ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 125
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648

    ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!

    ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΙ ΕΘΑΨΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ,ΤΑ ΘΕΛΩ ΜΟΥ,ΤΗ ΦΩΝΗ ΜΟΥ.
    ΕΧΤΙΣΑ ΤΕΙΧΟΣ ΛΙΠΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΑΟΡΑΤΗ ΚΙ ΑΣΦΑΛΗΣ.
    ΠΕΤΥΧΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ:ΜΈΚΑΝΑ ΣΤΟΧΟ ΓΙΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΕΛΥΑΝ.
    ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΣΙΩΠΩ,ΝΑ ΥΠΟΜΕΝΩ,ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟ ΞΕΡΟΚΟΜΜΑΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗΣ.
    Μ'ΕΧΑΣΑ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΥΛΟΥΣΑΝ...
    ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΩ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ,ΩΣ ΣΤΕΡΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΖΩΗΣ.
    ΑΠΟΖΗΤΟΥΣΑ ΜΑΝΕΙΩΔΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥΣ.
    ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΟΥΝ ΤΟ ΞΕΝΟ ΑΥΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ Ν'ΑΓΓΙΞΟΥΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.
    Α Π Ε Τ Υ Χ Α !
    ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ. ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ. ΑΛΛΑΖΩ ΠΟΡΕΙΑ.
    ΑΠΟΓΥΜΝΩΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΟΥΡΛΙΑΖΩ :
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΡΩ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΕΣΤΩ ΤΩΡΑ!
    ΕΔΩ ΣΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ ΜΙΣΑ,ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΙ Ο ΕΛΥΤΗΣ...

    "ΕΔΩ ΣΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ ΜΙΣΑ
    ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ
    ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ
    ΓΙ'ΑΛΛΟΥ,ΓΙ'ΑΛΛΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ

    ΣΤ'ΑΛΗΘΙΝΑ,ΣΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ
    ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ Τ'ΟΜΟΛΟΓΩ
    ΣΑΝ ΝΑ'ΜΟΥΝ ΑΛΛΟΣ ΚΙ ΟΧΙ ΕΓΩ
    ΜΕΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΡΕΥΤΗΚΑ

    ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ
    ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑ
    ΠΑΝΤΑ,ΠΑΝΤΑ ΘΑ΄ΝΑΙ ΑΡΓΑ
    ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    103
    Οποτε ακουω αυτο το τραγουδι βουρκωνω απο την απεραντη θλιψη που νιωθω.......................Με αγγιξες....
    Μακαρι να χαμε δυο ζωες,τι καλα που θα ταν..................
    Εχω ξοδεψει δωδεκα χρονια απο τη ζωη μου μετρωντας θερμιδες,καταγραφοντας κιλα και γραμμαρια και καταστρωνοντας σχεδια και πλανα της ''και καλα'' νεας μου διαιτας,νεας μου ζωης...
    Εχω ξεχασει τι θα πει να εισαι φυσιολογικος ανθρωπος...Η ζωη μου τα τελευταια δωδεκα χρονια ηταν εναλλαγη βουλιμικων επεισοδιων και διαιτας,φαγητο,πολυ φαγητο,παρα πολυ φαγητο και τυψεις,πολλες τυψεις,παρα πολλες τυψεις......
    Και τωρα?
    Τωρα εχω φτασει στα ορια μου πια,με νιωθω πως δε θα αντεξω αλλο ετσι...
    Και ψαχνω.........Ψαχνω μεσα μου,εξω μου,γυρω μου.......Παντα εψαχνα,αλλα τωρα ειναι αλλιως....Δεν αντεχω να βλεπω αλλο τη ζωη να φευγει μεσα απο τα χερια μου......Σπαραζω....Γιατι ειχα τοσα ονειρα....Και μου ζητανε το λογο......Και δεν εχω τι να τους πω........Μονο το κεφαλι σκυβω........Και ντρεπομαι να τα κοιταξω καταματα.........
    Και νομιζω πως κατι βρηκα,κατι ξεθαψα.Μακαρι.Θα το παλεψω,θα προσπαθησω τουλαχιστον....μαζι με ολους εσας,να βρει ο καθενας τη δικη του,εστω και φτωχικη ιθακη.........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    FREEDOM8 :( :(

    ...προσυπογράφω...:( :(


    με το δεξί παγωμένο μου χέρι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    "ΚΟΙΤΑΖΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΧΑΡΑΖΕΙ...
    ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΧΘΕΣ."
    ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΣΤΟΝ "ΒΥΘΟ" ΤΟΥ
    FREEDOM8,ΕΧΩ ΞΟΔΕΨΕΙ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ,ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ...
    ΣΤΟΧΟΙ,Η ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΗΤΑΝ ΠΡΟϋΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΝΑ ΖΗΣΩ,ΝΑ ΧΑΡΩ...
    ΥΠΗΡΧΑ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ, ΓΙΑ ΤΟ "ΟΤΑΝ ΘΑ..." ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΥ ΚΑΤΑΝΤΟΥΣΕ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...
    ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΕΙΡΑ,ΧΑΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΩ ΠΙΑ...
    ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΥΧΗ,ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΩ...
    ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΔΙΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ: ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΣΗΜΕΙΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΑΠΩΛΕΙΑ ΒΑΡΟΥΣ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
    ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΑ,ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΣΑ,ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΣΑ...
    ΚΙ ΗΡΕΜΩ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΝΣΑΡΚΩΘΗΚΕ ΚΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ...
    ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΔΩ,ΑΚΟΜΗ,ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΝ ΔΙΕΞΟΔΟ...
    ΑΡΚΕΤΑ! ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΩ!
    ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,ΑΣ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    103
    Εχεις τοοοοοσο δικιο.κ εγω ποτε δεν ευχηθηκα να ναι τοσο μακρυς ο δρομος,ποτε δεν το απολαυσα,το επαθα απλα και τι εμαθα ακομα δεν καταλαβα....οσο γι αυτα τα αναθεματισμενα τα σχεδια στο χαρτι μαλλον σα βιτσιο πιο πολυ θα το χαρακτηριζα,γιατι ποση προσωπικη αποτυχια πια να αντεξει καποιος???και ποιο ειναι το γελοιο?εχω το θρασσος και ακομα συνεχιζω και γραφω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΜΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΦΟΥ ΓΕΜΙΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΔΟ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ Μ'ΑΥΤΑ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΑΠΤΟΠ,ΤΟ ΜΟΛΥΝΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΟΛΙΟ! ΚΑΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΣΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ ΧΑΖΟΜΑΡΑΣ ΜΟΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΛΛΙΩΣ....ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    103
    Ναι,και εγω το εχω κανει!να,ειναι που παιρνει η στρατηγικη εναν πολυ επισημο χαρακτηρα,κατι σαν τα μυστικα του κρατους ενα πραγμα..''το τελειο σχεδιο''προσοχη μη διαρρευσει!μονο που παντα η εφαρμογη του αφορα καποιον αλλον,ποτε εμενα και ο αχρηστος αυτος παλι δεν τα καταφερε....και το σχεδιο για αλλη μια φορα ναυαγησε...τι να πω,αβυσσος η ψυχη,αβυσσος και το μυαλο και ας καθομαστε εμεις να κανουμε πλανα...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    24
    Καλησπέρα κορίτσια και αγόρια !!!
    Το δικό μου "τέλειο σχέδιο" το έχασα !!!!! Ούτε το PC μου δεν άντεξε τόσο προγραμματισμό (μέχρι και πίνακα στατιστικών είχα κάνει!!!), είδε και απόειδε το κακόμοιρο και ... έκαψε τον σκληρό !!!!!!! ΑΛΗΘΕΙΑΑΑ !!!!
    Σα να μου είπε "άντε κυρά μου να περπατήσεις μπας και κάψεις κανα γραμμάριο λίπους" να κινηθεί και κανένα άλλο μέρος του σώματος εκτός από τα δάχτυλα !!!
    Τώρα, στο laptop δεν κάνω σχέδια, φοβάμαι μην το κάψω και αυτό !!!
    Και τώρα τι κάνουμε παιδιά ???

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΑΡΧΙΖΩ Ν'ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΟΥ Μ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ!
    ΜΗΠΩΣ ΚΑΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ?
    ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ(ΕΛΠΙΖΩ)ΓΙΑ Ν'ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ
    "ΠΟΙΟΝ,ΤΟΝ ΗΔΗ ΚΑΜΜΕΝΟ?"
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ PC ΣΟΥ ΟΜΟΛΟΓΩ ΔΕ ΜΕ ΠΟΛΥΣΥΜΦΕΡΕΙ...
    ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    δεν ξερω αν υπαρχει κανενας ποιο παλιος απο μενα εδω μεσα
    το προτο πλανο διαιτας μου το κανα πριν 29 χρονια

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    24
    Γιατί, συμφέρει εμένα νομίζεις ???
    Παρόλο που δουλεύω πολύ (κάνω 4 χλμ/ημέρα - τα περισσότερα μέσα σε ένα μαγαζί ), μη μου πεις να περπατήσω, γίνεσαι εχθρός μου αυτόματα, χαχα !!!!!!!!!!!
    Το πιο χαλαρό που έχω να προτείνω αυτή τη στιγμή είναι να μπαίνουμε σε διάφορα site με θέμα την παχυσαρκία, να δουλεύει ο εγκέφαλος (ναι, ναι, αυτός ο καμμένος !!!) μπας και κάψουμε έτσι καμιά θερμίδα !!! ʼσε που με το μπες-βγες είναι σα να περπατάς, δεν είναι ??? Όχι, εεε ??? Κρίμα...
    Τότε θα προτείνω κάτι που μου είχε πει η διαιτολόγος μου "αχαλίνωτο σεξ αλλά... όχι με τον σύζυγο!!!!!!". Δεν το έχω δοκιμάσει (είπα να μείνω πιστή), λέτε να είχε δίκιο ????

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    bsmandy,ΒΑΡΥ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΤΟΣ!
    τζενη,ΕΓΩ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΠΡΩΤΗ ΔΙΑΙΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 25 ΧΡΟΝΙΑ (ΘΕΕ ΜΟΥ,ΤΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ!!!!!!!!),
    ΣΥΝΕΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΛΑΝΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ...
    ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ? ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ Σ'ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΩΝ ΤΑΡΑΧΩΝ (ΟΧΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑΖΩ!) ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ,
    ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΩΣΤΑ! ΛΕΩ ΤΩΡΑ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    κοριτσια γειααααα
    εκει μαλλον ειναι το προβλημα στον εγκεφαλο αλλα τι να κανουμε να τον αλλαξουμε;;;;;
    οσο για τις απιστιες κι εγω μεσα
    σιγα λες και μ αυτους κανουμε και πολλα
    εγω τουλαχιστω (δεν ξερω αν ειναι το κομπλεξ των κιλων η κατι αλλο) αλλα .........

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    24
    Βαρύ το τίμημα δεν λες τίποτα (καμιά 70αριά κιλά θα'ναι !!!)
    Προσπαθώ να θυμηθώ, πρέπει να έχουν περάσει 22 χρόνια από την πρώτη δίαιτα !!!!!!! πωπω, δεν το είχα συνηδειτοποιήσει !!!
    Αλλά έχουν περάσει και 20 χρόνια από το πρώτο καρδιοχτύπημα για το παληκάρι μου (10 Απρίλη ήταν και το έχω συνηδειτοποιήσει απόλυτα !!!) και δεν τον αλλάζω με τίποτα !!! Ισως επειδή είμαστε τόσα χρόνια μαζί να μην έχω νοιώσει
    το κομπλέξ των κιλών μου και προσπαθώ να ακολουθήσω τις συμβουλές της διαιτολόγου μου αλλά... με τον σύζυγο ;-)
    Τις υπόλοιπες συμβουλές της να δω πότε θα ακολουθήσω ???

    Φιλάκια κορίτσια !!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    103
    Aνεξαρτητα απο τον αριθμο των κιλων που βαραινουν τον καθενα μας,επειδη ειμαστε σε site διατροφικων διαταρραχων νομιζω πως τα βαριδια στην ψυχη ειναι σε ολους μας αρκετα τοσο οσο να δουμε οτι...........πηραμε τη ζωη μας λαθος.........τελικα........και..... .....ας αλλαξουμε επιτελους ζωη...........
    Γιατι οπως λεει και σε ενα τραγουδι αγαπημενη καλλιτεχνιδα ''....οι ευαισθητοι αμυνονται στη ζωη κ αργουν-κ η λαχταρα τους συνηθισε να παταει το φρενο........''.Νομιζω πως αυτη η ρημαδα η ευαισθησια μας,η βαθια ευαισθησια,οχι αυτη των και καλα ''ευαισθητων και ντελικατων γυναικων'',αυτη η ευαισθησια που σε κανει οντως ξεχωριστο ανθρωπο,φταιει και αυτη.....

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •