βοηθεια? Δεν μπορω να βρω καταλληλο τιτλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119

    βοηθεια? Δεν μπορω να βρω καταλληλο τιτλο

    Καταρχας γεια σας
    σας ευχαριστω για ολη την υποστηριξη που μου δωσατε την προηγουμενη φορα(6μηνες-1 χρονο πριν) και ωφειλω να πω συχαρητιρια στους αdmin και λοιπους...
    Ας προχωρησουμε ομως στο θεμα μου
    Ειχα αγχοτικη διαταραχη και φοβομουν μην παθω τιποτα μην πεθανω συγκεκριμενα...
    Τωρα τελευταια εχω απιστευτο αγχος διοτι ειμαι και μαθητης της 3ης λυκειου...
    το προβλημα μου ομως ειναι οτι αυτην την περιοδο συνεβη ενα ατυχες περιστατικο με το κατοικιδιο μου(συγκεκριμενα σκυλο)
    που το χω εδω και 8-9 χρονια που οπως ειναι λογικο τρεφω συναισθηματα προς αυτο τελος παντον ειναι αρρωστο με σοβαρη ασθενεια
    Ετσι θ μπορουσα ευκολα να πω οτι το ανχος μου 'επιβαρυνετε'
    και παρουσιαζω συμπτωματα παρομοια με αυτα που ειχα εναν χρονο πριν που επασχα κανονικα απο αγχωδη διαταραχη με συμπτοματα οπως 'φτερουγισματα , πονοκεφαλους ,ζαλαδες λοιπον καταρχας ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ολα αυτα που νιωθω τωρα οπως ο πονοκεφαλος και οι ζαλαδες ειναι ψυχοσωματικα... ετσι νομιζω δηλαδη?
    αλλα το προβλημα ειναι οτι παντα οταν εμφανιζεται ανχος στην καθημερινοτητα θ εχω ψυχοσοματικα?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    γεια σου,
    φενεται πως περνας μια φαση που περασαμε πολλοι απο εμας και την ξεπερασαμε επιτυχως. τα αγχη σου φενονται συνηθισμενα για ενα για ενα παιδι 3ης λυκειου, με τοσα πραγματα στο μυαλο σου,τοσες εγνοιες και το περιστατικο με τον σκυλο σου, ολα αυτα μαζευονται ,σε μπουκωνουν, και σε μπερδευουν.θα ηθελα πολυ να σε βοηθησω απο την σκοπια μου σαν ψυχολογος και να σε βοηθησω να ξεμπερδευτεις και αν θελεις και εσυ θα ηθελα να μου μιλησεις ακριβως για τι τι σου συμβαινει.
    δημητρης

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •