ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΫΠΝΙΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Paprika εννοειτε οτι τα φαρμακα που μου συνεστησε ο γιατρος τα παιρνω και θα τα παιρνω για οσο μου πει, απλα τα συγκεκριμενα δεν βοηθουν στο θεμα του υπνου.
    Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει, ειναι δυσκολη η περιοδος επειδη εχω εξετασεις, διαβασμα και διαφορα προσωπικα θεματα που με απασχολουν και μου ειναι δυσκολο να αφιερωσω χρονο σε κατι τετοιο τωρα.
    Η ενταση μαλλον ειναι μεγαλη γιατι κανενα τσαι δεν με βοηθησε και atarax πηρα 100mg και δεν εκαναν τιποτα.
    Απο τον ψυχιατρο που με παρακολουθει κατα καιρους ειμαι πολυ ικανοποιημενη, παντως σε ευχαριστω πολυ elirene :).

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Γνωριζει κάποιος αν για τα stilnox χρειαζεται ιατρική συνταγη;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    χρειάζεται σίγουρα ιατρική συνταγή

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    καλησπέρα αγαπητή όλγα...ακριβώς το ίδιο με εσένα είχα πάθει πριν 2 χρόνια με την αυπνία.μου είχε κολλήσει στο μυαλό πως δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ και δεν κοιμόμουν.είχα κλείσει και 7 ημέρες άυπνη τελείως .κούραση σωματική αλλά περισσότερο ψυχολογική.όλα αυτά λόγω της αγχώδης διαταραχής μου.εγώ εδω και 2 χρόνια παίρνω trittico το βραδυ μισό η\' ένα ανάλογα αν δεν μπορω να κοιμηθώ.μου έχει πει ο γιατρός πως δεν δημιουργεί εξάρτηση και προς το παρόν έχω βρει εκεί τη λύση.πάντως καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι.καλό κουράγιο!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2
    όταν ο οργανισμός χάνει το ένστικτο της αυτοσυντήρησης και \"κλωτσαει\" με το να μην μας αφήνει να κοιμηθούμε νομίζω ότι είναι πολύ μεγάλο καμπανάκι...και θέλει βαθιά λυση το πρόβλημα.Μέχρι πριν ένα μήνα νόμιζα πως \'ημουν απλά κουρασμένη μέχρι που μου διέγνωσαν αγχώδη διαταραχή και κατάθλιψη.είνια πάντως περίεργο πως χάνεται η ικανότητα αυτοθεραπείας.Η ομοιοπαθητική λέει πως όταν είμαστε πολύ άρρωστοι κοιμόμαστε ή τρώμε πολύ για να αναπληρώσουμε την χαμένη ενέργεια...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1
    καλημέρα σας ,εχω διαβασει οσα γραψατε..απο παιδι δεν μπορουσα να κλεισω ματι..κοιμομουν γενικα κοντα στις 3-4 ωρες και παντα με ανησυχουσε αυτο..μεγαλωνοντας τωρα στις σπουδες το προβλημα εχει χειροτερεψει..δεν μπορω να κοιμηθω καθολου το βραδυ και πολλες φορες μενω αυπνη.ο υπνος μου γενικα ειναι απο 4-6 ωρες το πολυ..αυτο μ εχει προκαλεσει προβλημα στιην σχολη αλλα και στην καθημερινη ζωη μου..δεν μπορω να παω στα πρωινα μαθηματα ειτε γιατι ειμαι πολυ κουρασμενη,ειτε γιατι καταφερνω να κοιμηθω απο την υπερεντααη το πρωι.Δεν μπορω να συγκεντρωθω ,ειμαι αφηρημενη,διαρκως κουρασμενη με υπερενταση και εδω και λιγους μηνες εχω προβλημα με ημικρανιες.ο παθολογος μου μου εδωσε τα stilnox αλλα φοβαμε μην εθιστω σε αυτα..εχετε να προτεινετε εσεις κατι αλλο? Επισης εχω αλλεργεια στο γαλα και εχω αλλεργικο ασθμα,στις οδηγιες γραφουν οτι δεν πρεπει να χορηγειτε σε ατομα με ασθμα και με δυσανεξεια στην λακτοζη. μπορει να μου προκαλεσει προβλημα?μηπως εχετε να μου προτεινετε εσεις κατι αλλο?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •