Πολυ τρομακτικο παιδια τα φωτα σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    19

    Πολυ τρομακτικο παιδια τα φωτα σας

    Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα..Το προβλημα το δικο μου εχει να κανει με την δυσκολια στην καταποση. Καποιες φορες οχι παντα, την ωρα που τρωω, για μια στιγμη, νιωθω οτι δεν μπορω να καταπιω την μπουκια μου..Σαν να ''κολλαει'' στο αριστερο μερος του λαιμου μου..Εκεινη τη στιγμη, κοκκινιζω ολοκληρη και αισθανομαι σαν να μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι..Σαν να ειμαι ετοιμη να πνιγω..Και για να κατεβει τελικα η μπουκια, κανω μια αποτομη νευρικη κινηση με το χερι ή το ποδι μου και καταπινω..Ξερω..Μαλλον σας τρελαινω κι εσας με αυτα που λεω..Προσπαθω παντως να τα περιγραψω οσο καλυτερα μπορω..Θα σας ημουν ευγνωμων αν μπορουσατε να μου πειτε αν καποιος-α απο εσας εχει αναλογο συμπτωμα ή αν γνωριζει κανεις αν αυτο ειναι απο αγχος...Σας ευχαριστω παιδια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εξεταστηκες απο γιατρους για σωματικο προβλημα?
    Αν οχι καντο και μετα ψαχνεις αλλες αιτιες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    19
    Ναι Keep_walking εξεταστηκα 2 φορες απο ωριλα και εκανα και εξετασεις θυροειδη..Δεν υπαρχει κατι μου ειπανε..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Greece
    Posts
    9
    flower ακριβως το ιδιο το αντιμετωπιζω και εγω δεν ειναι κατι καινουργιο!
    εχει να κανει με το αγχος!
    κοιταξε να ηρεμησεις η δες εναν ψυχολογο!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    19
    Staraki μου αληθεια αντιμετωπιζεις αυτο που σου περιγραφω? Πωπω.. Φανταζομαι πως εισαι κι εσυ..Εγω φοβαμαι μην πνιγω καμια φορα και ειναι η τελευταια μου....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Κάπου στην εφηβεία το είχα πάθει κι εγώ ένα διάστημα, βέβαια τότε έπαιρνα και κάποιες \"ουσίες\" και το είχα αποδώσει εκεί. Όμως εξακολούθησε να μου συμβαίνει που και που κι ένα διάστημα που δεν έπαιρνα πλέον τίποτα.
    Κατάλαβα ότι ήταν καθαρά ψυχολογικό, μου είχε συμβεί δηλαδή μια-δυό φορές αρχικά και μετά μου συνέβαινε από το φόβο μου. Σταμάτησε από μόνο του.

    Πάρα πολλοί το παθαίνουν με τα χάπια. Φοβούνται να τα καταπιούν και τα σπάνε ή τα πιπιλίζουν. Το είχα πάθει κι εγώ με τα χάπια κάποιες φορές, όταν ήταν μεγάλα.
    Αφού συνειδητοποίησα ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να πνιγείς με χάπι, το ξεπέρασα κι αυτό.
    Τώρα καταπίνω τα πάντα.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    19
    Φαντασου γλυκια μου να το παθαινεις καθε φορα που πας να φας....Εφιαλτης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Να σου πω την αλήθεια, αν μου συνέβαινε αυτό το διάστημα μπορεί και να χαιρόμουνα, γιατί θέλω να χάσω 2-3 κιλά και δεν τα καταφέρνω.
    Εντάξει, πλάκα κάνω!
    Προσπάθησε να βρεις τι σ΄ενοχλεί πραγματικά, τι κρύβεται πίσω από αυτό.
    Πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό.
    Υπάρχουν τροφές με τις οποίες δεν το παθαίνεις? Ή δεν το φοβάσαι τόσο?
    Θα μπορούσες μ\' έναν τρόπο να ξεγελάσεις το μυαλό σου από το να σε ξεγελάει αυτό?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    παιδια ειχα φοβια και εγω με τα χαπια απλα δεν τα πινα με καμια δυβαμη ομως γθατι μια φορα πηγα να πνιγω και μ μεινε μ φυγε λιγο αλλα οχι εντελως

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    19
    Δυστυχως το παθαινω ακομα και με το γιαουρτι... Το φοβαμαι παρα πολυ..Τρομαζω μην γινει κανα λαθος καμια ωρα και πνιγω..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    19
    καμια αλλη αποψη υπαρχει παιδια?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εφόσον το πρόβλημα δεν είναι σωματικό,καλό δε θα ήταν να πάρεις και τη γνώμη ενός ψυχολόγου γι αυτό που αντιμετωπίζεις,εφόσον έχεις διαπιστώσει πως σε κάνει να βασανίζεσαι στην καθημερινότητά σου;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    19
    ναι .. σε ευχαριστω πολυ πολυ...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ??
    Posts
    8
    auto to pathenw kai egw ! einai sto mualo sou ..genika to olo thema oti patheneis kati ston lemo...egw fantasou oti ebixa sunexeia na fugei kai ton piraza kai kateliga se farigitides..xekina me enan giatro eidiko tha se boithisei pisteuw..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΝΙΓΕΙ ? Καποιος ανθρωπος , το περιβαλλον , ? Πρασπαθησε ν ΑΝΑΣΑΝΕΙς , απ οτι σε καταπιεζει ,και τοτε θα παψεις και να πνιγεσαι ,ισως .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •