ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ???? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 73
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ..ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ..ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    επειδη εισαι νεα η καρδια σου αντεχει νομιζω και 200 και 220 χτυπουσ δεν εχεισ προβλημα λιγο να τρεξεισ 160 τουσ εχεισ στο τσεπακι οποτε απο αυτο δεν πεθαινεισ το θεμα ειναι οταν σε πιανει μπορεισ να μετακινηθεισ η πεφτεισ κατω αν πεφτεισ υπαρχει θεμα αν δεν πεφτεισ εχεισ παντα μαζι σου κανενα φαρμακο για προσωρινα και μετα νοσοκομειο απο την αλλη σκεψου οτι αν εχεισ κατι σοβαρο και πεθαινεισ δεν μπορεισ να κανεισ και πολλα ουτε θα καταλαβεισ πωσ θα γινει και μενα με πιανει καμια φορα κι ετσι ηρεμω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΜΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΜΥΣ, ΚΟΙΝΟΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΩ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΟ .. ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ...!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΣ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΣΑΝ ΕΓΚΑΙΡΟΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    ετσι που τα γραφεισ εχεισ ενα δικιο δεν μενει αλλη λυση παρα να παρεισ αντικαταθλιπτικα αλλα αφου κι αυτα σου φερνουν ζαλάδεσ μπορει και να περασεισ χειροτερα μεχρι να τα συνηθισεισ και να αρχισουν να κανουν δουλεια ιντεραλ δοκιμασεσ ειναι ενα φαρμακο που ειναι για την καρδια μπλοκαρει την αδρεναλινη και δεν μπορεισ να ανεβασεισ παλμουσ εγω το χω παρει για το αγχοσ μπορει να κανει και για σενα αλλιωσ δυσκολα τα πραγματα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    επερνα λοπρεσορ τα σταματησα για ενα διαστημα 4 μηνων αλλα τωρα μετα τη δευτερη κριση τα αρχισα παλι,απλα τωρα περνω μονο ενα τεταρτο τη μερα και μου ριχνουν τους παλμους αρκετα θα ελεγα..58-71 αναλογος.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    επιπλεον περνω και μοσο λεξοτανιλ την ημερα, αυτο μπορω να πω οτι με βοηθαει αρκετα,τουλαχιστον δεν νιωθω εντονα και πολλες φορες καθολου αυτο το κομπο..το πνιξιμο στο λαιμο...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    με τα λοπρεσορ εισαι καλα;σιγουρα θα υπαρχουν κι αλλα φαρμακα πιο ελαφρια το ιντεραλ που σου ειπα ειναι ελαφρυ ρωτα κανενα γιατρο γιατι μπορει εκεινοσ που πηγεσ να εχει καλη μιζα απο αυτα και να μη δινει τα αλλα τα λεξοτανιλ κ.λ.π οι βενζοδιαζεπινεσ δεν κανει να τα παιρνεισ πανω απο δυο βδομαδεσ γιατι μετα τα συνιθηζεισ ανεβαινει η δοση και για να τα κοψεισ κανουν στερητικα ασε που δεν ειναι θεραπευτικα δηλαδη ο κομποσ δεν σε πιανει γιατι ειναι μυοχαλαρωτικα οχι γιατι θεραπευουν την αιτια εγω σου προτεινω αντι να ψαχνεισ για συμπτωματα ψαχνε για φαρμακα για την καρδια να ξερεισ περιπου τι κανει το καθενα για να παρεισ το καταλληλο ομοιοπαθητικα φαρμακα θα υπαρχουν ανοιξε το πεδιο σου μπασ και βρεισ ακρη

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    απο οτι εψαξα λιγο στην κατηγορια του λοπρεσορ και του ιντεραλ εχει 7-8 φαρμακα ψαξε να βρεισ περιπου τι κανει το καθενα το ιντεραλ που ξερω ειναι ελαφρυ παντωσ δεν σου κατεβαζει τοσο τουσ παλμουσ η μπορει να παρεισ ενα αλλο σε μικροτερη δοση παντωσ μην νομιζεισ οτι απαξ και παιρνεισ ενα φαρμακο θα εισαι τελεια θα πρεπει να ανεχτεισ και καποια πραγματα στο λεω γιατι εγω ειχα αυτην την εντυπωση πριν μπλεχτω με ολα αυτα και μετα καταλαβα οτι απλα γινονται πιο υποφερτα τα πραγματα ειναι πολυ λιγοι αυτοι που περνουν φαρμακα οποιαδηποτε και να ειναι αυτα και ειναι σαν να μην τα παιρνουν

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    υπαρχει κι η περιπτωση να ειναι ψυχολογικο και να παρεισ ενα φαρμακο ελαφρυ και το γεγονοσ οτι παιρνει φαρμακο να σε κανει να μην το ξαναπαθεισ και οχι το φαρμακο το ιδιο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΠΟΛΛΑ.ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΙΝΤΕΡΑΛ ,ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΙΝΕΡΑΛ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΠΡΕΣΟΡ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΤΑ ΠΕΡΝΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΣΕΡΙ ΜΙΣΟ ΤΗ ΜΕΡΑ , ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΛΕΝ ΟΤΙ ΔΕ ΣΤΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΙΣΟ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΣΗΜΕΡΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΛΟΠΡΕΣΟΡ,ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟ 12 ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ 80...ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΚΙ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΥΠΟΤΡΟΠΙΑΣΩ

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    γενικα παντωσ αρχιζουμε απο τα ελαφρια φαρμακα και μετα βλεπουμε με τα πιο βαρια παρε ιντεραλ που ειναι ελαφρυ μπορει να σε πιασει και κριση αλλα να ειναι ελαφρια και να την παλεψεισ και σιγα σιγα να σου φυγει κι ο φοβοσ αφου σε πιανει το μισο λεξοτανιλ μηπωσ σε πιανει κι η βαλεριανα η κατι αλλο φυτικο καποιοι ειναι πιο ευαισθητοι στα φαρμακα και εγω ειμαι ετσι επισησ μαθε να ζεισ με αυτο να ξεχνιεσαι πρεπει να σηκωθεισ και να το αντιμετωπισεισ ειτε με το να το ξεχασεισ τελειωσ ειτε με το να μη το δινεισ σημασια οταν γινεται αν χρωστουσεσ 200000 ευρω στην τραπεζα θα ελεγεσ ολη μερα χρωσταω λεφτα και δεν μπορω να σηκωθω απο τον καναπε η θα σηκωνοσουν και θα δουλευεσ δυο δουλειεσ;το ιδιο ειναι μαθε να ξεχνασ τα προβληματα σου και να ευχαριστιεσαι αυτο που ζεισ

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΚΙ ΑΜΑ ΧΡΩΣΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ 200000 ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ?xaxaxaxa!!!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΛΕΡΙΑΝΑ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ..ΑΝ ΑΛΛΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΙΝΤΕΡΑΛ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    λογικα οχι το ιδιο ειναι αλλα ρωτα και κανενα σχετικο πριν το κανεισ τουλαχιστον αν σου κανει το ιντεραλ ειναι πολυ ελαφρυ οποτε σιγα σιγα θα σου φυγει κι ο φοβοσ παντωσ ψαξου και στην ομοιοπαθητικη δεν ξερεισ μπορει να βρεισ ακρη δεν ξερω τιποτα απο ομοιοπαθητικη αλλα αρκετοι λενε οτι βοηθηκαν κανε και λιγο γυμναστικη αν δεν κανεισ βοηθαει στο αγχοσ ανεβαζει το επιπεδο αγχουσ που αντεχεισ και επισησ βοηθαει να συνερχεται ο οργανισμοσ απο εντονεσ πιεσεισ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    ΡΕ ΣΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΕΙΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ,5 ΛΕΠΤΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ,10 ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ 15 ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΠΙΑΝΑΝ ΕΝΤΟΝΟΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΓΙΆΥΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •