μπορει να βγει σε καλο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73

    μπορει να βγει σε καλο..

    γεια σας,

    πολλοι ανθρωποι λενε πως καθε εμποδιο για καλο, ουδεν κακον αμιγες καλου, πως ολα ο Θεος στο τελος τα δυσκολα τα επιτρεπει γιατι στο τελος βγαζει κατι καλο και γενικα οτιδηποτε που σημαινει πως στο τελος μιας δυσκολης καταστασης μπορει να βγει καλο που δεν το περιμεναμε.

    αναρωτιεμαι και θελω να ρωτησω ολους αν πιστευουν πως υπαρχει κατι καλο η θα βγει κατι καλο στο τελος απο τη δυσκολια που ζει ο καθενας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κατι καλο θα βγει,αλλα αν μια εμπειρια σου φερνει περισσοτερο καλο παρα κακο αυτο παιζεται....αλλα και τι να κανεις..... μπορεις να κανεις αλλιως; .... οποτε χαμογελαμε και συνεχιζουμε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Εξαρταται βασικα πως εσυ θελεις να το δεις.

    Ακομα και μια πολυ κακη εμπειρια να σου τυχει μπορεις ειτε να κατσουφιασεις και να αρχισεις να καταριεσαι θεους και δαιμονες για την ατυχια και αποτυχια, μπορεις ομως παλι να σκεφτεις κατι σαν:

    \"παει και αυτο περασε, εμαθα κατι καινουριο λοιπον απο αυτη την εμπειρια και θα ειμαι ετσι καλυτερα προετοιμασμενος για το μελλον για τυχον κατι παρομοιο!\"

    .
    Εξαρτάται εσυ λοιπον πως το βλεπεις το πραγμα.Προσωπικα δεν πιστευω στην θετικη/αρνητικη ζωη αλλα στην θετικη/αρνητικη ματιά της ζωης.

    Κατι που εσυ βλεπεις σαν αναποδια και ατυχια ενας αλλος το βλεπει σαν πολυτιμη εμπειρια για να γινει καλυτερος.Το ποιος εχει δικιο/αδικο αυτο δεν το ξερω. Το ποιος απο τους 2 θα ωφεληθει με τον τροπο σκεψης του ομως μπορω να το μαντεψω..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ απο την μια δεν υπαρχει τα παραταω κατα καποιο τροπο οποτε συνεχιζεις.
    Απο την αλλη δεν υπαρχει save οπως στα παιχνιδια των υπολογιστων και επιλογη αλλης πορειας ωστε να δεις που θα σε βγαλει.

    Περασα μια ασχημη ασθενεια ειμαι ευχαριστημενος με τον εαυτο μου...πιστευω αποκομισα κατι θετικο...και συνεχιζω.

    Αναρωτιεμαι βεβαια πως θα ηταν αν δεν περνουσα αυτην την ασθενεια , λογικα καλυτερα αλλα μου αρεσω αυτος που ειμαι τωρα με ολο το πακετο των προβληματων που εχω:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    μαρεσει η αποψη σου Boltseed αξιζει να την σκεφτει καποιος!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    keep-up , ξερεις τι, και εμενα το παρελθον μου δεν ειναι και τοοοοοοσο ροδινο και χαρωπο με πεταλουδιτσες που πετανε παρέα με αηδονακια που κελαηδάνε ,
    αλλα απο την αλλη αμα δεν υπηρχε αυτο το x παρελθον ,τοτε ενδεχομενως να ημουν τελειως διαφορετικος ανθρωπος σημερα, δε ξερω κατα ποσο καλυτερος ή χειροτερος, αλλα σιγουρα διαφορετικος, και αυτο , μμμμ δε θα μου αρεσε καθολου ^^

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    μαλλον σε σκληραγωγησε το παρελθον?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    μαλλον σε σκληραγωγησε το παρελθον?
    Σε μενα η ερωτηση?

    Δεν θα το ελεγα οτι με σκληραγωγησε , μαλλον με εκανε πιο φλουφλη με την εννοια σκληραγωγια--->ματσο μαν.
    Απλως με διαπλασε με εναν τροπο που δεν θα θελα ποτε να κανω μια και να τα σβησω ολα ακομα και αν ηταν επιλογη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Αυτο εννοω οταν λεω \"εξαρταται πως θα το δεις\".

    Καποιος μπορει να ελεγε \"το παρελθον σε εκανε θρυψαλα\" ή \"το παρελθον σε κατέστρεψε\" . Εσύ είπες \"το παρελθον σε σκληραγώγησε\" . Εγω λεω \"το παρελόν με δίδαξε\".

    Ειναι οπως το δει κανεις^^


    Ξερεις οι Κινεζοι ανακαλυψαν την πυρίτιδα και το μπαρουτι αιωνες πριν τους ευρωπαιους. Στους κινεζους φανηκε ιδιαιτερα χρησιμη ανακαλυψη μιας και ετσι μπορουσαν να φτιαξουν ομορφα πυροτεχνηματα και να κανουν ωραιες γιορτες.
    Οι Ευρωπαιοι μετα απο αιωνες οταν ανακαλυψαν το μπαρουτι δεν σκεφτηκαν πυροτεχνηματα, αλλα κανόνια και όπλα ;)

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    πιστευω πολυ ολα ο Θεος τα επιτρεπει για να βγει κατι καλο, γιαυτο ρωτησα και τους δυο (επρεπε να γραψω \"σας\") γιατι με ενδιαφερει πολυ για το τι αποκομιζουμε σαν καλο μεσα απο τα προβληματα που περναμε (οτι περασε ο καθενας).

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    τους εχω υποτιμησει τους κινεζους...!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ενα πραγμα να συμπληρωσω οτι μπορει να φαινεται σαν ατοπημα οτι θεωρω την αρρωστια που περασα σαν την πιο σημαντικη μαχη στην αρενα της ζωης, υπαρχουν πολλες αρενες επαγγελματικες κλπ, αλλα για μενα η μεγαλη μαχη της ζωης μου ηταν αυτη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    52
    Originally posted by keep_walking
    Χμ απο την μια δεν υπαρχει τα παραταω κατα καποιο τροπο οποτε συνεχιζεις.
    Απο την αλλη δεν υπαρχει save οπως στα παιχνιδια των υπολογιστων και επιλογη αλλης πορειας ωστε να δεις που θα σε βγαλει.

    Περασα μια ασχημη ασθενεια ειμαι ευχαριστημενος με τον εαυτο μου...πιστευω αποκομισα κατι θετικο...και συνεχιζω.

    Αναρωτιεμαι βεβαια πως θα ηταν αν δεν περνουσα αυτην την ασθενεια , λογικα καλυτερα αλλα μου αρεσω αυτος που ειμαι τωρα με ολο το πακετο των προβληματων που εχω:)
    keep_walking οσο καιρο βρισκομαι σ\'αυτο το φορουμ, εκτιμω παρα μα παρα πολυ τα οσα γραφεις και σε διαβαζω ανελλιπως. Για αλλη μια φορα λοιπον με εκφραζεις απολυτα με τα οσα γραφεις, \"Αναρωτιεμαι βεβαια πως θα ηταν αν δεν περνουσα αυτην την ασθενεια , λογικα καλυτερα αλλα μου αρεσω αυτος που ειμαι τωρα με ολο το πακετο των προβληματων που εχω:) \" .
    Μπορει καποια ασθενεια να μας αφηνει και προβληματα αλλα νομιζω οτι εχει και πολλα θετικα, οπως το να απολαμβανουμε και να εκτιμουμε καποια πραγματα που για εναν υγιη θεωρουνται αυτονοητα. Και νομιζω οτι αυτο δινει και νοημα στη ζωη μας!
    Σ\'ευχαριστω για αυτα που μοιραζεσαι μαζι μας!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εδω που τα λεμε...εαυτος με εαυτο η αιωνια παλη ολων αν το καλοσκεφτεις:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    ναι keep_walking ετσι ειναι! και πιστευω και εγω πως οι σωματικες ασθενειες κανουν μεγαλο καλο κατα μερικες φορες, εξαρταται πως το παιρνει ο καθενας που την σηκωνει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •