εντελως διαφορετικες επιλογες παρολη την απελπισια μου.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    τα χαπια μημουντε την ηρωινη ειναι αμεσα αλληλενδετα.ενας ναρκωμανεις οταν δεν εχει πρεζα πινει χαπια και συνηθως απεχθανεται το αλκοολ αλλα ετσι και αλλιως η ηρωινη ειναι εξαιρετικα εθιστικη

  9. #39
    Originally posted by hornet
    Originally posted by Θεοφανία
    χορ...μεγάλωσα σε μια γειτονιά που τα χάπια και η ηρωίνη ήταν διάσπαρτα. Οι μισοί απ όσους έπιναν πέθαναν, οι υπόλοιποι ζουν στην Ομόνοια σκιές του εαυτού τους. Τρία από αυτά τα άτομα όμως ξέμπλεξαν και χωρίς καμιά κοινότητα να τους στηρίζει.
    Σου μιλάω για περιπτώσεις που είμασταν από το σχολείο μαζί και τώρα έχουν φτιάξει τη ζωή τους, τις δουλειές τους, την οικογένεια τους. Το κοινό στοιχείο όλων ήταν πως προέρχονταν από οικογένεια που τους αγαπούσε και έμπλεξαν από μαλακία και καταστροφικές παρέες.
    Χαίρομαι που είσαι από μια τέτοια οικογένεια, αλλά πάνω απ\' όλα χαίρομαι που λες και αντιλαμβάνεσαι πως όλα είναι ψεύτικα. Ξέρουμε όλοι πως κάποιος μπορεί να σκοτώσει και τη μάνα του πάνω σε υποτροπή προκειμένου να πάρει τη δόση του και συ αναρωτιέσαι ακόμη αν αυτή η κοπέλα σου κάνει αγαπούλες για να της δώσεις λεφτά.
    Ξέρεις ποια είναι η γνώμη μου? Μακριά απ\' όλους αυτούς τους ανθρώπους που πίνουν. Είναι σα να κάνεις δίαιτα και να πηγαίνεις κάθε μέρα σε ιταλικό. Κάποια στιγμή θα φας.
    Αυτό που λες πως έχεις τη χρήση υπό έλεγχο, ξέρουμε όλοι και περισσότερο εσύ, πως είναι παπαριές. Η ηρωίνη δεν είναι καρμπονάρα.
    Είσαι 28 χρονών. Πάρε την απόφαση αν θα θυσιάσεις τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου στο βωμό ενός ψέμματος, ή όχι.
    αμα σου πω οτι εγω δεν επελεξα τα ναρκωτικα και οτι τα ναρκωτικα επελεξαν εμενα θα με πιστεψεις?

    Ναι, φτανει να μου εξηγησεις....

  10. #40
    γνωμη μου ειναι οτι την οποιαδηποτε ψευτικη φυγη σε ουσια την επιλεγουμε εμεις δεν ερχεται να μας βρει.την επιλεγουμε τις περισσοτερες φορες απο αδυναμια.υπαρχουν ανθρωποι που αντιμετωπιζουν τις δυσκολοτερες καταστασεις και ομως στεκονται στα ποδια τους και το παλευουν.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by hornet
    Originally posted by olgaki82
    Πως εγινε αυτο χορνετ?
    εμεις επιλεγουμε παντα...
    σου εχει τυχη να μη μπορεις να κοιμηθεις για βδομαδες?εγω εχω να κοιμηθω 7 ωρες απο τα 14.ηταν λεει καταθλιψη.ο γιατρος μου εγραψε φαρμακα.στην αρχη με πιαναν αργοτερα επρεπε να αυξησω τη δοση.σταματησα το σχολειο εχασα τους φιλους τις παρεες τον αυτοσεβασμο μου πανω απο ολα γιατι ημουν ανυμπορος να αντιδρασω και μοιρεα κατελιξα στο περιθωριο.δεν το επελεξα εγω αυτο με επελεξε ειναι σαν να περιμενω το τραινο μπενω μεσα και αυτο με παει οπου θαλει,ποια θα ειναι η τελευταια σταση δεν ξερω αυτο που ξερω ειναι οτι φοβαμαι παρα πολυ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •