Αμελεια εμφανισης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312

    Αμελεια εμφανισης

    Εγω ρε παιδια απο τοτε που "κατρακυλησα" σε αυτην την σκατοκαταθλιψη εχω γινει σαν κνιτισσα.... χαχαχαχα

    Εσεις πως αντεχετε? Να εχετε τις σκεψεις σας και ταυτογχρονα να φροντιζετε τον εαυτο σας?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μα δεν τον φροντιζουνε. οσοι πεφτουν σε καταθλιψη δε βρισκουν λογο ουτε μπανιο να σηκωθουν να κανουν! εγω προσωπικα κανω μερα παρα μερα βεβαια, αλλα συνηθιζω να ειμαι αξυριστος. μονο το κεφαλι ξυριζω, τα μουσια σπανια κι ελαχιστα.

    δε κολλαω ομως τοσο στην εμφανιση, δηλαδη ειναι απλα η επιφανεια, μια βιτρινα για τα ματια του κοσμου. ναι σαφως σε μια πρωτη επικοινωνια που θα μας δει καποιος μετραει, αλλα οποιος κολλαει εκει χανει την υπολοιπη ουσια και το νοημα! αμα ειναι να ταιριαξουν δυο ανθρωποι εξαλλου, θα ταιριαξουν οσο μπαζος κι αν ειναι ο ενας απ'τους δυο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Σιγουρα ΚΕΝΟ,κι εγω μαζι σου ειμαι,δεν κολλαω καθολου στην εμφανιση.

    Αλλα εσυ...εισαι αντρας φιλε μου... (τι τυχη!)

    (και μην ξυριζεις τα μουσια,ειναι σεξυ για τις γυναικες ο,τι και να σου λενε!!)

    Εμενα με εχουν κουρασει πολυ τα προτυπα που πρεπει να ακολουθουν οι γυναικες... Δηλαδη ΠΡΕΠΕΙ να εχουμε ωραια καλοχτενισμενα μαλλια,ΠΡΕΠΕΙ να εχουμε ωραιο λαμπερο χαμογελο,ΠΡΕΠΕΙ να εχουμε ωραιο λαμπαδατο σωμα,ΠΡΕΠΕΙ να φοραμε ωραια θυληκα ρουχα... ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε σεξυ και ολο ναζι... Και μεσα σε αυτα να μαγειρευουμε,να πλενουμε,να δουλευουμε και να φροντιζουμε και το "αγορι" μας,"συζηγο" μας...

    Που να χωρεσουν τα ψυχολογικα μεσα σε ολα αυτα?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν ξερω αν ειναι τυχη τελικα να εισαι αντρας, ιδιαιτερα σε μια χωρα σαν την ελλαδα, και ειδικα οταν βρισκεσαι στο περιθωριο ειτε απο επιλογη επειδη εισαι αντικοινωνικος, ειτε επειδη σε στειλαν εκει λογο του οτι δεν σε ανεχονται.

    ολα αυτα τα πρεπει μου φαινονται τοσο ανουσια. ειναι απλα για τα ματια του κοσμου, να τραβηξεις το βλεμα καποιου και να σου δειξει ενδιαφερον. κατι που συμβαινει ουτως ή αλλως οταν εισαι κοπελα, αφου κι απ'τη φυση σας ειστε ομορφοτερες και σας θελουν.

    και βρωμιαρα να ειναι καποια, παλι οταν καποιος την ποθησει και την αγαπησει, δε προκειται να τη σιχαθει. τουλαχιστον ετσι συμβαινει σε μενα. επισης δεν εχω προβλημα αμα η αλλη ειναι και λιγο χοντρουλα. λιγα κιλακια παραπανω οπως και να το κανουμε πρεπει να τα εχει η γυναικα. τα πολλα ειναι το προβλημα.

    το να μαθεις να μαγειρευεις και να πλενεις ομως δεν εχει να κανει με την εμφανιση, ειναι για το σπιτι αυριο μεθαυριο που θα ανοιξεις να μενεις μονη σου. αυτα μπορεις να τα μοιραζεσαι και με τον συντροφο, αν θελει παντα να ειναι δικαιος. εγω παντως δε ξερω να μαγειρευω δυστυχως, οποτε αναγκαστικα θα το αναλαβει η αλλη που θα ειναι διπλα μου αυτο (αν βρεθει ποτε καμια).

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    ΚΕΝΟ εισαι γλυκας Μιλας σωστα...

    Μια καλη εμφανιση ομως δεν σε ανεβαζει κι εσενα ψυχολογικα καπως? Δεν μιλαω για χαρακτηριστικα του σωματος η του προσωπου αλλα για ωραια ρουχα καλοσιδερωμενα και τετοια. Εγω εχω κλαταρει απο ολους τους κοινωνικους ρολους που ειχα αναλαβει και δε μπορω καθολου να ασχοληθω με τον εαυτο μου τωρα. Οταν με πιεζω ομως και το κανω βλεπω ενα ομορφο δροσερο κοριτσι στον καθρεφτη (ακομα και οι εκφρασεις αλλαζουν). καμια σχεση με το τρολ που βλεπω οταν ειμαι στεναχωρημενη. Αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα.

    Απλα και αυτο φαυλος κυκλος ειναι... Δεν μπορεις,δεν το κανεις και παει λεγοντας... Απλα για την γυναικα παιζει ακομα μεγαλυτερο ρολο απο οτι για τον αντρα. Την ενδιαφερει πιο πολυ,ειναι στην φυση της.

    (το μαγειρεμα φιλε ειναι πανευκολο,αν θες σου μαθαινω εγω στο πι και φι να γινεις αρχιμαγειρας χαχαχα)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    ΚΕΝΟ επισεις διεκρινα μια πικρια στο κειμενο σου,λες "ολα αυτα τα πρεπει μου φαινονται τοσο ανουσια. ειναι απλα για τα ματια του κοσμου, να τραβηξεις το βλεμα καποιου και να σου δειξει ενδιαφερον. κατι που συμβαινει ουτως ή αλλως οταν εισαι κοπελα, αφου κι απ'τη φυση σας ειστε ομορφοτερες και σας θελουν."

    Εμεις οι γυναικες. και να το θυμασαι παντα αυτο ο,τι κι αν σου λενε, δεν κοιταμε ποτε την εξωτερικη εμφανιση οταν υπαρχει ωραιος χαρακτηρας και προσωπικοτητα. Αν καποιος ειναι τρυφερος,εχεις χιουμορ και ειναι προστατευτικος και ρομαντικος (μερικα απο αυτα τα βλεπω ηδη στο κειμενο σου) δεν εχεις κατι να φοβηθεις. Κοιταξε γυρω σου,ποσοι τυποι που απο την φυση τους δεν ειναι ομορφοι,κι εχουν στο πλαι τους ωραιες κοπελες.

    Τυφλωνομαστε απο τον ερωτα εμεις και αυτο ειναι υπερ σας

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    για να δεις την προσωπικοτητα του αλλου και τον χαρακτηρα του ομως, θα πρεπει να κατσεις και να ασχοληθεις μαζι του. να τον ζησεις με αλλα λογια! πως θα γινει αυτο αν δεν εχει πρωτα μια ωραια εμφανιση να σε τραβηξει ? απλα δε θα συμβει, και θα περασει απαρατηρητος, οσο αξιολογος κι αν ειναι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Οχι αρκει απλα ενας περιπατος. ρε εμεις ειμαστε τοσο προβλεψιμες που μεχρι και τεχνικες κυκλοφορουν για να μας ριξεις.(και το εκνευριστικο ειναι οτι πιανουν χιχι) Μερικες φορες τσατιζομαι οταν ακουω αντρες να μιλανε ετσι γιατι ειναι πραγματικα τοσο ευκολο να μας "καμακωσεις"!

    Απλα το θεμα ειναι να θελεις κι εσυ ο ιδιος να προσελκυσεις την κοπελα. Πολλες φορες μας λειπει ενας συντροφος αλλα στην πραγματικοτητα δεν θα τον θελαμε στη ζωη μας,την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη. Γιατι δε θα μπορουσαμε να του δωσουμε ο,τι θα θελαμε. Ε ολο αυτο φαινεται ρε ΚΕΝΟ σε μια κουβεντα. Πολλες φορες εγω το εχω νιωσει αυτο οταν με φλερταρουν αλλοι αντρες. Ο,τι βαζουν χωρις να το καταλαβαινουν ενα "τειχος" αναμεσα μας,λογω χαμηλης αυτοπεποιθησης και φυσικα αυτο που βγαζουν δεν εξηπηρετει τον αρχικο σκοπο,δηλαδη το να ερθεις κοντα με την κοπελα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αμφιβαλλω οτι αρκει ενας περιπατος. ειδικα εδω στην αθηνα, που οι περισσοτερες ειναι καπως ψωνισμενες, νομιζωντας οτι εχουν υπερβολικη αξια. οποτε δεν αρκει ενας περιπατος μονο, πρεπει ο αλλος να εχει το πακετο, που συμπεριλαμβανει εκτος απο εμφανιση και λεφτα, αμαξαρα, σπιταρωνα και φυσικα οπως ειπες διαθεση για να κανει τα χατηρια της αλλης και να ξεκινησουν σχεση, αλλιως προχωρανε στον επομενο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by Karisha View Post
    ....

    Εμεις οι γυναικες. και να το θυμασαι παντα αυτο ο,τι κι αν σου λενε, δεν κοιταμε ποτε την εξωτερικη εμφανιση οταν υπαρχει ωραιος χαρακτηρας και προσωπικοτητα. Αν καποιος ειναι τρυφερος,εχεις χιουμορ και ειναι προστατευτικος και ρομαντικος (μερικα απο αυτα τα βλεπω ηδη στο κειμενο σου) δεν εχεις κατι να φοβηθεις...
    οσο προστατευτικος και ρομαντικος και να ειναι ενας αντρας (η και γυναικα), αν ειναι απλυτος, δεν εχει καμια τυχη...
    (και δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενο, γενικα μιλαω)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Remedy

    Δε λεω για απλυσια.. Οταν μιλαω για αμελεια εμφανισης εννοω να μην σε νιαζει τι ρουχα θα βαλεις,πως ειναι τα μαλλια σου και τετοια... Εγω ας πουμε κανω καθε μερα μπανιο γιατι με χαλαρωνει (αλλιως μπορει και να μην εκανα τοσο που τα εχω βροντηξει) αλλα εδω και καιρο δε με νιαζει πως φαινομαι,ουτε στον καθρεφτη δεν κοιταω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Ενα σύμπτωμα της κατάθλιψης είναι. Θα περάσει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ τρελαίνομαι για ρούχα, παππουτσια και μπιζού (να μην ξεχάσω φυσικά και μακιγιάζ λολ) αλλά βαριέμαι να μαι κάθε μέρα στην τρίχα. Είναι κουραστικό.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Similar Threads

  1. Πρόβλημα εμφάνισης
    By iwannakatr in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 07-01-2016, 19:58
  2. θέμα εμφάνισης
    By Γάτος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 47
    Last Post: 30-11-2010, 20:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •