Κοινωνική ζωή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803

    Κοινωνική ζωή

    Είμαι πολύ απαισιόδοξος σήμερα, γύρισα σπίτι και είπα... άλλο ένα βράδυ που θα περάσω μπροστά από την οθόνη του υπολογιστή μου.
    :D

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ξερεις μια καλη λυση μου την ειχε πει ενας φιλος...εισαι ο νικος και τερμα.

    Εισαι ο βινς...βινς μην σε νοιαζει αν εισαι ατσαλος (αν εισαι κιολας κοινωνικα δεν ξερω ή τι θα πουν οι αλλοι) ,εισαι εσυ.

    Αυτο βλεπουν οι αλλοι σε σενα.

    Ναι βασικα εγω μονος μου ειμαι τις περισσοτερες των περιπτωσεων , αλλα μαλλον γιατι καπου εγω κολλαω να ανοιχτω , αν ειχαν και οι αλλοι τα ιδια κολληματα με μενα τοτε θα περιφερομασταν ολοι μοναχικοι λολ.

    Ξερω οτι αν παρω τηλεφωνο τον ταδε φιλο θα το σηκωσει αλλα δεν το κανω, βασικα θελω λιγο και την μοναξια μου αυτη την περιοδο το εχω αναγκη.

    Πληξη ναι ειναι βαρια η πληξη πολλες φορες , χειροτερη και απο τη θλιψη...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Α,θα θυμώσω!λολ
    Μια χαρούλα παιδί είσαι,δε θέλω μαυρίλες λέμε!Άκου ήμουν τόσο καλόψυχος μικρός,γιατί τώρα τι είσαι,κακόψυχος;
    Vince,μπορεί να έχεις την αίσθηση της απομόνωσης τώρα,γιατί περνάς κάποια φάση λίγο απαισιόδοξη,αλλά δε θα είναι πάντα τα πράγματα έτσι.Τα καλύτερα είναι μπροστά,έτσι να σκέφτεσαι και να το πιστεύεις.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Vince σε καταλαβαίνω. Κι εγώ έχω απομονωθεί κοινωνικά, λόγω του ότι μετακόμισα σε άλλη πόλη. Και στην παλιά που ήμουνα δεν έβγαινα καθόλου συχνά, δεν ξέρω αν ήταν λόγω της αρρώστειας ή λόγω του ότι έμενα μακρυά. Τουλάχιστον έχεις τη σχέση, εγώ θα την έβαζα πάνω από όλα την θέλω τόσο πολύ γαμώτο και ξέρω ότι λόγω της ασθένειας, των κιλών και των απόψεών μου δεν θα την έχω. Οπότε γι\'αυτό σε καταλαβαίνω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ελα τωρα..
    εγω καλόψυχο και ευγενικό σε βρισκω Ονειρο.
    Εντάξει ειναι δυσκολη η μοναξιά,αλλα εχεις μια σύντροφο τουλαχιστον..εχεις τους γονεις σου που ειναι διπλα σου,καποιοι δεν εχουν ουτε αυτά..
    Το οτι υποφερεις απο τις εμμονες και τις ασχημες σκεψεις,μηπως ειναι ενδειξη οτι η αγωγή σου δεν σε καλύπτει?
    Οπως λεει και η Ρειν σημερα,τοσο γλυκά,μη στεναχωριεσαι καλη παρεα θα ειμαστε εμεις στην οθονη σου..:)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Ευχαριστώ για τα μηνύματα σας. Ναι είμαι λιγάκι απαισιόδοξος απόψε, θα μου περάσει πιστεύω. Παλιότερα πάντως, και τώρα κατά καιρούς, αποζητούσα την μοναξιά, αλλά είναι κάτι μέρες που θα ήθελα να έχω την ευχέρεια να πάρω τηλέφωνο φίλους και να κανονίσουμε παρέα, να βγούμε, να πιούμε κτλ.. Το έχω χάσει αυτό, εδώ και καιρό, και έχω μπει σε μια κατάσταση αδράνειας.. όχι ότι ήμουν ποτέ η ψυχή της παρέας αλλά έβρισκα τρόπους. Δύσκολο πράγμα να βρεις φιλίες παρέες που να αντέχουν μέσα στο χρόνο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μήπως να μειώσεις τον υπολογιστή και να αρχίσεις διάβασμα? (και μετά ότι διαβάζεις, μπορείς να το γράφεις σε ένα ποστάκι που έχω ανοίξει για βιβλία και έχει πατώσει :P)

    πάντως θέλει προσπάθεια για να είσαι μέσα στα πράγματα, για να διατηρείς φιλίες κτλ κτλ.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Καλή σκέψη το διάβασμα. Όντως θέλει προσπάθεια όπως λες και αν περάσει κάποιος καιρός και απέχεις δύσκουλα τα πράγματα.. σε ξεχνάνε εύκολα μετά.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ ποτέ μου δεν αποζητούσα τη μοναξιά. Δλδ μπορεί να την επιλέγω σε σχέση με το να κάνω παρέα με κάποιον που δεν μου αρέσει, αλλά δεν τη θέλω πραγματικά. Ήθελα να ανοίξω κι εγώ ένα τέτοιο θέμα, αλλά το σκεφτόμουν. Όντως είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις φίλους, ειδικά πιστεύω άμα είσαι καλόψυχος και δεν δέχεσαι τις μικρότητες :/

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω παλι λεω χεσε το διαβασμα και ριχτο στην επικοινωνια...πολυ καλυτερο διασκεδαστικοτερο ισως και πιο ψυχοφθορο αλλα αυτο ειναι το νοημα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Όσο για τη σχέση τσακωμένος είμαι. Ού αθετήσεις υπόσχεση στην γυνή. :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Oneiroplasmenos
    Καλή σκέψη το διάβασμα. Όντως θέλει προσπάθεια όπως λες και αν περάσει κάποιος καιρός και απέχεις δύσκουλα τα πράγματα.. σε ξεχνάνε εύκολα μετά.
    γενικά οι φιλίες θέλουν πολύ δουλειά για να διατηρηθούν, είναι σαν τα φυτά, αν δεν τα ποτίσεις θα μαραθούν! και ο κόσμος σε ξεχνάει, γιατί όλοι έχουν τα προβληματά τους, τις σχέσεις τους...εε... δεν θέλει και πολύ.

    μπορείς όμως να κάνεις πράγματα και να γνωρίζεις και καινούριο κόσμο. πχ αν πας σε μια ομάδα που κάνει εκδρομές, ή να γραφτείς εθελοντής κάπου, ή να αρχίσεις γίογκα-ζωγραφική κτλ κτλ.
    γενικά υπάρχει έκει έξω κόσμος που θέλει να κάνει νέους φίλους, απλά πρέπει να βρεθεί το κατάλληλο πλαίσιο.

    δεν λέω ότι είναι εύκολο, αλλά δεν είναι και όλα εντελώς μαύρα! :D

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by keep_walking
    Εγω παλι λεω χεσε το διαβασμα και ριχτο στην επικοινωνια...πολυ καλυτερο διασκεδαστικοτερο ισως και πιο ψυχοφθορο αλλα αυτο ειναι το νοημα.
    ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Ι?

    καταρχάς, οι ιντελέκτσουαλ γκόμενοι είναι πολύ χάτ (hot) :P

    κατά δεύτερον, άμα διαβάζεις μέσα στα μμμ, όλο και κάποιος θα σου μιλήσει για να ρωτήσει αν είναι καλό το βιβλίο. αμέ! :D

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    We are intelectual...καιρος να αξιοποιησουμε αυτα που μαθαμε lol Claire:))))))))))))))
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    :))))
    η Κλαιρη δεν παιζεται...μολις εδωσε ενα ωραιο τροπο γνωριμιών..και συμφωνω για τους ιντελεξουαλ γενικώς..
    Ονειρο, τι του κανες του κοριτσιου,που λιωνει για σενα... :)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •