απιστια... - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 276
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Δικό σου θέμα. Αν αγαπάς μιά ηλίθια-μονογαμική-θεούσα-αντισεξ με πρέπει και καθώς πρέπει, να το παραδεχτείς κι όχι να αραδιάζεις βρούβες για αρπαχτές και ανηθικότητες. Φύγαμε από κεί, το απορρίψαμε και πάμε γι άλλα. Να το διαφημίζεις το καινούργιο προιόν κι όχι μόνο όταν εισβάλλεις απ τις μπουκαπόρτες, έτσι ???

  2. #152
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by γιώτα2




    Αλλοίμονο....δεχόμαστε και το κέρατο για να μην χάσουμε τον άλλον και το βαφτίζουμε ανοιχτά μυαλά....δεν καταπιέζω τον/την σύντροφο....δεν είμαι ανασφαλής καθόλου....σώπα καλέ τι λες.
    κοιμόμαστε το βράδυ με κάποιον, τον αγαπάμε τόοοοοοοοοοοσο πολύ ώστε να μη μας ενοχεί αν πήγε για καμμιά ξεπέτα το πρωϊ.Την ηθική την φτάχνουμε μόνοι μας απλά αγαπιόμαστε ή συμβιβαζόμαστε.Δηλαδή αν μου πεί ο/η σύντροφος ότι πήγε με άλλον/η δεν θα με πειράξει, θα είμαι άνετος/η....δεν θα αισθάνομαι ότι δεν τον/την καλύπτω.

    η λεξη κερατο για μενα δεν ειναι αποδεκτη τι να σου κανω τωρα?
    Και δεν παιζει αυτο που λες, οτι κανω κατι για να μην χασω την συντροφο μου.

    Οσο για τις ξεπετες,
    εγω ειμαι υπερ εφοσον τις κανω μαζι με την συντροφο μου και οχι χωριστα.
    Ειπα αρκετες φορες εκεινο που με ενοχλει ειναι να μην υπαρχει ειλικρινεια, κατι που νομιζω οτι γνωριζειςοτι κυριαρχει στην ελληνικη οικογενοια.

    Ξερεις οταν η υποκρισια περισευει,
    καλυτερα να σιωπουμε.....

  3. #153
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by liberchild
    Δικό σου θέμα. Αν αγαπάς μιά ηλίθια-μονογαμική-θεούσα-αντισεξ με πρέπει και καθώς πρέπει, να το παραδεχτείς κι όχι να αραδιάζεις βρούβες για αρπαχτές και ανηθικότητες. Φύγαμε από κεί, το απορρίψαμε και πάμε γι άλλα. Να το διαφημίζεις το καινούργιο προιόν κι όχι μόνο όταν εισβάλλεις απ τις μπουκαπόρτες, έτσι ???

    καλε,
    ποτε εγινες ηλιθια - μονογαμικη - θεουσα και αντισεξ???

    εγω γιατι εχω αλλη αποψη???

    Και οχι οτι λεω ειναι οι αποψεις μου και θα τις υπερασπιζομαι μεχρι τελους, οσο και αν αυτο δεν μπορει να γινει αποδεκτο.



    ΥΓ....... πανω απο ολα μου αρεσει που εισαι αντιδραστικη....
    :P:P:P:P

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by krino




    καταλαβαινω τι λες,
    και επισης καταλαβαινω οτι η αποψη σου, υπαρχει κατα κορον σε πολλες (κυριως) γυναικες.

    Επετρεψε μου ομως να μην την ασπαζομαι με βαση την δικη μου ηθικη.
    Θεωρω οτι οι σχεσεις των ανθρωπων πρεπει να βασιζονται στην ειλικρινια και στην συντροφικοτητα.
    Κατοπιν τουτου ξεπετες (σοβαρες η οχι) δεν χωρανε.


    Δεχομαι η συντροφος μου να μου πει οτι ξερεις θελω να κανω μια ξεπετα και να το συζητησει μαζι μου.
    Τωρα το τι θα κανω εγω για αυτο και πως θα το χειριστω, αυτο ειναι δικο μου θεμα.
    Δεν δεχομαι να το κανει πισω απο την πλατη μου και να μην το ξερω.
    Ετσι νιωθω οτι με υποτιμουν και με υποσκαπτουν.
    Και κατι τετοιο δεν το δεχομαι απο κανενα.

    Ομως,
    σε μια σχεση,
    το να μην υπαρχει ειλικρινεια και φοβος,
    σημαινει οτι κατι δεν εχει δουλεψει σωστα στη σχεση η και στους ιδιους τους ανθρωπους.

    Μπορει η ηθικη μου να ειναι αλλιως, μπορει οτιδηποτε.
    Αλλα σορρυ, εαν η συντροφος μου κανει ξεπετα δεν θα θιχτει ο αντρικος μου εγωισμος ουτε δεν θα θεωρησω οτι δεν με αγαπαει.
    Τετοια ψυχολογικα μπερδεματα και ανασφαλειες μακρια απο εμενα.


    Στην προκειμενη,
    επειδη γνωριζεις την συντροφο μου,
    γνωριζει και η ιδια οτι αν νιωσει να κανει κατι,
    εχει το ελευθερο να το κανει και δεν ειμαι εγω αυτος που θα της το απαγορευσει.
    Να στο πω και αλλιως,
    αν ηταν να εχω διπλα μου ενα ατομο με ψυχαναγκασμους και πρεπει και θελω, θα ειχα ηδη ξενερωσει.
    Την συντροφο μου, την αγαπαω γιατι μπορει να κανει οτι της κανει κεφι....
    Η αγαπη ξερεις, για να ειναι αληθινη, πρεπει να απελευθερωνει και οχι να φυλακιζει.....



    Μπονζουρ
    Βρε,τι μπαρμ******λα λες παλι?
    Για να ειναι ελευθερος καποιος και να κάνει οτι του καπνισει οποτε του καπνίσει,πρεπει σωνει και ντε εσύ να μην ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ?Δηλαδή αν ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ζήλια ή πονο καταπιέζεις τον αλλο?
    Ε ,να μην νιώθεις τότε.Να μη δένεσαι,να μη παίρνεις κανένα ρίσκο..
    Τι φοβάσαι ματια μου?Αφου εισαι Άνθρωπος και εχεις ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!!

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Κάθε συζήτηση είναι περιττή μαζί σου και ειδικά δημόσια αφού ούτε ιδιωτικά γίνεται κάτι. Το θέμα δεν είναι το κέρατο, αλλά αυτό που δένει πρίν να έρθει. Εκεί χρειάζομαι πάρα πολλή δουλειά, δυστυχώς δεν ήξερα ότι όταν θάμουν έτοιμη θα ερχόταν το βουνό καταπάνω μου.


    Ιδωμεν..

  6. #156
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Αφωτεινή

    Βρε,τι μπαρμ******λα λες παλι?


    δεν νομιζω.... μπαρμ******λα, λενε αυτοι που κατα κορον ορκιζονται αιωνια πιστη ανφας, και οπισθεν κανουν αλλα.



    Για να ειναι ελευθερος καποιος και να κάνει οτι του καπνισει οποτε του καπνίσει,πρεπει σωνει και ντε εσύ να μην ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ?Δηλαδή αν ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ζήλια ή πονο καταπιέζεις τον αλλο?



    για να ειναι ελευθερος καποιος πρεπει να κανει οτι του γουσταρει και να ειναι συμφωνος με αυτο ο/η συντροφος του.

    Το αισθημα της ζηλιας και του πονου τα αναγνωριζω οπως λες.
    Εκεινο που δεν λες ειναι αν αυτα τα αισθηματα ειναι κομματι της υπαρξης μας η ειναι κοινωνικα επικτητα.
    Δεν νομιζεις οτι υπαρχει ενα θεμα εδω?




    Ε ,να μην νιώθεις τότε.Να μη δένεσαι,να μη παίρνεις κανένα ρίσκο..


    αυτο ειναι η λυση?
    να μην νιωθεις?
    η μαυρο η ασπρο?

    οσο για το ρισκο,
    ειμαι ολοκληρος ενα ρισκο....
    παντου και σε ολα τα σημεια παντοτε ρισκαρα.





    Τι φοβάσαι ματια μου?Αφου εισαι Άνθρωπος και εχεις ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!!


    να φοβηθω?
    ποτε μα ποτε δεν φοβηθηκα τιποτα και κανενα!
    το τι ειμαι ανθρωπος δεν λεει τιποτα.
    Ανθρωποι ειμαστε ολοι, αλλα πλαστηκαμε καπως....

    Εμενα δεν μου αρεσει να με πλαθει η εκαστοτε κοινωνια οπως αυτη γουσταρει, αλλα να πλαθω εγω ο ιδιος τον εαυτο μου.




    δες και λιγο παραπερα,
    περα τουλαχιστον απο αυτο που σου εδειξαν οτι υπαρχει.

  7. #157
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by liberchild
    Κάθε συζήτηση είναι περιττή μαζί σου και ειδικά δημόσια αφού ούτε ιδιωτικά γίνεται κάτι. Το θέμα δεν είναι το κέρατο, αλλά αυτό που δένει πρίν να έρθει. Εκεί χρειάζομαι πάρα πολλή δουλειά, δυστυχώς δεν ήξερα ότι όταν θάμουν έτοιμη θα ερχόταν το βουνό καταπάνω μου.


    Ιδωμεν..

    ε τοτε γιατι συζητας?
    αμα δεν μπορεις να συζητησεις,
    κατσε αραξε και μελετηξε το ζητημα και τα ξαναλεμε.


    :P:P:P

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Originally posted by krino
    Originally posted by γιώτα2




    Αλλοίμονο....δεχόμαστε και το κέρατο για να μην χάσουμε τον άλλον και το βαφτίζουμε ανοιχτά μυαλά....δεν καταπιέζω τον/την σύντροφο....δεν είμαι ανασφαλής καθόλου....σώπα καλέ τι λες.
    κοιμόμαστε το βράδυ με κάποιον, τον αγαπάμε τόοοοοοοοοοοσο πολύ ώστε να μη μας ενοχεί αν πήγε για καμμιά ξεπέτα το πρωϊ.Την ηθική την φτάχνουμε μόνοι μας απλά αγαπιόμαστε ή συμβιβαζόμαστε.Δηλαδή αν μου πεί ο/η σύντροφος ότι πήγε με άλλον/η δεν θα με πειράξει, θα είμαι άνετος/η....δεν θα αισθάνομαι ότι δεν τον/την καλύπτω.

    η λεξη κερατο για μενα δεν ειναι αποδεκτη τι να σου κανω τωρα?
    Και δεν παιζει αυτο που λες, οτι κανω κατι για να μην χασω την συντροφο μου.

    Οσο για τις ξεπετες,
    εγω ειμαι υπερ εφοσον τις κανω μαζι με την συντροφο μου και οχι χωριστα.
    Ειπα αρκετες φορες εκεινο που με ενοχλει ειναι να μην υπαρχει ειλικρινεια, κατι που νομιζω οτι γνωριζειςοτι κυριαρχει στην ελληνικη οικογενοια.

    Ξερεις οταν η υποκρισια περισευει,
    καλυτερα να σιωπουμε.....




    Αφύ δέχεσαι το κέρατο και δεν σε νοιάζει εμένα μου περισσεύει..απλά ας μην ευτελίζουμε την αγάπη και τον έρωτα γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν την τύχη να βιώνουν αυτά τα συναισθήματα.Τώρα το αρχίζουμε τις αμπελοφιλοσοφίες για να καλύψουμε τα κενά και τις ανασφάλειές μας...αστο καλύτερα....υποκρισίες....

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Ψιτ, χαμόελο του παιδιού, μη κρατάς φυλακή εμένα που λες πως μ αγαπάς. Θα σε παλέψω με νύχια και δόντια το ξέρεις αυτό.Ακόμα κι αν είναι να μας τηνε πει ο αντμιν που πιάσαμε τα προσωπικά. Θα του πώ με ειλικρίνεια ότι έχω ανάγκη βοήθειας.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ are we dealing με την βλακεια?

    Το μονο που μπορει να ειναι σκοτεινο και ακατανοητο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #161
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by liberchild
    Ψιτ, χαμόελο του παιδιού, μη κρατάς φυλακή εμένα που λες πως μ αγαπάς. Θα σε παλέψω με νύχια και δόντια το ξέρεις αυτό.Ακόμα κι αν είναι να μας τηνε πει ο αντμιν που πιάσαμε τα προσωπικά. Θα του πώ με ειλικρίνεια ότι έχω ανάγκη βοήθειας.

    δεν εχω προβλημα καρντια μου....
    να παλεψεις οσο τραβαει η ψυχη σου.....



    http://images.zaazu.com/img/Kiss-Smi...0380-large.gif

  12. #162
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by γιώτα2

    Αφύ δέχεσαι το κέρατο και δεν σε νοιάζει εμένα μου περισσεύει..απλά ας μην ευτελίζουμε την αγάπη και τον έρωτα γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν την τύχη να βιώνουν αυτά τα συναισθήματα.Τώρα το αρχίζουμε τις αμπελοφιλοσοφίες για να καλύψουμε τα κενά και τις ανασφάλειές μας...αστο καλύτερα....υποκρισίες....
    δεν καταλαβα,
    δηλαδη θα μου πεις οτι εγω δεν αγαπω και δεν εχω την τυχη να βιωνω ενα τετοιο συναισθημα?

    γιατι? επειδη το λεει η γιωτα?
    και οχι δεν αφηνω τιποτα και επισης δεν δεχομαι να με λεει κανεις υποκριτη, γιατι πολυ απλα δεν ημουν ποτε στη ζωη μου κατι τετοιο.


    Κατσε εκει που εισαι οπως εμαθες να εισαι.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Δεν γίνεται, είσαι σωματικά πιό δυνατός. Μπορείς να με σκοτώσεις με μιά μπουνιά!

  14. #164
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βρε αντε απο εδω που θα σε σκοτωσω με μια μπουνια....
    εχω φαει πιο πολλες απο οσες θα μπορουσα να δωσω.
    Αρα το σωματικα δυνατος που λες ειναι ακυρο.

    :P:P:P:P

  15. #165
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking
    Χμ are we dealing με την βλακεια?

    Το μονο που μπορει να ειναι σκοτεινο και ακατανοητο.

    ασε εσυ μην ασχολεισαι με τετοια θεματα,
    μιλαμε για πραγματα που δεν ξερεις.

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •