σωμα και εικονα εαυτου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 135
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541

    σωμα και εικονα εαυτου

    παιδια συγγνωμη εαν δεν υπαρχει χωρος εδω για το συγκεκριμενο ας διαγραφει..


    απλα θα ηθελα πολυυυ την αποψη αντρων και γυναικων

    πανω σε αυτο το ζητημα

    που ειναι πολυ σημαντικο για μενα

    δε θα ηθελα να μπω σε λεπτομερειες για την σεξουαλικη μου ζωη.αισθανομαι πως πανω κατω υπηρχε αποδοχη και κατι παραπανω σε αυτο το ζητημα...

    αλλα

    θελω να δηλωσω ευθαρσως πως


    δεν εμπιστευομαι το στηθος μου γυμνο

    με τιποτα! με τιποτα!

    εχω την εικονα πως καθε γυναικα εχει ομορφα σμιλεμενα ισομορφα στηθη

    και πως ειμαι η μονη

    με χαλαρα σχετικα αλλα προπαντος ανισα στηθη

    θα ηθελα πολυ να ηταν αλλιως αλλα δεν ειναι!
    και δεν θελω να κανω εγχειρηση μου ειναι πολυ απεχθης η ιδεα της εγχειρησης.

    δεν υπαρχει καποιο γυναικολογικο η αλλο θεμα υγειας απλα ειναι ετσι η κατασκευη τους

    και πολυ με ανησυχει για τη σωματικη μου εικονα


    βεβαια μεγαλωνοντας καταλαβα πως καθε γυναικα εχει σχετικα μη συμμετρικα στηθη αλλη λιγοτερο και αλλη περισσοτερο

    και αυτο καπως με καθησυχαζει

    αλλα θα ηθελα πολυ τη γνωμη σας

    πως αντιμετωπιζετε το στηθος της συντροφου σας

    πως θελετε να ειναι?

    εχετε ιδιαιτερα κοληματα?


    σκεφτομαι εντελως χαζα?

    εσεις οι γυναικες του φορουμ τι λετε για τον προβληματισμο μου?

    στεκει να ανησυχω τοσο πολυ για ενα λειτουργικα καλο στηθος ανατομικα ομως καπως ακομψο χωρις το εσωρουχο?


    ξερω τι ειναι πολυ λεπτο ζητημα για μενα και ειλικρινα δεν τα ρωταω η τα δηλωνω ολα αυτα με ανεση

    απλα ειναι καιρος να παρω καποιες αμεσες και ειλικρινεις απαντησεις

    και να παψω να ανησυχω....

    με σκεψεις ο καημενος ο συντροφος μου στενοχωριεται αλλα δε μου το λεει..

    συγγνωμη αν σας ακουγεται χαζο ολο αυτο

    αλλα να ξερετε πως για μενα ειναι σοβαρο

    Σε δευτερη φαση εσεις πως αισθανεσθε με την εικονα του γυμνου σας σωματος ?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν εχω συναντησει στηθος ασχημο...και ας τις βλακειες λολ
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by keep_walking
    Δεν εχω συναντησει στηθος ασχημο...και ας τις βλακειες λολ
    αχ βρε keep

    ευχαριστω για την τοσο αμεση οσο και ενθαρρυντικη σου απαντηση


    εννοεις οτι καθε στηθος ειναι ομορφο στα δικα σου ματια?


    καπου διαβασα μια απαντηση οτι καθε στηθος ειναι ομορφο στα δικα μου ματια

    αρκει να βρισκεται κατω απο αυτα...in a physical way...

    αυτο εννοεις;
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ισως να μην σκεφτεστε τιποτα και να μη σας αφορα

    αλλα πραγματικα εαν σκεφτεστε κατι για το θεμα μου θα ηθελα πολυ να μου το πειτε!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    γεια σου res,

    σε αυτό το σημείο που λες:

    \"...εχω την εικονα πως καθε γυναικα εχει ομορφα σμιλεμενα ισομορφα στηθη

    και πως ειμαι η μονη...\"

    πιστεύω πως πέφτεις έξω.
    απλά οι γυναίκες στις ταινίες και τις πορνοταινίες έχουν ίσως σωματικά προσόντα άνω του μέσου όρου!
    τέσπα, κι εγώ αποτελώ εξαίρεση του άνωθεν \"κανόνα\".
    (πάντως δεν είχα και ποτέ μου πρόβλημα, ούτε εμένα με απασχόλησε ποτε ιδιαίτερα, ούτε κάποιον πρώην μου).

    τώρα βέβαια το πως το βλέπεις εσύ είναι άλλο θέμα.
    αλλά σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεται να το βλέπεις σύμφωνα με τις επιταγές του μοντέρνου lifestyle.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εννοω οτι μετα απο εμπεριστατωμενη μελετη τοσο κατι οιδιαν οσο και οφθαλμολουτρου στις παραλιες , καθως και στην καθημερινη ζωη θα ελεγα οτι...δεν εχω συναντησει ασχημο στηθος...ελα παλι οταν φτασεις 70 χρονων να το συζητησουμε πιο διεξοδικα:)

    Τα στηθη εχουν μια απειρη ποικιλομορφια , μικρα-μεγαλα , στητα , πεταχτα , με ρωγες ετσι με ρωγες αλλιως αλλα ασχημο στηθος?

    Μπα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    lucifer

    σιγουρα ολοι επηρεαζομαστε απο τα προτυπα

    αλλα εγω κρεμαστηκα λιγο παραπανω στην ανησυχια μου για αυτο το κομματι του εαυτου μου που λεγεται στηθος

    λαθος φυσικα

    αλλα γι αυτο το διαπραγματευομαι εδω

    σε ευχαριστω για την απαντηση σου

    και εσενα keep

    για την εμπεριστατωμενη μελετη....
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι researcher μολις χρεωσες καποιους ενα μεροκαματα τζαμπα...ειμαι στη δουλεια και αποφασισα να μη δουλεψω αλλο...ξεφυγε η σκεψη μου λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Βασικά κατα τη γνώμη μου όλα είναι θέμα γούστου, προσωπικά όπως κ οι περισσότεροι άντρες νομίζω διεγείρονται φουλ με το μεγαλο στήθος και όσο πιο δυνατόν στητό, τώρα να μου πείς αυτο παίζει σε αναλογία 2 προς 10 αλλα έτσι παει, και οτι σε όλες τις γυναίκες διαφοροποιείται το ένα zeppelin απο το άλλο είναι σωστό,
    οπότε τί σκας? Αλλοι δεν δίνουν σχεδόν καθόλου σημασία στο στήθος αλλα κοιτούν το οπίσθιο μέρος του \"μοντέλου\", όλα σχετικά κ θέμα βίτσιου είναι. Τέλος, αν το ταίρι σου σε αγαπάει κ τον ικανοποιείς στο σεξ να εισαι σίγουρη πως το στήθος σου θαέιναι το τελευταίο που θα τον απασχολεί.

    Φιλικά

  10. #10
    Εγώ πάντως ρις αν ένιωθα άσχημα με το στήθος μου, αλήθεια σου λέω θα πήγαινα να το φτιάξω.
    Ότι και να σου πούμε εδώ, εσύ έχεις αυτή την αίσθηση και δεν πρόκειται να αλλάξει, εκτός και αν κάνεις μια σχέση που ο άλλος θα έχει καψούρα με το στήθος σου και με τον τρόπο του θα διώξει όλα αυτά που σου έχουν κάτσει στο μυαλό.
    Έχεις σύντροφο? Τον έχεις ρωτήσει αν του αρέσουν;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Κωνσταντινε

    σε ευχαριστω που απαντησες

    και γω αν ημουν αντρας και με ρωτουσαν ποιο στηθος μου αρεσει

    θα ελεγα το σχετικα γεματο και στητο

    δινει καλυτερη εικονα οπως και να χει

    με το παρακατω της απαντησης σου ειμαι πολυ ευχαριστημενη ... νιωθω πως καπως ετσι ειναι τα πραγματα αλλα τα κοληματα του μυαλου παντα ειναι κοληματα αλλιως θα ηταν ξεκοληματα


    Θεοφανια

    ευχαριστω για την απαντηση σου

    σιγουρα ειναι μια λυση το νιστερι

    αλλα πραγματικα δεν τη θελω αυτη τη λυση

    μου ειναι απεχθης τελειως

    προτιμω να αισθανθω καλα με ο,τι εχω

    να κανω θυσια να βελτιωσω εν γενει το σωμα μου με σωστη διατροφη και γυμναστικη αλλα το νιστερι δεν θα το ηθελα!

    νομιζω αν ημουν αντρας δε θα ηθελα η συντροφος μου να υποστει εγχειρηση για κατι τετοιο

    δεν δειχνει να εχει θεμα ο ανθρωπος που ειναι μαζι μου..ισα ισα το αντιθετο θα ελεγα...

    (αλλα δεν γνωριζω γιατι επιμενει να εχει δεμενα καθε φορα τα ματια του...χουμορ...)

    εγω απλα το θεωρω καπως ! απο μικρη δεν συμπαθω το στηθος μου και ηθελα πολυ να το συζητησω εδω...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ωραια οι αντρες κοιτανε τα μεγαλα και στητα στηθη ιδιως αν η γυναικα φοραει κανα ντεκολτε χαιρω πολυ.

    Εγω παντως δεν το λεω απο ευγενεια ενα γυμνο στηθος ειναι παντα ωραιο.

    Αλλα δεν ξερω πως θα μπορουσες να πειστεις , σου λειπει ενα βασικο συστατικο...δεν εισαι αντρας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Μήπως αυτοί που σου δημιούργησαν το πρόβλημα ήταν στην οικογένεια?
    Το λέω, γιατί συχνά κάπως έτσι συμβαίνει με αυτά που δεν μας αρέσουν στο σώμα μας.
    Στη δικιά μου οικογένεια θεωρούταν μειονέκτημα να έχει μια γυναίκα πλούσιο στήθος! Για φαντάσου!
    Εκ των υστέρων κατάλαβα ότι αυτό ξεκινούσε από προβλήματα με την έκφραση της σεξουαλικότητας.
    Ευτυχώς που από τότε που άρχισα να έχω σχέσεις με άντρες -αρκετά νωρίς- το ξεπέρασα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    keep

    φυσικα και σε πιστευω

    ξερω οτι το λες αληθινα και σε ευχαριστω



    marian_m

    δεν μπορω να βρω σε ποιο σημειο ισως εφταιξαν οι ανθρωποι του οικογενειακου μου περιβαλλοντος αλλα ουτε και με νοιαζει πια

    αυτο που θελω ειναι να βρισκω τις ισοροπιες μου\\\\σιγουρα οι ερωτικες εμπειρειες μας βοηθουν!!! και ευτυχως καμια μεχρι τωρα για μενα δεν υπηρξε τραυματικηως προς αυτο το θεμα!

    απλα ηθελα πολυ αντικειμενικη γνωμη ανθρωπων εδω

    αισθανομαι πως ειναι το συστατικο που θα ηθελα

    και ευτυχως το εχω και χαιρομαι για την ανταποκριση!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Θές να μας ποσταρεις μια φωτό και να κάνουμε ενα ωραιότατο Poll για να πειστέις?? ( χουμορ.. )

    Το γυναικείο στήθος εχει το καθένα τη δική του προσωπικότητα, άλλο μικρο, άλλο μεγάλο, άλλο στραβό, άλλο πεσμένο, όλα ελκύουν τον άντρα και φυσικά αν νοιώθει.., για να σου δώσω κουράγιο και να δείς τα πραγματικά προβλήματα ο ξάδερφος μου είναι παντρεμένος με μια κοπέλα που έκανε αφαίρεση του δεξιού λόγω καρκίνου, ο οποίος την υπεραγαπάει κ δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα, έλεγες κάτι? ;)

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •