ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 123
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    εγω δεν εχω καταλαβει πωσ τιθασευεισ τον εαυτο σου οταν δουλευεισ και πωσ αντιλαμβανεσαι αυτεσ τισ σκεψεισ και ποιοσ ειναι ο στοχοσ σου σχετικα με αυτεσ θεσ να φυγουν σου αρεσουν επισησ ολοι οι ανθρωποι που εχουν προβληματα θελουν να πεθανουν για να ησυχασουν τουσ ειναι πιο ευκολο απο το να ζουν και να ταλαιπωριουνται

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κατα την ταπεινη μ γνωμη με τηθασευουν τα φαρμακα.αυτο το ειχα αναλυσει σε προηγουμενο ποστ του θεματος που ελεγα πως πιστευω πως αλλαζουν τον χαρακτηρα μ κ με μπερδευει...........στην δουλεια με ειχαν πιασει κρισεισ πανικου 2 φορες. δν ξερω αν μ αρεσει αυτο που εχω,ειμαι ξεχωριστη. ετσι μ λενε ολοι.ολοι ομως. ειμαι.αλλα δν ξερω αν ειμαι καλη η κακια. αν μαφρεσει η οχι, ειναι ουδετερο. το μονο π ξερω ειναι οτι με ενοχλουν οι σκεψεις, με πιανει δυσφορια οταν ξαφνικα καποιος μιλαει δυνατα, οταν πετανε φως στην μουρη μου, κ γενικα με ενοχλουν τα ξαφνικα!!!!!!!!με ενοχλει ο ξαφνικος αλλοπροσαλος κ ξεφρενος ενθουσιασμος που με πιανει ωρες ωρες μαζι με ταχυκαρδια λες κ εχω παει ECSTASY , και ολο μιλαω μιλαω....μπερδευω τα λογια μ κ μιλαω μιλαω εχω τοσα να πω!!!!με κατακλιζουν λογια κ σκεψεις κ δυσκολευομαι να τα εκφρασω!!!! νιωθω σαν καποιος να πνιγει μεσα μ τον εαυτο μου.........

    οσο για την αυτοκτονια, απλα ειναι ενα κλισε........δν ξερω......μ φαινεται πως περασα τοσα χρονια με το να το παλεψω, γιατι να \'\'παω\'\' τωρα...........αλλα δν παυει να περναει απ το μυαλο του καθενος σαν μια λυση.....σαν μια λυτρωση απο αυτο που δεν μπορει πλεον να αντιμετωπισει ως ανθρωπος. γιατι πραγματικα δεν πιστευω πως οποιος θελει μπορει, κ το οτι δεν υπαρχει το δεν μπορω.....φυσικα κ υπαρχει το ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ! ειναι ανθρωπινο αμαν!!!!!!ελεος πια με τις ηλιθιες εκφρασεις-ρητα που βγαζουν μεχρι κ σε μπλουζακια! εκνευριζομαι!ολοι θελουν να μας κατευθυνουν.....ειναι οι κακοι......?ειναι οι καλοι???δν ξερω

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    τα φαρμακα οντωσ σε κανουν πιο συγκαταβατικο αλλα δεν σου αλλαζουν τον χαρακτηρα τωρα τα ξαφνικα δεν γινονται και τοσο συχνα με τισ σκεψεισ μπορεισ να ζησεισ αυτο το ξερω ειχα ψυχωση καλη θα εισαι για να σε αποδεχεται τοσοσ κοσμοσ κακοι ειναι ελαχιστοι ανθρωποι τωρα μπορει να μην εχει ανοιξει το μυαλο σου και να θεωρεισ οτι το να λεσ πισω απο την πλατη του αλλου μαλακιεσ ειναι κακο αντι για φυσιολογικο ουτε εμενα μ αρεσει αλλα ολοι το κανουν το αλλο με την ταχυκαρδια και τα εκσταση ειναι μαλλον οταν εισαι κεφατη καπωσ ετσι παρτο για την αυτοκτονια σου λεω οτι και εγω πολλεσ φορεσ θα προτιμουσα να ειχα πεθανει απο το να ζω αυτα που ζω αλλα δεν το κανω κι ολασ γιατι ολοι πρεπει να ειναι καλοι η κακοι;εξηγησε το μου λιγο αυτο

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    οι ταχυκαρδιες κ η αγρια χαρα ειναι υπομανια. δν ειναι απολυτα φυσιολογικο οταν μετα απο λιγο πεφτω παλι απο κει που ξεκινησα κ απο μεσα μ σκεφτομαι μα καλα πως εγινε πριν λιγο κ χαιρομουνα,αφου ολα σκατα ειναι.

    απλα εχω την αισθηση πως ολος ο κοσμος ειναι μαριονετες!ολοι εχουν μεγαλωσει με ενα μοτιβο κ θελουν να κανουν κ τα παιδια τους ετσι. χωρις να το ξερουν.απο που ξεκινησε αυτο. ειναι σαν αυτο που ειχα πει πως οι γονεις μ θεωρουσαν απο παλιοτερα οτι επειδη δεν σκεφτομαι κ δν πραττω κ δν εχω ιδια γνωμη κ χαρακτηρα με αυτους, οτι ειμαι \'\'κακο παιδι\'\',\'\'δυσκολο παιδι\'\',\'\'προβληματικο παιδι\'\'. δεν το χεις σκεφτει ποτε? πως ζουμε κατω απο κανονες που ορισαν αλλοι, στερεοτιπα κ κλισε που ορισαν αλλοι.νιωθεις ελευθερος?δεν νιωθεισ να σε παρακολουθουνε?????????????? το χει νιωσει κανεις ποτε?

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    το ξερω οτι ειναι υπομανια αλλα σκεψου οτι αυτο μπορει να προσλαμβανεται απο τουσ αλλουσ σαν υπερβολικο κεφι οσο για τουσ κανονεσ οντωσ ζουμε με κανονεσ που μασ εβαλαν αλλοι στερεοτυπα και γω το ειχα αυτο να μην συμφωνω με τουσ υπολοιπουσ να σπασω το κατεστημενο σε οτι αφορα αυτα που μου εμαθαν οι γονεισ μου να ειμαι ελευθεροσ και κατεληξα με ψυχωση στα 25 μου και καταλαβα οτι ολα ηταν μια τεραστια μαλακια τωρα οτι με παρακολουθουνε το χω νιωσει γιατι οπωσ σου ειπα ειχα ψυχωση το θεμα ειναι οτι τωρα πια θεραπευτηκα απο την ψυχωση και μπορω να καταλαβω οτι ολα αυτα ηταν λαθοσ οταν ειχα ψυχωση δεν το καταλαβαινα γι αυτο προσπαθω να σε βοηθησω το λαθοσ ειναι ο τροποσ που αντιλαμβανεσαι τον κοσμο ειναι δυσκολο να το δεισ αλλα αν το δεισ θα κερδισεισ πολλα οσο για το αν ειμαστε μαριονετεσ δεν ξερω αν ειδεσ ραδιο αρβυλα την Μ.τριτη εδειχνε οτι αυτο που ζουμε ειναι ενα μεγαλο ψεμα και εν ολιγοισ ουτε το χρημα δεν υπαρχει ειναι τεχνασμα των κρατων και αλλα που με τα βιασ τα καταλαβα βαλτο να το δεισ ειναι στο ιντερνετ

  6. #111
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    me_vs_myself γραφεις οτι ενω κανεις ολα αυτα βριζεις,δερνεις πιστευεις οτι σε αγαπανε..σου φαινεται περιεργο?δεν θες να σε αγαπανε?μηπςω αυτο γινεται επειδη εχεις οντως καποια ενδοαφεροντα στοιχεια μεσα σου?και κατι αλλο καπυ ειδα να γραφεις ποιος οριζει το καλο και ποιος το κακο και οτι εισαι αντιδραστικη και εγω ειμαι..και εγω φαντασιωνομαι οτι δινω μπουνιες ασχετα οτι το χω κανει πλ ελαχιστες φορες οτι κανω μπαουλο καποιος..οχι δεν μου εχουν κανει ακτι κακο η οικογενεια μ ταν σχετικα ηρεμη..και εγω φαινομενικα ισως αλλα δεν ειμαι ...αλλα πιστευω οτι οταν καποιος ξερεις ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ απλα δνε τον νοιαζει τι ειναι το καλο τι ειναι το κακο και ποιος το οριζει ,η τι λενε οι αλλοι ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    pad εσενα η ψυχωση σ ποια ακριβως ητανε? κ αμα ειχαμε δικιο κ εγω κ εσυ σχετικα με τον κοσμο κ θελουν να μας πεισουν πως εχουμε ψυχωση επιτηδεσ????ε?πως μπορεις να το ξερεις?

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Mπορουμε λιγο εδω τα βαλουμε σε μια σειρα? αν μπορουμε λεω?
    Αν μπορεις να θεσεις συγκεκριμενες ερωτησεις ,θα βοηθουσε πολυ me_vs_myself Και θα υπαρξουν και απαντησεις
    Δεν με πειθουν αυτα που γραφεις,κατι σαν αλλος εαυτος για μενα,που δεν ειναι αυτο που εχεις πραγματικα μεσα σου???
    Ο αλλος ο εαυτος σου,ο καλος ,η τρυφερη φωνη,αυτη που ξερει να δινει δυναμη ,δεν την ακουω,αλλα ειναι εκει :)

    Δεν σου το ειπα αλλα τα κουμπουρια ,και τα μαχαιρια ,μου φερνουν αλλεργια :))

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    [quote]Originally posted by me_vs_myself
    > απλα εχω την αισθηση πως ολος ο κοσμος ειναι μαριονετες!

    Δίκιο έχεις.

    >ολοι εχουν μεγαλωσει με ενα μοτιβο κ θελουν να κανουν κ
    > τα παιδια τους ετσι. χωρις να το ξερουν. απο που ξεκινησε
    > αυτο. ειναι σαν αυτο που ειχα πει πως οι γονεις μ θεωρουσαν
    > απο παλιοτερα οτι επειδη δεν σκεφτομαι κ δν πραττω κ δν
    > εχω ιδια γνωμη κ χαρακτηρα με αυτους, οτι ειμαι \'\'κακο
    > παιδι\'\',\'\'δυσκολο παιδι\'\',\'\'προβληματικο παιδι\'\'.

    Δίκιο έχεις.

    > δεν το χεις σκεφτει ποτε? πως ζουμε κατω απο κανονες
    > που ορισαν αλλοι, στερεοτιπα κ κλισε που ορισαν
    > αλλοι.νιωθεις ελευθερος?δεν νιωθεισ να σε ?
    > παρακολουθουνε?????????????? το χει νιωσει κανεις ποτε?

    Πάλι δίκιο έχεις. Φυσικά και κανείς σχεδόν δεν είναι ελεύθερος. Φυσικά και οι άνθρωποι έχουν τη συνήθεια να παρακολουθούν. Αισθάνονται (αισθανόμαστε) ότι εμείς είμαστε διαφορετικοί! Αλλά αυτό το καταλαβαίνει κανείς καλύτερα αν βρεθεί λίγο έξω από το μέσο όρο.

    > κ απ οτι ακουσα συμφωνω να εκφερει γνωμη κ καποιος
    > ειδικος.αν κ εχω ειδικους.απλα μια ακομα γνωμη δν βλαπτει

    Άδικο έχεις. Πάλι θα ζεις κάτω από κανόνες που καθρορίζουν άλλοι. Ειδικοί υπάρχουν. Για να επισκευάσουν ένα αυτοκίνητο. Ένας γιατρός. Ένας υδραυλικός ή ένας οικονομολόγος. Αλλά για τη ζωή, δεν υπάρχουν ειδικοί.

    > να δεχτω πως ειμαι ενα απλο ανθρωπακι.

    Πάλι θεωρώ ότι έχεις άδικο. Απλοί άνθρωποι είμαστε. Γιατί αν θεωρήσεις ότι είσαι πιο έξυπνη, πιό τάδε, θα παλεύεις πάλι για να ξεχωρίσεις όπως κάνουν και τόσοι άλλοι, αλλά τελικά καταλήγουν να είναι ίδιοι και χειρότεροι.

    [Edit]Tα έγραψα σαν να φαίνονται απόλυτες αλήθεις, αλλά έχω βαρεθεί να επαναλαμβάνω ότι ίσως και να κάνω λάθος. Επίσης έχω κουραστεί να γράφω με τρόπο προσεκτικό.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ
    κανενας αλλος που να συμφωνει???

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    εμενα η ψυχωση μου ηταν οτι με παρακολουθουν οτι θελουν να μου κανουν κακο και τετοια πιστεψε με οταν το ξεπερασεισ βλεπεισ πωσ ειναι λαθοσ και δε θα χρειαστει να σε πεισει κανενασ γι αυτο το πωσ γινεται αυτο δεν ξερω ενα πρωι ξυπνησα και ειπα εκανα λαθοσ χωρισ να μου πει κανενασ τιποτα καταλαβα πωσ εφτασα μεχρι εκει και μετα πηρα την πανω βολτα και τωρα ειμαι καλα αν εξαιρεσεισ κατι παρενεργειεσ απο τα φαρμακα θα σου πω και το αλλο αν εξαιρεσεισ το πρωτο σοκ με τα μαχαιρια και τα πηρουνια κατα τα αλλα μου φαινεσαι πολυ μπερδεμενη τιποτα αλλο ουτε κακια ουτε θηριο ανημερο που μπορει να φανταζεσαι οτι εισαι η ψυχωση εχει δυο κοσμουσ τον κοσμο τησ ψυχωσησ οπου εκει κατα την δικη μου εμπειρια εισαι ο γαμαω και ο απλοσ που δεν εισαι τιποτα εγω οπωσ και εσυ καταλαβαινα την υπαρξη των δυο κοσμων αλλα δεν μπορουσα να ξεκολλησω απο τον φανταστικο ουτε ειχα επιγνωση τησ εικονασ μου στον πραγματικο κοσμο δηλαδη μπορει να φαινομουν λιγο παραλογοσ να χανομουν στισ σκεψεισ πραγματα που δεν τα καταλαβαινα ετσι και συ μαλλον αφηνεισ το μυαλο σου απασχολημενο στον φανταστικο κοσμο και δεν καταλαβαινεισ την εικονα σου στον πραγματικο κοσμο που λογικα εισαι καλη με λιγα νευρα παραπανω η με μεταπτωσεισ συναισθηματικεσ πραγμα που το εχουν πολλοι πιστεψε με κι οταν ερχονται οι σκεψεισ οι αρνητικεσ σκεψου ενα τραγουδι σκεψου με τη βια κατι ωραιο μην το αφηνεισ να θεριευει αυτο μεσα σου αν δεν μπορεισ αλλιωσ ανεβασε τη δοση σου θα ψοφισεισ απο τισ παρενεργειεσ αλλα μπορει να ηρεμησει το κεφαλι σου και να τα δεισ αλλιωσ επισησ για την ιστορια καλο και κακο δεν υπαρχει ολα ειναι απο την οπτικη γωνια που τα βλεπεισ δηλαδη ειναι κακο να κλεβεισ αλλα αν δεν εχεισ να φασ και παει η αναλυση απο την οπτικη γωνια του μαγαζατορα ειναι κακο να κλεβεισ στα τετοια του κι αν δεν εχεισ να φασ απο την οπτικη γωνια του κλεφτη ειναι καλο γιατι πωσ θα ταισεισ τα παιδια σου και παει μακρια η βαλιτσα επισησ το να θελουν οι αλλοι να μασ βγαλουν ψυχωτικουσ επιτηδεσ ειναι ερωτηση που ανηκει στο ψυχωτικο πεδιο γιατι υποβοσκει το ερωτημα για ποιο λογο να μασ βγαλουν ψυχωτικουσ για να κερδισουν οι φαρμακευτικεσ και αρα εχουν ενα σχεδιο και παει φανταζεσαι πωσ η να μασ βγαλουν ψυχωτικουσ επειδη ειμαστε διαφορετικοι και αρα θελουν να μασ μειωσουν την αξια μασ κλπ και απαντησε μου και σε μια τελευταια ερωτηση στη δουλεια που ησουν σε καταλαβε κανεισ οτι δεν την παλευεισ;

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    john κατ αρχην ηταν τελεια τα οσα ειπες με βαλανε σε σκεψεις δν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ. κ οταν με πηρε υπνος εβλεπα κατι ονειρα με φαγητο κ αγχωθικα αλλα τεσπα!

    εχεις δικιο οτι μπορει να ειμαστε απλα ανθρωπακια. εχεις δικιο.απλα ισως δεν το εχω αποδεχτει, γτ οπως κ στο σωμα μ ετσι απαιτω ασυνειδητα την τελειοτητα σε καθε τομεα της ζως μου δν πιστευω οτι δν μπορω να τα αλλαξω ολα.γκρινιαζω,πεφτω,με μισω,δυσανασχετω,κλαιω,αλλ� � θα προσπαθω εστω κ αν πεθανω να το κανω!παντα επεφτα στις προκλησεις ετσι απο μαζοχισμο.απο τις σχεσεις μου μεχρι αλλα υψηλα στανταρ.οταν εβλεπα πως δεν με παιρνει εκει ερχοταν κ η καταστροφη. κ το πιο μικρο χαζο πραγμα με απογοητευει.

    θελω παντα να ξεχωριζω ισως γιαυτο οπως ειπες μ βγαινε με ασχημο τροπο παλιοτερα,οχι τωρα που μεγαλωσα σχετικα. αλλα ειναι κ αυτο ενα συμπτωμα της ασθενειας μου. προκαλουσα κ με το ντυσιμο μου, κ με τις πραξεις μου.κ εμαθα αργοτερα τι σημαινει να σε θεωρουν ενα τσουλακι.

    ειχα βαλει σκοπο να σταματησω να μετραω απο μεσα μ αριθμους, κ το εκανα. ειπα απο μεσα μ να σταματησω να τραβαω τα μαλλια μου, δεν τα καταφερα αλλα τα κοψα κοντα, ειπα απο μεσα μ θα χασω οσο πιο πολλα κιλαμπορω, κ εχασα. ειπα απο μεσα μ δν ξανακανω σεξ μεχρι να βρεθει ο καταλληλος, κ τον βρηκα.

    γιατι τωρα να μν μπορω να καταφερω να ηρεμισω κ να χαρω οσα πετυχαινω απο φοβο μηπως τα χασω? γιατι να με πιανει κριση πως τα χανω πριν ακομα δωθει η αφορμη. γιατι ακομα να μν μπορω να σταματησω να δαγκωνομαι κ να κοβομαι. μαρεσει να ποναω,αποσπαται το μυαλο. ξερω soft πως σε απογοητευω.....αλλα σαν διπολικη που ειμαι μν σε ανησυχει, ισως σε 5 λεπτα απο τωρα αλλαξει παλι.

    στην δουλεια, οι κοντινοι συναδελφοι μ ειχαν καταλαβει πως κατι ειχα.ενας που ηταν πολυ κοντινος μ, με βρηκε μια μερα σε κατασταση κρισης στην αποθηκη να τρωω τα δαχτυλα μ κ να χτυπαω το κεφαλι με τα χερια. κ αυτο γιατι? γιατι δεν ειχα παει γυμν.2 μερες κ ελεγα πως χοντρινα κ εχασα ολα οσα θυσιασα στο βωμο του φαγητου.

    οι υπολοιποι απλα με θεωρουσαν χαρουμενο κ φωνακλουδικο κοριτσακι. που τωρα που λειπω οπως μ ειπαν το γραφειο ειναι σαν νεκροταφειο. εχω το χαρισμα να γοητευω κ αυτο δν το λεω εγω.εγω δν το πιστευω πως το κανω. αλλα μ εχουν μεγαλη αδυναμια ολοι μ οι συναδελφοι.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Originally posted by me_vs_myself
    αλλα ειναι κ αυτο ενα συμπτωμα της ασθενειας μου.
    Δεν μ\' αρέσει η λέξη ασθένεια. Γιατί είναι λέξη παρεξηγήσιμη. Και σε μια άρρωστη κοινωνία είναι βολική για να ξεχωρίσει τους ανθρώπους. Ποιός είναι πιο άρρωστος αυτός που κόβεται ή αυτός που έχει φάει στρέματα από το σκάνδαλο στο Βατοπέδι. Αυτός που τρώει τα νύχια του ή αυτός που καταστρέφει τα παιδιά του για να μην τα χάσει; Εσύ ή ο Χιτλερ (ο δεύτερος ήταν διάσημος, με αναγνώριση, δύναμη και εξουσία); Σημείωση δεν είναι ευτυχισμένος ούτε το θύμα ούτε ο θύτης.
    Βέβαια στα λόγια καλά τα λέω, αλλά η πράξη; Έχει διαφορά να ξέρεις ποιά είναι η αλήθεια από το να τη ζεις ή να την εφαρμόζεις.

    [Edit] Nα συμπληρώσω κάτι ακόμα. Λες: \"ειπα απο μεσα μ να σταματησω να τραβαω τα μαλλια μου, δεν τα καταφερα αλλα τα κοψα κοντα\". Θα σε ρωτήσω, τι διαφέρει από κάποιον που πάει γονατιστός χιλιόμετρα για θρησκευτικούς λόγους; Βλέπω μόνο μια διαφορά που δεν έχει σχέση με τα ίδια τα γεγονότα. Και εγώ που καπνίζω 60 τσιγάρα τη μέρα;
    Θέλω να σου πω να διαβάσεις το κείμενο (με μπλε) εδώ
    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=6124&page=3
    Ίσως δεν είναι εντελώς σχετικό, αλλά ίσως να βρεις κάποια σχέση.

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    αυτο που γραφεισ οτι δεν ειχα παει γυμν.2 μερες κ ελεγα πως χοντρινα κ εχασα ολα οσα θυσιασα στο βωμο του φαγητου.

    σημαινει οτι κανεισ υπεραπλουστευσεισ μεσα στο μυαλο σου η αποσταση δηλαδη απο το χοντρη σε λεπτη για σενα ειναι 2 μερων φαι δεν μπορω να στο εξηγησω καλυτερα

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι εχεις δικιο. παλιοτερα πριν την αγωγη δν μπορουσα να καταλαβω πως ο κοσμος ετρωγε κανονικα.για μενα το φαγητο ηταν κατι το απιαστο κ κατι το οποιο ετρωγα 1 μερα την βδομαδα. επειδη τις υπολοιπες κ ενα κομματακι να τρωγα κατεληγα με υπερφαγια.......μισω που πρεπει να ναι ολα δυσκολα. κ οσο μεγαλωνω που βλεπω να χουν ολοι προβλημα!!!!!!!

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •