Τα βράδια δεν ξεκουράζομαι καθόλου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    41

    Τα βράδια δεν ξεκουράζομαι καθόλου!

    Καλησπέρα! :)

    Βλέπω κάθε βράδυ όνειρα...περίεργα όνειρα, που με κουράζουν και ξυπνάω διαρκώς εξουθενωμένη.
    Σε μερικά απο αυτά παλεύω, σε άλλα αγχώνομαι με την ατμόσφαιρα που επικρατεί (σκοτάδι, περίεργη κίνηση,αργή η πολύ γρήγορη κλπ κλπ)
    Το θέμα με πολλά απο αυτά είναι οτι έχουν ενα περιεχόμενο που συνήθως θα το χαρακτήριζα αρρωστημένο η/και περίπλοκο.
    Ακολουθούν 2 παραδείγματα απο τα τελευταία 2 βράδια

    Παραδείγματα: 1. Φανταστείτε έναν χώρο σαν έκθεση, ευρύχωρο, σε μια έκταση υπήρχαν παραταγμένα κατι σαν (βαρεθηκα να βαζω τονους,λειπει και ενα κουμπι..) λοιπον στη σειρα βρισκονται πολλοι πολλοι μικροι λουτηρες, σαν αυτοι που ειναι στα κομμωτηρια αλλα για ολο το σωμα, ξαπλωμενοι οι πελατες δεχονται τις υπηρεσιες, που εκτελουν μονο τα μηχανηματα.
    Τα μηχανηματα ειναι κατι σαν πλατια φτυαρια, με ακρη που μοιαζει με ξυραφι και οποτε απο πανω μεχρι κατω εξυναν το σωμα του πελατη! και υστερα απο μπρουμητα γυριζαν ανασκελα.
    Σε ενα αλλο δωματιο, ορθια τερατα σε μεγεθος ανθρωπου και με κερατα στην πλατη, τα βιαζαν πρωκτικα ανδρες που τα κρατουσαν απο τα κερατα ,απο ενα τερας λοιπον εσπασαν τα κερατα, απελευθερωθηκε και κατασπαραξε τον αντρα μεχρι που τον εκανε κομματια(λιγο σπλατερ κατηντισε αυτο)

    2. Αποψε ειδα πως φιλουσα το αγορι μου πολυ ωρα, μεχρι που αρχισαν να ξεφλουδιζουν τα χειλη του και να μενουν κομματια στο στομα μου...υστερα ενα αλλο ονειρο ηταν (θα το κανω συνημμενο, ειναι γκρικλις, οποιος δεν βαριεται το διαβαζει)

    Γενικοτερα εχω δει και πιο ντροπιαστικα απο αυτα που σας γραφω, για ευνοητους λογους δεν θελω να γινω αηδιαστικη!

    Αυτα για αρχη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Το καλο ειναι πως εχεις φαντασια παντως :d

    .

    Τωρα για τα ονειρα, αν και δεν ειμαι διδακτωρ της ονειρολογιας του πανεπιστημιου του υπνου (παρολα αυτα ανετα κανω εντριφη στον υπνο^^ ), μπορω να πω οτι το μονο κοινο που βρηκα ειναι οτι και στα 3 ονειρα που εβαλες, κατι φαινεται να χανεται , αλλα παντα με αλλη μορφη.

    Στην αρχη οι αντρες χανουν την σαρκα τους απο τα ξυραφια (αουτς!! μην ξαναδεις saw!!!) , μετα το τερας χανει τα κερατα του, πιο μετα στο αλλο ονειρο το αγορι σου χανει τα χειλη του , στο αλλο μετα χανεις την μανα σου..


    .
    Ολο κατι χανεις!
    Αμαν ^^
    .

    Να σε ρωτησω, εχεις αλλα ονειρα? Αν ναι γραψε τα. Αν νοιωθεις αβολα να τα δημοσιευσεις δημοσια τοτε στειλε τα -αφου το θες πρωτα- σε προσωπικο μηνυμα u2u. Ισως βρεθει μια ακρη..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Παρεπιπτοντως εχεις ακουσει τι ειναι το lucid dream? (συνειδητο ονειρο). Ειναι ενα ονειρο στο οποιο εχεις συναισθηση οτι ειναι ονειρο. Σιγουρα εχεις δει στο παρελθον. Αμα αυτα τα ονειρα σε ενοχλουν λοιπον, ισως θα μπορουσες αν καταλαβαινες οτι εισαι σε ονειρο να μπορουσες να τα αντιμετωπισεις. Ειναι πολυ ενδιαφερον οι διαλογοι που μπορουν να γινουν μεσα σε ενα τετοιο ονειρο, μπορεις τον κερβερο που σε κυνηγαει να σταματησεις να τρεχεις και να του πεις \"ξερω οτι εισαι ψευτικος, τι θες απο εμενα?\" και να δεις οτι τελικα ηταν ενα ακακο κουταβακι. Ειναι ολοκληρη επιστημη το lucid dream..!

    Κανω copy paste ενα παλιοτερο μου ποστ-σεντονι σχετικα με αυτο, ειναι και πολλα, μην τα ξαναγραφω κιολας^^

    ----------------------------------------------------------------
    copy paste mode on**

    Εξήγηση, θα μπορούσα να πω ότι είναι απλά κάτι που φοβάσαι, κάτι που έχει χωθεί βαθιά σου και εσύ απλά όλο το αποφευγεις.Αλλα το συναντας στα όνειρα σου σαν να σου λέει \"τι.. νόμιζες ότι έτσι εύκολα θα με ξεφορτωθείς?Θα είμαι πάντου ακόμα και στις σκέψεις σου!!!\"

    .

    .

    Πάντως αν θες να το πολεμήσεις και να μην ξαναρθει ο εφιάλτης , μια είναι η λύση:

    Να κάτσεις να αντισταθείς και να το πολεμήσεις μέσα στον ύπνο σου!.

    .

    Αυτό μην νομίζεις βέβαια είναι το πιο απλό, μιας και πρέπει πρώτα από όλα να συνηδητοποιήσεις ότι κοιμάσαι και ότι είσαι μέσα σε όνειρο.

    Στον ύπνο μας, μιας και είναι το κομμάτι του ασεινήδητου που η λογική είναι μάλλον αδύναμη εκεί, αν πχ δεις ότι πας στον περιπτερά της γειτονιάς σου και έχει το πρόσωπο του Μπρατ Πιτ και αρχίζει αντί να μιλάει να σου γαυγίζει και να κουνάει την ουρά του χαρούμενα, το πιο πιθανό είναι να μην σου φανεί καθόλου περίεργο το σκηνικό, ή θα εστιάσεις σε κάτι άσχετο και θα του πεις \"Κυρ Νίκο.. εσύ κανονικά έκανες κοτ κοτ κοτ, τώρα πως και γαυγίζεις?\".
    Στο όνειρο είναι κάπως δύσκολη η λογική.


    Παρόλα αυτά υπάρχουν διάφορα τεχνάσματα που μπορείς να μάθεις στον ξύπνιο σου και κάποιες βασικά στάνταρ που ισχύουν στα όνειρα μας, ώστε να τα χρησιμοποιήσεις υπερ σου.

    Πρώτα από όλα, στον ξύπνιο σου πρέπει να γίνεις πιο παρατηρητική και να αναρωτιέσαι, γιατί αυτό κάνει εκείνο, γιατί αυτό κάνει το άλλο.Αυτό πέρα το ότι θα σε κάνει και πιο έξυπνο άτομο σταδιακά , θα σου περασει και σαν συνηθεια και στον υπνο σου αφου.. προκειται για τον ίδιο άνθρωπο.. εσενα.
    Καποιος που για 15 ωρες δουλευει σε τραπεζα και μετραει συνεχεια και συνεχεια λεφτα ειναι παντα πιο πιθανο να δει στον υπνο του κατι με μετρημα και λεφτα απο ότι κάτι άλλο ασχετο.

    Οποτε μολις αυτη η παρατηριτικοτητα σου περασει και στον υπνο σου, ηρθε η ωρα για να μαθεις τα διαφορα στανταρ που ισχυουν στα ονειρα:

    1)Οι διακοπτες και οι ηλεκτρικες συσκευες δεν δουλευουν, ή δουλευουν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και πάλι με περίεργο σαν χαλασμένο τρόπο.Στο τελευταίο όνειρο που είδες όταν πήγες να ανοίξεις το φως, αυτό άναψε κανονικά και αμέσως με το που πάτησες τον διακόπτη άραγε?
    Ή όταν ήθελες να αλλάξεις κανάλι στην τηλεόραση με το κοντρολ, σου φάνηκε τόσο εύκολο να κάνεις αυτή την απλή κίνηση πατήματος ενός κουμπιού?

    2)Η ώρα δεν λέει την αλήθεια.Ιδιαίτερα στα ψηφιακά ρολόγια αν πας να κοιτάξεις τι ώρα είναι ίσως αυτά να λένε 88:34 , ίσως να δείχνουν και τυχαία νούμερα να αλλάζουν συνέχεια.Ίσως να δείχνουν στην οθόνη τους την αγαπημένη σου ταινία :)

    3)Δοκίμασε σε ένα όνειρο να διαβάσεις κάτι, ένα βιβλίο, ένα περιοδικό , ένα χαρτάκι, οτιδήποτε. Ίσως το διαβάσεις εύκολα και αμέσως, αλλά για κάνε έναν κόπο και ξαναδιάβασε το ή κάνε \"zoom\" να δεις καλύτερα τα γράμματα.Ωπ... καμία σχέση με ελληνικά δεν είναι αυτά ή με αυτά που διάβασες πριν.Μπορεί να δεις από αραβικά (και ας μην ξέρεις αραβικά!), ιδεογράμματα αρχαίων αιγυπτίων, κινούμενα γραμματάκια σαν ανθρωπάκια να παίζουν και οτιδήποτε που να μην διαβάζεται κανονικά.
    Άσε που όταν πας να κάνεις αυτό το zoom παραδόξως θα αρχίσει να θολώνει η εικόνα λες και έχεις πρεσβειοπύα.

    4)Αν δεις τον εαυτό σου εκεί που κάνει οτιδήποτε ξαφνικά να αλλάζει η γωνία θέασης με οποιοδήποτε τρόπο και να βασικά.. να μπορείς να δεις τον εαυτό σου σαν να είσαι κάποιος τρίτος εκεί, τότε.. είσαι σε όνειρο :)

    5)Στους εφιάλτες, όταν πχ σε πυροβολίσει κάποιος , πόνο δεν θα νιώσεις.Ούτε όταν σου ρίξουν ζεματισμό λάδι.Ίσως πονέσεις λιγάκι όσο θα πονούσε ο Ρομποκοπ, αλλά και πάλι αυτό είναι παράλογο δεδομένου ότι θα έπρεπε να έχεις ψοφήσει από τον πόνο.

    .
    Αυτα για αρχη ειναι καλα.Και μόνο που τα διαβάζεις στον ξύπνιο σου τώρα θα σου μείνουν βαθιά μέσα σου ;)

    Πάντως όσο αστεία και να σου φαίνονται αυτά τα σημάδια, αν δεν φτάσεις σε σημείο που να καταλάβεις ότι είσαι μέσα σε όνειρο , τότε δεν υπάρχει περίπτωση να συνηδητοποήσεις εύκολα ότι κάτι δεν πάει καλά.
    Έτσι λοιπόν αυτά λειτουργούν ανάποδα.

    Πρώτα λοιπόν θα κάνεις ένα λεγόμενο \"reality check\" με αυτά στο όνειρο σου, αναβόσβησε τον διακόπτη πχ και δες αν κάτι δεν πάει καλά (θα έχεις ήδη μια υποψία με αυτό) , μετά κάνε και για τεστ για αυτοεπιβεβαίωση άλλα 2-3 (κοίτα την ώρα ή παίξε-προσπαθησε δηλαδη..) με το κινητο σου, και τότε θα είσαι πλέον σίγουρη ότι είσαι μέσα σε όνειρο.

    Από εκεί και πέρα είναι απλά τα πράγματα.

    Είσαι στο όνειρο ΣΟΥ, είσαι στον κόσμο ΣΟΥ, είσαι η μόνη βασίλισσα εκεί μέσα που κάνει ότι μα ότι γουστάρει στον κόσμο ΣΟΥ χωρίς να δίνει κανέναν λογαριασμό.Τέλος στον κόσμο σου έχεις δυνάμεις κάτι σαν υπεράνθρωπου.

    Πως θα το εκμεταλυετείς αυτό?
    Αν δεις κάτι καλό που να σου αρέσει το κρατάς και το κάνεις καλύτερο.

    Αν δεις κάτι που δεν σου αρέσει, τότε επικαλέισαι πάλι την δύναμη ΣΟΥ (είσαι στον κόσμο ΣΟΥ,μην το ξεχνάς, εκεί κανείς δεν μπορεί να σε νικήσει) και το αντιμετωπίζεις.

    .

    Έτσι λίγο λίγο προσγειονόμαστε στο αρχικό σου ποστ με τον εφιάλτη του ακρωτηριασμού.

    Καταρχάς πρέπει να ορίσουμε την σκηνή γιατί δεν είπες λεπτομέρειες.
    Αν δεις στον ύπνο σου ότι είσαι σε ένα υπόγειο ιατρείο και ο τρελογιατρός που γελάει σαν μανιακός ψυχάκιας πάει να σε κόψει φέτες με το αλυσοπρίονο, μπορείς εκείνη την ώρα να του πεις \"Εμμ.. γιατί πας να με κόψεις..?Τι σου έκανα?\"

    Υπάρχει πιθανότητα έτσι να λάβεις και απάντηση για αυτή σου την φοβία ή από που προέρχεται.

    Μετά κάνε το πιο διασκεδαστικό και ρώτα τον \"το ξέρεις τώρα ότι είσαι σε όνειρο και ότι δεν υπάρχεις και ότι εγώ σε διημιούργησα εεε?\" Παρακολούθα τον που θα παγώσει και ίσως να μην ξέρει τι να σου πει :)

    Αν δεν σταματήσει να επιμένει ο εφιάλτης, τότε πάρε τον απόλυτο έλεγχο στα χέρια σου και σκέψου ότι είσαι τηλεκινητή και Τζεντάι (*τσουφ, μόλις έγινες σκέψη=πράξη στον κόσμο των ονείρων με την κατάλληλη συγκέντρωση!).
    Εκεί κάνε τον με τα κρεμυδάκια ή κυνήγα τον τα εργαλεία του μέρους.
    Επίσης βγάλε ένα ραβδάκι και μεταμόρφωσε τον σε κουταβάκι :)

    Σκέψου ότι πιο διασκεδαστικό μπορείς να κάνεις, το θέμα είναι να το ευχαριστηθείς


    Αυτό τον εφιάλτη μετά δεν θα τον ξαναδείς :)
    Ήδη τον νίκησες και τον ταπείνωσες ;)

    .

    Το ίδιο ισχύει και με άλλους εφιάλτες όπως ο κλασικός όπου νοιώθουμε να μας κυνηγάει κάποιος αλλά δεν γυρνάμε να τον δούμε.
    Ε..... ήρθε η ώρα να σταματήσουμε και να του πούμε \"τι θέλεις\" και μόλις δουμε το πρόσωπο του αντί για για ένα κτήνος με κέρατα που να ξερνάει φωτιές, να δούμε έναν χαμογελαστό άκακο και ντροπαλό παιδάκι.
    .


    Για περισσότερες πληροφορίες με τον κόσμο των ονείρων , ψάξτε για

    lucid dreaming και... καληνύχτα


    -----------------------------------------------------------------------
    copy paste mode off*

    .



    καλους υπνους :D

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Location
    καθιστή σε μια καρέκλα
    Posts
    29
    Ialu, tha sou to pw, me problhmatizeis entona. Ta oneira sou einai toso anhsuxa kai eimai sxedon bebaia, pws ama kapoios se kserei apo konta kamia sxesh den tha exoun me sena sthn pragmatikothta. Sumbainei suxna auto. Auto pou mporw na skeftw monaxa einai pws exeis fobies, kai mporei na sumfwnhsw me ton boltseed, sto oti olo kati xaneis!

    na se sumboulepsw na anoikseis oneirokrith? den exei nohma pisteuw... to oti ta oneira sou einai mperdemena kai \"anwmala\" isws deixnei to poso tromokrathmenh eisai gia mai katastash. Na se rwthsw, panta etsi htan ta oneira sou? h mhpws exeis ksekinhsei kati neo teleutaia kai se apasxolei endomixa auto?

    An mporei na bohthisei kai mena kapoios me ta oneira, peite mou th gnwmh sas sas parakalw. ton teleutaio mhna, blepw sunexws, polla kai apanota oneira pou einai men logika, omws epanalambanontai entona. As poume prin apo duo ebdomades eixa dei duo meres sunexomena pws eixa kanei mwro agori. Htan diko mou kai to hthela htan kalo. shmera to bradu eida ksana pws ekana mwro agori kai malista, auth th fora eida an to frontizw entona, kathws eixe traumatisei to mati tou me ta nuxakia tou.

    Na sumplhrwsw pws den eimai se fash gia oikogeneia(dhladh den einai kati pou to kunhgaw oute exw emmonh me to na kanw paidia twra)

    hmmm, Ialu esu ti les pou to xeis perissotero? :p

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    41
    @Boltseed
    Πρωτα απ\'ολα : ΧΑΧΑΧΑ
    πως τα λες! Δεν ειχα δει αυτο που λες, οτι παντα κατι χανεται χμμμ...


    ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΑ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ
    (εγω το ειπα!καθαρισα)



    Μια και το θελησες θα σου πω ενα που ειδα αρκετα προσφατα, προχτες!
    Χωρις να παρεξηγηθουμε ομως, το περιγραφω μονο και μονο επειδη το καθε βραδυ μου εχει γινει σκετη κουρσα αγωνων και αγωνιων που ισα που την παλευω!

    (Λογοκριθηκα! Αστο καλυτερα αηδιες)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το ρεζουμε κατα την γνωμη μου ειναι οτι δεν εχεις...ποιοτικο υπνο.

    Λογοι?

    Αγνωστοι.

    Με την περιγραφη των ονειρων δεν ξερω αν βγαινει κατι ουσιαστικο.

    Εγω βλεπω ονειρα και οταν βλεπω πχ πολυ ζωντανα ονειρα τοτε ξυπναω ανανεωμενος.

    Οταν βλεπω ας πουμε τυποποιημενα ονειρα λογω ισως του οτι δεν ειχα πολλες εμπειριες εκεινη ή τις προηγουμενες μερες δεν ξυπναω τοσο φρεσκος.

    Αλλα σε γενικες γραμμες δεν αντιμετωπιζω προβλημα και δεν βλεπω δυσαρεστα ονειρα.

    Τι θα μπορουσες να κανεις?

    Δεν ξερω τι εννοεις οταν λες εξουθενωμενη και ποσο σε επηρεαζει στην ζωη σου αλλα θα μπορουσες να δοκιμασεις απο πρακτικες συμβουλες , οπως μη πινεις καφεδες κλπ για εναν καλο υπνο μεχρι φαρμακα να πω?

    Αναλογως το μεγεθος του προβληματος.

    Και φυσικα δεν ειμαι ειδικος οπως λεει και η υπογραφη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    41
    @keep_walking

    Καλησπερα!

    Οπως ειπα ,αν διαβασες, βλεπω ονειρα που με ανησυχουν, που οταν τα περιγραφω σε καποιον αρχιζει τα ...ποο αρρωστο!!σιχαμενο ο_Ο κουραστικα ηδη!
    Λοιπον η περιγραφη εξυπηρετει τον σκοπο του να δειξεις για ποιο λογο αυτα ειναι τοσο περιπλοκα και νοηματικα(για τον κοσμο που ειναι ξυπνιος) αρρωστα.Μεχρι εδω ξεκαθαρο νομιζω.

    Υστερα εξυπηρετουν τον σκοπο τον αλλον, να μου πειτε οτι και εσεις τυχαινει να εχετε δει τετοια ασυναρτητα ονειρα, να με καθυσηχασετε αν το θελετε :)

    Το αλλο που θα ηθελα ειναι ισως αν γνωριζει καποιος τι μπορει να κανει για εναν ησυχο υπνο.Ισως τρωτε μονο σαλατικα το βραδυ η μπορει να μην πινετε αναψυκτικα,οτιδηποτε εχει φανει χρησιμο σε καποιον!


    @mIme?

    Γεια σου!

    Λοιπον απο καπου στο γυμνασιο θυμαμαι να αρχισε αυτο ,ισως πιο πριν να μη θυμαμαι τι εβλεπα,ομως απο τοτε θυμαμαι πολλα απο αυτα που εχω δει, γιατι το περιεχομενο τους εμεινε χαραγμενο ως αξιοπεριεργο!

    Προσωπικα ειμαι σχετικα ηρεμη, απο μεσα μου ειμαι εντονη, θελω να πω, δεν δρω οσο εντονα σκεφτομαι, συγκρατημενη τελοσπαντων. Μερικες φορες νοιωθω πολυ μαυριλα αλλες παλι μια χαρα που δεν την ριχνει κατω καμια ασχημη σκεψη! Αυτα περι εμου.

    Για σενα τωρα...χμμ βλεπεις λες εντονα μωρα...εμ δεν ξερω να ερμηνευω τα ονειρα :Ρ η αν παιρνουν ερμηνεια εστω!
    Αλλα αν προκειται για αγχη που εχεις εσυ η ιδια τοτε ισως νοιωθεις ευαλωτη οπως το μωρο και φοβασαι μηπως τραυματιστεις.Τι θα ελεγες για αυτοκαταστροφικες τασεις? Σκεφτεσαι οτι ισως κανεις κακο στον εαυτο σου κατα καποιον τροπο?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καταλαβαινω οτι ψαχνεις απαντησεις...οπως ολοι αλλωστε:)

    Και εγω αν δω κανα περιεργο ονειρο...αναρωτιεμαι τι ειδα εκει και κανω καποιες υποθεσεις.

    Μπορει να το περιγραψω κιολας αν νοιωθω οτι θελω.

    Αλλα απαντησεις?

    Χμ δυσκολο , για αυτο εχουν βγει διαφορα κατασκευασματα οπως ονειροκριτες κλπ γιατι ο κοσμος πειναει για απαντησεις.

    Εγω θα ελεγα οτι βλεπεις αν μη τι αλλο ενδιαφεροντα ονειρα:)...αλλα αν σε ταλαιπωρουν τι να πω.

    Ναι περιεργα ονειρα βλεπω και πολυ ζωντανα μερικες φορες (αυτο μου αρεσει περισσοτερο το ζωντανο και μετα το περιεργο που θα με βαλει σε σκεψεις) , ειναι μερικα που εχουν χαραχτει και στην μνημη μου αλλα δεν μου ρχεται τωρα να περιγραψω καποιο:)

    Εαν εχω πλουσια μερα ή μερες το τελευταιο διαστημα μου βγαινει αυτο, εαν καθομαι στον υπολογιστη μου σε μια κατασταση ας πουμε ολιγον τι βαρετη δεν βλεπω πλουσια ονειρα , ειναι δηλαδη συνηφασμενα με τις εμπειριες της ημερας.

    Μπορεις να πεις οτι ο εγκεφαλος προσπαθει να βαλει σε ταξη και να αποκωδικοποιησει με σουρεαλιστικο τροπο τις εμπειριες της ημερας?
    Ποιος ξερει:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Δε ξερω αμα ειναι οντως αρρωστα και σιχαμενα, αλλα εγω θα σε πληρωνα που λεει ο λογος να τα εγραφες αυτα σε ενα βιβλιο και να μου το εδινες! Δε ξερω αμα το εχεις παρει χαμπαρι, αλλα αναβλυζουν απο φαντασια!!

    Ξερεις τι, λενε οτι \"αρρωστα\" ειναι και αυτα που σκεφτεται και ο tim burton.. εννοω... common... φαντασου τι σκεφτηκε ο παλιο-σιχαμενος... εναν τυπο που αντι για χερια ειχε ψαλιδια..!!!

    Ο tim burton ομως ισως να το βλεπει αλλιως ομως ολο αυτο ^^
    -το ιδιο και οι εκκατομυρια φανς του-

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω θα σκεφτομουν κατι σε ζωγραφικη ισως:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Σε εξιταρε η σκηνη με τα τερατα και τα κερατα? :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν θα το ελεγα αλλα θα ηθελα να παιξω ενα παιχνιδι με τετοια γραφικα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    41
    θα ηθελα να ξερω να τα φτιαχνω σε προγραμμα υπολογιστη, γιατι οταν τα βλεπω δεν μπορω να περιγραπω το χρωμα, την αισθηση της κινησης ,οπως ενα που ειχα δει, οτι περιμενα σε ενα μπανιο, σαν μακρυς διαδρομος, με το μπουρνουζι μου στο χερι και περιμενα να μπω σε κατι σαν σαουνα, στο τελος του διαδρομου ειχε ενα δωματιο που ενας κυκλος απο ανθρωπους στεκοταν καπου εκει και υποτιθεται οτι συζητουσαν για την λεκτικη φραση που σε στελνει στο παρελθον (αλλοι ψαχνονται για μελλον εγω βλεπω παρελθοντα,οτι να\'ναι) και το δωματιο ηταν σαν ξεχασμενο με μερικα λευκα υφασματα να κρεμονται απο μια μερια του τοιχου. στο τελος της τουαλετας/σαουνας ειχε ενα παραθυρο, που εβλεπες οτι απεναντι εχει ενα λιμανι, ειχε ομιχλη τρελη, ενα καραβι ξυλινο, πειρατικο,πολλους να πιανονται απο τα σκοινια και να πηγαινουν απο την αποβαθρα στο καραβι...κλπ κλπ τοτε που ειδα αυτο το ονειρο εκανα και την σκεψη τι καλα να το εφτιαχνα εικονα :) ηταν προσχαρο το συγκεκριμενο αν και ελαφρως αγχωδες

    keep_walking...δεν θελω ερμηνεια του τι σημαινουν τα ονειρα, ξερω ειναι ανακετεμενες σκεψεις και εικονες μαζι και πεφτουν σε τυχαια σειρα οταν τα βλεπεις ισως.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    *αναστεναγμος..

    ολοι θελουμε...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    θα ηθελα να ξερω να τα φτιαχνω σε προγραμμα υπολογιστη
    Δεν χρειαζεται εσυ θα εισαι ο σχεδιαστης...για να φτιαχτει ενα παιχνιδι δουλευει ολοκληρη ομαδα:)

    Αλλοι θα το κανουν το σκιτσο...γραφικο.

    Αξιοποιησε το αν εχεις ορεξη και μερακι:)

    Βρες αυτο που σου ταιριαζει.

    Σου αρεσει να γραφεις γραψε τοτε:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •