ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ

    Λοιπόν από ότι καταλάβατε έχω προβλημα όπου και να πάω κανένας δεν παίρνει σοβαρά και από παντού τρώω.....πόρτα πάντα κάτι κάνω και δεν με υπολογίζουν οι άλλοι και δεν με παίρνουν στα σοβαρά. Μια φορα σε μια δουλεια τα βάλαν όλοι μαζί μου και μου συμπεριφέρονταν όλοι απαίσια όσπου αναγκάστηκα να φύγω ψυχωση δεν πρέπει να έχω πήγα σε έναν ψυχιάτρο και μου είπε ότι χρειάζομαι ψυχοθεραπείες. Εχω αυτό που έχει και ο Τσακσον στα τελευταία του αλλά εκείνος δικαιολογημένα ήταν ανώμαλος και είχε τύψεις ίσως με εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο να έχω τύψεις για κάτι σοβαρό για να τρελάθώ τόσο η αλήθεια είναι ότι η οικογένεια μου είναι αυστηρή και ότι καμία φορά μου δημιουργούνται παραπάνω ενοχές από ότι πρέπει άλλα δεν έχω κάνει κάτι που να είναι άξιο λόγου για να είμαι τόσο αλλοπρόσαλλη

    έπισης δεν έχω καθόλου υπομονή πράγμα που είχα όταν ήμουνα μικρή δεν ξέρω τι γίνεται με μένα εδώ και μια 10 ετια περνάω φαση

    πειτε μου τί πιστεύετε; με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη σας γιατί πιστεύω ότι είσαστε έξυπνα παιδια και πολυ θα ήθελα να με βοηθησετε να λύσω το πρόβλημά μου και πιστευώ ότι θα θέλατε και εσείς να με βοηθησετε

    και επειδη ειναι εδω και μια 10ετια αυτο που συμβαινει φοβαμαι μηπως ειναι κατι μόνιμο

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντουσατε ειμαι σιγουρη οτι θελετε να με βοηθησετε

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    γιατι δεν βρισκεις για αρχη ενα καλο ψυχολογο να δουλευετε μαζι,
    και φυσικα παραλληλα να συζητας με κοσμο εδω?

    Παλευεις να λυσεις σοβαρα ζητηματα αγκαλια με ενα πληκτρολογιο και περιμενεις απαντησεις,
    απο μια οθονη.
    Σαφως και υπαρχει κοσμος που θα σε βοηθησει, αλλα δεν νομιζω να σε καλυψει αυτο.


    ΥΓ..... και για να ξεκαθαρισω κατι,
    εγω δεν εχω προβλημα που αλλαζεις νικς, το θεωρω μερος του ολου πακετου που εχεις.
    Αλλαξε οσα νικς θελεις, αλλα το προβλημα θα παραμενει.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    καλα αυτο για τον τζακσον λίγο ασχετο τελοσπαντων......

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by krino
    γιατι δεν βρισκεις για αρχη ενα καλο ψυχολογο να δουλευετε μαζι,
    και φυσικα παραλληλα να συζητας με κοσμο εδω?

    Παλευεις να λυσεις σοβαρα ζητηματα αγκαλια με ενα πληκτρολογιο και περιμενεις απαντησεις,
    απο μια οθονη.
    Σαφως και υπαρχει κοσμος που θα σε βοηθησει, αλλα δεν νομιζω να σε καλυψει αυτο.


    ΥΓ..... και για να ξεκαθαρισω κατι,
    εγω δεν εχω προβλημα που αλλαζεις νικς, το θεωρω μερος του ολου πακετου που εχεις.
    Αλλαξε οσα νικς θελεις, αλλα το προβλημα θα παραμενει.
    πηγαινω σε εναν ψυχοθεραπευτη...... οποτε θυμηθώ....αλλα απλα ρωτάει για καποια πραγματα στην ζωή μου το εχω πει τα πάντα αλλα τιποτα δεν μου είπε αυτος

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by janet


    αλλα τιποτα δεν μου είπε αυτος

    αρα ειναι σαφες οτι πηγαινεις και χανεις το χρονο σου.

    Ειπα να βρεις καποιον ψυχολογο που να δουλευετε μαζι και οχι καποιον να περνας την ωρα σου.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    ειλικρινά δεν πήγα σε κανένα ψυχολογο που να μπορεί να με βοηθήσει

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θες να πεις οτι δεν υπαρχει? η δεν εχεις βρει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    απο τι πασχεις janet?

    εισαι κανουργια εδω?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    μάλλον κατάθλιψη πρέπει να έχω και είμαι η σάλιν με καινούριο ψευδώνυμο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Σαλιν,
    Κάνε μια προσπαθεια να βάλεις σε ταξη τις σκέψεις σου..
    αυτη η αποψη, ολοι με ζηλευουν ,τα βαζουν ολοι μαζι μου κτλ, καταλαβαινεις οτι δεν στεκει?
    Βρες εναν καλο ψυχολογο να σε βοηθήσει καλό μου..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    και γω

    και ειμαι η researcher

    και γιατι εχεις καινουργιο ψευδωνυμο?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  13. #13
    σαλιν....μη κανεις διαγνωσεις μόνη σου.
    Ταλαιπωρείσαι τόσο καιρό. Όσο κάνεις πως δεν συμβαίνει τίποτα, δεν θα περάσει αυτό που αντιμετωπίζεις.
    Μπορεί να είναι κάτι απλό και να περνάει ο χρόνος σου άδικα μυρίζοντας κάθε φορά τα νύχια σου, ή ρωτώντας άσχετους όπως είμαστε εμείς. Εδώ μόνο υποστήριξη, παρηγοριά και μια γνώμη μπορείς να πάρεις.
    Ο γιατρός είναι αυτός που θα σε βοηθήσει.
    Κλείσε ένα ραντεβού με έναν ειδικό και θα δεις πόσο θα ξαλαφρώσεις.
    Σκέψου αυτό που σου είπα: μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό και να βασανίζεσαι χωρίς λόγο.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by Αφωτεινή
    Σαλιν,
    Κάνε μια προσπαθεια να βάλεις σε ταξη τις σκέψεις σου..
    αυτη η αποψη, ολοι με ζηλευουν ,τα βαζουν ολοι μαζι μου κτλ, καταλαβαινεις οτι δεν στεκει?
    Βρες εναν καλο ψυχολογο να σε βοηθήσει καλό μου..
    δεν θελω να με λετε σαλιν μου αρεσει περισσοτερο το τζανετ
    και αλλαξα ψευδωνυμο γιατι ξεχασα τον κωδικο και δεν μπορεσα να μπω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το πρόβλημα δεν είσαι \"εσύ\"αλλά οι συμπεριφορές αυτού του εσύ.Και παίζει σημαντικό ρόλο να κατανοήσεις πως ό,τι και να σου πούνε χίλιοι άλλοι,δεν θα είναι ποτέ αρκετό για να σε παρακινήσει να αλλάξεις αυτές τις συμπεριφορές,όσο δεν το δουλεύεις παράλληλα με κάποιον ειδικό.Η έλλειψη ικανοποίησης από την πραγματικότητά σου κάπου οφείλεται και σε κάποιους δρόμους σε οδηγεί και κάποια σχήματα συμπεριφοράς σου που έμαθες από παλιά,δεν θα αλλάξουν με ευχολόγια.Θέλει δέσμευση η αλλαγή,να επενδύσεις πάνω της.Δεν το κάνεις.Δεν επενδύεις στην αλλαγή σου κι αυτή δεν έρχεται όσο κι αν λες πως την θες.
    Αν δεν έχεις ανακαλύψει ακόμη τις πραγματικές σου ανάγκες,θα αναζητάς μάταια να τις θάβεις με ατέλειωτες δραματοποιήσεις,γιατί στην ουσία ό,τι φοβάσαι είναι αυτό που εσύ δημιουργείς ξανά και ξανά.Σε εξουσιάζει και δεν το έχεις αντιληφθεί.
    Πήγαινε ψάξε πως θα ξεφύγεις από αυτή την προσήλωση,αυτήν την παραμονή σε παιδικές συμπεριφορές προσέλκυσης της προσοχής των άλλων ώστε να μάθεις τρόπους να φτάσεις στη σωστή σου ηλικία,του ενήλικα.\'Οσο δεν εξελίσσεσαι τόσο θα κουράζεσαι από τον εαυτό σου,τόσο θα του προσφέρεις μονάχα τα βασικά για την επιβίωση,δίχως να σου δίνεις τη δυνατότητα να προχωρήσεις,τόσο βυθίζεσαι στην απόγνωση,τόσο αυτό σε εξασθενεί ψυχικά.

    Δε βαρέθηκες να φοβάσαι;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •