ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77

    ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ

    Είναι πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όσοι παρακολουθείτε και ασχολείστε πρέπει να ξέρετε ότι όλα αυτά ήτανε προδιαγεγραμμένα να γίνουνε...Έχει ξεκινήσει πλέον πόλεμος και όποιος επιβιώσει...Η κατάσταση ξέφυγε...Η Ελλάδα η ωραιότερη χώρα του κόσμου διαλύεται...Έρχονται πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όλα βέβαια είναι στα πλαίσια της ''νέας εποχής''...Αυτά που γίνανε σήμερα με τους 3 νεκρούς έπρεπε να γίνουνε...Και θα χαθούνε και άλλοι δυστυχώς...Το σχέδιο είναι το τέλος της Ελλάδας...Λυπάμαι που το λέω δεν υπάρχει μέλλον...Ξεσηκωθείτε όσο μπορείτε ο καθένας...Τα ψέμματα τελείωσαν...Σχεδιάζουνε η χώρα μας να πουληθεί...Χρεωκοπήσαμε...Δε ν υπάρχει μέλλον πλέον...Ο Θεός να βάλει το χέρι του και όσο μπορείτε διεκδικήστε και εάν είναι να πέσουμε τουλάχιστον να πέσουμε ηρω'ι'κά...Ή τώρα ή ποτέ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Εντάξει, ας μην καταστροφολογούμε! Δεν νομίζω να ήταν κάτι προδιαγεγραμμένο (από την μοίρα δηλαδή!) για να γίνει, εκτός κι αν εννοείς ότι με τόσο κλέψιμο και μηδέν ανάπτυξη, επήλθε το αναμενόμενο!
    Δεν πιστεύω ότι δεν υπάρχει τρόπος να \"σωθεί\" η χώρα αρκεί αυτή η λύση, που θα έρθει από τις αποφάσεις της κυβέρνησης και φυσικά από τους πολίτες, να είναι η ανάπτυξη και όχι τα δάνεια, η τεμπελίτιδα και η λαμογιά που μας χαρακτηρίζει πολλές φορές εμάς του Έλληνες.

    Δυστυχώς είχαμε και 3 θύματα, που για κανέναν λόγο δεν θα έπρεπε να θυσιαστούν (κάτι τέτοιο κατάλαβα από αυτά που έγραψες). Αν θέλουμε να κάνουμε κάτι τότε ας σταματήσουμε να ζητάμε μόνο και να κατηγορούμε. Τις κυβερνήσεις, που κατηγορούμε εμείς ότι μας κατέστρεψαν, τις βγάλαμε εμείς, επειδή μας βόλεψε κάπου στο δημόσιο, επειδή έφερε το παιδί μας όταν ήταν φαντάρος κοντά στο σπίτι μας κλπ κλπ. και όχι για τις ικανότητές τους.

    Εμείς τουλάχιστον οι νέοι άνθρωποι, από το να περιμένουμε αν θα κερδίσουμε το τζόκερ, θα μπορούσαμε να αλλάξουμε αυτήν την αρρωστημένη νοοτροπία. Τώρα για το αν θα πέσουμε ηρωικά ή όχι...δεν με συγκινούν πια αυτά τα πατριωτικά από την στιγμή που δεν ξέρω αν θα έχω δουλειά σε λίγο καιρό. Ας κοιτάξουμε να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να δημιουργήσουμε επιτέλους σε αυτήν την χώρα, που μπορεί, όπως λες να είναι η ωραιότερη χώρα του κόσμου αλλά ο λαός της έμαθε στα έτοιμα και στα ρουσφέτια!

    Περαστικά μας και ψυχραιμία!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Asterix
    Είναι πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όσοι παρακολουθείτε και ασχολείστε πρέπει να ξέρετε ότι όλα αυτά ήτανε προδιαγεγραμμένα να γίνουνε...Έχει ξεκινήσει πλέον πόλεμος και όποιος επιβιώσει...Η κατάσταση ξέφυγε...Η Ελλάδα η ωραιότερη χώρα του κόσμου διαλύεται...Έρχονται πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όλα βέβαια είναι στα πλαίσια της \'\'νέας εποχής\'\'...Αυτά που γίνανε σήμερα με τους 3 νεκρούς έπρεπε να γίνουνε...Και θα χαθούνε και άλλοι δυστυχώς...Το σχέδιο είναι το τέλος της Ελλάδας...Λυπάμαι που το λέω δεν υπάρχει μέλλον...Ξεσηκωθείτε όσο μπορείτε ο καθένας...Τα ψέμματα τελείωσαν...Σχεδιάζουνε η χώρα μας να πουληθεί...Χρεωκοπήσαμε...Δε ν υπάρχει μέλλον πλέον...Ο Θεός να βάλει το χέρι του και όσο μπορείτε διεκδικήστε και εάν είναι να πέσουμε τουλάχιστον να πέσουμε ηρω\'ι\'κά...Ή τώρα ή ποτέ...

    καλά, ας μην υπερβάλουμε... αυτές οι ιδέες μας έχουν φάει. είμαστε οι πιο γαμάτοι, εχουμε την ομορφότερη χώρα... και από ουσία τίποτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by iberis
    Δεν πιστεύω ότι δεν υπάρχει τρόπος να \"σωθεί\" η χώρα αρκεί αυτή η λύση, που θα έρθει από τις αποφάσεις της κυβέρνησης και φυσικά από τους πολίτες, να είναι η ανάπτυξη και όχι τα δάνεια, η τεμπελίτιδα και η λαμογιά που μας χαρακτηρίζει πολλές φορές εμάς του Έλληνες.
    Ειναι ακριβως το ιδιο που συμβαινει με εναν οποιοδηποτε που δανειζεται απο τραπεζα. Οταν δανειζεσαι και δεν εχεις την δυνατοτητα να παραγεις κατι ωστε να εχεις κερδη προκειμενου να εξοφλεις τοσο τους τοκους οσο και το πρωτογενες κεφαλαιο τοτε δεν προκειται ποτε να υπαρξει σωτηρια.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by iberis


    Τις κυβερνήσεις, που κατηγορούμε εμείς ότι μας κατέστρεψαν, τις βγάλαμε εμείς, επειδή μας βόλεψε κάπου στο δημόσιο, επειδή έφερε το παιδί μας όταν ήταν φαντάρος κοντά στο σπίτι μας κλπ κλπ. και όχι για τις ικανότητές τους.


    ολα σωστα....
    εμεις τις βγαλαμε, εμεις θα πρεπει να τις ξεβγαλουμε.
    Για να δουμε τωρα που το βολεμα στο δημοσιο μας τελειωσε, τι θα γινει....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    του χρονου ρε παιδια τι θα γινει που θα παρουν λογικα κι αλλα μετρα γιατι αυτα δεν φτανουν να κατεβασουν το ελλειμα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Asterix
    Είναι πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όσοι παρακολουθείτε και ασχολείστε πρέπει να ξέρετε ότι όλα αυτά ήτανε προδιαγεγραμμένα να γίνουνε...Έχει ξεκινήσει πλέον πόλεμος και όποιος επιβιώσει...Η κατάσταση ξέφυγε...Η Ελλάδα η ωραιότερη χώρα του κόσμου διαλύεται...Έρχονται πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όλα βέβαια είναι στα πλαίσια της \'\'νέας εποχής\'\'...Αυτά που γίνανε σήμερα με τους 3 νεκρούς έπρεπε να γίνουνε...Και θα χαθούνε και άλλοι δυστυχώς...Το σχέδιο είναι το τέλος της Ελλάδας...Λυπάμαι που το λέω δεν υπάρχει μέλλον...Ξεσηκωθείτε όσο μπορείτε ο καθένας...Τα ψέμματα τελείωσαν...Σχεδιάζουνε η χώρα μας να πουληθεί...Χρεωκοπήσαμε...Δε ν υπάρχει μέλλον πλέον...Ο Θεός να βάλει το χέρι του και όσο μπορείτε διεκδικήστε και εάν είναι να πέσουμε τουλάχιστον να πέσουμε ηρω\'ι\'κά...Ή τώρα ή ποτέ...
    http://www.youtube.com/watch?v=QCE6J-Kv_7k


    μπορω να πω οτι εχεις τα skills να δουλεψεις σε καναλι σαν δημοσιογραφος...
    ή συγγραφεας καταστροφολικων ταινειων στυλ the day after tomorrow.


    .
    .
    .
    .


    ψυχραιμια παιδες...

    ψυχραιμια....



    δειτε τα θετικα παντως της καταστασης....

    για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ μεσα σε τοσες γενιες, ΑΠΑΛΑΓΗΚΑΜΕ απο την δυναστεια των 2 μεγαλων κομματων..

    Οι μπλε απο την μια ειναι πλεον στο περιθωριο και με μηδενικη αξιοπιστια , οι πρασινοι απο την αλλη...εμμ ναι, αφηστε το καλυτερα..

    κατι τετοιο δεν εχει ξανασυμβει ποτε, συνηθως ο ενας απο τους 2 ηταν ο αδυναμος και ο αλλος ο δυνατος, τωρα ειναι και οι 2 αδυναμοι, οποτε.... ναι... ηρθε ωρα για αλλαγη..

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Φίλε μου αυτά τα οποία γράφω τα εννοώ απόλυτα...Εάν εσύ νομίζεις ότι όλα αυτά ειναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας ή οτιδήποτε άλλο λέγοντας ειρωνειούλες δικαίωμά σου,αλλά άσε τους υπόλοιπους που προβληματιστούμε και να συνεχίσουμε να ονειρευόμαστε όσο μπορούμε πλέον...Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα πλέον...Όσο για αυτό που λες για τα 2 μεγάλα κόμματα θα το δούμε στις επόμενες εκλογές που κάτι μού λέει οτι θα γίνουνε πολύ σύντομα εάν οι γνωστοί μαλάκες στις συγκεντρώσεις θα μεθάνε πάλι τον ήλιο ή θα κουνάνε τις μπλε σημαιούλες...Γιατί δυστυχώς κάποιοι σε αυτή τη χώρα είναι ανεπείδεκτοι μαθήσεως...Ξέχασα να πω και ένα καλό ταξίδι στις 4 ψυχές που χάθηκαν σήμερα και μακάρι να βγω ψεύτης αλλά θα χαθούνε και άλλοι...Καλό βράδυ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δε διαλύεται καθόλου η Ελλάδα.Τώρα είναι που αντιδρά σωστά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Και εγώ πιστεύω πως τώρα ξεκινούν όλα. Κακά τα ψέμματα, πρέπει κάπως να αντιδράσουμε. Από τη μία με πιάνει το επαναστατικό, θυμώνω, τσαντίζομαι και δε δέχομαι να είμαι πλέον κορόιδο και συνένοχη για ό,τι γίνεται στη χώρα μας. Από την άλλη λέω και να διαμαρτυρηθώ τί θα αλλάξει? Οι αποφάσεις είναι ήδη ειλημμένες. Το μόνο που θέλω να πω είναι αντίο στις τέσσερις ψυχές που χάθηκαν με τέτοιον τρόπο.. Και έχω την αισιοδοξία ότι μετά από όλα αυτά θα ξυπνήσουμε σαν λαός, δε μπορεί να χαθήκαμε...
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Asterix



    θα μεθάνε πάλι τον ήλιο ή θα κουνάνε τις μπλε σημαιούλες...

    αυτο ξεχασε το,
    στο βαθμο που υπηρχε τουλαχιστον.


    Ερχεται τσουναμι που θα τα σαρωσει ολα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by chr1986


    Από την άλλη λέω και να διαμαρτυρηθώ τί θα αλλάξει?

    θα αλλαξει οτι εισαι ενεργος πολιτης και θα εχεις κανει το καθηκον σου σαν τετοιος,
    οποτε αυριο θα εχεις αξιωση να εχεις απαιτησεις.


    Εχε υποψη σου,
    οτι αρκετος κοσμος που καθεται και κοιταει ανημπορος και με ματια χαμηλωμενα με οσα συμβαινουν σημερα ειναι γιατι οχι μονο δεν ηταν ποτε του ενεργος πολιτης, αλλα ξεπουληθηκε κιολας....

    Για ενα κουστουμ που ελεγε καποιος....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Έχεις δίκιο krino, αυτή η απογοήτευση με πιάνει γιατί τίποτα δεν έγινε με το Άρθρο 16 πριν κάποια χρόνια, κατέβαινα στις πορείες, στις συνελεύσεις, στις καταλήψεις.. Και τί έγινε? Έγινε απλά ό,τι είχε αποφασιστεί εκ των προτέρων να γίνει...Με τις υποχωρήσεις που εκ των προτέρων ήταν αποφασισμένες ότι θα γίνουν..Πραγματικά δεν ξέρω τί πρέπει να γίνει για να αλλάξουν τα πράγματα για τη χώρα μας. Το μόνο δυνατό όπλο που έχουμε είναι η ψήφος μας. Αλλά είναι όλοι τόσο διεφθαρμένοι που έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι όποιος είναι πολιτικός, απαραιτήτως είναι και διεφθαρμένος.
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    και στο αρθρο 16 ειχα κατεβει,
    και πιο πισω στον διαγωνισμο για τον ΑΣΕΠ
    και πισω με τον νομο γιαννιτση παλι στο δρομο ημουν,
    και ακομα πιο πισω οταν πεθανε ο τεμπονερας παλι εκει ημουν,
    και προχθες ημουν μαζι με 150.000 κοσμο,
    και οσο θυμαμαι τον εαυτο μου, ημουν εκει που επρεπε να ημουν.

    Ποιος σου ειπε οτι περιμενα αποτελεσμα?


    Σημερα ομως εχοντας λιωσει αρκετα ζευγαρια παπουτσια,
    νιωθω οτι, οτι περναγε απο το χερι μου το εκανα, και ναι νιωθω καλα.
    Δεν εσκυψα ποτε μου, δεν εγλυψα κανενα ποτε μου,
    και οτι εχω καταφερει, αυτο εγινε γιατι το αξιζα.


    Ας ψαχτουν οσοι ενιωθαν οτι το καλυτερο που ειχαν να κανουν στη ζωη τους,
    ηταν να κανουν τα εντελως αντιθετα για να μην τα ξαναγραφω απο την αρχη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by Asterix
    Είναι πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όσοι παρακολουθείτε και ασχολείστε πρέπει να ξέρετε ότι όλα αυτά ήτανε προδιαγεγραμμένα να γίνουνε...Έχει ξεκινήσει πλέον πόλεμος και όποιος επιβιώσει...Η κατάσταση ξέφυγε...Η Ελλάδα η ωραιότερη χώρα του κόσμου διαλύεται...Έρχονται πολύ δύσκολες στιγμές για όλους μας...Όλα βέβαια είναι στα πλαίσια της \'\'νέας εποχής\'\'...Αυτά που γίνανε σήμερα με τους 3 νεκρούς έπρεπε να γίνουνε...Και θα χαθούνε και άλλοι δυστυχώς...Το σχέδιο είναι το τέλος της Ελλάδας...Λυπάμαι που το λέω δεν υπάρχει μέλλον...Ξεσηκωθείτε όσο μπορείτε ο καθένας...Τα ψέμματα τελείωσαν...Σχεδιάζουνε η χώρα μας να πουληθεί...Χρεωκοπήσαμε...Δε ν υπάρχει μέλλον πλέον...Ο Θεός να βάλει το χέρι του και όσο μπορείτε διεκδικήστε και εάν είναι να πέσουμε τουλάχιστον να πέσουμε ηρω\'ι\'κά...Ή τώρα ή ποτέ...

    Ναι μόνο που σε κανα μήνα δυστυχώς θα έχουν ξεχαστεί τα πάντα.Έρχεται καλοκαίρι,ο κόσμος σιγά σιγά θ\'αρχίσει να φεύγει διακοπές,μουντιάλ θα έχει,και όλα ωραία και καλά.Ας μην είμαστε και τόσο υποκριτές ότι ντε και καλά θρηνούμε αυτούς που χάθηκαν.Ακούγεται σκληρό αλλά έτσι είναι.Ο πραγματικός θρήνος υπάρχει στους συγγενείς τους.Εμείς όλοι ξέρετε τί λέμε;\'Μακριά απ\'τον κώλο μας,κι όπου θέλει ας είναι\'.Ή μήπως δεν είναι έτσι;

    Και ποιος να ξεσηκωθεί δηλαδή;Η μισή Ελλάδα που είναι βολεμένη;\'Η η άλλη μισή που θέλει να έρθει στη θέση των βολεμένων;Πλάκα μας κάνετε;Εδώ υπάρχουν πάρα πολλοί που δεν ξέρουν καν τί μέτρα μας έχουν επιβληθεί.Δεν έχουν ιδέα για το τί είναι το ΔΝΤ.Αν τους πεις να βγούνε να διαδηλώσουν για τις ομάδες τους,θα βγούνε κατα χιλιάδες.Για την χώρα τους όμως ελάχιστοι.Αυτοί θα επαναστατήσουν;Μη λέμε ό,τι θέλουμε τώρα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •