απώλεια βάρους - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    μάλιστα.
    καλό ακούγεται!
    well, thanx for the tip!

  2. #32
    παντως οσον αφορα τη γυμναστικη για απωλεια βαρους καποτε μου χαν πει οτι πρεπει πρωτα να χασεις καποια κιλα με διατροφη και μετα να αρχισεις γυμναστικη γιατι αν αρχισεις με γυμναστικη σφιγγεις και χανεις πιο δυσκολα.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    :)
    1. αποφευγω,και δεν λεω κοβω τα γλυκα
    2.περιοριζεις υδαταθρακες,και δεν λες τα κοβεις
    3.τηγανιτα,αλλα δεν λες τα κοβεις
    4.το πολυ αλατι,το ιδιο
    5.μια φορα την εβδομαδα φαε οτι σου κανει κεφι..Μαζι με λιγο ασκηση,δεν τρεχει και τιποτα
    \"Δεν κοβεις τιποτα\",δεν το λες ποτε αυτο στον εαυτο σου ,και ειναι ευκολοτερο και οχι απαγορευτικο.
    Δουλευει παρα πολυ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    μπα, δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Νομίζω πως αν κάνεις γυμναστική παράλληλα με διατροφή, η γυμναστική αρχικά καίει και εκείνη λίπος και θερμίδες. Όταν τα ποσοστά λίπους είναι χαμηλά τότε αρχίζεις να σφίγγεις. νομίζω..
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by olgaki82
    παντως οσον αφορα τη γυμναστικη για απωλεια βαρους καποτε μου χαν πει οτι πρεπει πρωτα να χασεις καποια κιλα με διατροφη και μετα να αρχισεις γυμναστικη γιατι αν αρχισεις με γυμναστικη σφιγγεις και χανεις πιο δυσκολα.
    Λαθος στα ειπανε olgaki82
    Οταν πρεπει να χασεις πολλα κιλα.
    Σ αυτη την περιπτωση ισχυει,δεν μπορεις να βαλεις καποιον που ειναι υπερβαρος να σου τραβηξει pous up
    Oταν κανεις γυμναστικη εστω και για 30 με 40 λεπτα το λιγοτερο λεω,αλλα οσο αντεχει ο καθενας
    Το σωμα το ξαναειπα οτι συνεχιζει να ειναι σε καυσεις ,και εχει να κανει με το ποσο το ασκεις καθε μερα πολυ σημαντικο,οσο περοσσοτερο τοσο,μεγαλυτερη η ¨\"σφαλιαρα που τρωει για να ξυπνησει\" :)

  6. #36
    απο δευτερα τοτε καθε μερα ασκηση με χαρα:)
    τι να κανουμε θελει κοπο χρονο και ιδρωτα για να χαθουν τα κιλα
    παντως παιδια η χειροτερα εμπειρια που ειχα ηταν σε γνωστο ινστιτουτο αδυνατισματος,ειχα παει πριν 4 χρονια και εινα χασει με παθητικη γυμναστικη,μηχανηματα, 14 κιλα σε 2 μηνες τα οποια ξαναεβαλα σε χρονο dt
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Eλα σας θελω γρηγορους,μην μπαινω και βγαινω :P

    Εχεις δικο για την παυητικη γυμναστικη,ειναι καπως ετσι
    Κανω διατροφη αλλα τιποτα αλλο
    14 κιλα σε 2 μηνες ???? σημαινει οτι μονο τις φλεβες σου δεν εχασες :D

  8. #38
    ναι 14 κιλα αφου καθε μερα ελιωνα σαν κερι μεσα σε κατι ηλεκτρικεσ κουβερτες πασαλειμενη με φυκια,το τι υγρα θα χασει το σωμα μου δεν λεγεται:P
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    ναι είναι τρελή απάτη! Βέβαια η αδερφή μου (και αυτή κιλά λόγω κατάθλιψης βεβαίως βεβαίως) είχε κάνει δίαιτα με τύπου gilly φαγητά και μέχρι τώρα δεν τα έχει ξαναπάρει. Έσκασε όμως και 1,600 ευρώ για 3 μήνες. Δεν ξέρω, εγώ τα λυπάμαι τα ευρουλάκια...:P Τώρα όμως στερείται από εκεί που έτρωγε πολλά στο μενού της. Τί να πω... Έρχεται και καλοκαιράκι!
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Καλα εχω πεθανει στα γελια:D:D

    ελιωνες οπως το ειπες,και με φυκια κολας???:D

    και μετα ηρθε η κουραση εεεε???

  11. #41
    axaaxaxxa εχυνα ιδρωτα ξαπλωμενη
    ειχα κανει ρε γαμωτο πολυ καλο σωμα ομως
    μολις σταματησα τα μηχανηματακια ανεβηκαν και παλι τα κιλακια
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by olgaki82
    απο δευτερα τοτε καθε μερα ασκηση με χαρα:)
    τι να κανουμε θελει κοπο χρονο και ιδρωτα για να χαθουν τα κιλα
    Ετσι απο Δευτερα ,αλλα το θεμα ειναι απο ποια Δευτερα??

    θελει μεθοδικοτητα
    αν ειναι να πας καπου κοντα ,για μια μικρη αγορα που θελεις να κανεις ,ασε το αμαξι ,και καντο ποδαρατο,θα εχεις ενα στοχο να πας εκει ,και φυσικα πρεπει να γυρισεις
    Εκτος και αν παρεις ταξι :P

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by olgaki82
    axaaxaxxa εχυνα ιδρωτα ξαπλωμενη
    ειχα κανει ρε γαμωτο πολυ καλο σωμα ομως
    μολις σταματησα τα μηχανηματακια ανεβηκαν και παλι τα κιλακια
    Επρεπε να συνεχισεις με γυμναστηριο
    Δεν στο ειπαν αυτο εεε??
    Γιατι ειπαν παλι σε μας θα γυρισει :)

  14. #44
    εχω σπιτι ποδηλατο, μινι στεπ,μηχανημα για κοιλιακους και ενα πολυεργαλειο για ασκησεις ποδιων χεριων καιρος να ξεκρεμασω τα ρουχα απο πανω τους και να ανεβω εγω:):)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να ξεκινήσεις δίαιτα \"για να χάσεις κιλά\" μαζί με έντονη γυμναστική. με τη γυμναστική όντως θα ενεργοποιηθεί ο μεταβολισμός σου, ως αποτέλεσμα όμως, θα σου ανοίξει η όρεξη και δεν θα μπορείς να αντισταθείς για πολύ στις παλιές κακές διατροφικές σου συνήθειες.

    το γυμναστήριο δεν είναι λύση, η αλλαγή των διατροφικών μας συνηθειών είναι λύση.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •