Άσχημη κατάσταση σε ένα παιδί που τα έχει όλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2

    Άσχημη κατάσταση σε ένα παιδί που τα έχει όλα

    Γεια σας παιδιά,

    Λέγομαι Βασίλης, είμαι 23 ετών και είμαι καινούριος στο forum. Έχω τελειώσει πληροφορική στα Γιάννενα και κατάγομαι
    από τα Γιάννενα. Μένω με τους γονείς μου και έχω ξεκινήσει το master μου στην πληροφορική. Έχω και ένα μεγαλύτερο
    αδερφό που τον λένε Γιώργο. Παιδιά, ξέρω ότι από τη στιγμή που είμαι υγειής, όλα τα άλλα πραγματικά δεν είναι τίποτα.
    Ένιωσα παρόλα αυτά παιδιά την ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον για το πρόβλημά μου το οποίο πραγματικά είναι άρρωστο!
    Από ότι καταλάβατε είμαι ένας νέος άνθρωπος με ελπίδες, όνειρα, φιλοδοξίες. Είμαι ικανοποιημένος, ΔΟΞΑΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
    ΤΟ ΘΕΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, που έχω την υγεία μου, έχω στέγη να μείνω, έχω φαγητό για την αυριανή μέρα.
    Δεν ήταν ποτέ παρόλα αυτά ο τομέας μου οι γυναίκες και να καταφέρω να προσεγγίσω μια καλή κοπέλα που να μπορεί να
    με καταλάβει και να την καταλάβω. Για την ακρίβεια, δεν έχω κάνει σχέση με μια σύντροφο και έχω συνεβρεθεί με
    γυναίκα μόνο μια φορά στη ζωή μου αλλά είχε ολοκληρωθεί η σεξουαλική συνέυρεση μέσα σε 1 λεπτό. Από την μεριά μου,
    όμως, δεν έκανα κάτι. Όλα τα έκανε η κοπέλα και στο τέλος ξενέρωσε και αυτή! Από τότε ( πριν 3 μήνες ) τα πράγματα
    χειροτερεύουν όλο και περισσότερο. Προσπάθησα να βρω μια άξια κοπέλα στην οποία εξεφρασα τα συναισθήματα μου, αλλά
    μάταια δεν κατάφερα κάτι. Πραγματικά, αισθάνομαι ότι θα έπρεπε να ντρέπομαι που τα έχω όλα, παραπονιέμαι και αισθάνομαι
    ότι δεν είμαι τόσο άνδρας όσο θα γούσταρα να είμαι! Έχω έρθει σε αδιέξοδο και δε μπορω να καταλάβω τη φταίει. Όσο για τους
    φίλους μου. Συνήθως δε μου αρέσει να συζητάω αυτά τα θέματα με τον οποιονδήποτε ( αν και το δημοσιεύω αυτή τη στιγμή). Θα
    προτιμούσα να έχω την άποψη κάποιου πιο ειδικού στο θέμα! Παρόλα αυτά έχω ένα φίλο ο οποίος ξέρει το σκηνικό σχετικά
    με μένα και το έχω συζητήσει μαζί του. Αλλά δεν νομίζω ότι με βοηθάει. Μου λεέι συνεχώς ότι τέτοιες καταστάσεις απετούν
    αυτοπεποίθηση αλλά εγώ δε διαθέτω καθόλου και δεν μπορώ και να αποκτήσω κιόλας.
    Θα ήθελα πάρα πολύ μια συμβουλή!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Βασίλη τα έχεις όλα και σου λείπει η γυναικεία συντροφιά.Είσαι πολύ νέος έχεις εφόδια έχεις πίσω σου ανθρώπους να σε στηρίξουν, τώρα θα πρέπει να φροντίσεις εσύ για θέματα δικά σου.Ποιός είπε ότι είναι εύκολες οι σχέσεις;σίγουρα αυτό που χρειάζεσαι είναι αυτοπεποίθηση ίσως μέχρι τώρα ήσουν αποκλειστικά αφοσιωμένος στις σπουδές, όμως πολλοί νέοι αντιμετωπίζουν τα ίδια \"προβλήματα\".Μέσα στη ζωή είναι όλα και οι χυλόπιτες και οι επιτυχίες.Μπορείς κάλλιστα να συζητήσεις με ενα ψυχολόγο είσαι τόσο νέος όμως για να μιλάς για αδιέξοδα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Βασίλη το γεγονός ότι έτυχε να μην τα πας καλά ως τώρα δεν σημαίνει ότι δεν θα τα πας καλά στο μέλλον. Ίσως θα έπρεπε να δεις ειδικό για το θέμα της αυτοπεποίθησης κανένας άλλος δεν θα μπορούσε να σε βοηθήσει καλύτερα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Ναι, ίσως να έχεις πολλά που άλλος θα ζήλευε αλλά και η μοναξιά δεν παλεύεται, κατανοητό. Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι το εξής: είσαι ντροπαλός και δεν εκδηλώνεσαι, εκδηλώνεσαι αλλά τρως χυλόπιτες ή δεν εκδηλώνεσαι γιατί δε σου κινεί κάποια το ενδιαφέρον? Έχει σημασία... Δεν νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα αυτοπεποίθησης γιατί από ότι μας είπες έχεις σπουδάσει και κάνεις και μεταπτυχιακό πράγμα που δείχνει δύναμη και εμπιστοσύνη στις δυνατότητές σου.
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2
    Κάποτε ήμουν ντροπαλός αρκετά. Τελευταία, εκδηλώνω ενδιαφέρον σε κοπέλες αλλά τρώω χυλόπιτες. Παίζει ρόλο και το πως το κάνω αυτό, σίγουρα! Αλλά γίνεται είτε μου προξενεί ενδιαφέρον μια κοπέλα είτε όχι! Όσο για αυτό που λες, είναι αλήθεια ότι στα φοιτητικά μου χρόνια έδοσα βάση στα μαθήματα και όχι τόσο στην προσωπική μου ζωή αλλά από τότε που πέρασα στο μεταπτυχιακό είμαι πιο ενεργός σε αυτα τα θέματα. Παρόλα αυτά, δεν έχω καταφέρει και πολλά. Ίσως τα χρόνια που δεν έκανα κάτι μεταφέρονται σε αυτή την περίοδο της ζωής μου και μου είναι πιο δύσκολο. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι εγώ λάθος από τη μεριά μου ή αν οι κοπέλες που συναναστρέφομαι δεν είναι οι σωστές. Όσον αφορά αυτό που είπες ότι πέρασα μεταπτυχιακό και άρα εμπνέω δύναμη και εμπιστοσύνη αυτό δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή, μια κοπέλα ίσως εκδηλώσει ενδιαφέρον και για αυτό το λόγο; Τέλος πάντων παιδιά σίγουρα φταίω και εγώ, αλλά δε μπορώ να δικάσω τον εαυτό μου δυστυχώς γιατί αυτός είμαι. Το θέμα είναι από δω και στο εξής πώς μπορώ να γίνω καλύτερος σε τέτοια θέματα. Το κρεβάτι είναι σημαντικός παράγοντας σε μια σχέση. Αν από την πλευρά μου δεν φαίνομαι αντάξιος των προσδοκιών μιας κοπέλας δε γίνεται τίποτα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    γιατι δεν δοκιμαζεισ να πασ σε ******* με καμια 5-6 φορεσ θα εχεισ παρει τον αερα τα βασικα τι κανουμε στο κρεβατι μετα ολα τα αλλα ειναι φαντασια γκαυλα κι οτι σου κατεβει ετσι θα σου ανεβει κι η αυτοπεποιθηση και μη μου πεισ οτι ντρεπεσαι γιατι αν δεν μπορεισ να πασ με ******* που την πληρωνεισ με γυναικα τι θα κανεισ το τελευταιο ειναι χειριστικο επειχηρημα αλλα μπορει να σε ταρακουνησει

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αντε παλι οι πουτανες.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    σε παω ρε κρινο με εκανεσ και γελασα δεν το λεω ειρωνικα τι εχουν οι πουτανεσ;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ πάντως δεν θα ήθελα αυτός που τα\'χω να χει πάει σε πουτ... αν αυτό είναι σημάδι ότι τον ενδιαφέρει να μην χωρίσει, καλύτερα να μην το κάνει..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Avatar...

    περα απο το πηγαιο του πραγματοσ..ειναι και θεμα τροπου..και αυτο μαθαινεται.. ενοω πωσ ισωσ να φταιει ο τροποσ που πλησιαζεισ μια γυναικα..το ποσο αποτομα το κανεισ.. το πωσ φερεσαι εκεινη την ωρα, πωσ την κοιτας.. τι λεσ.. τα παντα εχουν τον τροπο τουσ και πανω απ ολα η προσεγγιση μιασ γυναικασ.. και δεν εχει να κανει αν εισαι κουκλοσ η κανονικοσ.. ο αντρασ δεν χρειαζεται να ειναι ομορφωσ ..ειστε τυχεροι... ο αντρασ πρεπει να ειναι ΑΝΤΡΑΣ να μην αγγιζει..σαν φλουφλησ..ξερεισ τι ενοω.. με σηγουρια να πιανει πχ το χερι μιασ γυναικας.. ,να βγαζει δηλαδη αρρενωποτητα , να ειναι ενδιαφερων και εξυπνοσ...ααααα και πολυυυυυυυυ συμαντικο να εχει χιουμορ...

    εγω θα το ξαναπω...δοκιμασε το www.myspace.com πραγματικα ξερω πολλουσ γνωστουσ που εχουν κανει και σχεσεισ ετσι... γιατι διαλεγεισ αυτουσ που σου κανουν κλικ εμφανισιμα αλλα και ωσ προφιλ.. τουσ μιλασ.. και δεν ξερεισ ποτε...

    δουλεψε το χιουμορ σου..και ολα θα πανε καλα... παντα πιανει με τισ γυναικεσ... μασ κανει να χαλαρωνουμε, να νιωθουμε οικεια..και να πλησιαζουμε τον αλλον...

    η Μεριλιν Μονροε ελεγε..\'\'αν καταφερεισ μια φυναικα να γελασει αληθηνα με την ψυχη της..μπορεισ να την καταφερεισ να κανει τα παντα\'\' ειναι ισωσ λιγο τραβηγμενο... αλλα πλησιαζει στην αληθεια...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    πλεον δεν χρειαζεται κανεισ να παει με *****.. δυστηχψωσ οι γυναικεσ εκει εξω εχουν ξεσαλωσει...πηγαινε σε ενα μπαρακι... κερασε 2 ποτα...καποια κοπελα που θα φαινετε \'\'διαθεσιμη\'\'..και ποτε δεν ξερεισ αν το σεξουαλικο ειναι το θεμα σου..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by pad
    σε παω ρε κρινο με εκανεσ και γελασα δεν το λεω ειρωνικα τι εχουν οι πουτανεσ;

    Οι συγκεκριμενες γυναικες δεν εχουν τιποτα και αν θες βρηκαν ενα τροπο να επιβιωσουν, αυτα σχολιαζοντας τις πουτανες.

    Απο την μερια των αντρων ομως που ειναι και η αλλη πλευρα,
    οι πουτανες χρησιμοποιουνται κατι σαν εξαμηνη πρακτικη πριν βγεις στη πιατσα... να παρεις το αερα σου λεει ο αλλος, να μαθεις να πηδας και αλλα τετοια λες και προκειται να ασχοληθεις με διαφορικες εξισωσεις.....

    Οταν κανεις σεξ με μια γυναικα, γνωριζεις την γυναικα οχι το σεξ.
    Η ******* ειναι εργαλειο και οχι γυναικα.
    Μπορεις να μαθεις για το σεξ αλλα οχι για την γυναικα.

    Και για να φτασω στο ζουμι, αν μπερδευεσαι στο πως θα βαλεις το εργαλειο σου τι να σου πω....

    Το προβλημα ομως ειναι αλλο και για αυτο εγραψα το σχολιο.
    Η ******* επειδη θα πληρωθει κατα πρωτον δεν ειναι υποχρεωμενη να ανταποκρινεται σε οτι κανεις, ειναι και αυτο μερος της δουλειας της.
    Αρα ολες οι προσπαθειες σου οτι δηθεν κανεις κατι και η γυναικα που ειναι μαζι σου ικανοποιείται ειναι ενα επαγγελματικο παραμυθι.
    Εσυ μπορεις να κανεις βλακειες και η αλλη να σου λεει, \"εισαι και ο πρωτος....\"
    Στην συνεχεια οταν ειναι επαγγελματιας η αλλη,
    το μονο της προβλημα ειναι να τελειωσεις και να ικανοποιηθεις για να παει να αραξει. (ετσι ειναι καθε δουλεια, ολοι μας οταν δουλευουμε λεμε αντε να σχολασουμε...)
    Φυσικα και δεν ασχολειται με το να σου δωσει ενα σημα για την δικη της ικανοποιηση, ειτε το σημα αυτο ειναι πλαστο.
    Οποτε εσυ μετα απο 5-6 διατριβες αντι να ξεκολλησεις εχεις γινει στουρνο.... :P


    Βεβαια στην συνεχεια το προβλημα δεν ειναι μονο δικο σου,
    αν θες το τρωνε στη μαπα οι γυναικες που θα σε συναντησουν.
    Εσυ αυτο δεν θα το γνωρισεις ποτε φυσικα και σπανιως θα στο πουν ευθεως.
    Αλλα ενας βασικος λογος που οι γυναικες δεν μενουν ικανοποιημενες απο τον συντροφος τους ειναι γιατι ο συντροφος τους εχει μαθει οτι το να κανεις ερωτα με μια γυναικα, ειναι αυτο που εκανε με τις πουτανες που πηγε.
    Αρκει δηλαδη να τον βαλει μεσα και η αλλη αυτοματως πρεπει να σηκωνει την πολυκατοικια στο ποδι.... λιγο υπομονη και ολα θα τελειωσουν ομαλα....
    Αυτο το πακετο φτανει για να κανεις παιδια οχι για τα υπολοιπα....


    Το προβλημα λοιπον μιας και ρωτας ειναι οτι αμα ασχοληθεις με πουτανες για το ζητημα, οχι μονο δεν θα μαθεις τιποτα, αλλα οτι σου μεινει θα ειναι και στραβο.


    Σαφως και ολα αυτα τα βρηκαμε ετοιμα, δεν τα καναμε εμεις.
    Σαφως και η κοινωνια ηταν ετσι πριν απο εμας, δεν την καναμε εμεις.
    Ομως το πως θα στησουμε τον εαυτο μας, αφορα εμας και οχι την κακια και απονη κοινωνια.
    Αρα μην θελουμε να γινουμε αμοιροι των ευθυνων μας και να λεμε οτι το νορμαλ ειναι να αρχιζουμε την ζωη μας με 5-10 πουτανες και μετα ειμαστε ετοιμοι να βγουμε στην κοινωνια σαν ολοκληρωμενοι ανθρωποι.
    Στην ουσια θα ειμαστε τραυματισμενοι ανθρωποι, που θα κανουμε προβληματικες σχεσεις.
    Σχεσεις που συνηθως δεν θα εχουν σεβασμο η θα εχουν το σεβασμο που θα μας επιβαλλουν και οχι αυτο που εχουμε ηδη κατακτησει σαν ανθρωποι.


    Μετα την πρωινη αναλυση,
    παω να φτιαξω τον καφεδακο μου και να πω μια καλημερα στο γατο μου γιατι νιαουριζει εδω και καμια ωρα που δεν του μιλαω και γραφω στο νετ.

    :cool:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    η δικια μου εμπειρια παντωσ απο πουτανεσ λεει οτι ουτε χαλια θα περασεισ ουτε καλα εχει δικιο ο κρινο η ******* θα βαριεται και μπορει να μιλαει και για ασχετα αλλα οσο να πεισ ανεβαινει η ψυχολογια σου και επισησ βρισκεισ ενα ρυθμο σχετικα με το τι κανεισ εσυ και γενικα αποκτασ και μια αντοχη γιατι οταν εισαι απειροσ με ενα αγγιγμα τελειωνεισ κατευθειαν κατα τα αλλα ουτε σχολειο ειναι αλλα παιρνεισ μια γευση και στο κατω κατω βρεσ μια κοπελα που να σε γουσταρει αλλα να μην την γουσταρεισ π.χ. να εχει ωραιο σωμα αλλα η φατσα να ειναι χαλια για να εχει ορεξη να στα μαθει αλλα να μην σε νοιαζει και πωσ θα τα πασ να εχεισ και αντοχη να το παιδεψεισ το πραγμα και μετα απο κανα μηνα την πεφτεισ και σε αυτην που γουσταρεισ αν δεν μπαζωσεισ δεν θα χτισεισ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Ε ΟΟΟΟΧΙ να πλεηγωσει κοπελα μονο και μονο επειδη θελει να μαθει? ελα βρε Παντ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by pad
    η δικια μου εμπειρια παντωσ απο πουτανεσ λεει οτι ουτε χαλια θα περασεισ


    δεν ειπα οτι αν παει καποιος με ******* θα περασει χαλια.
    Ξερεις καποιον που να παει με μια γυναικα, να τελειωνει και να εχει περασει χαλια?




    ουτε καλα εχει δικιο ο κρινο η ******* θα βαριεται και μπορει να μιλαει και για ασχετα


    ουτε αυτο ειπα,
    ειπα οτι αν ειναι καλη επαγγελματιας θα σου δειχνει οτι γουσταρει καργα...
    Εσυ δηλαδη μπηκες μεσα στην ψυχολογια της *******ς οταν πηγαινες και στο τελος σου δηλωσε εκπληκτη απο το ποσο καλος εισαι?


    Σορρυ αλλα εχεις πεσει θυμα των οσων ειπα πιο πριν.
    Μια ******* γνωριζει οτι αμα ειναι ξεροκοματο, ειναι αντιεπαγγελματικο και ο πελατης δεν ξαναπαταει...
    Το πακετο εχει και κονσεπτ που πανω στο πηδημα εχει και αναστεναγμους ικανοποιησης....

    Γνωριζω ξερεις περιπτωσεις που μιλαμε για παντρεμενα ζευγαρια, και η γυναικα να υποκρινεται οτι το γουσταρει τρελα και ο ευτυχισμενος συζυξ πεταει στα πελαγη....
    μεχρι να φαει την κατρακυλα βεβαια ε?





    αλλα οσο να πεισ ανεβαινει η ψυχολογια σου και επισησ βρισκεισ ενα ρυθμο σχετικα με το τι κανεισ εσυ


    τι αποδεικνυεις δηλαδη?
    οτι εισαι πετυχημενο αρσενικο?
    Ελαχιστες γυναικες εχουν τετοιο κριτηριο αγαπητε μου.





    και γενικα αποκτασ και μια αντοχη γιατι οταν εισαι απειροσ με ενα αγγιγμα τελειωνεισ κατευθειαν



    αυτο ειναι φυσιολογικο, γιατι οντως υπαρχει ενα αγχος, το οποιο ομως αναλογα την επαφη του ζευγαριου μπορουν μαζι να το ξεπερασουν οταν θα μπορεσουν να επικοινωνησουν στην ουσια.
    Ξερεις σε ενα ζευγαρι οταν δεν πανε καλα σε ενα τομεα, αυτο επηρεαζει και το σεξ.




    κατα τα αλλα ουτε σχολειο ειναι αλλα παιρνεισ μια γευση


    το προβλημα δεν ειναι να παρεις μια γευση.
    Το προβλημα οπως και πιο πανω ειναι να νομιζεις οτι το σεξ ειναι αυτο που εκανες με την *******.




    και στο κατω κατω βρεσ μια κοπελα που να σε γουσταρει αλλα να μην την γουσταρεισ π.χ.



    αυτο παλι τι πατεντα ειναι?




    να εχει ωραιο σωμα αλλα η φατσα να ειναι χαλια για να εχει ορεξη να στα μαθει αλλα να μην σε νοιαζει και πωσ θα τα πασ


    δεν το καταλαβαινω αυτο το σκεπτικο.
    Γιατι να μην σε νοιαζει πως θα τα πας?
    Τι ειναι η αλλη που σου ανοιγει τα ποδια?
    αγελαδα?




    να εχεισ και αντοχη να το παιδεψεισ το πραγμα και μετα απο κανα μηνα την πεφτεισ και σε αυτην που γουσταρεισ


    να την πεσεις σε καποια που δεν γουσταρεις,
    ειναι απο τα πιο οξυμωρα που εχω ακουσει.





    αν δεν μπαζωσεισ δεν θα χτισεισ


    οταν μπαζωνεις αυτο που χτιζεις,
    χτιζεται σε σαθρα θεμελια, με προδιεγραμμενο χρονο υπαρξης....




Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •