αναποφασιστικοτητα ή διαταραγμενη προσωπικοτητα...? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 266
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by weird

    Κοίτα εγώ στην θέση σου θα του έλεγα πριν βγούμε, ελπίζω να έχεις σεβαστεί αυτό που σου ζήτησα και να μην με ταλαιπωρήσεις για άλλη μια φορά χωρίς να είσαι πραγματικά ετοιμος γιατί και τα δικά μου περιθώρια ανοχής, όπως σου είπα, δεν είναι ανεξάντλητα.

    Κάπως έτσι..

    κολοκυθια....
    :P:P:P


    αμα παλικαριμ,
    ερθεις με την βαλιτσα σου ετοιμος και τα λεφτα για την εγγυηση,
    ελα πες μου.
    Τι ταλαιπωριες και περιθωρια ανοχης λεμε τωρα?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    O καθένας αντιδράει διαφορετικά, δεν είμαστε όλοι το ίδιο ούτε μπορούμε να αντιδράσουμε το ίδιο.
    Εγώ θα του έδινα το χώρο του, όπως έκανε και η φίλη μας, όσο κι αν θα ήταν πιο δύσκολο αυτό για μένα.
    Απο εκεί και πέρα να καταλάβει όμως κι εκείνος οτι πρέπει να σεβαστεί κάποια όριά μου και να μου μιλήσει μόνο όταν θα είναι πραγματικά έτοιμος.

    υγ. Αννα καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου μήπως απλά θέλει να επιβεβαιώνεται οτι σε έχει στο περίμενε, αλλά στην θέση σου δεν θα έμπαινα σε τέτοιες υποθετικές ( μετα σιγουριάς) λεπτομέρειες. Σε φουντώνουν χωρίς λόγο. Σε μια πρόσωπο με πρόσωπο συζήτηση θα μιλήσετε και θα βγάλεις όση άκρη μπορείς να βγάλεις.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by weird
    O καθένας αντιδράει διαφορετικά, δεν είμαστε όλοι το ίδιο ούτε μπορούμε να αντιδράσουμε το ίδιο.

    τωρα αυτο τι σημαινει???

    και εγω σου απαντω οτι η αναπαραγωγη των κολεοπτερων γινεται κατα τις νυκτερινες ωρες και μαλιστα οχι σε πευκωδεις εκτασεις.
    Τι εχεις να πεις για αυτο?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by krino
    Originally posted by weird
    O καθένας αντιδράει διαφορετικά, δεν είμαστε όλοι το ίδιο ούτε μπορούμε να αντιδράσουμε το ίδιο.

    τωρα αυτο τι σημαινει???

    και εγω σου απαντω οτι η αναπαραγωγη των κολεοπτερων γινεται κατα τις νυκτερινες ωρες και μαλιστα οχι σε πευκωδεις εκτασεις.
    Τι εχεις να πεις για αυτο?
    Απολύτως τίποτα.
    H μάλλον οτι είναι off topic.
    Τι σημαίνει?
    Ο θεματοθέτης διαβάζει διάφορες απόψεις και κρατάει όποια βρίσκεται πιο κοντά στην δική του ιδιοσυγκρασία.
    Το νόημα δεν είναι να αλληλοκριτικάρονται μεταξύ τους όσοι έχουν διαφορετική άποψη γιατί δεν υπάρχει σωστό και λάθος.
    :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by weird


    Απολύτως τίποτα.

    ερχεσαι στα λογια μου,
    θα προτιμουσα να το ειχες σκεφτει ετσι ακριβως πριν γραψεις το σχετικο ποστ.


    :P

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    125
    στο συγκεκριμενο ατομο η πιεση δεν φερνει αποτελεσμα......5 χρονια ημουν μαζι του και το ξερω δοκιμασμενα.οποτε γιαυτο σεβαστηκα ο.τι..... μου ζητησε και τωρα αν πραγματικα συνειδητοποιησει την κατασταση και σεβαστει τη θεση μου θα παρει πιο γρηγορα αποφαση.εμμεσα δηλ του ασκω πιεση.....αν πραγματικα θες νασαι με καποιον σεβεσαι και τη θεση του και τα ορια του αλλιως αν εμμενες στις σκεψεις και τους προβλματισμους σου χωρις να τα συζητας με τους αλλους .....θες νασαι μονος σου........!ετσι το βλεπω πλεον και ειμαι καλα.....!
    ναι weird αυτο φοβαμαι μηπως μς τηλ για να τσεκαρει.....γιαυτο τοθ ειπα μονο οταν εισαι απολυτα ...ξεκαθαρισμενος και αν θες να επικοινωνησεις μαζι μοθ καποια στιγμη μονο....τοτε να μου τηλ να μου πεις ποθ θελεις να βρεθουμε........αν πραγματικα θελει να ΣΩΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ....ΕΤΣΙ........ΘΑ ΠΙΕΣΤΕΙ.......!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    125
    οποτε συμφωνω οτι θα πρεπει να δεχτω αμεσα για να ξεκαθαρισω τις διαθεσεις του απο κοντα με καθε επιφυλαξη ......και πολυ συζητηση....... για ολους τους προβληματισμους που μου δημιουργει η συμπεριφορα του.....!

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εχεις κολλησει οτι αποτελεσμα = συγκατοικηση = γαμος = παιδια.
    Για αυτο εισαι σε συγχιση,

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    125
    δηλαδη τι να θελω μετα απο 5.5 οπως παμε χρονια σχεσης.....?δεν θελω γαμο...........απλα θελω αυτη η σχεση να περασει στο επομενο σταδιο............και μπορει τελικα ναναι χειροτερα απο πριν και να ξαναχωρισουμε πριν παει για γαμο.....................δεν γινεται να συνεχιστει στην βολτα στο αυτοκινητο και στο ποτακι......!σθατο εχουμε συμφωνησει και οι δυο.........το ξερει και ο ιδιος οτι δεν γινεται να συνεχιστη η ιδια εφηβικη κατασταση........και επιπλεον θελει να μεινει μονος του να φυγει απτους γονεις του....και φυσικα το θεωρει απαραιτητο σταδιο για μια σχεση αν......... ειναι να φτασει στο γαμο!
    συγκατοικηση=εξελιξη σχεσης=γωψριζω καλυτερα τον αλλον=δεν σοθ αφαιρει το δικαιωμα να φυγεις....

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    σημασια δεν εχει τι θες εσυ μονο, αλλα τι θελει και ο πιθανος συντροφος σου.

    Εσυ θες αλλα πρεπει να θελει και ο αλλος.
    Και αυτο δεν θες να το χωνεψεις.
    Περισσοτερο δειχνεις να μην θες να το αποδεχτεις παρα οτιδηποτε αλλο.
    Δημιουργεις ενα ισχυρο μετωπο απεναντι σε ολα αυτα,
    αλλα στην ουσια ειναι ενα χαρτινο οχυρο το οποιο θα καταρευσει στο πρωτο τηλεφωνο....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    125
    θα καταρρευσουν...... οι υποσχεσεις του................εγω δεν υποσχεθηκα κατι.........εγω προτεινα και αυτος δεσμευτηκε..........να το σκεφτει και να το υλοποιησει.... !αν δεν θελει να μοθ το πει............δεν του βακε κανεις το μαχαιρι ναναι μαζι μου........αν καταλαβες την συμπεριφορα προσπαθω μα καταλαβω οχι να υλοποιησω με το ζορι τις επιθυμιες μου........επικοινωνια και ξεκαθαρισμα ζηταω οχι ελεημοσυνη και αρωστημενη σχεση.........

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν επικοινωνειται, για τους οποιους λογους.
    Δεν γνωριζω τι σοι φαση περναει ο τυπος κιολας.
    Και φυσικα δεν λεω οτι εχει αδικο καποιος.
    Εκεινο που λεω ειναι οτι με αυτα τα εργαλεια δεν μπορει να κανεις κατι σοβαρο.


    Φαινεται ομως οτι εσυ καιγεσαι να μαθεις τι τρεχει.
    Κατι που ισως δεν το μαθεις ποτε σου βεβαια.
    Γιατι παρολο που προσπαθεις να μεινεις αποστασιοποιημενη,
    στην ουσια ζητας οπως γραφεις. (επικοινωνια και ξεκαθαρισμα)


    Ετσι εσυ εισαι αυτη που ζηταει και ο αλλος ειναι αυτος που δινει (αν δινει, οποτε δινει)


    ΚΑτω απο αυτες τις συνθηκες σου εγραψα τα προηγουμενα ποστ μου.
    Με μια λογικη που θα εχει δυο κατευθυνσεις:
    Ειτε θα κανεις τελικα μια σχεση οπως επιθυμεις -ειτε,
    ειτε θα παρει ο καθενας το δρομο του.
    ΠΡος το παρον υπαρχει τριτη επιλογη, που ειναι η χειροτερη.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    125
    εγω πηρα το δρομο μου........χωρισμενοι ειμαστε..........δεν μπορει να μου στερησει τις οποιες ......επιλογες μου........και δεν μπορω να ειμαι στον θαλαμο αναμονης ..........ζω τωη μου.........αν αποφασισει οτι θελει το ιδιο με εμενα να ερθει να μου το πει να πορευτουε τον ιδιο δρομο........!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Αννα,
    οσο καιρό ησαστε χώρια πως τα περνούσες?Ησουν στη τσίτα ή το ειχες πάρει απόφαση?
    Αν άφηνες τη σκέψη του \"εδω και τώρα\"?Ισως ετσι να ηρεμούσες απο τη νευρικοτητα της αναμονής.
    Δεν το αντεχεις και εισαι και θυμωμένη,αλλα θα σε αφήσει αυτο το συναισθημα να αντιμετωπίσεις σωστα τη κατασταση?
    Αυτη η αναμονή ,που αυτος θα κρατησει οσο του χρειαζεται για να αποφασίσει, δεν σε αφήνει καθόλου ήσυχη ειναι σαν να εχουν σταματησει τα πάντα και ολα να περιστρέφονται απο την δική του αποφαση..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    125
    τους 2 πρωτους μηνες ημουν στην τσιτα και το πιεζα.....τον τελευταιο μηνα απο τοτε ποθ μοθ ειπε θελω να ειμαστε ξανα μαζι ααλλα θελω λιγο χρονο ακομα.... το εχω αφησει.....και εκανε αυτος κινησεις που εδειξαν να θελει να μαστε ξαναμαζι αλλα.....!.δεν εχουν στματησει τα παντα....εχω τη δουλεια μου ....τις φιλες μου.....τα φλερτ.....αλλα απο προσωπικη επιλογη δεν ενδιδω γιατι δεν θελω μα μπω ακομα σε αλλη σχεση.....οχι γιατι περιμενω ναλλαξει κατι.....ετσι πως μου φερεται δεν νομιζω οτι θαλλαξει κατι αλλα θελω να ξαναβρω την Αννα και αυτο κανω.....!

    ο θυμος οπως λες υπαρχει..αλλα αν με ξαναπλησιασει υπο τις προυποθεσεις που του ζητησα θα καταλαγιασει....!η συνεχεια αυτης της σχεσης εξαρταται απο αυτον......αν θελει τελικα ο,τι θελω,αλλα η συνεχεια της ζωης μου απο μενα........!οποτε ειμαι ελευθερη και ζωντανη και εχω ηρεμησει απτην νεθρικοτητα της αναμονης οπως λες...τα βλεπω πολυ καθαρα και ψυχραιμα πλεον...!!

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •